Sesja I: kanal badawczy

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o świecie H. P. Lovecrafta.
Awatar użytkownika
Bryndzollo
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 217
Rejestracja: piątek 01 sty 2010, 09:50
Lokalizacja: Lodz

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: Bryndzollo »

[quote=""sirafin""]OK, bedzie promocja, do kazdego zakupu klatwa gratis [img]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/Gre ... PDT_02.gif[/img][/quote]

To zupelnie jak u mnie w osiedlowym warzywniaku


"Jezeli chce sie osiagnac sukces w swiecie przestepczym, trzeba miec reputacje uczciwego czlowieka"
[img]http://3trolle.pl/templates/jv_conto/im ... y/logo.png[/img]
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: 8janek8 »

Profesorze, po bron biala i gnaty, to proponuje udac sie do Wielobranzowego, poki jeszcze otwarty.


Awatar użytkownika
Bryndzollo
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 217
Rejestracja: piątek 01 sty 2010, 09:50
Lokalizacja: Lodz

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: Bryndzollo »

Chcialem tam dojsc od poczatku. Ale najpierw padalo i kicalem o 2 pola, a nastepnie droge blokowal mi zombi... Dla starego profesora jest to przeciwnik za trudny bez broni, a za slaby na artefakty jakie posiadam. Slowem osiagnalem impas. Ale spokojnie, zobaczymy co bedzie na sprzedaz, mam inne priorytety niz uzbrojenie :)


"Jezeli chce sie osiagnac sukces w swiecie przestepczym, trzeba miec reputacje uczciwego czlowieka"
[img]http://3trolle.pl/templates/jv_conto/im ... y/logo.png[/img]
Awatar użytkownika
Bryndzollo
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 217
Rejestracja: piątek 01 sty 2010, 09:50
Lokalizacja: Lodz

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: Bryndzollo »

I co Panie Detektywie z tymi zakupami? Ja mam strasznie duzy wybor... Wezme chyba krola w zolci, chociaz jest szansa na wskazowki...


"Jezeli chce sie osiagnac sukces w swiecie przestepczym, trzeba miec reputacje uczciwego czlowieka"
[img]http://3trolle.pl/templates/jv_conto/im ... y/logo.png[/img]
Awatar użytkownika
sirafin
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 889
Rejestracja: piątek 21 sie 2009, 10:30
Lokalizacja: Sopot
Płeć:
Kontakt:

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: sirafin »

Pan detektyw jeszcze tego nie napisal, ale wybral lampe, dlatego twoje przedmioty byly juz ujawnione :)


I Anioł w biel odzian otworzył Żelazną Księgę i piąty jeździec wyruszył w rydwanie płomiennego lodu, i słychać było łamanie praw i pękanie więzów, a tłumy zakrzyknęły: O Boże, teraz naprawdę mamy kłopot!
- Księga Oma, Proroctwa Tobruna
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: 8janek8 »

Niestety nie xzzma zbyt duzego wyboru:/ Jesli Pan profesor sobie zyczy, to chetnie oddam na pana rece Zaklecie Usmiercenia - nie bardzo umiem sie poslugiwac takimi zwojami. A czy pan Profesor ma cos ciekawego?


Awatar użytkownika
Bryndzollo
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 217
Rejestracja: piątek 01 sty 2010, 09:50
Lokalizacja: Lodz

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: Bryndzollo »

Ja tez juz wybralem, bede liczyl na kosci w nastepnej fazie ruchu ... Prosze tam dobrze wyrzucic!

Poczekam z tym do nastepnej tury. W fazie ruchu mam szanse na 4 wskazowki, jakbym je przygarnal, to moze bys poratowal 1? Wskoczylbym do bramy, w nastepnej turze sprobowal powrocic ( odnalezienie bramy) i moglbym pieczetowac:)


"Jezeli chce sie osiagnac sukces w swiecie przestepczym, trzeba miec reputacje uczciwego czlowieka"
[img]http://3trolle.pl/templates/jv_conto/im ... y/logo.png[/img]
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: 8janek8 »

moga wymieniac sie pieniedzmi, Przedmiotami
powszechnymi, Przedmiotami unikatowymi i Zakleciami.
Obawiam sie, ze nie mozna sie wymieniac wskazowkami, chociaz bardzo chetnie pomoglbym w pieczetowaniu bramy :( Predzej ja moglbym przygarnac KwZ, ale moja maksymalna wartosc Wiedzy nie rokuje na zdanie testu :(
Btw, Blekitny Straznik Piramidy, to idealne rozwiazanie na brame do R'lyeh. Jak tylko bedziesz mial wystarczajaca ilosc wskazowek, to nic tylko pieczetowac.


