Rebel Times

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nataniel [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 148
Rejestracja: niedziela 01 sie 2004, 11:29
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Rebel Times

Post autor: Nataniel »

Na stronach sklepu REBEL.pl pojawił się do pobrania bezpłatny miesięcznik dla miłośników gier - Rebel Times. W pierwszym numerze znajdziemy obszerne recenzje kilku gier planszowych i role-playing, takich jak Gra o Tron czy The Esoterrorists RPG.

Rebel Times to gazeta tworzona przez graczy dla graczy. Na dzień dzisiejszy redakcję tworzą trzy osoby: Tomasz "Sting" Chmielik, Marcin "ajfel" Zawiślak oraz Joanna "Jo" Wołyńska - ludzie znani m.in. z portali fantastycznych Polter.pl i Wrota.com.pl.

"Zdecydowaliśmy się na stworzenie Rebel Times z jednego, prostego powodu", mówi Tomasz Chmielik, "na rynku brakuje gazet, które zajmowałyby się doradzaniem potencjalnemu klientowi, w jakie tytuły powinien zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze."

W Rebel Times znajdą się teksty poświęcone zarówno nowościom jak i najlepszym tytułom będącym na rynku już od jakiegoś czasu. Magazyn będzie ukazywał się w cyklu miesięcznym.

Pierwszy numer do pobrania znajduje się tutaj:
http://www.rebel.pl/go/times/forum-mim
Ostatnio zmieniony czwartek 24 sty 2008, 08:54 przez Nataniel, łącznie zmieniany 1 raz.


Wszystko o grach planszowych: www.Gry-Planszowe.pl
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Zobaczymy co napisza o MiMe 4 ed. w wersji eng. za miesiac. :badgrin: Bo widac tytul Talisman na zajawce nastepnego wydania.Pewno same ochy i achy jaka jest cudowna :---) poniewaz ta firma rowniez ja sprzedaje. :-k


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Nataniel [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 148
Rejestracja: niedziela 01 sie 2004, 11:29
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Po pierwsze zanim kogos oskarzysz, radze zapoznac sie ze sprawa, bo inaczej to troche taka polska polityka sie robi :/

Po drugie ludzie, ktorzy robia ten magazyn nie maja zadnych powiazan ze sklepem (finansowych), sa po prostu fanami gier, do tego o wyrobionej juz marce i wieloletniej dzialalnosci w swiecie fantastycznym. Rzucanie w nich blotem ot tak sobie jest nie na miejscu.

Po trzecie - powiedz mi jaki jest sens dla sklepu (nie wydawcy) przedstawiac zafalszowane informacje o grze? Sklep zarobi niezaleznie od tego czy sprzeda te gre czy inna, a bardziej oplaca sie sprzedac *dobra* gre, poniewaz klient, ktory bedzie zadowolony - wroci i kupi cos jeszcze. Wcisniecie mu ciemnoty jest kopaniem sobie grobu.


Wszystko o grach planszowych: www.Gry-Planszowe.pl
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12888
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Na temat Miesięcznika poproszę jak coś i zawartych w nim artykułów. Ogólnie podoba mi sie idea tworzenia takich czasopism, nawet w wersji elektronicznej (rozumiem w wersji kartkowej to sie po prostu nie opłaca). Także mi tam pasuje szczególnie że czasem coś kupuje no i przyda sie jeszcze jedno źródło recenzji.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Ad) Nataniel

Moim zamiarem nie jest obrazanie kogokolwiek wyrazilam tylko swoje przypuszczenia. Zreszta nie ma o co teraz kotow drzec. Zobaczymy za miesiac czy sie sprawdza i tyle. :razz: Poza tym dziwie sie ze odebrales tak tego posta.... :shock: A sklep jesli jest prowadzony przez kogos prywatnie to raczej mu zalezy aby poszlo jak najwiecej towaru i niewazne czy to jest cacy czy chlam. I zrobi wszystko aby dobrze zareklamowac produkt i oproznic magazyny. To tyle :-"

P.S. A powiaznia jakies jednak maja z nimi skoro na ich stronie wydaja magazyn :lol:
Miejmy nadzieje ze ocenia obiektywnie giere i juz ;-)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Nataniel [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 148
Rejestracja: niedziela 01 sie 2004, 11:29
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Poza tym dziwie sie ze odebrales tak tego posta....
Jestem zwiazany z REBELem - wspolpracuje z tym sklepem od lat a redakcje magazynu znam osobiscie, wiec denerwuja mnie nieprzemyslane rzucone takie teksty.
A sklep jesli jest prowadzony przez kogos prywatnie
A to mozna prowadzic inaczej? :)
to raczej mu zalezy aby poszlo jak najwiecej towaru i niewazne czy to jest cacy czy chlam
Coz, nie do konca. W dzisiejszych czasach stany magazynowe sa raczej minimalne, wiekszosc towaru jest sprowadzana na zamowienie, wiec zupelnie ten argument jest nietrafny.
Miejmy nadzieje ze ocenia obiektywnie giere i juz
I tego sie trzymajmy :)


