Konkurs - Góry

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Konkurs - Góry

Post autor: Valdi »

Jako że konkurs o Królową Lodu, sie zakończył i nagroda dotarła do zwycięscy, zakładam nowy temat - może będzie nowy konkurs.

Oczywiście nagroda planowana to Góry.

Tylko pytanie czy konkurs się odbędzie i czy będą na niego chętni.
a dokładniej to czy będzie jest uzależnione od ilości chętnych, szczerze 4 zgłoszenia nie zadowoliły mnie na poprzednim konkursie, także chciałbym od was usłyszeć propozycje co powinno być wymogiem konkursu - co trzeba stworzyć, oraz w jakim terminie przeprowadzić konkurs.
Piłeczka po waszej stronie.
Ostatnio zmieniony środa 16 cze 2010, 23:50 przez Valdi, łącznie zmieniany 1 raz.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Ja bym proponował rzecz w sumie dość oczywistą, ale dającą szerokie pole do popisu, czyli stworzenie jak najciekawszej karty Poszukiwacza lub Gór utrzymanej w klimacie dodatku.
I w takim przypadku za termin wystarczyłyby, jak mi się wydaje, ze 2 tygodnie, góra miesiąc - stworzenie karty nie wymaga w końcu znowu takiego olbrzymiego nakładu pracy.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23518
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ja tylko wspomnę, że istnieje program Strange Eons, który razem z Jonem New developuję, który może być używany przez każdego, bowiem całkowicie nie wymaga jakichkolwiek umiejętności. Ponadto wstępnie dzisiaj była planowana data wydania plug-inu do Gór, ale najprawdopodobniej do końca tygodnia się pojawi.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Draugnimir pisze:I w takim przypadku za termin wystarczyłyby, jak mi się wydaje, ze 2 tygodnie, góra miesiąc
a Jaki okres wchodzi w rachubę? czy powiedzmy od 7.06, czy od lipca, czy sierpnia? czy miesiąc przed wyd. gry?
chodzi mi bardziej o Sesje studentów, czy też wakacje?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

a może coś innego niż karta? pytanie tylko co? może przebranie się za postać z dodatku Góry i wrzucenie foty?:D najciekawsze przebranie by wygrało:)


Obrazek
Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

ostatnio był set kart do Podziemi w klimacie Frosta, więc teraz przydałoby się coś nowego. Propozycja Draga nie są złe. Tym razem poszukiwacz by się przydał. To jednakże ograniczy znowuż chętnych, bo aby zrobić ładną kartę taką to potrzeba oprócz SE obróbki graficznej aby dobrze wkomponować grafikę postaci. Ale da radę jak się postarać : )

Można zrobić opcję taką - zestaw do Gór: Poszukiwacz, Zdarzenie, Miejsce, Wróg, Przyjaciel.
Konkurs na samą jedną kartę to średnio warto robić moim zdaniem.

Albo z rzeczy deficytowych i pożądanych, bo tego co pisałem jest dużo - konkurs na deck zaklęć, konkurs na Alternatywne Zakończenie albo na przykład taki, na bazie tego że powstają wciąż nowe mechanizmy, jak Trinkety. Stworzyć mechanizm do TMiMa i 5 przykładowych kart obrazujących jego działanie.


Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Ajwer, Konkurs jest zazwyczaj przeprowadzany aby coś stworzyć, tak było z Poszukiwacz postać miesiąca, tak było z Królową Lodu, po za tym właśnie tworzeniem kart sie zajmujemy na forum, i nie widzę innej możliwości niż właśnie stworzenie jakiejś karty / paczki kart - jako konkurs.

Jeden poszukiwacz to za Mało, szczególnie że nagroda więcej warta niż poprzednio,
Astropata pisze:nowe mechanizmy, jak Trinkety. Stworzyć mechanizm do TMiMa i 5 przykładowych kart obrazujących jego działanie.
hmm ciekawy pomysł, tylko chyba za trudny - za mało osób tworzy dodatkowe karty aby, utrudnić to jeszcze wymyśleniem mechanizmu.

No w każdym bądź razie temat nadal otwarty


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

niech Ci będzie:) pomysł z mechanizmem faktycznie byłby jedynie dla ściśle wtajemniczonych w tworzenie dodatków/kart. Zrobienie karty/paru kart jest bardziej przystępne dla większości.


Obrazek
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Astropata pisze: Można zrobić opcję taką - zestaw do Gór: Poszukiwacz, Zdarzenie, Miejsce, Wróg, Przyjaciel.
Gdyby tak jeszcze zastrzec, że np. karty powinny być w jakiś sposób spójne (fabularnie, klimatycznie czy mechanicznie - whatever), to byłby to, moim zdaniem, bardzo ciekawy konkurs. Set kart można by, rzecz jasna, ewentualnie zmodyfikować - np. dodatkowo Zaklęcie albo coś.

