ARCYMAG - Przesuwanie duchów

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dispe [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 19 lis 2017, 17:52
Płeć:

ARCYMAG - Przesuwanie duchów

Post autor: dispe »

Witam,

wyciągnąłem swoją starą "Magię" z piwnicy i po przejrzeniu komponentów (wszystko w komplecie) chciałem stworzyć nową wersję Arcymaga z Miasta do 4 edycji, i teraz mam taką wątpliwość co do zdolności nr 3 Arcymaga, może to oczywiste ALE...

"W czasie każdej tury możesz przenieść jakiegoś Ducha z jednego obszaru na obszar przyległy" - czy to oznacza, że w turze innego Poszukiwacza również mogę przenieść Ducha? już w dalsze dywagacje, czy będzie musiał z nim wtedy walczyć, na razie nie wchodzę ':)

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: ARCYMAG - Przesuwanie duchów

Post autor: Mały Nemo »

Hey,

To trochę zależy, jeśli jesteś rules lawyerem, to tak - w turze innych graczy też. Jeśli nie jesteś, to moim zdaniem był to skrót myślowy i chodzi jedynie o własne tury.

Angielska wersja zresztą też jest podobnie napisana: You may move any Spirit from one space to any adjacent space each turn".

Jako że przerabiasz tę kartę na 4. edycję, to proponuję zmienić, że jedynie podczas swojej tury możesz to zrobić. Zaoszczędzi to trochę bałaganu podczas gry.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
dispe [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 19 lis 2017, 17:52
Płeć:

Re: ARCYMAG - Przesuwanie duchów

Post autor: dispe »

Wielkie dzięki, tak też zrobię. Mam jeszcze jedno pytanie na marginesie, szukałem ale nie mogę znaleźć, jest gdzieś spis wszystkich kart z podstawki i dodatków?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: ARCYMAG - Przesuwanie duchów

Post autor: Mały Nemo »

dispe pisze: wtorek 26 maja 2020, 13:11 Wielkie dzięki, tak też zrobię. Mam jeszcze jedno pytanie na marginesie, szukałem ale nie mogę znaleźć, jest gdzieś spis wszystkich kart z podstawki i dodatków?
Chodzi Ci o MIM czy TMiM?

TMiM jest tutaj: http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?f=75&t=3482

MiM też gdzieś mieliśmy, aczkolwiek nie wiem, czy to gdzieś nie zaginęło w odmętach czasu. Szybki search dał mi taki wynik, ale nie wiem, na ile jest to wiarygodne: http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.p ... 763#p22763

Dodano po 26 minutach 35 sekundach:
EDIT: Co do spisu MiM w dalszej części tematu napisano, iż ma on jednak jakieś błędy i dalej jest poprawiony spis.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
dispe [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 19 lis 2017, 17:52
Płeć:

Re: ARCYMAG - Przesuwanie duchów

Post autor: dispe »

Mały Nemo pisze: wtorek 26 maja 2020, 13:43
Chodzi Ci o MIM czy TMiM?

TMiM jest tutaj: http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?f=75&t=3482

MiM też gdzieś mieliśmy, aczkolwiek nie wiem, czy to gdzieś nie zaginęło w odmętach czasu. Szybki search dał mi taki wynik, ale nie wiem, na ile jest to wiarygodne: http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.p ... 763#p22763

Dodano po 26 minutach 35 sekundach:
EDIT: Co do spisu MiM w dalszej części tematu napisano, iż ma on jednak jakieś błędy i dalej jest poprawiony spis.
Dziękuję za pomoc. Oczywiście chodzi mi o "starego" Talismana. Szukam spisu dlatego, że niektórych kart mam więcej niż wynika z instrukcji, chciałbym to zweryfikować.

W każdym razie temat można zamknąć.


ODPOWIEDZ