Wchodzenie/wychodzenie: Miasto, Jaskinia, Podziemia

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
samba_mamba [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 52
Rejestracja: sobota 28 sie 2010, 21:27
Lokalizacja: Wieliczka

Wchodzenie/wychodzenie: Miasto, Jaskinia, Podziemia

Post autor: samba_mamba »

Chciałbym poprosić o uściślenie poniższych kwestii. Instrukcje nie, w moim odczuciu, sformułowane zbyt precyzyjnie - albo ja jestem po prostu mało bystry:

- OTCHŁAŃ: tu wszystko jasne, Czarodziejka, Medyk lub Czarownik, zaklęcie Nadprzestrzenna Brama, parę zdarzeń w kartach, Czarna Dziura w Zakończeniach; wyjście - wir,
- MIASTO: niejasne. Rozumiem, że obszar Miasta na planszy głównej jest istnieje, jeśli gramy z dodatkiem i nie ma tam ani Czarodziejki, ani Alchemika itd. Czy muszę stanąć na obszarze (bramy) Miasta, żeby wejść? Czy mogę zakończyć na niej ruch? Jak jest z wychodzeniem: mogę kontynuować ruch poza bramą Miasta czy muszę go na Bramie zakończyć?
- JASKINIA: umiarkowanie jasne. Muszę stanąć na Skałach i nie rozpatrywać instrukcji obszaru lub na karcie miejsca Jaskinia. Jak natomiast z wychodzeniem? Zatrzymuję się na Wejściu do Jaskini czy kontynuuję ruch poza Skałami?
- PODZIEMIA: niby jasne - potrzebne jest Wejście do Podziemi lub zdarzenie z kart. Rozumiem, że muszę na Wejściu stanąć, żeby z niego skorzystać. Czy w Podziemiach mogę poruszac się do przodu i do tyłu wedle uznania? Jeśli wychodzę, to muszę ruch na Weściu zakończyć czy poza Wejściem kontynuować?

Kiedyś wszystko to wiedziałem, ale ostatnimi czasy grałem głównie w TMiM, a tam (prawie) wszystko jest inaczej i mi się wszystko mąci. Dzięki!


ODPOWIEDZ