Wszystko o grach planszowych: www.Gry-Planszowe.pl
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

A co jest zlego w tym, ze dobrze ocenia Talizman? W koncu to kultowa gra, a my jestesmy na forum jej wlasnie poswieconym =P~ . Katiusha w jakas dywersje sie bawisz :???: Magazyn nawet ciekawy, mimo iz jak na moj gust ciut sztywny.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Ech Lens zaraz tam dywersje... [-( Poprostu widzac tytul magazynu i nazwe firmy ktora sprzedaje giery jestem ciekawa jak oceni 4 ed. Talismana. Z tego co wiem ta ed. ma kilka niedorobek i jak zobacze note w stylu 10/10 za renome jaka ma ta giera z poprzednich wydan to nie wiem juz sama czy sie smiac :grin: czy plakac. :cry: Chodzi o to aby ocena byla obiektywna do wydania. Ale juz sie nie odzywam wiecej :-# bo znowu zostane zjechana za "zbrukanie swietosci oltarzy". :doubt: Zakaz krytyki i tyle... [-X


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Jasne. Bana dla zaplutych karłów reakcji ;-) . Mniej wiecej wiem o co ci chodzi, po tym jak poczytalem twoje posty w innych tematach. 10/10 jest niemozliwe, nie wiem skad ci takie pomysly do glowy przychodza. Ekonomia ekonomia, ale watpie, zeby ktos sie odwazyl pisac peany na temat 4 edycji. Jednak mimo wszystko to brzydsze dziecko tez ma swoj urok i miodnosc. Ja tam ja akceptuje, cisze sie, ze moja ulubiona gra nie odchodzi do lamusa i a na rynku jest ciagle dla niej miejsce.
Szkoda, ze w takich czasopismach nie podaje sie wynikow sprzedazy poszczegolnych gier. Ale z drugiej strony kto to prowadzi?


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Ha, fajno ze wiesz juz o co mi biega. :mrgreen: 10/10 to tylko taka przenosnia. To "Brzydsze Dziecko" jak piszesz sama bym sobie fundnela jesli by bylo wydane po polsku. :grin: Nawet w takiej wersji troche "niedorobionej". Chociazby po to aby miec i to wydanie, nawet jesli mialo by lezec na polce (za szybka oczywiscie jak w muzeum). :lol: Zreszta poszukam w tym sklepie komentarzy klientow ktorzy kupili ta giere (o ile istnieja takie komenty). Wydaje mi sie ze ich glos jako testerow 4 ed. bedzie najbardziej obiektywny. 8-[


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

A ja bym chciał żeby recenzję tej 4rtej edycji napisała osoba, która totalnie nie jest "skażona" poprzednimi wydaniami Talismana/MiMa. To by była najbardziej obiektywna ocena. Dopiero w kolejnym numerze dopuściłbym do głosu recenzenta, który wcześniej znał Talismana :] To mogłaby być ciekawa konfrontacja :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Oooo SeSim calkiem ciekawy pomysl. :idea: To prawda, ten kto nie zna wczesniejszych wydan MiMa moglby sie relatywnie wypowiedziec o nim. Teraz pozostaje tylko poszukac takiej osoby ktora nie widzala, slyszala i nigdy nie grala w niego. ;-) Ciekawe czy jest ktos kto nawet nie slyszal o MiMe? :-k I nie chodzi mi o dziadkow którym gry juz nie w glowie tylko pokolenie osob jakby to nazwac?... Pokolenie Mim-owców? Kurcze nie wiem jak ich nazwac ale wiadomo chyba o co mi chodzi :?: Z moich znajomych (a mam ich troche) nawet jesli nie grala to slyszala o MiMe chocby tylko piate przez dziesiate. 8)

EDIT:

Dla zainteresowanych, pojawił się trzeci numer magazynu.

http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html

Można również pobrać na tej stronce archiwalny pierwszy i drugi numer. W drugim numerze jest recenzja Talisman'a 4 ed. O:)
Ostatnio zmieniony sobota 15 gru 2007, 08:29 przez Katiusha, łącznie zmieniany 1 raz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Nataniel [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 148
Rejestracja: niedziela 01 sie 2004, 11:29
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Czwarty numer REBEL Times

Post autor: Nataniel »

Dzięki Kariusha, właśnie miałem wrzucać info :)

-EDIT- 24 Stycznia 2008

Na stronach sklepu REBEL.pl pojawił się czwarty numer bezpłatnego miesięcznika Rebel Times. W numerze siedem recencji, w tym jedne z pierwszych recenzji "Wiedźmin: Przygodowa Gra Karciana" oraz "Scion: Hero".

