Schron Zero - ISS "TERROR"

Schron Zero to gra planszowa osadzona w realiach zniszczonego świata, świata po Apokalipsie. Akcja gry toczy się w nieokreślonej przyszłości, po wydarzeniu nazwanym BUNT. Był to moment, w którym sztuczna inteligencja postanowiła użyć swoich armii złożonych z robotów, by wyeliminować ludzkość.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Bludgeon »

Nie, mechanika nie podlega prawom autorskim, jedynie jej konkretny zapis. Innymi słowy możesz kopiować rozwiązania ale nie to w jaki sposób zostały przedstawione w instrukcji czy na kartach.


What a view.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Valdi »

Jak to Rogo stwierdził:
Rogo pisze: niedziela 09 cze 2019, 21:12 To, że gra jest dość mocną kalką Talismana ma plusy i minusy. Rzucasz kostką i idziesz do Gospody, a nie nadrukowanej na planszy Stacji Benzynowej, bo tak pamiętasz


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
LoganOn
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Projekty Figurek 3D
Piramida
Ukryta Dolina
Posty: 1492
Rejestracja: niedziela 02 lip 2017, 21:14
Płeć:

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: LoganOn »

Musiał by mieć zgodę od wszystkich autorów grafik na wystawienie tego na Kicka bo to już podlega celom komercyjnym, to raz a dwa tutaj też ma duże znaczenie mechanizm gry na który są też zastrzeżone prawa. Więc się nie da :(

Dodano po 1 minucie 18 sekundach:
Bludgeon pisze: poniedziałek 05 sie 2019, 18:16 Nie, mechanika nie podlega prawom autorskim, jedynie jej konkretny zapis. Innymi słowy możesz kopiować rozwiązania ale nie to w jaki sposób zostały przedstawione w instrukcji czy na kartach.
Tak ale nie toćka w toćkę zerżnięte z innej gry :) A tu jest 90% Talizmana :)


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: abubu »

@Bludgeon, faktycznie:
Zasady dotyczące gier
Wyłączenie spod ochrony idei, odkryć, praw, ogólnych metod i zasad, koncepcji matematycznych jest niezwykle istotne dla wykorzystania gier. Mimo że wymyślenie często może być niezwykle kreatywnym wysiłkiem, to chroniony jest jedynie sposób ich wyrażenia (dokładny zapis instrukcji, scenariusza, szata graficzna), ale nie pomysł na działanie gry czy ogólne zasady prowadzenia rozgrywki. Weźmy za przykład gry Scrabble czy Monopoly, które wydawane od lat przez firmy posiadające prawa do tych tytułów zainspirowały również dziesiątki podobnych gier (np. Literaki czy Eurobiznes) o bardzo zbliżonych zasadach. Nie tylko na poczet lekcji, ale nawet z myślą o wydaniu i zarabianiu na nich, każdy może opracować kolejną podobną grę (korzystającą z zasad czy konstrukcji planszy)4. Granicą, której nie możemy przekroczyć, jest użycie tych samych elementów graficznych, kopiowanie instrukcji, korzystanie z tytułu.

4 Barta J., Markiewicz R. Prawo autorskie, Wolters Kluwer Polska, 2008, s. 36, pkt 1.4.
Do tej pory się sugerowałem pewnym wywiadem z pewnym twórcą gier planszowych, który również wspiera (merytorycznie i/lub finansowo) młodych twórców. Nazwiska nie pamiętam (wywiad oglądałem ładnych parę lat temu).

Plus jeszcze link (do innego artykułu niż cytowany): https://www.eporady24.pl/gry_a_prawo_au ... 7,685.html


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
armisch [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 536
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 19:37
Lokalizacja: poznan
Płeć:
Wiek: 48
Kontakt:

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: armisch »

Super :) to kto narysuje 900 grafik? Nawet okroił bym do 800 :p


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Bludgeon »

LoganOn pisze: wtorek 06 sie 2019, 00:44 1. Musiał by mieć zgodę od wszystkich autorów grafik na wystawienie tego na Kicka bo to już podlega celom komercyjnym, to raz a dwa tutaj też ma duże znaczenie mechanizm gry na który są też zastrzeżone prawa. Więc się nie da :(

2. Tak ale nie toćka w toćkę zerżnięte z innej gry :) A tu jest 90% Talizmana :)
1. No nie, bo to nie realne.
Musiałby usunąć wszystkie grafiki oprócz tych które są dostępne za darmo. A nowe powstaną z pieniędzy ustukanych na kicku.

