Magia i Miecz Online

Dyskusje na temat gier komputerowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Nie można użyć przedmiotów znajdujących się w ekwipunku np. Kula jasnowidzenia.


Obrazek
Lord Yves
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 176
Rejestracja: czwartek 10 mar 2005, 10:01
Lokalizacja: Stalowa Wola
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Lord Yves »

Akurat tak sie zdarzyło, że w Ruinach wyciągnąłem jednocześnie Hobgoblina i Ludojada. Według instrukcji powinni być traktowani jako jeden wróg o sile 7 tymczasem walczyłem z każdym pojedyńczo.


Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

New0 pisze: 1. Nie widać do końca opisów.
2. W jaki sposób obl. jest skuteczność??
3. Grając w gospodzie przegrałem i mam -1 złota.
Ad.1 Których opisów nie widać? Istnieje duże prawdopodobieństwo że coś przeoczyłem.
Ad.2 Skuteczność to wynik "rzutu kostką"(funkcja losująca wartość w przedziale 1-6) podczas walki.
Ad.3 To jest błąd. Zapomniałem zablokować tą możliwość w gospodzie. Już naprawione.
Lord Yves pisze:Kilka uwag: Krzyż nie chroni przed utratą wytrzymałości.
Po pokonaniu Upiora, zamiast jego karty pojawiła się pusta zdarzenia i znaczek braku obrazku, a gdy klikam na kartę pojawia się informacja o zablokowaniu spybota Avenue
Krzyż powinien uchronić przed utratą wytrzymałości. Pytanie brzmi czy wiecie jak się go używa (chyba jeszcze o tym nie pisałem) :wink:. No więc tak teraz aby któryś z przyjaciół pomógł (przewodnik,gnom) trzeba kliknąc w odpowiednim momęcie na funkcje pod jego kartą (w tym wypadku poprowadź mnie). I trzeba to zrobić PRZED kliknięciem na ikonke Skał, Lasu itd. Z krzyżem sprawa ma się podobnie przed kliknięciem na Cmentarzu czy Kapliczce trzeba kliknąć na opcje Modlitwa pod ikonką krzyża w ekwipunku (to samo podczas walki z przeciwnikami których krzyż likwiduje).
Kufir pisze: Prosze przystosuj gre do rozdzielczosci 800x600, meczace jest przesuwane planszy co kilka sekund
...
2. W następnej turze tarcze udało mi się założyć na siebie ale pojawiły się reklamy Lycosa co praktycznie uniemożliwia dalszą grę.
Z tą rozdzielczością to ciężka sprawa będzie sama plansza ma wilekość 681x929
Co do tarczy to pojęcia nie mam co się stało
A reklam Lycosa wyłączyć nie mogę bo za biedny jestem na to :wink:
A nad kulą jasnowidzenia pracuje :)
Lord Yves pisze:Akurat tak sie zdarzyło, że w Ruinach wyciągnąłem jednocześnie Hobgoblina i Ludojada. Według instrukcji powinni być traktowani jako jeden wróg o sile 7 tymczasem walczyłem z każdym pojedyńczo.
Ta część jeszcze nie została dopracowana narazie siła przeciwników nie sumuje się tylko walczy się osobno z każdym.


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Jak gra bedzie skonczona to robimy zrzute na server !


Obrazek
Awatar użytkownika
Egon
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 119
Rejestracja: wtorek 10 sty 2006, 11:59
Płeć:

Post autor: Egon »

MistrzDzwonow pisze:
Kufir pisze: Prosze przystosuj gre do rozdzielczosci 800x600, meczace jest przesuwane planszy co kilka sekund
Z tą rozdzielczością to ciężka sprawa będzie sama plansza ma wilekość 681x929
A nie można by przerzucić tych ikon z kara przygoda itd _nad_ planszę?

Myslę ze to by ułatwiło troche granie.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

właśnie mi po walce z małpą (to chyba mało ważne że z małpą) kostka przeskoczyła (wkońcu nią sie turla to może i przeskoczyć) do góry co owiele ładniej wygląda.

za 10 min podam sprawozdanie z testu


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

Wszyscy chcieli kostę na górze to jest na górze.
I jak?


