Warhammer Invasion (Galakta, FFG)

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RasdSaris [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: wtorek 06 mar 2007, 23:05
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Warhammer Invasion (Galakta, FFG)

Post autor: RasdSaris »

Wrzucam temat odnośnie nowej karcianki FFG, która obserwowałem niemal od daty zapowiedzi, pamiętny jeszcze WarCry. Całkiem niedawno zakupiłem sobie box startowy i chciałem przedstawić parę przemyśleń i opinii:
- Jako starożytny gracz MtG, a od kilku lat już tylko preleas'owy byłem bardzo ciekaw nowej koncepcji LCG, tzn kupując starter masz wszystko potrzebne do gry, dla nawet 4 graczy. Potem ukazują się ekspansje tematyczne wzbogacające starter, ale w jednym pudełeczku dostajesz każdą nową kartę, więc koniec z wydawaniem majątku na karty. Zobaczymy jak to się skończy, kiedy dojdzie gra turniejowa, jednak na poziomie przyjemnych rozgrywek - ten system jest o niebo lepszy i tańszy.
- Jako starożytny fan uniwersum Warhammera, byłem podwójnie podekscytowany i nie zawiodłem się, klimat utrzymany, sporo starych, dobrych ilustracji znanych jeszcze sprzed lat. Koncepcja gry wyśmienita, słowem miodzio.
- Jako strateg, nie zawiodłem się, reguły w miarę proste, choć ogranie w innych karciankach pomaga. Jednocześnie dające masę możliwości taktycznych, decyzyjnych, ciekawe zróżnicowanie armii, znakomite prognozy na rozwój linii fabularnej. Co do zasad, brakuje FAQ, bo oczywiście co bystrzejsi szybko wykombinowali masę sytuacji w których instrukcja nie daje rady, ale zawsze można grac intuicyjnie,albo lepiej - zaglądać na forum oficjalne, gdzie o tym mowa.

Mamy więc dwie strony konfliktu: Order i Destruction, w ramach każdej ze stron po 3 rasy (Chaos, Greenskins i Dark Elves vs Imperium, Krasnoludy i Wysokie elfy), rasy mogą się mieszać o ile należą do tej samej strony. w samej grze sterujemy Królestwem, mamy więc swoją stolicę, czerpiemy zasoby, za które możemy rozbudować królestwo, wystawić jednostki do walki lub wysyłać jednostki na questy, można też wykopywać budynki, machiny wojenne i inne ulepszenia. Do tego możemy zagrywać Taktyki obrazujące czary, manewry, strategie. Możliwości jest więc wiele, do obrony mamy 3 strefy królestwa: Pole Bitwy, Strefę Zadań (Quest) i Królestwo (czyli własne podwórko, zaplecze). Rzecz w tym, żeby swoim wojskiem dokonać inwazji i spalić przeciwnikowi dwie z trzech stref. Nie jest to łatwe, ale tez w grze często mają miejsce niesamowite zwroty akcji.Ogólnie gra do ostatniej chwili jest emocjonująca. Do tego dochodzą jeszcze karty neutralne, budynki, taktyki a w ekspansjach tez jednostki, np. skaveni. Neutrale może posiadać każda rasa, chyba, że karta ma specyfikacje co do stron konfliktu.

Wersji multiplayer jeszcze nie wprowadzono, ale będzie takowa, jako że wordingi kart wskazują czasem na większa ilość graczy, póki co na forum jest sporo koncepcji na zbiorowe zmagania i to całkiem niezłych. Do zalet należy też system draftu, kiedy znudzimy się grać ustalonymi taliami, można zmieszać karty i draftować. To świetne ćwiczenie na kombinatorstwo i podniesienia skilla.

Ogólnie rzecz biorąc nie żałuję żadnej ze 129 złotówek jakie wydałem (instrukcja, 220 kart i masa żetonów , chyba z 80 - na zaznaczanie surowców i obrażeń, plus 4 ładne karty stolic).

Polecam grę fanom Warhammera i tym, którzy chcieli by świeżości w karciance, a jednocześnie nie chcieli by się totalnie spłukać (boxa można kupić w 3-4 osoby i swobodnie grać, wymieniając się taliami - to po 30-40 zl na głowę)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 03 maja 2010, 14:55 przez RasdSaris, łącznie zmieniany 1 raz.


The fish doesn't think.
The fish is mute.
Expressionless.
The fish doesn't think,
Because the fish knows
Everything.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Warhammer Invasion (Galakta)

Post autor: HunteR »

Galakta w ciągu najbliższych miesięcy planuje wydać niekolekcjonerską grę karcianą Warhammer: Invasion. Co najlepsze mimo że sama podstawka jeszcze nie wyszła, już pracują nad dodatkami żeby jak najszybciej nadrobić zaległości. Następne rozszerzenia natomiast mają pojawiać się w wersji polskiej jednocześnie z wersją angielską. Brawo oby tak dalej :D

Sama gra to mieszanina strategii i ekonomii. Kierując poczynaniami jednej z frakcji gromadzimy surowce, rozwijamy gospodarkę, wykonujemy misje i prowadzimy walkę z przeciwnikami.

Aktualnie dostępne są dwa rozszerzenia.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 03 maja 2010, 14:45 przez HunteR, łącznie zmieniany 1 raz.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23587
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Wspomnę tylko, że jak zawsze, ja oraz Janek pracujemy nad tłumaczeniem tej gry.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Nemomon pisze:Wspomnę tylko, że jak zawsze, ja oraz Janek pracujemy nad tłumaczeniem tej gry.
Tylko byków nie naróbcie [-X :P

Taki mały żarcik tytułem wstępu :) Poczytałem troszkę i całość rzeczywiście zapowiada się ciekawie, warto przyjrzeć się temu bliżej.
Są jakieś przecieki odnośnie ceny zestawu i przybliżonej daty premiery?


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Może ktoś coś więcej napisać? To jest gra w świecie WFRP/WFB czy WH40k? Dzieje się w czasie I edycji Warhammera czy II? Zbiera się jakąś konkretną frakcję np. imperium, Skaveny czy wszystko na raz?


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Fantasy, a tutaj masz niezłą reckę z której dowiesz się więcej -> CLICK


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

Nemomon pisze:Wspomnę tylko, że jak zawsze, ja oraz Janek pracujemy nad tłumaczeniem tej gry.
JAK ZAWSZE ohohoho:]


Obrazek
ODPOWIEDZ