2. To toćka w toćkę czy 90%?


What a view.
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Arthan »

Mechanika może być identyczna w 100%, bo sama mechanika nie podlega prawom autorskim.

Projekt przedstawiony na kickstarterze może zawierać przecież np. 50 przykładowych kart. Po co od razu kilkaset?


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Valdi »

W ISS masz sporo do poprawy, sam dodatek super i w końcu coś się dzieje i jest interakcja dzięki wirusowi. Ale sporo literówek.

Do podstawki trzeba jakiś klimatyczny set kart zrobić które szybciej będą podnosimy cechy poszukiwaczy.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
armisch [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 536
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 19:37
Lokalizacja: poznan
Płeć:
Wiek: 48
Kontakt:

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: armisch »

graliście z Toxic ?


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Valdi »

Nie mamy Toxic został u Ciebie:)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
armisch [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 536
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 19:37
Lokalizacja: poznan
Płeć:
Wiek: 48
Kontakt:

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: armisch »

Iss Terror jest najtrudniejsze, nie testowałem samego dodatku bez innych. wiem że na pewno brak mutacji może dać się we znaki, i naprawdę trzeba dopakować żeby tam pójść.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Valdi »

Żeby tam pójść nie trzeba się dopasowywać, żeby tam przeżyć to i owszem :)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Valdi »

Czy ktoś chciałby przejrzeć karty / opisy pod względem błędów?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Rogo »

Valdi pisze: piątek 20 wrz 2019, 14:01 Czy ktoś chciałby przejrzeć karty / opisy pod względem błędów?
Możesz wysłać mi na maila. Ewentualnie link na PW.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Maletz
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 880
Rejestracja: sobota 01 lip 2017, 13:16
Płeć:

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Maletz »

Też mogę pomóc :) Tylko uprzejma prośba o informację, czy stylistyka opisów ma pozostać talismanowa czy jest jakaś szczególna (ostatnio, jak oglądałem jakieś karty do korekty to odniosłem takie wrażenie).


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Valdi »

@Maletz stylistyka jest spoko, czasem zdarzają się czeskie błędy, które ptrzeba poprawić ale wpierw wychwycić.

Na PW wyśle wam linka.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Rogo »

Zobaczyłem na planszy "odejmnij" i już wiedziałem, że to nie będzie łatwe zadanie xD
(Winda Górny Pokład)

Dodano po 16 minutach 54 sekundach:
PLANSZA
Śluza - czy zamiast 'pola' nie powinno być 'obszary'?
Magazyn - przecinek po 'kombinezonu'; przecinek po '2'; usunąć jedno 'w'; 'tę' zamiast 'tą'
Moduł łącznikowy - przecinek przed 'aby'
Winda górny pokład - 'odejmij' nie 'odejmnij'; po '0' to jest przecinek czy kropka? Powinien być przecinek
Ambulatorium - przecinek przed 'aby'
Kapsuła ratunkowa - po 'tech' usunąć kropkę (chyba, że ma być, bo to skrót?)
Cyber-Doc - 'mutację' a nie 'mutacje'; zdaje się, że są dwie kropki na końcu zdania
Korytarz - przecinek przed 'aby'
Hibernatory - wynik 2 - 'się'; 6 - brak spacji?
Maszynownia - przecinek przed 'aby'
Winda dolny pokład - tu Wrogowie mają +2 DO skuteczności ataku, a wizolatce +3 skuteczność (bez 'do') - trzeba ujednolicić
Laboratorium - przecinek przed 'aby'
Wylęgarnia - przecinek przed 'aby'
Kokpit - 'z' z małej litery; myślniki przed statystykami - w Hibernatorach ich nie ma - trzeba ujednolicić

Ponadto, trzeba zdecydować, czy rzucamy kością, k6 czy 1k6, bo są różne zapisy. I rzut czy rzuć - trzeba to ujednolicić.

