Ulubiona HEXowa armia

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Ulubiona HEXowa armia

Post autor: HunteR »

Nie byłoby potyczek bez armii a HEX ma ich sporo, osiem oficjalnych i masa fanowskich. Jakie są wasze ulubione i dlaczego?

Moim faworytem jest armia Nowego Jorku z dodatku Babel 13. Przede wszystkim ze względu na nietuzinkowe jednostki jak Shotgun, Wyrzutnia Rakiet i Gliniarz. Do tego fajna zdolność sztabu. Obecnie najczęściej grywam tą właśnie frakcją.

Z fanowskich najbardziej podobał mi się Mephisto, za oryginalność bowiem dysponuje tylko jedną jednostką - