[TMiM] Programy do projektowania figurek

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lostbastard [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz

[TMiM] Programy do projektowania figurek

Post autor: Lostbastard »

Witam, poleci może ktoś jakieś programy do projektowania w 3d. Chodzi mi głównie o projektowanie figurek. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu

Re: [TMiM] Programy do projektowania figurek

Post autor: abubu »

3D Studio Max
Blender

Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
fallenmk
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Krainy Wschodu
Miecze Czarnoksiężnika
Poszukiwacze z DnD
Powrót Kruczej Wiedźmy
Purpurowy Czerw
Pułapki w Podziemiach

Post autor: fallenmk »

Awatar użytkownika
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz

spoko pomysł tylko trochę nierentowny :)

Awatar użytkownika
MarekR
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Kazamaty Skavenów

Post autor: MarekR »

Lostbastard pisze: poniedziałek 31 maja 2021, 20:39
spoko pomysł tylko trochę nierentowny :)
Nie mogę się z tobą zgodzić do końca. Program wyżej proponowany jest znakomitą alternatywą dla osób które nie umieją lub nie znają programów dedykowanych do modelowania (projektowania) 3D. Jak się go dobrze pozna można a wyciągnąć fajne możliwość. Przykład figurek robionych przez moją córkę przy użyciu własnej wyobraźni poniżej. Nauczenie się profesjonalnego programu i zrobienie figurki spełniającej oczekiwania twoje i klienta końcowego zakładam że będzie trwać z pół roku. Jeśli zamierzasz robić z tego biznes ma to sens - nauka takiego oprogramowania

Obrazek Obrazek Obrazek

Koszt otrzymania pliku w formacie STL od heroforge to koszt 30 zł. Uważam to za bardzo mały koszt. Profesjonalny grafik na projekcie od zera pewnie skasował by cie na koszt w granicach od 200 może do 600 zł za figurkę. Nie znam rynku ale tak na czuja mówię. Posiadając już plik STL musisz go gdzieś wydrukować - kolejny etap np: w firmie która zajmuje się wydrukiem 3D. U mojego znajomego wydruk figurki waha się od 35 do 55zł. Im więcej figurek tym taniej i nie mam tu na myśli figurek jednego typu. Mogą być różne chodzi o wypełnienie komory drukującej jak największą ilością obiektów które są drukowane, przez co optymalizowany jest koszt.

Awatar użytkownika
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz

Nie mogę się z tobą zgodzić do końca. Program wyżej proponowany jest znakomitą alternatywą dla osób które nie umieją lub nie znają programów dedykowanych do modelowania (projektowania) 3D. Jak się go dobrze pozna można a wyciągnąć fajne możliwość. Przykład figurek robionych przez moją córkę przy użyciu własnej wyobraźni poniżej. Nauczenie się profesjonalnego programu i zrobienie figurki spełniającej oczekiwania twoje i klienta końcowego zakładam że będzie trwać z pół roku. Jeśli zamierzasz robić z tego biznes ma to sens - nauka takiego oprogramowania

Obrazek Obrazek Obrazek

Koszt otrzymania pliku w formacie STL od heroforge to koszt 30 zł. Uważam to za bardzo mały koszt. Profesjonalny grafik na projekcie od zera pewnie skasował by cie na koszt w granicach od 200 może do 600 zł za figurkę. Nie znam rynku ale tak na czuja mówię. Posiadając już plik STL musisz go gdzieś wydrukować - kolejny etap np: w firmie która zajmuje się wydrukiem 3D. U mojego znajomego wydruk figurki waha się od 35 do 55zł. Im więcej figurek tym taniej i nie mam tu na myśli figurek jednego typu. Mogą być różne chodzi o wypełnienie komory drukującej jak największą ilością obiektów które są drukowane, przez co optymalizowany jest koszt.

Magiczny Miecz Talisman: Magia i Miecz Magia i Miecz
Myślę że trochę przesadzasz z nauką, nie trwa to pół roku ;) Oczywiście każdy uczy się w swoim tempie.
A za 30 zł można mieć już wydrukowaną gotową figurkę a nie sam plik ;) Gotowe pliki można znaleźć w sieci ;) Kto szuka znajduje;)

Neverland
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka

Post autor: Neverland »

Jak zaprojektuje sobie figurkę w tym programie to wydruk należy wykonać samodzielnie ??? https://www.heroforge.com/ . jak to jest z tym zamawianiem figurek ?

Awatar użytkownika
Paulina
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Właściciel portalu magiaimiecz.eu

Post autor: Paulina »

Na Hero forge jest możliwość zakupić stworzony przez siebie model jak i chyba zakupić to w formie fizecznej. Ale chyba taniej jest zakupić model i wydrukować we własnym zakresie.

Co ciekawsze jeżeli to figurka do Talismana A my nie mamy figurki do danej postaci to możemy wydrukować Ci ją za darmo- oczywiście przed wcześniejszym ustalaniu tego z Waldkiem. Zależy to czy ktoś od nas nie pracuje nad tą samą figurką.

Koszt druku dodatku jest zależny od ilości komponentów i ilości zamówień.
Tu na forum rozmawiamy o dodatkach / zasadach gry, etc.
Wszelkie pytania o druk kieruj na maila dnz@magiaimiecz.eu

Neverland
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka

Post autor: Neverland »

Właściwie chodzi o to, że zainteresowałem córkę tak planszówką Talisman MiM, że sama tworzyła sobie karty postaci oczywiście wypasione, potem chciała stworzyć swój własny dodatek ( córka ma 8 lat...) i szukam programu gdzie by mogła coś stworzyć. Jak się zniechęci to trudno, dzieci mają niewyobrażalną wyobraźnię.

Awatar użytkownika
Maletz
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Autor Dodatków

Post autor: Maletz »

@Neverland Darmowa wersja wspomnianego wyżej Heroforge będzie na początek w sam raz dla Twojej latorośli :)

Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK

Post autor: Valdi »

Jak coś to jest jeszcze Eldritch foundry działa na tej samej zasadzie co hf

https://eldritch-foundry.com/?stage=0

Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.

Awatar użytkownika
abubu

Post autor: abubu »

Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
ODPOWIEDZ