Droga dodatków w T4,5PL

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Machete [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 15:07
Lokalizacja: grindhouse
Płeć:

Droga dodatków w T4,5PL

Post autor: Machete »

Rogo pisze:
Machete pisze:Ja tam się cieszę - ponad 80% fajnych pomysłów dotyczy aktualnie wersji w którą gram Ciekawe czy ktoś się weźie za konwersję tego wszystkiego do TMiMa.
Ciekawiej będzie jak wszystkie fajne nowe dodatki powstaną do TMiMa a Ty będziesz musiał sam szukać grafik b&w żeby je sobie przekonwertować do MiMa :)

Po co szukać grafik B&W kiedy na forum podano conajmniej kilka dobrych sposobów pozwalających prawie każda grafikę przerobić na czarno-białą? Póki co czekam żeby do TMiMa powstał choć jeden ciekawy dodatek autorski wart tego żeby go konwertwowac do MiMa i jak na razie się na to nie zanosi, choć widziałem już kilka (ale tylko kilka) interesujących kart wykonanych przez użytkowników forum.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 26 sty 2009, 20:13 przez Machete, łącznie zmieniany 1 raz.


If you're going to hire Machete to kill the bad guy, you'd better make damn sure the bad guy isn't you!
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23518
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Well, powstały Fobie Skella oraz Ernina oraz masa kart. Parę użytkowników już robi kompilacje tych kart i układa je w szablony. Więc poniekąd Reaper MK II już mamy. Myślę, że jak niedługo dowiemy się, jak będzie wyglądał kolejny dodatek do nMiMa, to dodatki się zaczną sypać. Oczywiście nie jak do drugiej edycji, która ma ich tyle z powodu czasu jaki istnieje, ale pewnie też powoli zaczną jakieś się pojawiać.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Machete [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 15:07
Lokalizacja: grindhouse
Płeć:

Post autor: Machete »

Mi chodzi o kompletny, przemyślany dodatek, zawierający to co zwykle zawierają dodatki oficjalne czyli - plansza, karty, instrukcja, ewentualnie nowi Poszukiwacze, mający jakiś swój cel i sens istnienia. Nie o zestawy dodatkowych kart.


If you're going to hire Machete to kill the bad guy, you'd better make damn sure the bad guy isn't you!
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Heh Machete przyjął taktykę postowania jakby wszystkim chciał obrzydzić TMiM'a :D Jeżeli mogę o coś zaapelować, to więcej luzu ,bo ja jak widzę że Machete napisał post to nie muszę go czytać ,bo wiem już co w nim będzie :D Więcej tolerancji - posiadam i nowego i starego MiMa, plusy są tu i tu ,ale to nie powód ,żeby zawzięcie torpedować jedną z nich :)
Przeczytałem już kilka razy w różnych postach i tematach jakie masz zdanie i na pewno o nim nie zapomnę ,ale nawet choćbyś napisał milion postów jadących po TMiMie to ja mam swój mózg i potrafię mieć własne ,niezależne zdanie :) (jak chyba każdy na tym forum)


Machete [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 15:07
Lokalizacja: grindhouse
Płeć:

Post autor: Machete »

Gdzie teraz obrzydzam?

Jak dotąd nie zauważyłem żeby ktoś założył temat w którym przedstawił by jakieś swój większy projekt do TMiMa (są niby podziemia, ale zastanawiam się czy to ma sens, skoro mogą się ukazać podziemia oficjalne) ,a przyznam, że czekam z niecierpliwością na nowe dodatki do TMiMa :) jak się pojawią to się ucieszę, może pojawi się któryś na tyle dobry, że ktoś z starych MiMowych wyjadaczy pokusi się o konwersję do MiMa :)

I tak wiadomo że nowa wersja będzie bardziej popularna od starej, to norma, ale może akurat ta stara też skorzysta na tym co ludzie będą robić do nowej :mrgreen:


If you're going to hire Machete to kill the bad guy, you'd better make damn sure the bad guy isn't you!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Co do wypowiedzi Machete'a, to już dostałem parę uwag od różnych osób (koło 4) także prosze zmień ich sposób pisania inaczej, będe musiał coś z tym zrobić - reszta jak coś to na PM.

Co do pojawiających się dodatków to wypowiem sie z przyjemnością.

FFG, tworząc dodatek Reaper, pokazało w jaką stronę chce iść z tworzeniem dodatków, i myślę że to ciekawa droga, gra w końcu nie będzie zajmować hektara w tym plansze które w ogóle się nie odwiedza, Miasto ilość odwiedzin 1, podziemia 1-2, Otchłań różnie zależy kto jak ją lubi, Jaskinia podobnie. Tu czyli w T4,5 Dodatki pójdą w stronę bez planszowych. Czy dobrze i czy tego oczekują gracze to sie okaże po ich nakładach ale myślę że tak.

Owszem nie wykluczam że powinno powstać parę dodatków planszowych ale pomysły albo chęci większości starych autorów sie wyczerpały. A nowym prościej z Szablonu zrobić karty (jak widać też niewiele osób) niż tworzyć od podstaw plansze.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Machete [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 15:07
Lokalizacja: grindhouse
Płeć:

Post autor: Machete »

Co do wypowiedzi Machete'a, to już dostałem parę uwag od różnych osób (koło 4) także prosze zmień ich sposób pisania inaczej, będe musiał coś z tym zrobić - reszta jak coś to na PM.
No problem. Tylko napisz mi na PW co się ludziom nie podoba :) żebym wiedział co zmienić.
Co do marudzenia na nowy Talisman -> :-$ już skończyłem :) TMiM to w końcu kolejne dziecko w tej samej rodzinie i też zasługuje na miłośc (nawet jeśli jest brzydkie ;))
FFG, tworząc dodatek Reaper, pokazało w jaką stronę chce iść z tworzeniem dodatków, i myślę że to ciekawa droga, gra w końcu nie będzie zajmować hektara w tym plansze które w ogóle się nie odwiedza
Ale czy Reaper nie jest odpowiednikiem pierwszego dodatku do starego Talismana (który w polskim MiMie był już zawarty) ? tzn czy to nie jest aby powtórka jedynie rozszerzona o samego żniwiarza? Bo jeśli tak to by raczej wskazywało że to nie żadna nowa i ciekawa droga, a powtórka z rozrywki :)


If you're going to hire Machete to kill the bad guy, you'd better make damn sure the bad guy isn't you!
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Machete pisze:Ale czy Reaper nie jest odpowiednikiem pierwszego dodatku do starego Talismana (który w polskim MiMie był już zawarty) ? tzn czy to nie jest aby powtórka jedynie rozszerzona o samego żniwiarza?
Dokładnie mam takie samo wrażenie... Uboga Podstawka plus zestaw kart do dokupienia. Taki sam chwyt jak w 2ed talismana English....
I biznes się kręci. :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Machete [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 15:07
Lokalizacja: grindhouse
Płeć:

Post autor: Machete »

W zasadzie warto polecać graczom TMiMa zapoznanie siez dodatkami autorskimi do starego MiMa. Może np ktoś się zainteresuje jakimś dodatkiem na tyle, że stworzy jego konwersję do nowej wersji gry, albo przynajmniej będzie mógł wyrazić zainteresowanie taką konwersją co może zmobilizować kogoś z doświadczonych autorów do jej przygotowania. A kilka dodatków z pewnością byłoby tego wartych.

Dodatki oficjalne będą się raczej dośc wolno pojawiać, więc zawsze byłoby to coś.


If you're going to hire Machete to kill the bad guy, you'd better make damn sure the bad guy isn't you!
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23518
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Machete pisze:Ale czy Reaper nie jest odpowiednikiem pierwszego dodatku do starego Talismana (który w polskim MiMie był już zawarty) ? tzn czy to nie jest aby powtórka jedynie rozszerzona o samego żniwiarza? Bo jeśli tak to by raczej wskazywało że to nie żadna nowa i ciekawa droga, a powtórka z rozrywki :)
Teoretycznie rzecz biorąc masz rację. Reaper zawiera sporo kart z poprzednich edycji - Talisman Expansion Set oraz Talisman Adventure. Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że karty Wrogów są inne i w większości przypadków nie pojawiające się w poprzedniej edycji Talismana. Również karty Czarów są w większości przypadków inne, acz jest sporo znanych.

