[TMiM] Druid w Puszczy

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
SzySzyneK86 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: piątek 11 lis 2022, 03:25
Płeć:

[TMiM] Druid w Puszczy

Post autor: SzySzyneK86 »

Witam,
Gram w Talisman już dobrych kilka lat ale dziś przy partii rozpoczęliśmy dyskusje na temat kiedy DRUID przebywając w puszczy może dobrać czary.

Może ktoś udzieli nam tej odpowiedzi czy musi zrobić to na początku tury jak tylko do niej trafi czy może to zrobić na koniec tury?? A może na początku i na końcu jeśli będzie czarował w trakcie??


Nieuhwytny
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 899
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2019, 06:58
Płeć:

Re: [TMiM] Druid w Puszczy

Post autor: Nieuhwytny »

"Kiedy znajdziesz się na obszarze Puszczy, możesz dobrać tyle Zaklęć, na ile pozwala ci wartość twojej Mocy."
Myślę że słowo znajdziesz jest tu kluczowe. Wg mnie kończysz ruch na obszarze i dobierasz karty Zaklęć.


SzySzyneK86 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: piątek 11 lis 2022, 03:25
Płeć:

Re: [TMiM] Druid w Puszczy

Post autor: SzySzyneK86 »

Przyjmijmy taka teoretyczna sytuację. Jest moja tura, jestem Druidem i posiadam 3 zaklęcia. W ruchu wchodzę do puszczy losuje kartę przygód a tu "magiczny cyklon" wsysa wszystkim wszystkie zaklęcia. Skoro jeszcze jest koniec mojej tury w której wszedlem do puszczy to mogę dobrać zaklęcia??

Dodano po 2 minutach :
P.s. słowa w oryginale mogą brzmieć troszkę inaczej


Nieuhwytny
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 899
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2019, 06:58
Płeć:

Re: [TMiM] Druid w Puszczy

Post autor: Nieuhwytny »

SzySzyneK86 pisze: piątek 11 lis 2022, 10:57 słowa w oryginale mogą brzmieć troszkę inaczej
Chodzi Ci może o wersję angielską? A Ty grasz w jaką? Zresztą nie ważne. Jeśli zapis jest niejasny, to ustalcie przed grą zasady co do jego zdolności, aby nie było zgrzytu podczas gry i miłego grania.


Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Re: [TMiM] Druid w Puszczy

Post autor: Xan »

SzySzyneK86 pisze: piątek 11 lis 2022, 10:57 Przyjmijmy taka teoretyczna sytuację. Jest moja tura, jestem Druidem i posiadam 3 zaklęcia. W ruchu wchodzę do puszczy losuje kartę przygód a tu "magiczny cyklon" wsysa wszystkim wszystkie zaklęcia. Skoro jeszcze jest koniec mojej tury w której wszedlem do puszczy to mogę dobrać zaklęcia??

Dodano po 2 minutach :
P.s. słowa w oryginale mogą brzmieć troszkę inaczej
W powyższym scenariuszu nie możesz dobrać Zaklęć. Kolejność jest taka, że wchodzisz na obszar Puszczy (jedyny moment, w którym dobierasz Zaklęcia lub nie) i kontynuujesz rozgrywkę.


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
ODPOWIEDZ