gra dla 2 osób

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
guciomir [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

gra dla 2 osób

Post autor: guciomir »

Hej,

Jaką grę planszową polecalibyście dla 2 osób (niekoniecznie przygodowa)? Musi spełniać kilka warunków:

1. być fajną grą przeznaczoną dla 2 osób (tak, że w dwójkę gra się tak samo fajnie albo i fajniej niż w 3 albo 4 osoby)
2. być w miarę łatwo dostępna (np na rebelu czy w innym sklepie)
3. być łatwa w obsłudze (nie dużo trudniejsza niż MiM, gdyż tysiące statystyk, zasad itp zniechęcą do gry moją żonę)
4. mieć albo element rywalizacji albo nawet lepiej współpracy. Przykładowo coś na kształt Talismanu, ale gdzie śmiertelność jest znacznie większa i gracze muszą współpracować żeby przetrwać (czy takim czymś mogłoby być na przykład Arkham?)
5. mieć wersję PL
6. być na tyle różnorodna że nie znudzi się zbyt szybko

dzięki za wszelkie podpowiedzi!


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Hmm ze swojej strony mogę polecić Ci Obcego, bardzo dobrze gra się na dwie osoby. W bogów Wikingów również z tego co pamiętam fajnie się grało. Z gier niekoniecznie planszowych acz fajnych to Jenga oraz Pylos. Ten ostatni szczególnie polecam, fajna gra na rozkminę ;) Tylko zakup wersję drewnianą, jest bardzo ładna :]


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Chyba najlepsze są Filary Ziemi. Można grać śmiało w dwie osoby i jest bardzo fajnie. Gra jest w miarę prosta w obsłudze, nie ma liczenia zbędnych statystyk, jest stosunkowo duży wpływ losowości, a co za tym idzie trzeba zmieniać dość często swoje plany i taktykę, także nie jest nudno i każda rozgrywka może się inaczej ułożyć. Znowu to planowanie i taktyka to nie jakieś tam równania z trzema niewiadomymi, wprost przeciwnie ogranicza się do zwykłego wyprzedzania o krok tego co może zrobić przeciwnik. Co ważne jedną partyjkę rozgrywa się góra godzinę. Dla mnie to w sumie najlepsza znana mi gra, w którą można pograć w dwie osoby i do tego świetnie wydana, a już z dodatkiem to przysłowiowe miód i orzeszki.
do gry moją żonę
Hehe, no cóż ja swojej nie przekonałem. Ale jest osobą która najdelikatniej mówiąc źle reaguje na dźwięk słów "gra planszowa" :neutral: , ale generalnie z kobietami kilkakrotnie zdarzyło mi się zagrać i nie pamiętam przypadku, żeby się nie podobało.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Lens pisze:Hehe, no cóż ja swojej nie przekonałem. Ale jest osobą która najdelikatniej mówiąc źle reaguje na dźwięk słów "gra planszowa" :neutral:
To mamy podobnie. Moja przyszła żona, oprócz "złego reagowania", dodatkowo patrzy z politowaniem, kiwają głową zawsze mówi: "tak Łukaszku, tak, ładne zabawki masz"
Ah to kobiety... :P Nic nie rozumieją...

Co gier dla dwóch osób
guciomir pisze:być fajną grą przeznaczoną
Ciekawe kryterium ta fajność :P
Mogę polecić Ci z Wsiąść do pociągu: Europa. Ciekawe euro, można spokojnie grać w 2 osoby, troszkę myślenia wymaga, wciąga, a zasady są prostsze niż MiMa.
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... ide-europe Mało tego, można pograć nawet online ;)

Polecam również Carcassonne, bardzo wciągająca gra. Maaaasa dodatków http://www.boardgamegeek.com/boardgame/822/carcassonne

Z MiMopodobnych, polecam Runebounda. Rozgrywka jest dłuższa niż w MiMa, jednak podobieństwo obu gier jest znaczne i raczej nie będziesz miał większych problemów ze zrozumieniem zasad.
Jak to gry od FFG, wydana ładnie, cena w stosunku do zawartości bardzo korzystna. Podobnie jak w przypadku Carcassonne dostępna jest masa dodatków, poza tym na forum jest dział Runebounda ;)


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Magic the Gathering chociaż to gra karciana i anglojęzyczna. Gramy głównie tanimi jak barszcz commonami i moja luba upodobała sobie czerwoną talię niszczącą. Przygoda i fantasy ją nudzą, a tu widać błysk w oku jak przed ciosem wałkiem do ciasta (i podobny zamach ręką gdy rzuca jakiś destroy land). Grafiki poza talią czarną estetyczne i miłe do oglądania co dla kobiet też ma znaczenie.


Awatar użytkownika
Terk
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

Hmm... Moja dziewczyna uwielbia grać w Neuroshimę Hex, tylko tam jest rywalizacja w czystej postaci. Lubi także Ghost Stories (łatwe zasady, gracze współpracują ze sobą, można się dobrze bawić od 1 do 4 osób, gorąco polecam, to jedna z moich ulubionych pozycji, zniechęcać może na początku trudność). Nieraz namawia mnie także na Wikingów, za którymi ja jakoś bardzo nie przepadam. Arkham Horror ma znacznie więcej zasad niż talisman, które trzeba przyswoić, choć gra się bardzo przyjemnie. Ze wszystkich podanych przeze mnie tytułów uważam, że najszybciej znudzi się Arkham Horror, choć zawsze można dokupywać dodatki, aby jakoś temu zaradzić, ale niestety obecnie tylko jeden z nich wydany jest po polsku. Możesz także sprawdzić Dominiona, który już planszówką nie jest, ale także przypadł do gustu kobietom z którymi grywam.


Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

Ja bym poradził Ci Arkhama, tłuczemy w niego z żoną od ponad roku i wcale, a wcale, nie ma oznak znudzenia, pierwszy oficjalny dodatek przynosi lekką bryzę świeżości do gry, dwa nieoficjalne to już tornado i burza monsunowa. Arkham na dwie osoby jest wymagający na tyle by zwycięstwo napełniało dumą i radością.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

guciomir pisze:Jaką grę planszową polecalibyście dla 2 osób (niekoniecznie przygodowa)?
Ahh zapomniałem o takich klasykach jak karciana wojna, warcaby i szachy :)
I mniej klasyczne:
- mastermind
- abalone
- Othello
- tantrix


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

I oczywiście do rozgrywek z dziewczyną, koniecznie Lost Cities lub pirackie Trip of Lost Cities.


Awatar użytkownika
guciomir [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, czytam sobie recenzje wszystkich gier (jak na razie przeczytałem o tak mniej więcej 50%)

Arkham chyba trochę zbyt skomplikowane, ale klimat musi mieć świetny (spodobał się Adze jak jej o tym wspomniałem). Próbowałem przebrnąć przez instrukcję i trochę przerażała niestety.

Neuroshima Hex i Ghost Stories brzmią ciekawie. Najlepiej spodobał mi się jednak Fury Of Dracula , niestety chyba nie ma wersji polskiej? Czy możecie potwierdzić?

Czy Dungeoneer jest godne polecenia? w teorii wygląda to ciekawie, można sobie rzucać kłody pod nogi. Jak wygląda w takim przypadku gra w 2 osoby?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23518
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

guciomir pisze: Fury Of Dracula , niestety chyba nie ma wersji polskiej? Czy możecie potwierdzić?
FoD będzie niedługo w wersji polskiej nakładem Wydawnictwa Galakta. Właśnie się drukuje lub też płynie statkiem. I o ile FoD jest dobrą grą i można grać w 2 osoby, to jednak najlepiej gra się z kompletem graczy - 5, lub z 4 graczami.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

guciomir pisze:Czy Dungeoneer jest godne polecenia? w teorii wygląda to ciekawie, można sobie rzucać kłody pod nogi. Jak wygląda w takim przypadku gra w 2 osoby?
Owszem fajny, ale dla czterech graczy. Dla dwóch osób lepiej wybierz coś innego, ta gra w parze po prostu nie ma szansy żeby się rozpędzić.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Poza tym, zasady są tak niejasne, dwuznaczne i miejscami zagmatwane, że mnie na ten przykład odstrasza ta gra. Leży już pół roku na półce i się kurzy... :roll:


Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

karcianka Cytadela - proste zasady, nie zabiera wiele czasu, rozgrywka pasjonująca do końca, zawsze możemy urozmaicić grę zmieniając postacie występujące w grze. Moim zdaniem sprawdza się przy każdej ilości graczy.


Awatar użytkownika
Terk
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

Kaktus+ pisze:Poza tym, zasady są tak niejasne, dwuznaczne i miejscami zagmatwane, że mnie na ten przykład odstrasza ta gra. Leży już pół roku na półce i się kurzy... :roll:
Ohh... tu się nie zgodzę w 100%. Jak dla mnie zasady były napisane dość przejrzyście, nie miałem problemów n nimi. No ale jeśli komuś przeszkadzają, bo idealnie napisane też nie są, to w necie można znaleźć masę dyskusji, FAQ itp. na jej temat. Mimo wszystko ja także uważam, że dla 2 graczy gra jest taka sobie.


Awatar użytkownika
guciomir [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

LOTR gra karciana zapowiada się super

http://www.galakta.pl/artykul_211.html

czy ktoś wie jak działa idea żywych gier ? czy będzie mnóstwo małych dodatków które będą wychodzić co miesiąc i które co miesiąc w empiku (lub innym sklepie) będzie można znaleźć na półce? Trudno mi sobie to wyobrazić (co by było jakby tych dodatków było z 20 albo i więcej?)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23518
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

LOTR prezentuje się bardzo ciekawie, co więcej nawet w pojedynkę można w niego grać.

Dodatki do LOTRa będą wychodzić, nie wiem w jakim okresie czasu, ale będą. Najprawdopodobniej będą zawierać dodatkowe scenariusze.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Mnie również zaciekawiła ta gra ale nie wierze w te comiesieczne dodatki, skoro to obecnie wydawanych gier są problemy z dodatkami


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23518
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Do Warhammera Inwazji, czyli kolejnego LCG, dodatki są wydawane regularnie.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
guciomir [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

a czy te dodatki będą działać trochę jak dodatki do talismana? (tzn będą rozszerzać już istniejące zestawy kart?) . Czy może te dodatkowe scenariusze będą zupełnie niezależne i nie da rady nowych kart wtasować do ogromnej, rosnącej kupy kart?


ODPOWIEDZ