Moim zdaniem Reaper póki co chce nam dać karty znane i lubiane, może dopiero potem zacznie się wysyp kart nieznanych. Z jednej strony to dobrze, ale z drugiej, skoro teraz dali oni karty niszczące dany typ po jedną na sztukę, to co potem zrobią. Również pytanie, czemu dali tak mało miejsca w pudełku na inne karty Przygód. Osobiście jednak myślę, że jakieś dodatkowe plansze zrobią, bo zdają sobie sprawę, ile razy można krążyć wokół jednej krainy, prędzej czy później gracze zachcą zwiedzić coś innego. A potem będzie jak Valdi powiedział, zależnie od upodobań, każda planssza będzie odwiedzana raz może dwa razy. Ale to dopiero będzie wtedy, gdy plansze zdążą zbrzydnąć już..
Ostatnio zmieniony piątek 23 sty 2009, 13:31 przez Mały Nemo, łącznie zmieniany 1 raz.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Machete [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 15:07
Lokalizacja: grindhouse
Płeć:

Post autor: Machete »

A co z poszukiwaczami znanymi z podstawki MiMa? Są w Reaperze np Amazonka, Barbarzyńca, Nekromancer czy Rycerz?


If you're going to hire Machete to kill the bad guy, you'd better make damn sure the bad guy isn't you!
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23518
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Pół na pół, Mroczna Kultystka (Która przypomina bardzo Wojownika Chaosu, którego Sfera nam nie druknęła), Mędrzec, Kupiec oraz Rycerz.
Beamhit pisze:Rycerz: zawsze jest dobry, posiada premię +2 do modlitwy, nie może atakować dobrych poszukiwaczy przygód, zaczyna grę posiadając miecz i tarczę.

Mędrzec: czyli przerobiony filozof, na początku tury ciągnie zaklęcie, jeżeli nie posiada żadnego, może podejrzeć wierzchnią kartę z przygód lub z czarów, może przerzucić rzut na ruch.

Kupiec: 5 złota na początku, może wymykać się potworom i smokom za sztukę złota, może handlować z napotkanymi poszukiwaczami, jak i w wiosce / targowisku może wymieniać przedmioty na złoto.
Innymi słowy, jedynie Rycerz jakiś taki niewyględny.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Mithrandir'ek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 62
Rejestracja: środa 07 sty 2009, 19:40
Lokalizacja: Zawiercie
Płeć:
Wiek: 30
Kontakt:

Post autor: Mithrandir'ek »

Machete pisze:(...) np ktoś się zainteresuje jakimś dodatkiem na tyle, że stworzy jego konwersję do nowej wersji gry, albo przynajmniej będzie mógł wyrazić zainteresowanie taką konwersją co może zmobilizować kogoś z doświadczonych autorów do jej przygotowania (...)
Jeśli o to chodzi, gadałem już na shoutboxie o konwersji dodatku Wieża Maga, ja jestem niedoświadczony w robieniu kart (a co dopiero plansz), ale mogę poszukać grafik do kart.
Tyle, że dzisiaj zaczęły mi się ferie i jutro wyjeżdżam do dziadków ( maxymalnie będę tam do 8 lutego - końca ferii, ale pewnie wrócę wcześniej), a tam nie ma internetu, więc mogę pomóc dopiero w lutym.


