Lustrzane odbicie

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Lustrzane odbicie

Post autor: Budowniczy Mostów »

Podobało mi się. Idę po popcorn i będę czytał jeszcze raz. :popcorn: :popcorn: :popcorn:


dexterix01
Kobold
Kobold
Kobold
Posty: 267
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 15:54
Lokalizacja: Stróża/Kraśnik/Lublin
Płeć:

Re: Lustrzane odbicie

Post autor: dexterix01 »

Bludgeon pisze: niedziela 26 kwie 2020, 14:21 Taka gra powinna więc mieć (1) proste zasady które najlepiej (2) nie podlegają intepretacji, żeby ludzie się mogli odstresować i pośmiać zamiast kłócić. Gra najlepiej żeby (3) nie była też za długa, bo im dłuższa gra tym ludzie bardziej się inwestują i traktują ją bardziej poważnie.
Talisman jest grą towarzyską, nie przekonasz mnie :P
Też zależy jakie kto ma podejście: jeżeli gramy, że np. 1 osoba jest "mistrzem gry" i rozwiązuje spory to wtedy da się grać bez stresu. Gorzej jak mistrz gry nie doczyta czegoś w instrukcji... (vide ja w niedzielę przy Ukrytej Dolinie :P ).
Chociaż jest Talisman Express, Homerules, to filozoficzne dywagacje na temat czy w tej sytuacji można użyć czaru są dla mnie niezrozumiałe.
Z drugiej strony dzięki takiej wymianie poglądów w końcu powstają FAQ i opis jak w konkretnych sytuacjach postępować, dzięki czemu jak pojedziesz na zjazd to nie będą się patrzeć na Ciebie jak na jakiegoś barbarzyńcę.

Co do instrukcji:
dużo namieszały dodatki, wprowadzając nowe mechaniki np: Żniwiarz, Las - tego to w ogóle nie jarzę co tam się dzieje.

Tak naprawdę Twojej definicji gry towarzyskiej nie spełnia żadna z gier:
-warcaby? niby proste zasady, ale: damka może się poruszać w dowolnym kierunku, ale o ile pól? 1? czy do przeszkody?
-szachy? partie potrafią trwać godzinami, dniami, są ludzie którzy grają latami 1 partię.
-poker? partie rozgrywane godzinami, ajk nie dniami
-Gwiezdny Kupiec? - też nie u mnie średnio partia trwała 2 dni, zaangażowanie: tak, proste zasady: nie. Ale we 3 świetnie się bawiliśmy. Właśnie przez zaangażowanie i pokręcone zasady.

A co do sporów:
wg mnie powinny być rozstrzygane na korzyść poszkodowanego.
A się rozpisałem :)

@Budowniczy Mostów : Smacznego! Taki z masłem? ;)


Kroczysz więc wiecznie przez krainę cieni, walcząc ze złem tam, gdzie inni polegli. Niech twa żądza zemsty nigdy nie zagaśnie. Niech krew na twym mieczu nigdy nie zasycha. I obyśmy nigdy więcej cię nie potrzebowali.

-Wpis w Corraksie 7:17
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Lustrzane odbicie

Post autor: Rogo »

dexterix01 pisze: wtorek 28 kwie 2020, 21:40 A co do sporów:
wg mnie powinny być rozstrzygane na korzyść poszkodowanego.
jak spór jest między dwoma graczami, to zawsze ten drugi będzie poszkodowany, więc dziwna ta reguła ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
dexterix01
Kobold
Kobold
Kobold
Posty: 267
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 15:54
Lokalizacja: Stróża/Kraśnik/Lublin
Płeć:

Re: Lustrzane odbicie

Post autor: dexterix01 »

Rogo pisze: wtorek 28 kwie 2020, 22:13 jak spór jest między dwoma graczami, to zawsze ten drugi będzie poszkodowany, więc dziwna ta reguła ;)
Jeżeli poszkodowanym jest ten który umiera, jak na początku wątku, to nie taka dziwna.

Chociaż ja ogólnie jestem dziwny i pełny skrajności, więc cóż się dziwić :]


Kroczysz więc wiecznie przez krainę cieni, walcząc ze złem tam, gdzie inni polegli. Niech twa żądza zemsty nigdy nie zagaśnie. Niech krew na twym mieczu nigdy nie zasycha. I obyśmy nigdy więcej cię nie potrzebowali.

-Wpis w Corraksie 7:17
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Lustrzane odbicie

Post autor: Bludgeon »

dexterix01 pisze: wtorek 28 kwie 2020, 21:40 Talisman jest grą towarzyską, nie przekonasz mnie :P
Też zależy jakie kto ma podejście
Jeśli to zależy od podejścia a nie od gry, to możesz co najwyżej powiedzieć że grasz w Talisman towarzysko, a nie że jest grą towarzyską


What a view.
ODPOWIEDZ