I w takiej sytuacji miesięczny termin byłby chyba jak znalazł. A w jakiej porze, to już niech się potencjalni zainteresowani wypowiedzą, kiedy by im najbardziej pasowało albo kiedy by im nie pasowało. Na polską premierę Gór jak nic poczekamy jeszcze długie miesiące, więc możliwości mamy spore. Ja myślę, że któryś z miesiąców wakacyjnych byłby niegłupim rozwiązaniem (nawet jeśli ktoś wyjeżdża, to karty może ewentualnie przygotować wcześniej i przesłać z adnotacją, że później go nie ma).

A tak swoją drogą...
Astropata pisze: Propozycja Draga nie są złe.
Różnie mnie już nazywano - Dragomirem, Tym Na "D", Regulaminem - ale takiej formy jeszczem nie widział... :-P


Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Byłbym za opcją za konkursem na ZESTAW kart. Sam bym w takim konkursie wziął udział. Ale zrobił bym tak by minimalny set konkursowy składał się z zestawu 1x Poszukiwacz, 1x Zdarzenie, 1x Miejsce, 2x Wróg, 1x Przyjaciel, 1x Przedmiot, 1x Nieznajomy, 1x Czar jednakże, jeśli ktoś będzie chciał dodać coś więcej, to nic nie stoi na przeszkodzie. Co wy na to?


Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

the MackaN pisze:1x Poszukiwacz, 1x Zdarzenie, 1x Miejsce, 2x Wróg, 1x Przyjaciel, 1x Przedmiot, 1x Nieznajomy, 1x Czar
9 kart do za dużo. zmniejszy to liczbę osób zainteresowanych.
Może 1xPoszukiwacz, 1xCzar, 2xWrogów... niee chyba faktycznie taki set jaki przedstawiłeś byłby najciekawszy i najodpowiedniejszy.
the MackaN pisze:jednakże, jeśli ktoś będzie chciał dodać coś więcej, to nic nie stoi na przeszkodzie.
Nie, niezgodzie się, Miało to miejsce podczas Królowej Lodu i kazałem jednemu z uczestników wybrać które karty mają wejść do konkursu. W konkursach przede wszystkim chodzi oto żeby jak najwięcej osób wzięło w nich udział. A Nowi nie mają jeszcze tak wprawy w tworzeniu kart i jak zauważą że ktoś wystawił 20 kart to nawet nie beda podchodzili. W konkursie bierze udział ściśle przedstawiony set kart, a jeżeli ktoś chce zaprezentować coś więcej to mamy działy Twórczość Graczy :)

[ Dodano: Pią Cze 04, 2010 11:26 am ]
Draugnimir pisze:Gdyby tak jeszcze zastrzec, że np. karty powinny być w jakiś sposób spójne (fabularnie, klimatycznie czy mechanicznie - whatever), to byłby to, moim zdaniem, bardzo ciekawy konkurs.
Tak to będzie jednym z wymogów, tj to miało miejsce w Królowej Lodu - karty musiały się odnosić do tematyki dodatku, może teraz jakiś inny spójny klimat wymyślimy, ale na pewno będzię to jednym z wymogów


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6192
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

A ja mam taką propozycję, żeby zgłoszone karty wysyłać do admina, a żeby były opublikowane dopiero podczas rozstrzygnięcia - wcześniej tylko pojawiałaby się informacja kto wziął udział.
Po co?
A żeby nie było plagiatów lub "o kurde miałem taki podobny pomysł, a teraz trzeba myśleć na nowo" :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Rogo słusznie prawi. Jak najbardziej widział bym ten konkurs w ten sposób, od strony technicznej. Nie będzie, wtedy też czegoś takiego, że nie mam pomysłu na jakiś czar, dajmy na to... zobaczę jakiś konkursowy i również pójdę w podobnym kierunku. Niech pomysły i koncepcje, nie będą inspirowane wcześniej wrzuconymi pracami konkursowymi. Zaowocuje to być może większą różnorodnością... albo okaże się, że wszyscy myślimy tak samo :) :roll:


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23518
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

W okolicach konkursu na Królową Lodu przedstawiłem Valdiemu pewien pomysł formularza zgłoszeniowego, polegającego na wysyłaniu swoich kart konkursowych do sekretnego forum. Pomysł przedstawię raz jeszcze.