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

No niby lepiej ale już zupełnie dobrze byłby gdyby kostka była umiejscowiona gdzieś z boku tak jak opcje ekwipunku, czarów itd. No i faktycznie paswoałoby coś zrobić z tą rozdzielczością.

A tak wogóle to gra się bradzo ładnie rozwija :D


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Nooo z tą kostką, kartami i opisami na górze to dobre posunięcie :)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Wyniki testu:
1. Od poprzedniego testu dużo sie mieniło i dobrze.
2. Niewyświetlił mi sie wynik magicznych wrót (może jakaś opcja która zapomniała sie wyświetlić)
3. Wiem że środkowa kraina niezostała jeszcze zrobiona ale mam małą proźbe bo mnie tam przeniosło (niepamiętam skąd) ale niemogłem zejść więc jak możesz zrób chocaż narazie jakieś zejście.
4. Gospoda: (...)Wyrzuciłeś 2 (...) twoja skuteczność(...) a Osiłka:__ zabrakło chyba lini na wyświetlenie ile wyrzucił osiłek wstaw gdzieś jakiegoś entera.
5. Miasto: Ikona czarodziejki nadal nieistnieje.
6. Miasto: U medyka nic sie niedzieje miałem 4mz. i -2pt wytrzymałości i nieuleczył mnie pozatym by przydało sie wybrać ile chcesz wyleczyć pt. wytrzymałości.
7. Zamieć niedziała
8. Sformułowanie "Do twojego doświadczenia dodano 3 punkty" (itp.) może można było by zamienić na mniej sztuczne: "Dostałeś 3 punkty doświadczenia"
9. Pegaz działa tylko trzeba wiedzieć że pola są numerowane od "Kapliczki" z ruchem wskazówek zegara. Może można by było po wyciągnieciu tej karty podać zboku spis pól? np. 1- Kapliczka 2- pola 3-Skały oczywiśle odzielone enterami.
10. Magik nadal nic nierobi.
11. Szkatułka wziołem ją do ekwipunku otworzyłem i znikneła.
12. Na ruinach wyciągnołem 2 karty Zaraze i Dżina, zaraza zadziałała ale dżina niemogłem już zobaczyć.
13. Zabójcy niedziałają rozumiem że to jest związane z brakiem krainy srodkowej.
14. Wioska u kowala można kupić wszystko chyba tylko podaj tam ceny po nazwie przedmiotu.
15. Na polach Wioska Kapliczka Miasto mozna odwiedzić tylko jedną osobe/miejsce, a czemu niemog zajżeć np. do medyka i alchemika?
16. w pewnym momęcie na planszy miałem 3*Zmoru 2*Demon i zrobiło sie troszke nieswojo, można jakoś to zablokować żeby niebyło 2 takich samych kart.
17. Tarcza chyba niedziała a przynajmiej niewyświetla wyniku.
18. Święta Lanca chyba jest dwuręczna bo niemożna jej założyć jak sie używa tarczy, ale za to tarcze można założyć jak sie używa Świętą Lance.
19. Skrzydlate buty- wyżuciłem 6 wszedłem do ekwipunku nacisnołem "Użyj" wszedłem spowrotem do "Świat'a" i nic nadal miałem wylosowaną 6 i przesunołem sie tylo o 6 pól i badałem obszar.
20. Kula jasnowidzenia niedziała.
21. Poliglest po przekroczeniu rzeki mógłby sie jakiś napis wyświetlić że mnie opószcza albo coś.
22. Brakuje mi tej małej szarej ropuchy w którą (nie)zmienia czarodziejka.
23. Bagna jeżeli są już na obszarze i sie na nie wejdzie nic sie niedzieje.

to chyba wszystko mjak cos mi sie przypomni to napisze.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