みふらんでる'えくーさま
Obrazek - Kliknijcie na smoka :!:
Awatar użytkownika
kowal85
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 04 sty 2009, 17:23
Lokalizacja: Grenlandia
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: kowal85 »

Mithrandir'ek pisze:
Machete pisze:(...) np ktoś się zainteresuje jakimś dodatkiem na tyle, że stworzy jego konwersję do nowej wersji gry, albo przynajmniej będzie mógł wyrazić zainteresowanie taką konwersją co może zmobilizować kogoś z doświadczonych autorów do jej przygotowania (...)
Jeśli o to chodzi, gadałem już na shoutboxie o konwersji dodatku Wieża Maga, ja jestem niedoświadczony w robieniu kart (a co dopiero plansz), ale mogę poszukać grafik do kart.
Tyle, że dzisiaj zaczęły mi się ferie i jutro wyjeżdżam do dziadków ( maxymalnie będę tam do 8 lutego - końca ferii, ale pewnie wrócę wcześniej), a tam nie ma internetu, więc mogę pomóc dopiero w lutym.
Ale masz papier i długopis ?;]

Wyjeżdzając również do dziadków na wieś, miałem tyle różnych pomysłów na wszystko, że stworzyłem taką konwersje HoMM2 na zwykłej kartce papieru XD I grałem w to z kuzynem po nocach :) Plansza to była kwadraciki stworzonyz 2x2 kratki, i ogólnie plansza była ołówkiem robiona. jak się sięgnęło jakiś mienerał czy zabiło potwora, to wygumywałem ich nazwe XD.
Jak to było fajnie, bez kompów kiedyś \:D/


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Nemomon pisze:Moim zdaniem Reaper póki co chce nam dać karty znane i lubiane, może dopiero potem zacznie się wysyp kart nieznanych.
Nie posądzałbym współczesnych wydawców gier o aż daleko posuniętą kreatywność... Dobra, może i jestem sceptycznie nastawiony, ale generalnie tak to teraz wygląda. Wydać jak najszybciej, sprzedać jak najwięcej.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23518
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ale mimo iż połowa Reapera, to karty znane, to tylko parę z nich nie uległo jakiejś modyfikacji. Reszta z nich jest mniej zabójcza, prawie wszystkie instrukcje, które wcześniej powodowały odrzucenie karty na stos odrzuconych, teraz przenoszą o k6 obszarów.

Zresztą, wiadomo, że Revised Edition będzie się sprzedawał, FFG robi milion gier oraz miliard dodatków do nich, to się z Tobą zgodzę, ale prędzej czy później skończą się znane karty, a trza będzie coś nowego wydać. Druga Edycja miała 6 dodatków, o ile możemy się jeszcze spodziewać Smoki MKII, ewentualnie kolejny mix Talisman Adventure oraz Talisman Expansion Set, to reszta musi być nowa. Albo te dwa dodatki będą ostatnimi. Zresztą Goodenough póki co, ma pomysły na dwa najbliższe dodatki.
Bludgeon pisze:[...] kompletny brak przygód i czarów które wpływają na samego żniwiarza. Gdyby nie ta jego karta i figurka to dodatek mógłby się kompletnie inaczej nazywać!
Zobaczymy po następnym dodatku, który dedykowany jest Losowi, czy też tak będzie czy nie...


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

SeSim pisze:Wydać jak najszybciej, sprzedać jak najwięcej.
Masz rację SeSim widać to po zawartości dodatku, chociaż zobaczymy co dalej będzie.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

W dodatku jest to czego oczekiwałem, stare karty + kilka nowych. Fajny pomysł na Żniwiarza i zadania czarnoksiężnika.

Smuci jedynie fakt ze wrogowie troszkę za słabi i taka trąba powietrzna osłabiona. Cała reszta zmieniona na duzy +

\:D/ \:D/ \:D/


Obrazek
Awatar użytkownika
Gamekeeper
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

Kufir pisze:Smuci jedynie fakt ze wrogowie troszkę za słabi
Karty na miare mozliwosci poszukiwaczy bez przepakowanych dodatkow jak w MiM'e


Nie traktujmy życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziemy z niego żywi. A tak poza tym wynajmę anioła stróża na umowę-zlecenie.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6192
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

