Talisman: Magia I Miecz Góry

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jablo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 11 maja 2010, 14:41
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: jablo »

Nemomon pisze:Jeśli w Mieście odwiedzisz Alchemika, możesz odrzucić Szmaragd, aby otrzymać 2 sztuki złota.

oraz:

Możesz odrzucić Zęby, tuż przed rozpoczęciem walki. Rzuć 1 kością i dodaj wynik do swojej skuteczności ataku.

;)

[ Dodano: Czw Lis 18, 2010 8:29 pm ]
Obrazek
O co chodzi z tą koniczyna? Dwa zdjęcia takie same..


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23518
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

O to, że forsowałem opcję z dwoma liniami nazwy tej karty, jak wiele innych kart w Górach (i prawie co druga w mych homebrew dodatkach), ale ponieważ koniczyna pojawiła się już w Królowej Lodu w takiej formie, w jakieś się pojawiła, to została w Górach niezmieniona.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
jablo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 11 maja 2010, 14:41
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: jablo »

Widzę, że Rebel wysłał już moją paczkę. Z informacji wynika, że grę dostanę w poniedziałek, ale znając życie już jutro będzie w mojej stacji kurierskiej. Może uda mi się z nimi dogadać na odbiór osobisty jutro :)


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Jak tylko zapłacę wszystkie rachunki to na pewno sobie coś kupię...waham się nad zakupem tego dodatku. Z pewnością chcę go mieć, w końcu to TMiM, jednak nadal mam przekonanie, że to bezsensowny wypełniacz rogów planszy, który tak na prawdę poza krótką satysfakcją związaną z odkrywaniem go, nic nam nie daje. Będzie się kurzył i pójdzie w odstawkę jak Jaskinia czy inne bezcelowe, choć piękne dodatki autorskie do MiMa...i ma silnego konkurenta z którym walczy o pieniądze z mojego portfela: Claustrophobia...
Najbardziej przyznam się szczerze, to zależy mi na nowych Poszukiwaczach, nic mnie tak nie cieszy jak właśnie oni nakręcają mnie do zakupu kolejnych dodatków.


Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

Kaktus+ pisze:Jak tylko zapłacę wszystkie rachunki to na pewno sobie coś kupię...waham się nad zakupem tego dodatku. Z pewnością chcę go mieć, w końcu to TMiM, jednak nadal mam przekonanie, że to bezsensowny wypełniacz rogów planszy, który tak na prawdę poza krótką satysfakcją związaną z odkrywaniem go, nic nam nie daje. Będzie się kurzył i pójdzie w odstawkę jak Jaskinia czy inne bezcelowe, choć piękne dodatki autorskie do MiMa...i ma silnego konkurenta z którym walczy o pieniądze z mojego portfela: Claustrophobia...
Najbardziej przyznam się szczerze, to zależy mi na nowych Poszukiwaczach, nic mnie tak nie cieszy jak właśnie oni nakręcają mnie do zakupu kolejnych dodatków.
Nie zawiedziesz się. Góry to najlepszy dodatek, zawsze to powtarzam. Są ciekawi Poszukiwacze, więc Twój cel nadrzędny będzie spełniony, Mechanizm Trinket jest bardzo grywalny i wnosi do gry coś. I ciekawe karty. I z własnego doświadczenia powiem - do Podziemi nigdy mi się nie chce chodzic i eksplorować, a Góry są po prostu fajnym rozbudowaniem planszy ciekawymi obszarami i kartami. Na pewno lepszy dodatek niż nudny na dłuższą metę trochę (zaraz mnie zabiją i zbanują :< ) Żniwiarz którym każdy zapomina się ruszać i biedny kurzy się na obszarze startowym pół partii aż ktoś go z litości poruszy i znowu urlop godzinę, Podziemia niegrywalne acz dobre jak się chce szybko siły podbudować mając dobrą postać i nawet udany Frostmarch. Podsumowując, może jestem zbyt optymistyczny, ale dla mnie te dodatki póki co maja swój sens, ale przydałoby się trochę innowacji jeśli chodzi o finalne pole nowej krainy. Bo tam wieje nudą ;p Oby się nie pojawił dodatek, gdzie nagrodą będą Artefakty i jakiś bonus kolejny :D Ale naprawdę, Góry warto mieć w kolekcji i całkiem fajnie się po nich biega.