Awatar użytkownika
sirafin
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 889
Rejestracja: piątek 21 sie 2009, 10:30
Lokalizacja: Sopot
Płeć:
Kontakt:

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: sirafin »

Dobrze wyrzucic... Te kostki wyrzucaja wam lepiej, niz mnie kiedykolwiek! Dlaczego jak ja gram (zwlaszcza przeciwko Panu Masek) to musze sie wykrwawiac, by cos zrobic, a wam sukcesy sypia sie jak z rekawa? To jest jakis spisek -_-'


A Wskazowkami wymieniac sie nie wolno, tak jak napisal 8janek8.


I Anioł w biel odzian otworzył Żelazną Księgę i piąty jeździec wyruszył w rydwanie płomiennego lodu, i słychać było łamanie praw i pękanie więzów, a tłumy zakrzyknęły: O Boże, teraz naprawdę mamy kłopot!
- Księga Oma, Proroctwa Tobruna
Awatar użytkownika
Bryndzollo
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 217
Rejestracja: piątek 01 sty 2010, 09:50
Lokalizacja: Lodz

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: Bryndzollo »

To zrobimy tak, jak bedzie Ci pasowalo. Dam Ci tego "Krola w Zolci" i dorzuce Niebieskiego Straznika Piramidy (automatyczny sukces zamkniecia bramy) ale z przeznaczeniem na zamkniecie bramy, bo szkoda go uzywac do walki. Z checia wezme usmiercenie. 1 z 45tek sie nie pozbedziesz?


"Jezeli chce sie osiagnac sukces w swiecie przestepczym, trzeba miec reputacje uczciwego czlowieka"
[img]http://3trolle.pl/templates/jv_conto/im ... y/logo.png[/img]
Awatar użytkownika
Bryndzollo
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 217
Rejestracja: piątek 01 sty 2010, 09:50
Lokalizacja: Lodz

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: Bryndzollo »

[quote=""sirafin""]A Wskazowkami wymieniac sie nie wolno, tak jak napisal 8janek8.[/quote]

Wiem, juz sprawdzilem, zagalopowalem sie w rozmarzeniu:) Swoja droga, wymiana wskazowek bylaby logiczna. Jezeli symbolizuja one informacje jakie udalo sie zdobyc graczom, to ciekawe czemu nie podlegaja wymianie. Chyba za bardzo naruszylo by to rownowage gry...


"Jezeli chce sie osiagnac sukces w swiecie przestepczym, trzeba miec reputacje uczciwego czlowieka"
[img]http://3trolle.pl/templates/jv_conto/im ... y/logo.png[/img]
Awatar użytkownika
Bryndzollo
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 217
Rejestracja: piątek 01 sty 2010, 09:50
Lokalizacja: Lodz

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: Bryndzollo »

Zachecam wszystkich do poswiecenia najblizszej tury na zakupy w antykwariacie! Mamy dopiero 5 zetonow na torze zglady i okazje, by kazdy zrobil zakupy i wymienil sie ekwipunkiem juz posiadanym jak i tym dopiero nabytym! Jak na razie ja z checia zaoferuje Krola w Zolci - daje 4 wskazowki, ale trzeba miec duza wiedze. Ewentualnie dorzuce Straznika Piramidy, ale uzalezniam to od kolejnej rundy zakupow.

Sam czekam na zaklecia i bron fizyczna do jednej lapki :)

Co szanowana brac forumowa na taka propozycje? Czy spotkamy sie w jednym miejscu i ustalimy wspolny plan dzialania, by zapieczetowac 3 kolejne bramy i tym sposobem pokonac Yog-Sothota?