A to dopiero plansza :D

Dodano po 3 minutach 13 sekundach:
W Izolatce kropka powinna być za zamknięciem nawiasu :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Maletz
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 880
Rejestracja: sobota 01 lip 2017, 13:16
Płeć:

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Maletz »

to i moje na szybko:
Plansza
Śluza - ...poruszasz się o K3 pola
Magazyn - podwójna spacja przez "w próżni". Odrzuć TĘ kartę
Moduł łącznikowy - przecinek przed "aby"
Winda - Rzuć kością ujednolicić - albo 1 kością albo 1k6, bo jest burdel. Proponuję zapis "Rzuć 1 kością i od wyniku..."
Winda - Przyjaciół a nie Przyjacół. I czy to nie nazywa się w tej grze towarzysz?
Winda - Odejmij
Ambulatorium - przecinek przed aby
Kapsuła - K6, 1K6, rzuć 1 kością - ujednolicić
Kapsuła - burdel z myślnikami
Cyber -Doc - nazwa obszaru razem
Cyber-Doc - mutację przez ę
Korytarz - przecinek przed aby
Hibernatory - proponuję "usypiasz na 1 turę"
Hibernatory - współczynniki w opisach (Intel i Siła) nie powinny w nawiasach?
Maszynownia - przecinek przed aby
Laboratorium - j.w.
Wylęgarnia - j.w.
Kokpit - lepiej by wyglądało "...i wybierasz miejsce..."

@Rogo podzielmy się jakoś, żeby nie robić roboty dwa razy... :D


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Rogo »

KARTY - DO PODSTAWKI
Kult dzieci gwiazd - "Kultyści, jako ochotnika, wysyłają cię w kosmos. Przenieś swojego Poszukiwacza na obszar Śluzy na ISS." //Poszukiwacz z wielkiej litery? Przecinki bo wtrącenie?
Mieszkańcy kosmosu - przecinek za nawiasem, bo wtrącenie
Ofensywa obcych - 'z nimi' a nie 'z nim', bo liczba mnoga (obcych), przecinki po 'walkę', 'Życia' i 'tu'
Portal obcych - "(...) lub rzuć kością, żeby zobaczyć gdzie się pojawisz:" //niby wiadomo o co chodzi, ale instrukcje muszą być precyzyjne
Porywacz ciał - przecinki po 'walkę', 'Życia' i 'tu'
Rozbity moduł ISS - moim zdaniem powinno być 'losuj' zamiast 'losujemy'


Maletz, zróbmy to samo dwa razy, bo już widzę u Ciebie to, co sam przeoczyłem i się w ten sposób uzupełniamy :D

I niech ktoś mnie nauczy jak się używa opcji usermention, bo mnie szlag jasny trafi xD Moderator od siedmiu boleści...


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
armisch [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 536
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 19:37
Lokalizacja: poznan
Płeć:
Wiek: 48
Kontakt:

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: armisch »

Osobiście współczuję i podziwiam was zarazem. jeżeli potrzeba jakieś pliki, plansze do poprawienia zapraszam na priv.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Rogo »

