Pytanie o grafiki z Talismana

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Lathspell [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 16:12
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:

Pytanie o grafiki z Talismana

Post autor: Lathspell »

Witam, szybkie pytanie.
Czy gdzieś w internecie jest miejsce, skąd można pobrać grafiki wykorzystane do kart Talismana w sensownej rozdziałce? Na talismanwiki.com owszem, są wszystkie obrazki, ale w tragicznej jakości. Pojedyncze grafiki można znaleźć na talismanisland.com (np. takie: https://www.talismanisland.com/previews ... -highland/), ale co zrobić, jeśli chciałbym mieć dostęp do każdej ilustracji?


Awatar użytkownika
husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2007
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Re: Pytanie o grafiki z Talismana

Post autor: husar »



Pozdrawiam
Roman
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5792
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Pytanie o grafiki z Talismana

Post autor: abubu »

Lathspell pisze: środa 28 paź 2020, 12:13 (...) ale co zrobić, jeśli chciałbym mieć dostęp do każdej ilustracji?
... napisz do wydawcy / właściciela praw autorskich z "prośbą" o udostępnienie (wątpię, aby się zgodził, ale próbować możesz).


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Lathspell [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 16:12
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:

Re: Pytanie o grafiki z Talismana

Post autor: Lathspell »

Generalnie chodzi o to, że jakiś czas temu zrobiłem inwentaryzację i zawieruszyłem gdzieś trzy karty - muszą być gdzieś w domu i kiedyś się znajdą, ale póki co chciałbym je sobie po prostu wydrukować w drukarni, przy okazji druku kilku oficjalnych kart, takich jak Taniec Śmierci czy Zwycięzca Bierze Wszystko.
abubu pisze: środa 28 paź 2020, 13:02 napisz do wydawcy / właściciela praw autorskich z "prośbą" o udostępnienie
Do wydawcy w sensie do Galakty? Chyba tak spróbuję, jeśli sensownie uargumentuję, to może się zgodzą.
husar pisze: środa 28 paź 2020, 12:19
To poprosiłbym o jakiś namiar.


Awatar użytkownika
Pablo
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Dyniowy Król - Dyniokruk
Nowe Przygody
Paczka Przygód
Smocze Dary
Ukryta Dolina
Ulice Miasta
Zaklęcia
Posty: 3141
Rejestracja: wtorek 06 mar 2018, 10:01
Lokalizacja: śląskie
Płeć:
Wiek: 43

Re: Pytanie o grafiki z Talismana

Post autor: Pablo »

Lathspell pisze: środa 28 paź 2020, 13:23 Do wydawcy w sensie do Galakty? Chyba tak spróbuję, jeśli sensownie uargumentuję, to może się zgodzą.
To już lepiej napisz prośbę żeby Ci te karty wysłali za darmo, ewentualnie sprzedali.


Awatar użytkownika
husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2007
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Re: Pytanie o grafiki z Talismana

Post autor: husar »

TU i to nie jest żart. Podpowiem jeszcze tylko: przejrzyj instrukcje.


Pozdrawiam
Roman
Lathspell [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 16:12
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:

Re: Pytanie o grafiki z Talismana

Post autor: Lathspell »

Wow, dzięki.
Idąc tym tokiem rozumowania, jeśli ktoś przychodzi na forum i pyta o jakąś niezrozumiałą dla siebie zasadę w grze, która wg mnie jest w pełni prosta i oczywista, to powinienem udzielić tylko jednej słusznej odpowiedzi:
husar pisze: środa 28 paź 2020, 16:00 przejrzyj instrukcje
Osobiście jednak wychodzę z innego założenia; jeśli ktoś nie wie / nie rozumie czegoś, co wiem ja, staram się wyjaśnić, podając nawet odpowiedni cytat z instrukcji / forum FFG. Jeśli sam czegoś nie wiem, szukam. Jeśli mimo to nie mogę znaleźć, idę na forum i proszę o pomoc (chyba od tego m.in. są fora?) w nadziei, że trafię na moderatora, który zechce mi jej udzielić.


Awatar użytkownika
husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2007
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Re: Pytanie o grafiki z Talismana

Post autor: husar »

W instrukcjach masz wypisanych autorów grafik. Przepisujesz do Google i wciskasz ok


Pozdrawiam
Roman
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Pytanie o grafiki z Talismana

Post autor: Mały Nemo »

Grafiki kart tez sa objete prawami autorskimi, wiec nie mozemy ich udostepniac. Ba, swego czasu prowadzilem strone, na ktorej trzymalem linki do stron autorow, ktorzy opublikowali swoje wlasne prace i FFG bardzo to zabolalo i poprosili mnie (nie) grzecznie o jej usuniecie.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5792
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Pytanie o grafiki z Talismana

Post autor: abubu »

Przede wszystkim w pierwszym poście nie napisałeś po co ci to ... gdybyśmy od razu wiedzieli, że brakuje tobie 3 kart (zagubiły / zniszczyły się / itp) to od razu udzielili byśmy odpowiedzi:
Pablo pisze: środa 28 paź 2020, 15:03 napisz {do Galakty} prośbę żeby Ci te karty wysłali za darmo, ewentualnie sprzedali.
Galakta swego czasu pozytywnie rozpatrywała wszystkie takie prośby (nawet prośby o przesłanie nowej planszy podstawowej). Brakujące elementy brali z uszkodzonych / niekompletnych gier.