"Jezeli chce sie osiagnac sukces w swiecie przestepczym, trzeba miec reputacje uczciwego czlowieka"
[img]http://3trolle.pl/templates/jv_conto/im ... y/logo.png[/img]
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: 8janek8 »

Profesorze, Zaklecie Ci oddaje, nawet jesli nic w zamian nie dostane.
Chetnie przygarne Niebieskiego Straznika - wtedy wybiore sie na ktoras z bram R'lyeh, tylko bede musial wczesniej nazbierac wskazowek do pieczetowania. Nie wiem, czy uporam sie z Krolem w Zolci, bo moja wiedza jest niska - z drugiej strony to najszybsza droga do uzyskania wskazowek - w waznym momencie pomoc Mandy moze pozwolic na zapieczetowanie jednej z tych koszmarnych bram. 45.ki nie ma sensu sie pozbywac w moim wypadku, bo dzieki nim wymloce kazdego potwora bez niewrazliwosci fizycznej. No i pozostaje mi 1$, ktory az smiesznie mi proponowac, ale zawsze moze sie przydac.


Awatar użytkownika
poooq [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: poooq »

Widzimy sie w Antykwariacie. Fakt, stanie na ulicy to marnowanie szans, lepiej dzialac...


Awatar użytkownika
Bryndzollo
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 217
Rejestracja: piątek 01 sty 2010, 09:50
Lokalizacja: Lodz

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: Bryndzollo »

Dzieki za zaklecie. Zrobmy tak drogi detektywie. Dam Ci w zamian 4 dolary i zostan z nami w antykwariacie. Skoro Poooq juz tam jest, a Cthulhu wpadnie w drugiej turze, to w 4 osoby mamy szanse trafic choc 1 Znak Starszych Bogow (5 dolcow). Wystarczy, ze jeden z nas go trafi, wtedy jest juz prawie rozowo:) Poczekajmy jedna ture, zobaczymy co kazdy dostanie na zakupach, gdzie otworzy sie brama, jakie potworki wyjda, itp. Mandy ma juz 6 wskazowek, Krol w Zolci daje 4, mamy tez tego Straznika Piramidy- to sa nasze obecne szanse na zwyciestwo. A po zakupach szanse te powinny wzrosnac:) I wtedy na spokojnie zastanowimy sie, kto co bedzie robil?

Co na to zainteresowani?

@8janek8: pasuja Ci jak na razie 4 dolce w zamian za Usmiercenie i propozycja dalszego kupowania?

I jeszcze jedno, wymiana ekwipunku, to na poczatku nastepnej tury w fazie ruchu prawda?


"Jezeli chce sie osiagnac sukces w swiecie przestepczym, trzeba miec reputacje uczciwego czlowieka"
[img]http://3trolle.pl/templates/jv_conto/im ... y/logo.png[/img]
Awatar użytkownika
poooq [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: poooq »

Dla mnie ekstra...
Tym bardziej ze z okazji 97 urodzin stawiasz jakas antyczna flaszke...


Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: 8janek8 »

Panie Profesorze, pana Silny Umysl czyni cuda:) Oczywiscie, tak jak mowilem, Zaklecie oddaje, bo ciezko mi sie nimi poslugiwac. Pomysl na to zebysmy zostali i sprobowali wylowic ZSB bardzo zacny i oczywiscie te 4 dolary od pana wtedy mi konieczne :) Ale Mandy wlasnie wypatrzyla Znak na polkach i sprawa przyjela troche inny obrot. Musialby Pan jeszcze wesprzec finansowo Mandy na kolejne zakupy, a na to chyba juz Pana nie stac :/ Trzeba ustalic jakis plan dzialania drodzy Badacze. Dodatkowo doktor jest w tarapatach - urocza Pani Doktor moze jeszcze cos tutaj zdziala :)


Awatar użytkownika
sirafin
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 889
Rejestracja: piątek 21 sie 2009, 10:30
Lokalizacja: Sopot
Płeć:
Kontakt:

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: sirafin »

Doczekalismy sie pierwszej naprawde dramatycznej sytuacji, Doktorowi nie wyszedl pierwszy test Woli, a nie ma Wskazowek do wydania... Pozostaje tylko ratunek od popadajacej w obled Mandy Thompson. Zycie Vincenta wisi na wlosku. Czy zalamie sie pod sie pod wplywem koszmarnych przezyc, ktorych doswiadczyl ostatnio i odbierze sobie zycie? Czy jego umysl jest dostatecznie silny, by sprostac ciezarowi swiadomosci, ze swiat stoi na krawedzi chaosu i zniszczenia? [img]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/Gre ... PDT_23.gif[/img]


