Faktura kart w dodatku The Lost Realms i Zapomniane Krainy.

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Felis1977 [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kontrakty
Posty: 480
Rejestracja: piątek 23 lip 2021, 15:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 47

Faktura kart w dodatku The Lost Realms i Zapomniane Krainy.

Post autor: Felis1977 »

Czołem!
Cierpię na lekkie OCD jeśli chodzi o moje kolekcje. Wszystkie karty do Talisman'a (poza dużymi kartami Poszukiwaczy czy Alternatywnych Zakończeń) mają bardzo charakterystyczną fakturę. Jedynie dwa dodatki z druku na żądanie czyli The Nether Realm i The Deep Realms mają gładkie, półmatowe karty. Pegasus Spiele połączyło te dwa dodatki w pudełko pod nazwą The Lost Realms.

Czy ktoś ma może ten połączony dodatek lub jego polską wersję - Zapomniane Krainy wydane przez Galaktę?
Zastanawiałem się czy karty w wersjach pudełkowych mają tę samą fakturę jak większość dodatków i czy jest sens polować na nie na sieci?
W recenzjach na YouTubie zauważyłem, że wyrównanie koszulek na kartach jest znacznie lepsze niż w wersji "Print on demand".

Z góry dzięki za pomoc :)


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Faktura kart w dodatku The Lost Realms i Zapomniane Krainy.

Post autor: Valdi »

Tak wersja z późniejszego druku nie była prowadzona w trybie druku na żądanie Galakty. Czyli druk był przeprowadzony a różnych wersjach językowych jednocześnie w regularnym druku = w zwykłej fabryce. Co daje wersję z charakterystyczną "kropkowną" fakturą.
Puszka Pandory i Krainy Odmętów z druku na żądanie Galakty były drukowane przy okazji innych zamówień druków dodatków do innych gier z serii DnŻ i one posiadają płaską fakturę.

Dodano po 2 minutach 18 sekundach:
Felis1977 pisze: sobota 17 wrz 2022, 19:20 czy jest sens polować na nie na sieci?
To inne pytanie - jeżeli planujesz poszerzać kolekcję o dodatki autorskie - to nie niema sensu kupować dokładnie wersję z dodatku Zapomniane Krainy bo i tak zleją Ci się z tysiącami kart autorskich. Jeżeli chcesz mieć tylko wersję oficjalną to kwestia gustu można polować na wersje pudełkową.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Felis1977 [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kontrakty
Posty: 480
Rejestracja: piątek 23 lip 2021, 15:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 47

Re: Faktura kart w dodatku The Lost Realms i Zapomniane Krainy.

Post autor: Felis1977 »

Przejrzałem jeszcze trochę zdjęć i filmików na sieci. I wygląda na to, że polska wersja pudełkowa ma tę fakturę (a także grubą składaną planszę) a angielska z Pegasus Spiele nie. Popraw mnie jeśli się mylę.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Faktura kart w dodatku The Lost Realms i Zapomniane Krainy.

Post autor: Valdi »

Mam wersję Polską i Włoską pod ręką - obie mają fakturę, obie mają plansze grubości planszy głównej (Druk na życzenie plansze miał grubości kart poszukiwaczy) Tylko wersja włoska ma plansze składającą się z dwóch osobnych części, polska jest składana na pół.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Felis1977 [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kontrakty
Posty: 480
Rejestracja: piątek 23 lip 2021, 15:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 47

Re: Faktura kart w dodatku The Lost Realms i Zapomniane Krainy.

Post autor: Felis1977 »

Valdi pisze: sobota 17 wrz 2022, 23:02 Mam wersję Polską i Włoską pod ręką - obie mają fakturę, obie mają plansze grubości planszy głównej (Druk na życzenie plansze miał grubości kart poszukiwaczy) Tylko wersja włoska ma plansze składającą się z dwóch osobnych części, polska jest składana na pół.
A włoską kto wydał? Też Pegasus? Bo jeśli tak to pewnie wszystkie będą z fakturą.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Faktura kart w dodatku The Lost Realms i Zapomniane Krainy.

Post autor: Valdi »

GiochiUniti


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Felis1977 [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kontrakty
Posty: 480
Rejestracja: piątek 23 lip 2021, 15:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 47

Re: Faktura kart w dodatku The Lost Realms i Zapomniane Krainy.

Post autor: Felis1977 »

Valdi pisze: sobota 17 wrz 2022, 23:20GiochiUniti
Dzięki. Polskiej wersji na pewno nie dostanę bo skalperzy na sieci wołają sobie od 450 do 4000zł (poważnie, na Allegro widziałem takie aukcje) ale angielską na Amazonie można dostać za 20 dolców plus 10 przesyłka.

Jak zbiorę fundusze to uzupełnienię sobie kolekcję :)


ODPOWIEDZ