Poza nimi do poczytania równie ciekawe recenzje "Twilight Imperium 3th Edition", "Shogun", "Saboteur", "Warrior Knights" oraz "Blue Moon City".

Już teraz pobierz bezpłatnie aktualny numer:
http://www.rebel.pl/go/times/forums-04
Ostatnio zmieniony czwartek 24 sty 2008, 08:55 przez Nataniel, łącznie zmieniany 1 raz.


Wszystko o grach planszowych: www.Gry-Planszowe.pl
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

W numerze 32 Rebel Times'a pojawiła się historia gry Talisman. Warto przeczytać :)
Rebel Times 32


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23587
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Wkradł się błąd:

Trzecia odsłona Talismanu (niewydana w
Polsce), choć zawierała kilka nowych pomysłów (np.
nowe krainy: Las, Góry, Wieża Czarnoksiężnika),


To była Smocza Wieża. Wieża Czarnoksiężnika była wytworem fan made.

W roku 2007 wydawnictwo
podjęło kolejną próbę
wskrzeszenia gry,

[...]

Również i ta
próba okazała się fiaskiem. Dlatego też na początku
2008 roku Games Workshop ogłosił, że nie będzie
już dalej rozwijał serii.


Tym wydawnictwem było Black Industries, nie Games Workshop, a po wtóre BI w ogóle zdecydowało się wycofać ze wszelkich innych swych linii produkcyjnych prócz wydawania książek. BI przygotowywało Death and Glory, ale z powodów wyżej wymienionych, przestało je developować.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Faktycznie - postaram się sprostować w następnym numerze.


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

"Klon ten jednak nie powtórzył sukcesu pierwowzoru, aczkolwiek po dziś dzień można spotkać jego entuzjastów." Rebel Times 32 s55

Pisząc tak o Magicznym Mieczu z jakich źródeł korzystałeś? Jakie są właściwie dane ilościowe sprzedaży MiMa i MMa? Czy gra która nie powtarza sukcesu doczekałaby się pięciu rozszerzeń, drugiej edycji i wydania za granicą?


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Po pierwsze jest to felieton i jest to moja opinia. Po drugie jest "nie powtórzył sukcesu swego poprzednika" , co w wolnym tłumaczeniu znaczy nie odniósł takiego sukcesu jak Talisman. Dlaczego? MM jest martwy - to znaczy grają w niego osoby, które jeszcze mają go ze starych czasów. Sam mam komplet w szafie i osobiście wole MiM'a. Wracając jednak do rozpoczętej myśli, Talisman ma już 4 edycje, która wciąż jest rozwijana i to jest sukces, któremu MM już nie dorówna. Sukcesem Talismana jest to, że przetrwał próbę czasu i wychodzą jego kolejne wydania, dodatki, natomiast MM nie może się tym poszczycić.

Ps w redakcji obowiązuje zakaz wdawania się w jakiekolwiek polemiki dotyczące pisma i artykułów, odpisałem Ci przez szacunek z forum, jednak dyskutować nie będę, w razie odrzucenia mojej argumentacji, mogę powiedzieć jedynie - przykro mi mam odmienne zdanie i odesłać do definicji felietonu. Ewentualnie zapraszam na PW.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12888
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

7Tristan pisze:Ewentualnie zapraszam na PW.
Nie widzę potrzeby pisania PW, nie jesteś teraz w redakcji a na forum, na którym jest temat o RT i artykułach w nim zawartych, oczywiście jeżeli nie chcesz nie musisz odpisywać, ale nie dziw się że jeżeli piszesz nieprawdziwe informacje to ludzie będą o nich pisać. Dotyczy to tak samo RT jak i całej strony rebel.pl


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

7Tristan pisze: Ps w redakcji obowiązuje zakaz wdawania się w jakiekolwiek polemiki dotyczące pisma i artykułów
czemu tak właściwie? Bo mnie dziwi trochę, sam pisuję trochę i z zakazywaniem polemik się nie spotkałem? One często ożywiają zainteresowanie znacznie. Rozumiem, że takie dyrektywy, ale z głupiej ciekawości pytam czym je motywują przed wami?


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Wiesz jesteśmy poniekąd pismem sponsorowanym, a wiesz jak to w dyskusjach czasem bywa. Powiedzmy, że nasz patron woli dmuchać na zimne :) Mamy swojego rzecznika prasowego :)

Valdi jak Nemo wytknął mi merytoryczny błąd to przyjąłem to do wiadomości i napisałem, że postaram się o sprostowanie prawda? Natomiast o osobistych odczuciach nie będę dyskutował.


Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

A to fakt, to zmienia postać rzeczy : )


ODPOWIEDZ