KARTY - ISS TECHY
Emiter infradźwięków - bestię (ę!!!)
Klon - 'Poszukiwacz' - nie powinno być z wielkiej litery?
Kolczaste miny - jeśli chodzi o to, że odrzuca się paliwo, to kartę należy napisać od nowa
Kontroler - czemu tu jest Robot z wielkiej litery a w Emiterze typy wrogów z małej? 'Poszukiwacz' - nie powinno być z wielkiej litery?
Mega Moc - zajebista nazwa :D czemu tu jest 'tej Technologi' (i to przez jedno i), a w innych kartach 'tego Techa'? Po 'energetyczną' kropka i nowe zdanie. I zmień 'x 3 punkty' na '3-krotnie' lub 'o 3 punkty' bo mnie, jako matematyka Twój zapis boli.
Modyfikowany pocisk - kropka po ;palną' i nowe zdanie. 'o 3 punkty' a nie '+ 3 pkty'
Oko za oko - przecinek przed 'że'
Płyta kinetyczna - zbędny przecinek
Sejf - przecinek przed 'gdy' i mała litera; Opis nie jest super precyzyjny ale od biedy może być ;)
Skoczek przestrzenny - przecinek po 'dowolny'; zmieniłbym 'i przeprowadzić tam swoją turę (zamiast ruchu)' na 'i go zbadać'. Karta nie precyzuje, że powrót do skoczka to na ten obszar, z którego się zaczęło tę roszadę - niby idzie się domyślić, ale muszę się przyczepić ;) I po powrocie gracz rusza się normalnie czy ten powrót jest zamiast ruchu?
Silnik manewrowy - 'Śilnik' w nazwie; 'jeden' napisałbym cyfrą, a najlepiej tak: 'Tech pozwala zmienić rzut kością o 1.'
Tlen - znowu 'tej Technologi' (znowu przez jedno i) zamiast tego Techa - bardzo nieprofesjonalnie wygląda ten brak konsekwencji w stosowanych zapisach. I albo dzielisz to na dwa zdania (kropka po 'momencie' i dalej z wielkiej litery 'Chroni cię' - dodać 'cię'), albo zmienić szyk na 'Ten Tech, użyty w dowolnym momencie, (...)'. Ewentualnie 'Możesz użyć tego Techa w dowolnym momencie, aby ochronić się (...)'
Zagłuszać - wiadomo o co chodzi, ale zapis kuleje. Proponuję: 'Możesz zagluszyć pracę cyber wszczepu (jej zdolność nie działa) lub zniszczyć jednego cyborga.'


Koniecznie trzeba zdecydować które słowa mają być pisane wielką literą - jeśli chcemy stosować regułę z Talismana, to jest sporo do poprawy!
armisch pisze: piątek 20 wrz 2019, 16:18 Osobiście współczuję i podziwiam was zarazem. jeżeli potrzeba jakieś pliki, plansze do poprawienia zapraszam na priv.
O nie nie, sam się z tym męcz :D :D :D

Dodano po 39 minutach 25 sekundach:
KARTY - MUTACJE
Ghuloza - po 'Ghula' przecinek lub kropka i nowe zdanie z wielkiej litery. Po 'intel' chyba nie powinno być kropki (?)
Konflikt - przecinki po 'posiadasz' i 'je'
Promolekuła - 'DNA' wielkimi literami; Nie 'Dodajesz' a 'Zyskujesz'; dalej zmieniłbym na 'Co turę tracisz po punkcie Życia i Siły. Jeśli któreś z nich spadnie do zera, giniesz. Odrzuć tę kartę gdy odwiedzisz Instytut.'
Super Prędkość - w nazwie jest 'predkość'

