Fallout na zasadach Magii i Miecza

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6237
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Miał być sekret, ale skoro pytasz to Ci powiem ;) Nie wiem jak MackaN, ja postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce (bo wolę mieć to po swojemu), planszę prawie mam (prawie, bo mi grafiki brakuje, a ja wybredny jestem), planuję sporo zmian w stosunku do MiMa i zamysłów MackaNa, zmienię wymiary kart, żeby były do nich dostępne koszulki w sklepach (więc szablony muszę przerobić) i niektóre rzeczy może wydadzą Wam się ciut RPGowate, ale ak już pisałem - nowa gra i zmiany w stosunku do pierwowzoru :)
Ale jako człowiek wyjątkowo leniwy i pozbawiony twórczej weny, radzę Wam się przesadnio nie przejmować i nie niecierpliwić - piszę to w trosce o Wasze nerwy :)
Ale kto wie - może MackaN też coś w tajemnicy skrobie ;>
Może Twoje pytanie zmobilizuje mnie do pracy ;) Ale nie nastawiaj się na to :mrgreen:


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Rogo pisze:Może Twoje pytanie zmobilizuje mnie do pracy ;)
W takim razie, w wolnej chwili będę Cię systematycznie kopał w dupkę by wena powróciła i jakoś damy radę /bicz

Ja w każdym bądź razie, czekam na szablony [-o<


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

O tak, dołączam się do Kaktusa.

Walcz Rogo, walcz!

Już sobie ustawiłem przypominacz, aby raz na dwa dni PMy słać.
Także wyrok zapadł :P


Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Kiedy zobaczymy jakieś efekty?


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6237
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

ciągle brakuje mi pewnych grafik, żeby skończyć planszę, a czasu ostatnio mało (to nauka znowu się na studiach rozkręca, to kumpel znowu z domu wyciąga) i praca stoi od jakiegoś czasu w miejscu.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Moze pokaż jakis fragmencik :-) Róg planszy albo co, żebyśmy chociaż wiedzieli jak ci idzie.

[ Dodano: Wto Lut 23, 2010 12:14 pm ]
Zdechł pies?!


Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 757
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

I co z tą plansza? Chyba się sam za nią zabiorę. Na przestrzeni ostatniego roku, po problemach natury zawodowej oraz rodzinnej, problemach technicznych ze sprzętem komputerowym, czyszczeniem dysku... to muszę powiedzieć, że projektowi udało się nie zdechnąć. Powiem więcej. Ewoluował. System walki znów uległ lekko zmianie i z tego powodu parametr Ataku przechrzcił się na SIŁA, słowem powrót do korzeni MiMa. Ale dlaczego tak? I jak teraz wygląda sprawa broni dystansowej? Napiszę o tym jak znajdę więcej czasu, bo wywód co, jak, dlaczego, będzie zapewne dość długi. Zmiana główna projektu was jednak zasmuci. Otóż, docelowo karty nie będą już czarno białe jak to miało miejsce w MiMie. Postaram się oczywiście zrobić ich takie wersje, ale ostatecznie zdecydowałem się na coś takiego... (patrz załącznik). Powodem tej zmiany jest to, że będę szedł w profesjonalny wydruk (przynajmniej kopii dla siebie) w profesjonalnej drukarni, więc chciałem żeby karty były bardziej świeże (czytaj nieświeże) wyglądem niźli te z oryginalnego MiMa i dodatkowo jeszcze bardziej budujące klimat.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6237
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Ja swoje pliki gdzieś mam, ale jakoś weny mi ubyło :P Do tego sesja mi się nie udała i choć co nieco myślałem o projekcie to go zbyt wiele nie rozwinąłem (no praktycznie to nic :P)

[ Dodano: Pią Lut 26, 2010 2:40 pm ]
A co do karty - niby fajne, ale czy to dobry pomysł...? :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 757
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Mi tam się podoba taki styl brudny w sepii. Ale dla oszczędnych przygotuję wersję czarno białą. Która w sumie nie wiele będzie się różnic od twoich czystych szablonów. :)


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Pomysł niby ciekawy, czytelność mnie nieco martwi, prawdę mówiąc żeby ocenić to dobrze, to trzeba by zrobić kartę porównawczą w B&W i po prostu druknąć obie.


Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 757
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Zmieniłem nieco grafikę Skorpiona, bo wyglądał na poprzedniej karcie jak mały zwyczajny skorpion, dlatego teraz, by stworzyć złudzenie wielkości, wrzuciłem obok tego niewątpliwie mało przyjaznego stworzonka jakąś czaszkę humanoida. To będzie finalna grafika tejże karty, dlatego pozwolę sobie na zaprezentowanie 3 wersji wyglądu kart "Pustkowia", bo wciąż nie mogę wybrać tej najlepszej najbardziej klimatycznej wersji. Czekam na opinie. Ja skłaniam się ku sepii... a wy towarzysze, obywatele i smakosze tortów tego forum?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

a mój numer 1 to Twój numer 2 :p
Uważam, że ten rodzaj kart prezentuje się najlepiej, aczkolwiek pociągnąłbym go delikatnie wyostrzaniem.
Efekt jest mniej więcej taki: tło jest bardziej brudne i mniej szare
Obrazek

i osobiście mi najbardziej się podoba.


Awatar użytkownika
maczopikczo
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 95
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 03:25
Lokalizacja: Poznaniec
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: maczopikczo »

Sam pomysł z sepią niezły, ale wykonanie dosyć marne - po najmniejszej linii oporu - dlatego obrazek i tekst niestety wyszedł blado i nieczytelnie. Taki styl może budzić pewne opory wśród ewentualnych amatorów tego projektu. Dobra wiadomość to fakt, że wystarczy wykonać w PS-ie jeden ruch więcej i efekt wygląda mniej więcej tak:

Obrazek

Nie mówię, że to akurat jest ideał, bo nie jest, ale myślę, że jak na kartę przerobioną w 10 sekund, ma sporo zalet - faktura zniszczonego, brudnego papieru jest wyraźniejsza, a napisy i obrazki lepiej widoczne. Jeśli chciałbyś instrukcję, jak osiągnąć zbliżony efekt, to daj cynk. Nawet jeśli nie masz doświadczenia w Photoshopie, to i tak sobie poradzisz. To naprawdę łatwe.

Druga sprawa to redakcja - widać, że będzie niezbędna (teraz panuje tam przecinkowa i stylistyczna anarchia).

A za projekt jako taki mocno trzymam kciuki i już się nie mogę doczekać. Niech wreszcie komuś się uda zrobić porządną planszówkę na motywach Fallouta. Jeśli to zrobisz, będziesz naprawdę megagościem :) Nawet jeżeli dużo będzie do dopracowania.

PS. Rysunki w pytkę. =D>

edit
W sumie to prowadzisz tutaj inspirujący temat ;) Zrobiłem jeszcze parę eksperymentów i efekty są naprawdę ciekawe - od lekkiego zabrudzenia na papierze gazetowym po hardcore z pleśnią, wyłowiony z rury kanalizacyjnej itp. :biggrin:

Obrazek

edit 2
No, te Twoje nowe już się lepiej prezentują :) A PS-a wcale nie trzeba mieć wypaśnego. Ja mam PS 7.0 sprzed wielu lat, którego kupiłem za grosze na wyprzedaży. Może być i stary, a napisy i tak robi się raczej w Wordzie (czy openofisie) a potem wkleja do programu do obróbki grafiki... W każdym razie tak jest na pewno precyzyjniej...
Czy Gimp obsługuje warstwy - w tym ich przezroczystość i sposób blendowania? Ale rozmowę o rozwiązaniach technicznych chyba powinniśmy przenieść na pw albo do innego tematu, żeby nie offować w tym miejscu...
Ostatnio zmieniony środa 03 mar 2010, 02:42 przez maczopikczo, łącznie zmieniany 6 razy.