Ad. 1 Wiem :D
Ad. 2 Dorzuce opis do Magicznych Wrót (nie myślałem że będzie potrzebny wszak rezultat rzutu kostką widać na oko)
Ad. 3 Pracuje nad Środkową Krainą już można z niej wrócić i co nieco można w niej zrobić
Ad. 4 Gospode już porawiłem
Ad. 5 Nieistnieje i przez jakiś czas istnieć nie będzie - nie mam weny twórczej :wink: słabo u mnie z umiejętnościami plastycznymi (jak chcesz to zrób a ja ją wrzuce 8) )
Ad. 6 Medyk ma taką wade że leczy tylko tych ludzi którzy mają conajmniej 1 punkt wytrzymałości. W grze to nie będzie przeszkadzać
Ad. 7 Mea culpa :D
Ad. 8 Już zmieniłem na twoją wersje
Ad. 9 Sam nie wiem gdzie wsadzić tą informacje o polach (kiedyś ją dodam)
Ad. 10 Patrz Ad. 7
Ad. 11 Podejrzewam że jednak coś po sobie pozostawiła tylko w ekwipunku nie widać opisów, zmienie to niebawem
Ad. 12 Tu nie ma błędu gdy wyciągnołeś zaraze, straciłeś punkt wytrzymałości co zakończyło twój ruch (wg. zasad)
Ad. 13 Bardzo dobry tok rozumowania
Ad. 14 Kiedyś je dodam :P
Ad. 15 Kiedyś można było odwiedzać wszystkich po pare razy ale to nie przeszło więc teraz można jedną osobę tylko raz
Ad. 16 Istnieje funkcja blokująca powtarzanie się kart ale nie dotyczy ona kart wrogów którzy to mogą się powtarzać (i chyba tak to zostawie)
Ad. 17 HI HI zapomniałem o opisach do tarczy, zbroi i hełmu
Ad. 18 Tak Święta Lamca jest dwuręczna. Widać zapomniałem zablokować wkładania tarczy po założeniu Lancy
Ad. 19. Już naprawiłem te buty, teraz powinny działać
Ad. 20. Patrz Ad. 10
Ad. 21. Dorzuce tą informacje
Ad. 22. A mnie nie. A na poważnie niedługo ten płaz się pojawi


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

hmmm punkt 16 mi niebardzo pasuje (sorki że tak nażekam) ale jeżeli sie tej opcji niezablokuje to po chwili bWiadomość została wysłanadziemy mieli tu tłok wrogów z moca 10 itp. wedłóg mnie sorki niewiem czy da sie to jakoś zaimplementować rozsądnie ale może można by było zrobić coś w stylu z którego by sie ciągneło karty? chodzi mi o to że karty były by losowane z jakiejś póli weźmy np. że mamy 10 kart losujemy 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10i stos kart sie kończy następuje przemieszanie kart i ondowa losujemy kartynp. 1, 4, 2, 8, 6, 10, 3, 5, 7, 9, bez żadnych powtarzań i z ustawioną blokadą że jeżeli karta jest już na planszy to odpada ze stosu, myśle że taka opcja najbardziej byodzwierciedliła planszową rozgrywke.

Co do grafik to postaram sie coś zrobić.

Pozdrawiam Valdi


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

Wow chłopie samo przeczytanie tego postu powyżej zajeło mi z 3 minuty -polonista by cię nie pochwalił :D. A teraz do rzeczy, sposób losowania kart jaki ty zaprezentowałeś będzie włączony do pełnej wersji gry. Ale problem powtarzania się pozostaje. O ile taki Demon może być jeden to małp, dzików, skmoków etc. już powinno być kilka (ale nasz klient, nasz pannnn).
Za grafiki byłbym wdzięczny nadwyraz :wink:


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
Awatar użytkownika
plazmonik
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 32
Rejestracja: sobota 07 sty 2006, 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: plazmonik »

etam, ja my¶lê, ¿e ma³p i dzików w³a¶nie nie powinno byæ za du¿o, bo te karty tylko nabij± do¶wiadczenie jak jest siê ju¿ "podpakowanym"; a ¿e parê demonów trafi na planszê? Có¿, nikt nie mówi³, ¿e ma byæ ³atwo :P

W planszowym MiMie przeszkadza³o mi w³a¶nie to, ¿e karty siê nie powtarzaj±.
Proponujê wiêc zablokowaæ tylko przedmioty/przyjació³ (a i to niekoniecznie).
W koñcu co w tym z³ego, jak bêd± na planszy 2 Targowiska?
A przynajmniej odblokowaæ Zdarzenia, bo s± chyba najciekawsze...

