Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Wszelkie inne gry.
mzywiol
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: mzywiol »

micaj pisze: środa 06 maja 2020, 08:43 Udało mi się zweryfikować i mam w domu u rodziców Portale 1-12, 14
W naszej kolekcji brakuje Portali 1, 2, 3, 10, 11, 12 oraz 16. Jeśli chodzi o ich zeskanowanie, to kilka postów wyżej napisałem, jak ja to robię, albo możesz zrobić tak, jak powyżej napisał @KudrigY, czyli wysłać paczkę mi, ja je zeskanuję i odeślę (chyba, że Ci na nich nie zależy :).

Jakby co, to pisz na privie.

mzywiol
Niziołek
Niziołek
Niziołek

Ufff, nadszedł ten wiekopomny dzień.

Drodzy, dzięki ofiarności @KudrigY, który zakupił i przesłał mi brakujących 7 numerów MiMa, do kolekcji dołączyły numery: 76 (kwietniowy, a więc primaaprilisowy), 95, 97, 98 (ależ ten był fatalnie złożony...), 99 (choć brakuje kilku stron... ale takich z aktualnościami, a te przez 18 lat zdążyły się pewnie mocno zdezaktualizować ;), numer 100 oraz 101.

Niniejszym oznacza to, że - wybaczcie wielkiego fonta, ale sytuacja chyba to usprawiedliwia -

MAMY WSZYSTKO!!!

W katalogu Dropboksowym - przypomnę: {url deleted} - znajdują się teraz WSZYSTKIE NUMERY MAGII I MIECZA EVER.

EDIT 24.03.2021: W skarbcu The Trove znajdują się teraz WSZYSTKIE NUMERY MAGII I MIECZA EVER.

Cieszę się, że mogłem służyć :)
Ostatnio zmieniony środa 24 mar 2021, 22:37 przez mzywiol, łącznie zmieniany 2 razy.

KudrigY
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać

Post autor: KudrigY »

:) to jest komplet "starego MiMa", wielkie dzięki za poświęcony czas na przeprocesowanie tych numerów!

Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.

Post autor: Mały Nemo »

Dzięki! :)

Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek
Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!

Awatar użytkownika
Zaberish
Kobold
Kobold
Kobold

Post autor: Zaberish »

Wielki szacun - genialna robota! Dziękuję :)

Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych

Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan

Post autor: Budowniczy Mostów »

mzywiol pisze: środa 13 maja 2020, 14:39 nadszedł ten wiekopomny dzień
Brawo! Ominęło mnie to zjawisko, a mimo to poczułem dreszcz emocji :) Dobrze, że przed nami długi weekend!
:popcorn:

Ukłony dla ciebie
bm

Awatar użytkownika
Pieczara71
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf

Post autor: Pieczara71 »

Super sprawa 👍

MAM WSZYSTKIE GRY WYDANE PRZEZ: ENCORE, SFERA,TALISMAN, FANO, ERTROB, GAMBIT. + DRESZCZ; GOBLIN; BATTLETECH; MECHAWOJOWNIK; KOSMOLOT PODRÓŻNIK; WEHIKUŁ CZASU 1-7; OCEAN STORY; WOJOWNIK AUTOSTRADY 1-4; LOCHY LABIRYNTU; DYREKTORZY; GWIEZDNY INWESTOR.

Algalacorn
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać

Post autor: Algalacorn »

Obrazek
Był jeszcze wydawany kwartalnik Legenda od ISA, zaczęli w 1998.

mzywiol
Niziołek
Niziołek
Niziołek

Słuchajcie, drodzy!

Myślałem, że w temacie skanów Magii i Miecza (i paru innych czasopism) nie mam nic więcej do dodania, ale... czy znacie stronę thetrove.is ? Takie internetowe repozytorium około-RPGowe? Podręczniki, dodatki, gry planszowe, książki o RPG itd. itp.

Otóż napisałem do nich, czy by nie chceli hostować tej mojej kolekcji MiMów, Labiryntów, Portali, Gwiezdnych Piratów i czego tam jeszcze, i przyjęli!

Oto więc moja kolekcja z Dropboksa przeniesiona do skarbca The Trove:

Magia i Miecz
Labirynt
Portal
Gwiezdny Pirat
Złoty Smok

Pojedyncze numery pozostałych też tam znajdziecie w katalogu Magazines.

Tym samym uprywatniam ponownie mój katalog na Dropboksie (bo to jednak prywatny Dropbox, wicie rozumicie). Cała kolekcja od teraz do pobrania na The Trove pod linkami powyżej.

Pozdrawiam!

--Maciek

Awatar użytkownika
Zaberish
Kobold
Kobold
Kobold

Post autor: Zaberish »

Świetna sprawa, że Twoje skany trafiły na Trove :)

Jeszcze raz wielkie dzięki za ogrom pracy włożony w zeskanowanie tego wszystkiego!

Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych

jamniqu
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać

Post autor: jamniqu »

Ja wiem, że to pytanie będzie uznane pewnie za strasznie niestosowne, ale czemu archiwum Magii i Miecza zostało przerzucone z dropboxa na inny serwis?
To chyba nie jest normalne, żeby plik rozmiaru 42 mb wczytywał się półtorej godziny, robiąc to z prędkością 5-6 kb/s. W tym czasie dropboxem zdążyłbym pobrać wszystkie potrzebne mi 5 numerów i przeczytać interesujące mnie artykuły. A tak mam 90% wczytania - BEZ PODGLĄDU - pliku, który może łaskawie się wczyta, a może nie. I to nie jest tak, że mam jakiś problem z łączem. Wszystko śmiga normalnie. To serwer thetrove.is jest do niczego.

Więc ponawiając pytanie: jaka to światła idea kierowała porzuceniem całkiem znośnego i funkcjonalnego dropboxa na rzecz tego gówna, bo inaczej się tego nie da nazwać. Szczególnie irytujący jest fakt, że to w miarę świeża zmiana, sprzed niecałego miesiąca, więc frustruje podwójnie.

PS
Pobieranie właśnie umarło przy 39 mb z 42. Gratuluje fenomenalnego doboru serwera.

PPS
Po wielu próbach i zmaganiach udało się wreszcie otworzyć 1 (słownie: jeden) z potrzebnych numerów. Skany ze strony .eu miały swoje wady: dużo ważyły z racji na brak jakiejkolwiek obróbki plików, a równocześnie skaner był na niewłaściwych opcjach, przez co skanował gramaturę pożółkłego papieru makulaturowego, w kolorze w dodatku. Można też było spokojnie czytać co jest na drugiej stronie skanowanej kartki w przypadku numerów sprzed '98 roku z racji niższej jakości papier i jasność lampy skanera.
Ale chociaż dało się to czytać, bo nikt nie robił skanu na chybcika, pod kątem, na zakrzywionej stronie, gdzie połowa tekstu to rozmazane wężyki, a druga połowa to krzywizna papieru - choć to nie książka, a cieniutki magazyn drukowany na szmatach.
Źle się dzieje, jeśli coś takiego ma być otrąbione jako wielki sukces.
>inb4 to zrób lepiej
Dajcie papierowe oryginały, to zrobię. Z pustego to i Salomon nie naleje. Ale taką amatorszczyznę wrzucać w ramach archiwistyki to zwyczajnie wstyd.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia

Post autor: Krzysiek »

Dzięki mzywiol! Z the Trove mogę sobie łatwo zautomatyzować pobieranie więc będzie mi dużo wygodniej.

ODPOWIEDZ