Nauka poszła w pas
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 757
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Niestety nie pracuję w PSsie bo to płatny program. Aczkolwiek mógłbyś z grubsza powiedzieć czym pojechałeś po obrazku. Ja mam jedynie jakąś starą wersję PSa z przed kilku lat, co nawet dobrze tekstu nie obsługuje (brak wyrównania, wyśrodkowania itp.) A że nie hołduję piractwu, to używam Gimpa, z zawodu grafikiem nie jestem, więc więcej mi nie potrzeba. Ale informacja jak uzyskałeś taki efekt w PSie na pewno się przyda.

W chwili bieżącej bawię się urysunkowywanie i jednolity styl obrazków na kartach. Ale na próbę lekko wyostrzyłem mój numer 1 z poprzedniego postu i oto efekty. (Karta nadal zachowuje prosty styl MiMa)


EDIT!!!!
Ha udało mi się uzyskać jeszcze lepszy efekt dodając nieco kontrastu więcej... Efekt wygląda bardzo podobnie do tego co zaprezentował na samym początku mój przedpostnik :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Przyznam, że te nowe karty które tu prezentujecie już mi się bardziej podobają.

Najbardziej do mnie trafia ta druga w kolejności (środkowa na rysunku) zrobiona przez maczopikczo.

Ghul praktycznie w każdej wersji wydaje mi się taki niewyraźny, tzn. jakoś tak nieprzyjemnie się na te karty patrzy.


Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 757
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Bawiłem się w GIMPIE warstwami w sposób podobny do tego zaprezentowanego przez maczopikczo, bowiem zdradził mi jak w PSie uzyskiwał podobne efekty.

Oto rezultat krótkiej zabawy.

Pytanie tylko, czy taka ładnie wyglądająca zabawa na monitorze komputera przełoży się na czytelność wydruku? Wydaje mi się że im ciemniejsze kolory na monitorze, tym gorzej i mniej czytelnie to wyjdzie przy wydruku.


>>EDIT<<
Porównajcie kurtki... Mnie się chyba jednak bardziej podoba jasna wersja bez przesadnego kombinowania i dodawania brudnej warstwy. Dodałem też przemaglowanego skorpiona w ciemnej wersji, a to dlatego, że w jasnej już jest w jakimś poście wyżej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
maczopikczo
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 95
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 03:25
Lokalizacja: Poznaniec
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: maczopikczo »

No, całkiem do rzeczy, tylko czy wszystkie nie są trochę za ciemne (może z wyjątkiem jasnej kurtki, chociaż tam też coś się przyciemniło)? Może spróbuj inaczej zblendować warstwy? Obawiam się, że jeśli tak zostanie, to w druku może wyjść z tego brązowa plama... - Tutaj pewnie stave miałby coś do powiedzenia.
A pokaż kurtkę i ghula w b/w, jeśli możesz - tak z ciekawości zobaczę u siebie w PSiaku, co z tą jasnością...

Tak sobie też myślę, że nawet karty tego samego rodzaju mogłyby różnić się stopniem zniszczenia, przemoczenia, przypalenia, napromieniowania i ogólnego sponiewierania. Wystarczyłoby zrobić kilka rodzajów tła i żonglować nimi w dowolnej kolejności. Nie wiem, czy dzięki temu byłyby bardziej atrakcyjne, czy taka różnorodność wprowadziłaby chaos... Mnie osobiście by się podobało, gdybym wyciągał sobie raz ciemną kurtkę, raz jasnego skorpiona, a innym razem zupełnie zgniłego ghula. Taka namiastka przypadkowych znalezisk, wykopanych na postapokaliptycznym śmietniku.
Ostatnio zmieniony środa 03 mar 2010, 02:51 przez maczopikczo, łącznie zmieniany 3 razy.


