Co z Hexa wydawca wydał?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Neuroshimie Hex i Monolith Arenie, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Lukasz [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 13
Rejestracja: środa 27 sty 2010, 22:40
Lokalizacja: Gniezno
Płeć:

Co z Hexa wydawca wydał?

Post autor: Lukasz »

Mam nadzieje ze ten post nikt mi nie usunie - poprzedni na forum zostal usuniety co juz zglosilem administratorowi bo NICZYM NIE ŁAMAŁ REGULAMINU!!!


Odnośnie tematu, chciałbym poznać listę co z Neuroshimy zostało wydane:
- Neuroshima Hex 1 ed?
- Neuroshima Hex 2 ed?
- Neuroshima Hex - Babel 13 (dodatek do której edycji?)
- Neuroshima Hex - Duel (dodatek do której edycji?)
- Neuroshima Hex - Doomsday Machine (Armia na jakimś konwencie?)

Znaczy czy ktoś wie czy dodatki są kompatybilne między edycjami, czy są one bardziej dedykowane do 1 ed a nie do 2ed czy na odwrót?

Widziałem na allegro wpisy że sprzedają wersje 2,5? coś ktoś otym wie?

Czy były jeszcze jakieś armie na konwenty itp?


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

To pytanie w sumie można było zadać w temacie ogólnym o grze więc może dlatego usunęli.

W każdym razie edycja 1 i 2 nie są ze sobą kompatybilne. Różnią się praktycznie wszystkim od grafik, poprzez planszę, na rozmiarach żetonów skończywszy. Ponadto plansza w drugiej edycji była już zrobiona pod scenariusze w ramach których używa się dodatkowych elementów terenu (doszły takowe w Babel13) które nijak pasować do planszy z 1ed nie będą. Także jeśli posiadasz HEXa z pierwszej edycji i zastanawiasz się nad zakupem któregoś z dodatków to nie bardzo masz wyjście i musisz zaopatrzyć się w edycję 2.5 - teoretycznie samymi armiami grać by się dało (jeśli nie bawiłbyś się w scenariusze) ale po prostu całość bardzo by się gryzła. Jeśli chodzi o edycję 2.5 jest to po prostu nieco poprawiona druga edycja, obecnie innej już nie kupisz w sklepie aczkolwiek o ile pamiętam różnice między 2.0 a 2.5 są głównie kosmetyczne.

W kwestii dodatków, oba dotychczas wydane (Babel13 i Duel) były robione pod drugą edycję, do pierwszej nie było żadnych dużych dodatków. Doomsday Machine faktycznie był zrobiony z myślą o konwentach i pre orderowcach, obecnie istnieje chyba jeszcze opcja kupna za gamble w sklepiku Portalu ale musiałbyś sprawdzić. Oprócz DDM były także inne promocyjne dodatki: żeton Mad Bombera, żeton baterii artyleryjskiej oraz dodatkowe karty z modyfikatorami specjalnie pod planszę z Duela. Wszystkie inne rzeczy które można znaleźć w necie to nieoficjalnie armie/dodatki robione przez fanów z tym że armia Mephisto (chyba najciekawsza z fanowskich) została też oficjalnie wydrukowana przez Portal ale tylko w niewielkim nakładzie i non profit w ramach jakiegoś konwentu czy coś w ten deseń. Pamiętam że na którymś chacie z Portalem coś wspominali że planują kolejny dodatek do HEXa ale nie podali żadnych szczegółów poza tym że prawdopodobnie chodziło o ten rok.

To chyba tyle, mam nadzieję że pomogłem :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Posiadam wersję Neuroshimy Hex 1 i 2 i kiedy jest więcej osób, dołączamy do dwójki talie z jedynki by mogło zagrać nawet 8 graczy. Nic się z niczym nie gryzie, a gra jest satysfakcjonująca :)


Obrazek
MichallusTG
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Autor Dodatków
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 31 maja 2010, 19:16
Lokalizacja: Krk
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: MichallusTG »

HunteR pisze:z tym że armia Mephisto (chyba najciekawsza z fanowskich) została też oficjalnie wydrukowana przez Portal ale tylko w niewielkim nakładzie i non profit w ramach jakiegoś konwentu
Jeszcze nie.


ODPOWIEDZ