Co do udostępniania grafik, to ze względu na ochronę praw autorskich nie możemy ich ot tak udostępniać (inna kwestia czy je mamy czy nie) ... gdybyśmy od razu wiedzieli, że chodzi o 3 grafiki a niw wszystkie (tysiące grafik!!!) to może byśmy byli w stanie ciebie nakierować gdzie dane grafiki znaleźć.

Tak więc, abyśmy my (forum) byli w stanie pomóc, to warto zadawać konkretniejsze pytania a nie w stylu:

Q: Skąd wziąć grafiki do Talismana? Pomocy!
A: (nasuwająca się od razu odpowiedź) Z Talismana. Nie ma za co! (dosłownie)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Lathspell [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 16:12
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:

Re: Pytanie o grafiki z Talismana

Post autor: Lathspell »

Wydaje mi się, że doprecyzowałem pytanie sensownie szybko. Niemniej jednak dziękuję *wszystkim* Wam za rzeczową odpowiedź.

Ostatecznie dwie grafiki znalazłem już sam - metodą ściągnięcia miniaturki odpowiedniego obrazka z www.talismanwiki.com, a następnie przez funkcję Wyszukiwanie obrazem w Google Grafice.
Nie mogę znaleźć ilustracji do trzeciej karty - jest to Pobożny Kowal (http://www.talismanwiki.com/Devout_Blacksmith). Jakieś pomysły?
abubu pisze: czwartek 29 paź 2020, 06:59 Galakta swego czasu pozytywnie rozpatrywała wszystkie takie prośby (nawet prośby o przesłanie nowej planszy podstawowej)
o.O


Awatar użytkownika
fallenmk
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Krainy Wschodu
Miecze Czarnoksiężnika
Poszukiwacze z DnD
Powrót Kruczej Wiedźmy
Purpurowy Czerw
Pułapki w Podziemiach
Posty: 2311
Rejestracja: sobota 07 lip 2018, 20:03
Płeć:

Re: Pytanie o grafiki z Talismana

Post autor: fallenmk »

Skoro robisz wydruk kart dla siebie, co stoi na przeszkodzie, by użyć jakiejś innej grafiki?


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Pytanie o grafiki z Talismana

Post autor: Rogo »

Patrzę na tą grafikę i myślę, że śmiało możesz znaleźć zdjęcie jakiegoś właściciela budki z kebabem, wkleić mu w paintcie ognisty miecz i nikt nawet nie zauważy różnicy.


Ja nawet nie mam Talismana.
Lathspell [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 16:12
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:

Re: Pytanie o grafiki z Talismana

Post autor: Lathspell »

@fallenmk w zasadzie to nic nie stoi na przeszkodzie i jeśli nie znajdę oryginału to pewnie skorzystam z pomysłu, który @Rogo podsunął x)


loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1846
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Pytanie o grafiki z Talismana

Post autor: loooki »

Ano - plansze to ja osobiscie dostalem nowa jak do nich napisalem .


Lathspell [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 16:12
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:

Re: Pytanie o grafiki z Talismana

Post autor: Lathspell »

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc dopiszę tutaj.
Jako że jest to moje pierwsze zetknięcie ze Strange Eons 3, nie bardzo wiem, co robię źle. Znacznik dodatku (w tym przypadku Krain Ognia) ląduje zupełnie nie tam, gdzie powinien - powinien być w lewym dolnym rogu i wyglądać zupełnie inaczej.

Czy jest jakaś nakładka na program, która to prostuje?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Pytanie o grafiki z Talismana

Post autor: Mały Nemo »

Lathspell pisze: piątek 30 paź 2020, 20:24 Czy jest jakaś nakładka na program, która to prostuje?
Niestety, ale tak to działa w SE 3. Jeśli chcesz, aby ikona dodatku była tam, gdzie zawsze, musisz użyć SE 2 do stworzenia karty.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kewis21
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 514
Rejestracja: czwartek 15 sie 2019, 15:38
Płeć:

Re: Pytanie o grafiki z Talismana

Post autor: Kewis21 »

Mały Nemo pisze: piątek 30 paź 2020, 20:42
Lathspell pisze: piątek 30 paź 2020, 20:24 Czy jest jakaś nakładka na program, która to prostuje?
Tak jak wyżej możesz użyć SE 2, lub innego programu np. Gimp.
Co ciekawe jakiś czas temu, zupełnie przypadkowo odkryłem że w plikach SE3 ze strony talismanisland, znajdują się narożniki pasujące do oficjalnych kart czyli Przygód, Gór, Miasta itp. Na które wystarczy nałożyć znaczek dodatku, niestety w programie nie ma możliwości ich dodania. 🤔 za to przy użyciu np. Gimpa i wklejeniu ich pasują wręcz perfekcyjnie.


ODPOWIEDZ