SeSim pisze:Wydać jak najszybciej
Czemu zatem ludzie narzekają, że tak długo muszą czekać na Reapera i inne dodatki? :D
Reaper ma kilka nowości, ale FFG mogło się postarać o więcej :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23518
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Rogo pisze:Czemu zatem ludzie narzekają, że tak długo muszą czekać na Reapera i inne dodatki? :D
Pewnie dlatego, że oni by chcieli nowe dodatki na wczoraj :P
Gamekeeper pisze:Karty na miare mozliwosci poszukiwaczy bez przepakowanych dodatkow jak w MiM'e
No nie wiem, o ile Wrogowie na Siłę, to Wrogowie na Siłę, nie będę się czepiał. Ale Wrogowie na Moc mają strasznie niski swój parametr, mógłby by być on przynajmniej w granicach 3 lub 4.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Rogo pisze:Czemu zatem ludzie narzekają, że tak długo muszą czekać na Reapera i inne dodatki?
Wiesz Rogo tutaj hm.... Fantasy trochę gier w ciągu roku tworzy więc sie chłopaki też nie rozdwoją - a coraz więcej ich dochodzi, bo to nowe licencje i takie tam. Jeśli popatrzysz na to co stoi w kolejce to zobaczysz, że nie które produkty już od dłuższego czasu są nadal powiłakach. I teraz tak na pewno do jednych się przyłożyli do innych nie, ale to już tylko czysty domysł bo tego się nigdy nie dowiemy.
Bo odnośnie tego co jest w nowym dodatku do Talizmana to nie będę pisał aby nie zaśmiecać.
I teraz tak jak pisałem jeżeli bedzie nowy dodatek to pewnie z plansza pozniej bez itd. chyba, że wymyślą cosik nowego.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Mithrandir'ek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 62
Rejestracja: środa 07 sty 2009, 19:40
Lokalizacja: Zawiercie
Płeć:
Wiek: 30
Kontakt:

Post autor: Mithrandir'ek »

stave, jeśli dodatki planszowe mają mieć plansze podobnych wymiarów, co podstawka - to ja dziękuję, same zestawy kart mi wystarczą.
Nie mieszkam w willi i nie mam stołu 5m x 5m. (podstawkę ledwo da się rozłożyć na moim rozkładanym "stoliku 2m x 2m).


みふらんでる'えくーさま
Obrazek - Kliknijcie na smoka :!:
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23518
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Mithrandir'ek pisze:stave, jeśli dodatki planszowe mają mieć plansze podobnych wymiarów, co podstawka - to ja dziękuję, same zestawy kart mi wystarczą.
Nie mieszkam w willi i nie mam stołu 5m x 5m. (podstawkę ledwo da się rozłożyć na moim rozkładanym "stoliku 2m x 2m).
Odpowiem za Stave'a, mam nadzieję, że nie pogniewa się na mnie:
Stave pisze:Co do planszy to dla mnie to nie problem ja zawsze ze starą edycją sie pomieściłem, można nawet wziąć na warsztat Arkham plus wszystkie dodatki planszowe - też trochę zajmują, mnie to osobiście nie przeszkadza i nie widzę sensu o to robić zawieruchu, ale jesli PAN NEMO ma problem niech zmieni mieszkanie, lokum itp albo w ogóle niech nie gra.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Snake
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2009, 21:18
Lokalizacja: Znikąd
Płeć:

Post autor: Snake »

Pod poniższym linkiem można znaleźć dokument w formacie pdf, opisujący dość ogólnikowo co prawda zawartość kart z rozszerzenia "Grim Reaper" (w języku angielskim), ale można przyjrzeć się charakterystykom wrogów i tu muszę pocieszyć, że kilku o solidniejszym parametrze mocy się trafi.

http://www.boardgamegeek.com/filepage/38876

Jeśli chodzi o dodatek "Dungeon", zawierał będzie ok. 30-sto obszarową planszę, 5-ciu nowych poszukiwaczy, 20 nowych Zaklęć, ok. 130 kart podziemi, ale tylko 10 kart przygód (z czego większość to pewnie będą "Wejścia do Podziemi"). A do tego wszystkiego 10 kart "Skarbu"...


Czar ROZKAZ!!!
ODPOWIEDZ