I super ¿e mo¿na ³aziæ po ¶rodkowej krainie! Czekam na Czary i specjalne zdolno¶ci.


"Mieduwalszczycy skarmi± na widok Czarnego Beata, Buwaja Piecyty" S.I.Witkiewicz
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

wiem wiem ze moja polszczyzna niezna granic dlatego tez nieposzedłem na polonistyke.

do tematu rozumiem że można sobie powiedzieć że dwa targowiska niewadzą ale np. dwa targowiszka trzy fontanny i ze 2 ołtarzyki troszke zawalą plansze co nie?
dlatego ja bym był za tym żeby zostawić zasady z planszówki i jak najwierniej sie jej trzymać, bez możliwości powtarzania jakich kolwiek kart.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Jak to bez możliwości powtarzania jakichkolwiek kart? Przecież w planszówce wśród kart przygód było po kilka mieczy, talizmanów czy smoków, kilkanaście kart mieszków złota, pare tarcz itp. Miejsca się nie powtarzały i zdarzenia oraz większość wrogów (zwłaszcza tych silniejszych i tych najsłabszych) a właściwie najczęściej pojawiały sie smoki.
I super że można łazić po środkowej krainie!
Czy to oznacza że można już ciągnać karty przygód w środkowej karinie?


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

Można chodzić i ciągnąc karty, ale dopiero dzisiaj zaczołem robić tę krainę więc jeszcze niewiele w niej jest 8)


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Teraz to już się kozacko gra, i aż miałem ochotę skoczyć po Koronę Władzy :D niestety to jeszcze nie jest dostępne :cry: Fakt że niektóre karty jeszcze nie działają, nie można rzucać czarów ani korzystać ze zdolności poszukiwacza ale i tak gra jest już dopracowana w takim stopniu że z przyjemnością można sobie spędzić sporo czasu poprostu łażąc, odkrywając karty i zwiększając statystyki.

Teraz małe uwagi:
1. Tratwa nie dość że nie gnije (jak ktoś powyżej już o tym wspomniał) to jeszcze nie można nią płynąć.
2. Wiem że nie wszystkie obszary w środkowej krainie są już gotowe ale przydałoby się już drugie przejście między krainami dostępne w Świątyni.
3. W przepaści nie ciągnie się kart przygód tylko rzuca kostką żeby ustalić czy dostałeś obrażenia i czy któryś przyjaciel zginął.
4. Dobrze by było gdyby na obszarach takich jak skały, las, cmentarz, wróżka itd. można było przeczytać co może się stać w zależności od rzutu. Wkońcu ciągłe zerkanie do planszy nie jest zbyt wygodne.
5. O ile spotkanie tego samego wroga kilka razy pod rząd jeszcze tak nie razi o tyle kiedy trzy razy w trakcie jedenej partyjki wyciągam Jezioro życia to już trochę zbytnie przegięcie. Trzeba coś zrobić z tym losowaniem kart.
6. Jak będziesz wprowadzał nowe karty (wiem że to narazie odległa przyszłość) to może warto by się zastanowić czy by nie zastosować metody Lucasa a konkretniej chodzi mi o to żeby w krainie środkowej ciągnęło się tylko karty ze Smoków. Wtedy środkowa kraina byłaby naprawdę niebezpieczna. Można by się też wtedy zastananowić odrazu nad wprowadzeniem Przedpól Piekieł :twisted:

I jeszcze jedno. Jak się ma sprawa z graniem we dwie osoby? Czy są jeszcze jakieś problemy z przyłączeniem kogoś do swojej sesji czy nie?


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Sorki Hunter niewyraziłem sie może zbyt jasno. Chodziło mi oto że w MiMplanszowej mieliśmy 139 kart (to były te przykładowe 10) (i wsumie mam nadzieje że że tyle zostanie przeniesionych w wersji ostatecznej) 139 kart (19 zdarzeń, 12 miejsc, 12przyjaciół, 46przedmiotów(w tym 15 magicznych) 17nieznajomych 33wrogowie) z czego sa oczywiście powtórki ale mysle że nieproblem zrobić Miecz(nr1) Miecz(nr2) i tak do końca, oczywiście jezeli tak patrzeć to zostaje 110 kart do zaimplementowania potem pozostałe "powtórki" skopiować i nadać im numeracje żeby sie zgadzało z mim planszową.
według mnie tak by było najrozsądniej?