Nauka poszła w pas
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6237
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Może zamiast wybierać z setek tysięcy milionó zaprezentowanych tu kart, napiszę pare uwag:
1. Warstwy tekstowe nad tą wastwę z 'brudem' :P Taki rozmyty napis (w kategorii karty) moim zdaniem nie wygląda najlepiej :P
2. Gdy ten 'brud' jest aż do krawędzi karty, to będzie tak niefajnie przeskakiwał na sąsiednich kartach w arkuszu i bez mega precyzji podczas wycinania - będą ślady na kartach (jeśli wyrażam się mało precyzyjnie: jak wytniesz niedokładnie z kawałkiem sąsiedniej karty, to będzie taka krecha xD). Tu trzeba by chociaż brzegi kart sprowadzić do tego samego koloru :P
3. Zrezygnowałeś z Falloutowych fontów? Dlaczego? Z nimi było tak Falloutowo :D I te Twoje czcionki chyba nie są zwężone w szerokości, co trochę ogranicza ilość tekstu, który można wcisnąć na kartę :P
4. Za ciemne tło pogarsza czytelność karty, więc nie przesadź z tym efektem 'brudu'.

A teraz parę uwag już dotyczących treści kart, a nie ich designu :P
5. Czy kategoria wroga 'insekt' jest rzeczywiście potrzebna? Ja tam bym skorpiona jako zwierzątko wcisnął :P
6. Jak od zawsze wiadomo, szczególną uwagę zwrócić należy na ortografię, interpunkcję i składnię, a również na właściwe przenoszenie wyrazów (mianowicie chodzi o słowo 'każdego' w karcie Radskorpion).

I tak dodatkowo: warto z góry opracować jakieś słowa kluczowe i zwroty, które będą miały jednoznacznie określone działanie (np. żeby nie było niedomówień czy 'odrzucić kartę' to na planszę czy do kart zużytych)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 757
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Krawędź dla Rogo (źle to wygląda, bardzo źle), kurtka dla maczopikczo... :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
maczopikczo
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 95
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 03:25
Lokalizacja: Poznaniec
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: maczopikczo »

the MackaN pisze:kurtka dla maczopikczo
Dzięki, the MackaN, będę wyglądał w niej niesamowicie klimatycznie :badgrin:
Rogo pisze:2. Gdy ten 'brud' jest aż do krawędzi karty, to będzie tak niefajnie przeskakiwał na sąsiednich kartach w arkuszu i bez mega precyzji podczas wycinania - będą ślady na kartach (jeśli wyrażam się mało precyzyjnie: jak wytniesz niedokładnie z kawałkiem sąsiedniej karty, to będzie taka krecha xD). Tu trzeba by chociaż brzegi kart sprowadzić do tego samego koloru
the MackaN pisze:(źle to wygląda, bardzo źle)
Nie widzę problemu :) Pozwoliłem sobie przeszyć trochę tę kurtkę i zastosować patent pt. SeamlessBorder2 - jeden z darmowych filtrów do PSiaka, który przy odrobinie staranności pozwala w miarę bezinwazyjnie łączyć obrazki o podobnych kolorach i wzorach za pomocą różnych takich "szwów". Na to postanowiłem użyć znanego już na forum pomysłu na zaznaczenie miejsc cięcia i rozwiać najgorsze koszmary Rogo i MackaNa. Efekt poniżej. Oczywiście to tylko propozycja i nie każdemu może się podobać. Tło, które robi the MackaN, też można tak połączyć.
Z pozdrowieniami od krawcowej :lol:

Obrazek

PS. A jeśli ramka miałaby być biała, to moim zdaniem obrazek raczej powinien być jaśniejszy. Zwróć uwagę, że propozycja Kaktusa wygląda całkiem lekko w tej białej ramce - właśnie dlatego, że jest trochę rozjaśniona. Tego złego skorpiona to chyba specjalnie tak przyciemniłeś, żeby wyglądał źle na białym ;) A może szersza ramka załatwiłaby sprawę? Hmm...


Nauka poszła w pas
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6237
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

maczopikczo, ten filtr jest w standardzie PSa czy go trzeba dossać z internetu? Efekt zdecydowanie lepszy niż białe krawędzie i niż olanie tychże krawędzi całkowicie ;)

the MackaN, co do kurtki: grafika mi się tak sobie podoba - taka ciemna trochę, zwłaszcza po prawej, do tego bym wyciął rękę i szyję Mad Maxa :P Aczkolwiek to jest pierdółka, którą niekoniecznie należy się przejmować.