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Pewnie, ze fajnie sie po Górach biega. Wczoraj rozegraliśmy drugą juz partyjke z tym dodatkiem i było jeszcze ciekawiej niz za pierwszym razem. Graliśmy w 3 osoby i 5 godzin nam upłyneło bardzo przyjemnie. Wszyscy nowi Poszukiwacze sie przewinęli w tej rozgrywce bo trzy razem straciłem postać. Nowa kraina do eksploracji to nowe możliwości, jest gdzie chodzić i gra staje sie ciekawsza. Góry w przeciwienstwie do Podziemi, nastawionych głownie na tłuczenie wrogów, są bardzo róznorodne przez co bardzo grywalne. Składają sie na to świetne karty przygód (głównie miejsca, nieznajomi i zdarzenia). No i trinkety naprawde dobrze sie sprawdzają. Poza tym nowi Poszukiwacze są bardzo klimatyczni. Juz nawet tych figurek sie nie bede czepiał bo jak sie okazało wcale nie są takie kruche.
Jeśli ktoś szuka tu jakichs wielkich innowacji to ich nie znajdzie poza wspomnianymi juz Trinketami. Innowacje beda jak ukaze sie spolszczony Sacred Pool. Jak ktoś chce rozbudowac swój zestaw Talismana o nową ciekawą, pięknie wykonaną i grywalna kraine to niech śmiało kupuje Góry. Poza tym jak sie to wszystko rozłozy na stole (podstawka + podziemia + góry) to wygląda to naprawde imponująco. :smile: Jak sie zapełnią wszystkie rogi planszy głównej to bedzie potęzne :mrgreen:


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

napisz coś więcej o tych świetnych kartach :)


Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

Ja dopiero dziś zamówiłem, mam nadzieję,że w nadchodzącym tygodniu dostanę.


Obrazek
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Swoją pierwszą partię z górami też mam za sobą. Dodrukowałem kilka własnych kart i grało się fajnie, ja Alchemikiem, kolega Wampirem. Wampir jest bardzo potężny, ale dochodzi o smiesznej sytuacji, kiedy to zmieni mu się charakter na dobry a ten staje na Cmentarzu. Traci życie, odnawia Zycie i odnawia Los ;)
Dodatkowo wybór formy walki oraz podprowadzanie Przyjaciół stawia go troszke wyżej w moim rankingu niż Czarownica, a ta jest jedna z najlepszych postaci w grze.


Obrazek
ernin
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Również mam pierwszą partię za sobą w grze udział brali Góral, Alchemik, Wampir, Łotrzyca oraz Leśny Duszek. Leśny Duszek po chwili już był martwy a wygrała Łotrzyca.


Awatar użytkownika
jablo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 11 maja 2010, 14:41
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: jablo »

No i ja jestem po pierwszej rozgrywce. Powiem tak. Ci którzy jeszcze się zastanawiają, powinni jak najszybciej kupić dodatek. Bardzo przyjemna rozgrywka, nie jest tak ciężko jak w podziemiach, grafiki super. Drobiazgi także okazały się świetnym patencikiem. W tym momencie plansza z górami i podziemiami wygląda świetnie. Mam duży stól, mogą w tym momencie grać 4 osoby, ale jak wejdą kolejne narożniki, no to może być już problem.


TMIM

TMIM z Górami 2

TMIM z górami 3


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23518
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ja w weekend grałem w Góry, Astropata może napisze jakieś sprawozdanie, niemniej przez pierwsze pół godziny siedzieliśmy, we trzech graczy, na planszy głównej, a przez resztę gry w Górach. I to nie jest nasza pierwsza partia w Góry, bowiem graliśmy jeszcze jak był Highland, a mimo to miłość pozostała. Nie jak w przypadku Podziemi, do których miłość szybciej umarła jak się pojawiła.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
jablo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 11 maja 2010, 14:41
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: jablo »

Nasza rozgrywka było o wiele dłuższa. Jedna partia kilka godzin. Ale to normalne, u nas nikomu do korony się nie spieszy. Ja sam w górach spędziłem bardzo dużo czasu, naprawdę przyjemnie eksploruje się te obszary. Warto dodać, że w górach jest bardzo duże prawdopodobieństwo zamienienia się w żabkę :)