Z krainą środkową to zły pomysł że sie wprowadza smoki tam po pierwsze narazie jest jeszcze dużo do roboty w podstawowej wersji po drógie wprowadzamy dodatkowe 85 kart do zaimplementowania po trzecie wprowadzamy zasady niezwiązane z oryginalną mim.

co do opisu pól faktycznie jest to drażniące i myślałem czy niemożna by wprowadzić powiększonego zdjęcia obszaru gdzieś koło rzutu kostki?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Co do tej krainy środkowej to mówiłem tylko że kiedyś jak już pełna wersja gry będzie ukończona i MistrzDzwonów będzie miał w planie zabranie się za dodatki to pomyślałem że można by rozważyć taką wersją tym bradziej że już mamy odstępstwo od oryginalnych zasad MiMa i też na bazie pomysłu Lucasa a mianowicie kartę postaci, oryginalnie można było nosić tylko cztery przedmioty i nie ważne czy to była broń, zbroja czy jakiś amulet.

No i co z tą wersją na dwóch graczy? Działa to już tak jak ma działać?


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
plazmonik
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 32
Rejestracja: sobota 07 sty 2006, 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: plazmonik »

Pierwsze testy na 2 osoby wypadaj± pozytywnie, chocia¿ trzebaby nad tym popracowaæ.
Nie widaæ co wylosowa³a druga osoba, nawet jak karta na Ciebie dzia³a (np. Burza, nie wiedzia³em, dlaczego stracilem turê).
Poza tym nie wiadomo kiedy jest koniec tury - trzeba co jaki¶ czas od¶wie¿aæ planszê. Nie da³oby siê tego zrobiæ automatycznie?

No i nie dzia³a guzik: "wydal z dru¿yny" przy przyjacio³ach![/list]


"Mieduwalszczycy skarmi± na widok Czarnego Beata, Buwaja Piecyty" S.I.Witkiewicz
Lehlerex
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 13 lut 2005, 13:36
Lokalizacja: Gotenhafen
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Lehlerex »

Czy mozliwe jest, aby kazdej karcie przypisac jakis numer, wtedy np numer 1, 2, 3 to dziki :) i jak juz sie je wyciagnie to te odpadaja, czyli przy nastepnum losowaniu karty nie bedzie tych wybranych numerow ? do tego jak przeleci sie juz all karty to do tasowania beda te ktorych nie ma na planszy.

A z innej beczki to wielkie gratulacje dla tworcy !! tyle czasu czekalem na takie cos :D postaram sie pomoc w tworzeniu o ile bede mogl (testy +opinie).

edit

Proponowal bym, aby przycisk zakoncz ture byl kolo kostki gdzies i plansze dac wyzej bo duzo miejsca sie marnuje (za duza przestrzen kostki) i dodac maly licznik tur.

edit

Cos chyba nie doczytalem nie rozumiem systemu walki...wyciagnelem Rzygacza sila 4 chyba, ja mialem 4 + 1 od miecza czyli 5 a rezultat walki to "Twoja skuteczność to: 1 a Rzygacz: 6" to niemozliwe abym mial 1


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Lehlerex ten sposób losowania podałem pare postów cześniej czasem wystaczy przeczytać...

Co do walki:
twoje 4siły + 1 z miecza + 1 z skuteczności (rzutu kostki) = 6wsumie
wrog 4siły + 6 z skuteczności (rzutu kostki) = 10

6<10 przegrywasz


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Egon
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 119
Rejestracja: wtorek 10 sty 2006, 11:59
Płeć:

Post autor: Egon »

Po przegraniu ze Strażnikiem, plansza mi się rozjechała.
(jak to widać po kodzie który ci przesłałem)

Ponadto, jak spotkałem pegaza i przeniosłem się na pole z magicznym strumieniem, to strumien zniknął i zamiast tego ciągnąłem kartę.


Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

Prace nad środkową krainą trochę się opóźnią a to dlatego że pracuje nad dostosowaniem strony do rozdzielczości 800x600 (pozdrowienia Kufir :wink:)


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
ODPOWIEDZ