KARTY - WSZCZEPY
Auto filtry - śmieszna nazwa :D Zmień na 'Ten wszczep chroni przed utratą punktów Życia wskutek działania toksycznych stref i toksycznej chmury.'
Broń energetyczna - przecinki przed 'żeby' i 'musisz', bo wtrącenie
Cyber czerep - Kropka po 'kością' i nowe zdanie z wielkiej litery; przecinek po '6', 'Chociaż' z wielkiej litery bo nowe zdanie.
Cyber gun - przecinki przed 'żeby' i 'musisz', bo wtrącenie
Cyber mózg = 'punkt' zamiast 'punkty'
Cybernogi - czepialstwo, ale w celach estetycznych zmieniłbym szyk zdania na 'Ten wszczep pozwala zmienić wynik rzutu kością za ruch o 1 punkt.'
Cyber oczy - zajebista karta. Czy ona coś robi? :D
Cyber oko - 'powtórzyć' zamiast 'poprawić'; przecinek CHYBA zbędny
Cyber ramie - powinno być 'ramię'
Cyber tarcza - Kropka po 'kością' i nowe zdanie z wielkiej litery; przecinek po '6'; zmieniłbym '5 - 6' na '5 lub 6'
Cybernetyczny pancerz - 'Jeżeli w wyniku przegranej walki tracisz punkt Życia, rzuć kością. Jeżeli wypadnie 4, 5 lub 6, nic się nie stało. Mimo że przegrałeś walkę, nie tracisz punktów Życia.' - nadal nie jest idealnie, ale zdecydowanie lepiej.
Cybernetyczny szkielet - jak wyżej.
Oko szpiegowskie - zmieniłbym na 'Dobierając kary zdarzeń, możesz odrzucić jedną i w jej miejsce wylosować nową. Tę musisz już zaakceptować.'
Pełne przekształcenie - WTF?! '(...) dwiema kośćmi za ruch i dodać (...)'; Ostatnie zdanie zrobiłbym jako zwykłe zdanie z wielkiej litery i bez nawiasu
Protezy - rozumiem, że nic nie robią?
Wampirki - przecinek po 'możesz', bo wprowadza wtrącenie; Sam zapis jest do bani, bo nie precyzuje czy nie można korzystać z pancerzy, czy pozwala sobie odzyskać punkt życia nawet wtedy, gdy przeciwnik się skutecznie obroni.
Wzmocnione plecy - proponuję zapisać 'dodatkowych' zamiast 'dodatkowo'


Mam dosyć, olewam poszukiwaczy i zdarzenia! Może później je sprawdzę. To jest twardy orzech do zgryzienia xD


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Maletz
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 880
Rejestracja: sobota 01 lip 2017, 13:16
Płeć:

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Maletz »

Zajmie mi to więcej czasu niż zakładałem, praktycznie każda karta wymaga przeredagowania :)


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Rogo »

Nie no, przejrzałem dopiero jakąś połowę kart i już kilka, a nawet kilkanaście, przepuściłem bez uwag (ale to może dlatego, że straciłem zapał).

Zajmij się Poszukiwaczami i kartami ISS. Resztę, jak widać powyżej, już wstępnie sprawdziłem. I nie wiem czy mam siłę na resztę...


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Maletz
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 880
Rejestracja: sobota 01 lip 2017, 13:16
Płeć:

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Maletz »

Katalog Poszukiwacze:
Astronauta 3 zdolność, przecinek po Techa. Usunąć kropkę po nowego
4 zdolność Rad bez kropki, rzuć z małej (znowu problem zapisu, kostką, kością, 1 kością, 1k6), proponuję "wynik 5-6 oznacza, że kombinezon..."
Auromatron 2 zdolność chodziarz :D przecinek po ty
3 zdolność , po robota, , po możesz, ę w kontrole, Po z dużej, takiej do usuniecia, przecinek po robot
Predzio 2 zd. , po broń
3 zd. , po nagrody
3 zd. , po uda
Cybrog 2 zd. , po cyborga
4 zd. , po Wszczep
Inkwizytor 2 zd. się przez ę, Poszukiwaczem z dużej, przecinek po mutacje. Rzuć kością i dodaj swoją Intel. Jeżeli wynik jest wyższy OD ich Siły, przecinek po Życia, usunąć kropkę po zabity i spację po nawiasie. Zionięcie zastąpić innym określeniem? Np. miotacz nie jest skuteczny. Odbywacie normalną walkę z tym, że nie rzucasz kością za swój atak (jest na swój atak).
Rajders (proponuję zmianę na Rajder) zd 1 , po kolejny
zd. 2 , po wroga
zd. 3 , spotkanym (napotkanym) zamiast innym, ę w amunicje
Terminator zd. 1 . po karabinem
zd. 2 . w miejsce , po towarzyszy. (Towarzyszy z dużej?) Każdy z nich dodaje 1 do twojej, , po Intel, , po Życia


Awatar użytkownika
Maletz
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 880
Rejestracja: sobota 01 lip 2017, 13:16
Płeć:

Re: Schron Zero - ISS "TERROR"

Post autor: Maletz »

I zdarzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


ODPOWIEDZ