A co do kart, to wydaje mi się, że powinnyśmy zrezygnować z karty Poszukiwacza. Tam trzeba się napracować, chociażby z transparentową grafiką i może to stanowić poważny problem, nie do przeskoczenia, w konkursie. W zwykłych kartach możemy wsadzić byle jaką grafikę, aby się w kwadracie mieściła, i kłopot z głowy - nie potrzeba jej jakoś szczególnie edytować.

Oraz, konkurs na Góry. Użytkownicy narzekają na znikomą liczbę kart Reliktów. Czemu więc nie dać do konkursu zrobienie jakiejś?


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Rogo pisze: A ja mam taką propozycję, żeby zgłoszone karty wysyłać do admina, a żeby były opublikowane dopiero podczas rozstrzygnięcia - wcześniej tylko pojawiałaby się informacja kto wziął udział.
I ja się pod takim pomysłem podpisuję. Zresztą, myślałem o tym jeszcze zanim zobaczyłem ten post. :-P
Nemomon pisze: A co do kart, to wydaje mi się, że powinnyśmy zrezygnować z karty Poszukiwacza. Tam trzeba się napracować, chociażby z transparentową grafiką i może to stanowić poważny problem, nie do przeskoczenia, w konkursie. W zwykłych kartach możemy wsadzić byle jaką grafikę, aby się w kwadracie mieściła, i kłopot z głowy - nie potrzeba jej jakoś szczególnie edytować.
Szkoda rezygnować z takiego pomysłu, bo Poszukiwaczy nigdy za wiele (jak głosi wiele głosów na forum), ale chyba masz rację - za trudne by to było. Bludgeon w dodatku Zbrojownia tworzył, co prawda, Poszukiwaczy z grafikami będącymi pełnymi obrazkami (z tłem, pejzażem itd.) wypełniającymi pole na lewo od listy zdolności specjalnych, ale sądzę, że była(by) to w sumie zbyt wielka ingerencja w konwenanse, by się na niej wzorować...
Nemomon pisze: Użytkownicy narzekają na znikomą liczbę kart Reliktów. Czemu więc nie dać do konkursu zrobienie jakiejś?
To jest myśl! Jestem jak najbardziej za! :D


Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Może zróbmy ankietę, kto NIE PODJĄŁ by się wzięcia udziału w konkursie Z POSZUKIWACZEM, a PODJĄŁ BEZ POSZUKIWACZA. Ze swojej strony dodam, że jeśli czasu będzie z 3 tygodnie, to podejmę się udziału w każdej z wersji konkursu.

Aczkolwiek najchętniej w wersji mega, czyli:
1x Poszukiwacz, 1x Zdarzenie, 1x Miejsce, 2x Wróg, 1x Przyjaciel, 1x Przedmiot, 1x Nieznajomy, 1x Czar oraz 1x Relikt.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Podczas trwania konkursu o Królowej Lodu nie wiedziałem że jest tak genialny program jak Strange Eons. Teraz to wiem i w konkursie na pewno wezmę udział. :)


Obrazek
budzo
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 83
Rejestracja: sobota 08 lis 2008, 20:44
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: budzo »

Ja też wezmę udział w każdym rodzaju konkursu a najlepiej, żeby się zaczął w tym tygodniu, bo jestem na L4 :)


Karramba!
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Proszę państwa, trzy osoby konkursu nie uczynią ciekawym. Apeluję o mobilizację i liczne zgłoszenia chętnych! Bo to brak entuzjazmu wcale nie zachęca do przeprowadzenia takiej karcianej rywalizacji. ;)


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6192
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Ja bardzo poważnie rozważam udział w konkursie więc WSZYSCY zastanówcie się: czy oddacie bez walki zwycięstwo Rogasiowi zwanemu Rogusiem?! :mrgreen:
Już deklarować chęć udziału w konkursie, n co czekacie?!
Ostatnio zmieniony środa 09 cze 2010, 00:32 przez Rogo, łącznie zmieniany 1 raz.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

ja się także zgłaszam do konkursu :D


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

A może napisanie jakiegoś fajnego opowiadania wprowadzającego w klimat dodatku? :)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

SeSim pisze:napisanie jakiegoś fajnego opowiadania
bleee...

bedzie propozycja the MackaNa, tylko zawężę ilość kart, i dopasuje do jakiegoś exp. myślę że od poniedziałku z tym ruszę -


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Tymon555
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2010, 18:03
Lokalizacja: znam to miejsce?
Płeć:
Wiek: 26

Post autor: Tymon555 »

chętnie bym się zgłosił, byleby nie było to zaraz, bo mam pomysły ale nie wiem
jak je wykonać ;)

Roguś:myślisz, że jesteś taki boss? :badgrin:


Czekam na tusz do druku!
Fajnie, dziś będzie!
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Jeśli nie będzie przesadnie dużo do wykonania, to też powalczę.


Zablokowany