Bardziej uczepię się czcionek :P Nazwa ledwo się mieści w ramce, trzeba by czcionkę zmniejszyć, zwłaszcza, że gdy pojawią się dłuższe nazwy, to różne rozmiary czcionek na różnych kartach można z góry zapobiec. Domyślam się, że GIMP nie ma opcji zwężania czcionki? Byłaby bardzo przydatna, bo w standardzie czcionki trochę za szerokie są :P
Dlaczego nie czcionki z gry? dodatkowo podbudują Falloutowy klimat :D

Kolejna sprawa: widzę, że to są te stare szabloniki w wymiarach kart ze starego MiMa. Zrobiłem też szablony w wymiarach kart do TMiM - różnic dużych nie ma, a na rynku są dostępne koszulki do kart w tych rozmiarach :) Warto zatem się przerzucić zawczasu, ku uciesze użytkowników dbających o karty :D Mogę też dorobić taki szablon z miejscem na dwulinijkową nazwę karty i oba podesłać wieczorkiem ;)

Następna porcja sugestii i czepiania się będzie później, pozdro :)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Powiem krótko panowie świetna robota =D> Bardzo podoba mi się taka kolorystyka jak zaprezentowana na ostatnich fotkach a kurtka Rockatansky'ego robi klimat :D Już nie mogę się doczekać kolejnych kart no i planszy :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 757
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Jak to przyjmiecie, ale chyba ja już znalazłem swój kolorystyczny, brudny i ramkowy styl. Środkowa grafika.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Mnie się najbardziej podoba ostatni :) Ale przydałoby się więcej różnych kart dla porównania bo to co świetnie będzie wyglądać na karcie kurtki może wyglądać kiepsko na innych. Mając porównanie kilku różnych grafik łatwiej będzie wybrać najlepszą opcję :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
maczopikczo
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 95
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 03:25
Lokalizacja: Poznaniec
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: maczopikczo »

Rogo pisze:ten filtr jest w standardzie PSa czy go trzeba dossać z internetu?
Nie ma go w standardzie, ale można go pobrać na stronie Mehdiego. Zresztą Mehdi jest autorem wielu bardzo praktycznych i właściwie niezbędnych filtrów (za Noise Shampoo, Edges FX, Eraser Genuine, Kaleidoscope czy Posterizera - który kładzie na łopatki oryginalnego PSiego Poster Edges - powinien dostać Nobla). Facet sprawił, że życie grafików-amatorów zostało usłane różami ;)
Może wrzucę na megaupload paczkę z filtrami, których sam najczęściej używam? Od Mehdiego i innych. Komuś mogą się przydać.

Aha, pluginy rozpakowujemy i wrzucamy do folderu z zainstalowanym PSem: Program Files/Adobe/Photoshop/Plug-Ins czy jakoś tak. Najlepiej dla higieny kompa założyć sobie oddzielny folderek dla każdego plugina, bo przy kilkudziesięciu trudno będzie się połapać.
Rogo pisze:co do kurtki: grafika mi się tak sobie podoba - taka ciemna trochę, zwłaszcza po prawej, do tego bym wyciął rękę i szyję Mad Maxa
Nie, nie, nic nie ciąć, pliiiiz. Właśnie tak, jak jest, wygląda klimatycznie. To tak jak z fajną kurtką w sklepie - widzisz ją na półce i nie jesteś pewien, czy obleci, a jak widzisz tę samą kurtkę na manekinie, to się z nią identyfikujesz, bo od razu wiesz, że na klacie wygląda "niesamowicie klimatycznie". Tutaj ręka i szyja jest manekinem.
the MackaN pisze:Jak to przyjmiecie, ale chyba ja już znalazłem swój kolorystyczny, brudny i ramkowy styl. Środkowa grafika.
A mnie najbardziej podoba się trzeci obrazek. Z drugiego wyjdzie w druku nieczytelna, bura plama. Pamiętaj o wydrukach, a nie tylko o zabawie na monitorze. Sam o tym wspomniałeś, pokazując za pierwszym razem Radskorpiona.


Nauka poszła w pas
ODPOWIEDZ