I Anioł w biel odzian otworzył Żelazną Księgę i piąty jeździec wyruszył w rydwanie płomiennego lodu, i słychać było łamanie praw i pękanie więzów, a tłumy zakrzyknęły: O Boże, teraz naprawdę mamy kłopot!
- Księga Oma, Proroctwa Tobruna
Awatar użytkownika
Bryndzollo
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 217
Rejestracja: piątek 01 sty 2010, 09:50
Lokalizacja: Lodz

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: Bryndzollo »

Tylko Mandy ratunkiem doktora! Inaczej zostanie pochloniety! Z Yog-Sothothem nie ma zartow...

@8janek8: to przygarne Usmiercenie i dam 4 dolary. Jak chcesz jeszcze przetrzasac antykwariat. Poooqa finansowac juz nie musze, bo moze zamykac smialo 2 bramy (znak i wskazowki)!

A zreszta, nie dosc ze jestem podstarzaly, to mam jeszcze kredyt do splacenia i w kazdej turze moge sie spodziewac wierzycieli pukajacych do mych drzwi:)


"Jezeli chce sie osiagnac sukces w swiecie przestepczym, trzeba miec reputacje uczciwego czlowieka"
[img]http://3trolle.pl/templates/jv_conto/im ... y/logo.png[/img]
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: 8janek8 »

Proponuje pojsc za strategia, abysmy sie podzielili ekwipunkiem w ten sposob, zeby jak najwiecej Badaczy miala mozliwosc zapieczetowania (lub chociaz zamkniecia) jak najwiekszej ilosci bram. Poczekajmy z ostatecznymi decyzjami do poczatku nastepnej tury, zeby wiedziec jaka jest sytuacja na planszy. Zaklecie daje profesorowi bez czekania, bo jest mi ono zbedne - chyba, ze sie okaze, ze Mandy bardziej go bedzie potrzebowala, to juz profesor nim wlasciwie rozdysponuje :)
Trzymam kciuki doktorku - musisz zyc!!!


Awatar użytkownika
Bryndzollo
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 217
Rejestracja: piątek 01 sty 2010, 09:50
Lokalizacja: Lodz

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: Bryndzollo »

@8janek8: czy chcesz w zamian za usmiercenie 4 dolary na zakupy?
@poooq: Czy chcesz 1 dolara, bo tak zrozumialem, w zamian za topor?


"Jezeli chce sie osiagnac sukces w swiecie przestepczym, trzeba miec reputacje uczciwego czlowieka"
[img]http://3trolle.pl/templates/jv_conto/im ... y/logo.png[/img]
Awatar użytkownika
cthulhu007
Kobold
Kobold
Kobold
Posty: 277
Rejestracja: środa 23 gru 2009, 15:03
Lokalizacja: Szpital Sw. Marii

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: cthulhu007 »

Co ja widze ratujcie mnie bracia badacze ja nie chce umierac!!!


Awatar użytkownika
Bryndzollo
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 217
Rejestracja: piątek 01 sty 2010, 09:50
Lokalizacja: Lodz

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: Bryndzollo »

Teraz juz wszystko w rekach i dloniach Sirafina... Wszyscy trzymamy kciuki za Ciebie Cthulhu!!!


"Jezeli chce sie osiagnac sukces w swiecie przestepczym, trzeba miec reputacje uczciwego czlowieka"
[img]http://3trolle.pl/templates/jv_conto/im ... y/logo.png[/img]
Awatar użytkownika
poooq [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: poooq »

@Bryndzollo: a tam zaraz w zamian, topor dostajesz w prezencie, a dolara mozesz mi dac na leczenie w psychiatryku jak zechcesz... Zanim udam sie do Podwodnego Miasta musze podleczyc swoja stargana psychike.

@cthulhu007: NIE WCHODZ TAM LEE! WRACAJ!!!


Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Sesja I: kanal badawczy

Post autor: 8janek8 »

Pamietajmy: tu nie chodzi o handel, tylko o dobro swiata :D
Pomyslimy czy jeszcze czyms warto sie powymieniac na poczatku nastepnej tury.
Doktorze Lee, otrzasnij sie! To tylko omamy, nie rob tego!!!


ODPOWIEDZ