Wchodzenie/wychodzenie: Miasto, Jaskinia, Podziemia

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
samba_mamba [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 52
Rejestracja: sobota 28 sie 2010, 21:27
Lokalizacja: Wieliczka

Wchodzenie/wychodzenie: Miasto, Jaskinia, Podziemia

Post autor: samba_mamba »

Chciałbym poprosić o uściślenie poniższych kwestii. Instrukcje nie, w moim odczuciu, sformułowane zbyt precyzyjnie - albo ja jestem po prostu mało bystry:

- OTCHŁAŃ: tu wszystko jasne, Czarodziejka, Medyk lub Czarownik, zaklęcie Nadprzestrzenna Brama, parę zdarzeń w kartach, Czarna Dziura w Zakończeniach; wyjście - wir,
- MIASTO: niejasne. Rozumiem, że obszar Miasta na planszy głównej jest istnieje, jeśli gramy z dodatkiem i nie ma tam ani Czarodziejki, ani Alchemika itd. Czy muszę stanąć na obszarze (bramy) Miasta, żeby wejść? Czy mogę zakończyć na niej ruch? Jak jest z wychodzeniem: mogę kontynuować ruch poza bramą Miasta czy muszę go na Bramie zakończyć?
- JASKINIA: umiarkowanie jasne. Muszę stanąć na Skałach i nie rozpatrywać instrukcji obszaru lub na karcie miejsca Jaskinia. Jak natomiast z wychodzeniem? Zatrzymuję się na Wejściu do Jaskini czy kontynuuję ruch poza Skałami?
- PODZIEMIA: niby jasne - potrzebne jest Wejście do Podziemi lub zdarzenie z kart. Rozumiem, że muszę na Wejściu stanąć, żeby z niego skorzystać. Czy w Podziemiach mogę poruszac się do przodu i do tyłu wedle uznania? Jeśli wychodzę, to muszę ruch na Weściu zakończyć czy poza Wejściem kontynuować?

Kiedyś wszystko to wiedziałem, ale ostatnimi czasy grałem głównie w TMiM, a tam (prawie) wszystko jest inaczej i mi się wszystko mąci. Dzięki!


Awatar użytkownika
JollyRoger
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 386
Rejestracja: środa 01 maja 2019, 20:45
Płeć:

Re: Wchodzenie/wychodzenie: Miasto, Jaskinia, Podziemia

Post autor: JollyRoger »

TMiM wszystko zepsuło i zagmatwało moim zdaniem, po co to komu. W MiM wszystko było jasne.


"Jak Palladyn szlachetnie, mieczem złączę lub zetnę"
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Wchodzenie/wychodzenie: Miasto, Jaskinia, Podziemia

Post autor: Rogo »

JollyRoger pisze: wtorek 05 paź 2021, 19:22 TMiM wszystko zepsuło i zagmatwało moim zdaniem, po co to komu. W MiM wszystko było jasne.
Ale wiesz, że temat dotyczy właśnie MiM?

Coś co dla Ciebie jest jasne dla innych być nie musi. A na tym forum zdarzały się rzeczy jasne dla jednych, które były sprzeczne z czymś jasnym dla innych. I się nieraz okazywało, że żaden nie miał racji :)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Wchodzenie/wychodzenie: Miasto, Jaskinia, Podziemia

Post autor: Budowniczy Mostów »

samba_mamba pisze: środa 15 kwie 2020, 11:22 uściślenie poniższych kwestii
Też bym się chętnie dowiedział.


ODPOWIEDZ