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

jablo pisze:Nasza rozgrywka było o wiele dłuższa. Jedna partia kilka godzin. Ale to normalne, u nas nikomu do korony się nie spieszy. Ja sam w górach spędziłem bardzo dużo czasu, naprawdę przyjemnie eksploruje się te obszary. Warto dodać, że w górach jest bardzo duże prawdopodobieństwo zamienienia się w żabkę :)
Czy w tym stojaku na karty, który widac na twoich zdjęciach mieści sie cała talia kart Gór? Ile wogóle mieści sie kart w jednej przegródce? Widziałem kiedyś temat o tym na forum Galakty i nawet myslałem o zakupie tego cacka ale potem jakoś zapomniałem o nim, jednak przydało by sie...

[ Dodano: Pon Lis 22, 2010 6:10 pm ]
A porządny i duzy stół do grania w Talismana to rzeczywiscie problem, albo problem zeby taki zmieścic w pokoju


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
jablo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 11 maja 2010, 14:41
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: jablo »

Mój post z forum galakty:

Kod: Zaznacz cały

Pudełęczko zamówione przeze mnie dotarło do mnie w piątek. Będe mało oryginalny, ale muszę pochwalić wykonawcę. Naprawdę świetna robota. Dodam, że zamówiłem wersję pudełeczka na karty w protektorkach. W jednej przegrodzie mieści się 100-105 kart w koszulkach - koszulki Mayday Games, zamówione na allegro, po 100 sztuk w zestawie. Wszystko prezentuje się naprawdę wyśmienicie, poniżej fotki. 
Cały temat:

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.p ... c&start=60

W pudełku na karty bez koszulek wchodzi ok 130 kart, więc wejdą całe góry. Mi się nie mieści, ale to nie zmienia faktu że gra się z tym mega wygodnie
Roland pisze:A porządny i duzy stół do grania w Talismana to rzeczywiscie problem, albo problem zeby taki zmieścic w pokoju
Ja mam rozkładany, więc problemu nie ma :)


Awatar użytkownika
YoJin
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 210
Rejestracja: sobota 25 kwie 2009, 15:12
Lokalizacja: s-ec
Płeć:

Post autor: YoJin »

Wlasnie dzisiaj dostałem przesyłeczke. Ładnie sie to prezentuje choc swieci pudło pustkami konkretnymi. Ale to juz norma w Talismanie :)

Zauwazylekm jedna rzecz..... karty poszukiwaczy sa nieznacznie wieksze niz poprzednie karty, przez co wyróżniając sie z talli ;)

A i swoja droga........ kolejny problem...... posiadam dwa pudełka/stojaki o ktorych mowa wyzej i.... miejsca nie ma na karciochy gór :mrgreen:


Bez Ciebie schnę jak mokry chomik na patelni...
Awatar użytkownika
jablo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 11 maja 2010, 14:41
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: jablo »

YoJin pisze:Wlasnie dzisiaj dostałem przesyłeczke. Ładnie sie to prezentuje choc swieci pudło pustkami konkretnymi. Ale to juz norma w Talismanie :)

Zauwazylekm jedna rzecz..... karty poszukiwaczy sa nieznacznie wieksze niz poprzednie karty, przez co wyróżniając sie z talli ;)

A i swoja droga........ kolejny problem...... posiadam dwa pudełka/stojaki o ktorych mowa wyzej i.... miejsca nie ma na karciochy gór :mrgreen:
To po cholerę pchasz wszystkie karty do stojaków??
Podczas rozgrywki wystarczy jedno pudełko, na koronie władzy. W dwie przegródki wkładasz karty przygód, w kolejną zaklęcia, w kolejną podziemia i ostatnią góry. Jak się skończą w przegródkach, to dokładasz. Ja tam problemu nie widzę :D


Awatar użytkownika
YoJin
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 210
Rejestracja: sobota 25 kwie 2009, 15:12
Lokalizacja: s-ec
Płeć:

Post autor: YoJin »

ale ja ogolnie przetrzymuje karty w stojakach, jakby mial tak ciagle przekladac karty podczas gry do jednych, a na codzien do drugich "pudełek" to bym sobie musial osobny lokal wynająć :twisted:

Chyba bleda uchwycilem: STRZASZLIWOSKRZYDŁY, ale pewnie takie były zamierzenia ;)


Bez Ciebie schnę jak mokry chomik na patelni...
Awatar użytkownika
jablo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 11 maja 2010, 14:41
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: jablo »

Chyba tak miało być z tym straszliwoskrzydłym.
Ja wszystko trzymam w jednym pudełku. Takiej metalowej skrzynce kupionej w OBI za 50 zł.


Awatar użytkownika
YoJin
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 210
Rejestracja: sobota 25 kwie 2009, 15:12
Lokalizacja: s-ec
Płeć:

Post autor: YoJin »

no wlasnie nie STRASZLIWOSKRZYDŁY tylko STRZASZLI...... no dobra, czepiam sie ;)


Bez Ciebie schnę jak mokry chomik na patelni...
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6193
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Nemomon pisze:Astropata może napisze jakieś sprawozdanie
A to leniwy NEmomon - mi też kazał pisać sprawozdanie z rozgrywki z nim, a sam to się nie pokwapi... :P Taki przykład dają nam moderatorzy xD


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

jablo pisze:W pudełku na karty bez koszulek wchodzi ok 130 kart, więc wejdą całe góry. Mi się nie mieści, ale to nie zmienia faktu że gra się z tym mega wygodnie
A jaka jest cena tego pudełeczka?


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Oto treść maila od gurala, czyli autora pudełek:

Kod: Zaznacz cały

Cześć,

Dzięki za zainteresowanie i maila. 

Gdybyś był chętny to poniżej garść informacji dot. zamówienia. W razie pytań wal śmiało.

1. Kolor tylko ciemny - klejenie całkiem przezroczystego plexi polecam tylko masochistom :)
2. Grawery mojego autorstwa - imitacja talizmanu (zdjęcie: http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=1967&postdays=0&postorder=asc&start=30 ) na dwóch zewnętrznych ściankach. Koszt graweru nie wpływa na cenę gdyż dzierżawię laser od każdego wykonanego pudełka.
3. Na spodniej stronie i na bokach może znajdować się biała fiolia ochronna - oczywiście do zdarcia.
4. Można czyścić wilgotną szmatką.
5. Obchodzić się w miarę ostrożnie :) Na upartego, łapiąc wyjątkowo bezmyślnie, klejenie można wyłamać.
6. Pudełka robię w wolnym czasie a tego nie ma za wiele, więc termin realizacji około tygodnia (ew. przelew zaraz przed wysyłką)
7. Wykonuję pudełka tylko w 2 rozmiarach - dla kart w koszulkach lub bez o jednakowych wysokościach (optymalny wygląd, wytrzymałość i mieszczą się w boxach z gry)
Jeśli chodzi o karty ze starego MiMa to któś mi pisał że też mu pasują - dla jasności podaje wymiary komór to sobie sprawdzisz:

Bezkoszulkowe (małe):
Wymiary komory na karty - 45mm x 67mm
Grobość wszystkich ścianek - 5mm
Szerokość całości - 282 mm

Koszulkowe (duże):
Wymiary komory na karty - 47mm x 70mm
Grobość wszystkich ścianek - 5mm
Szerokość całości - 282 mm

Cena:
1 szt. - 50zł
Przy 3 szt.i więcej - 45zł/szt

Wysyłka:
Pocztą Polską Priorytetową (2 kilometry na piechotę i godzina stania w kolejce gratis :) - 13,0 zł - przedpłata, +4,5zł w przypadku pobrania
Kurier GLS - 18zł przedpłata, +6zł w przypadku pobrania - preferuję ze względu na destrukcyjne działanie Poczty Polskiej.


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Dzieki! ;-)


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
jablo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 11 maja 2010, 14:41
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: jablo »

Jeżeli ktoś gra dużo i ceni sobie wygodę, to 50 zł jest niewielką kwotą. Poza tym, pudełka wykonane są naprawdę solidnie i ładnie prezentują się na planszy. Wystarczy napisać prva na forum galakty do człowieka który się tym zajmuje, później już wszystko idzie z górki :)

P.s - nie jestem znajomym producenta, tylko zadowolonym klientem :)


ODPOWIEDZ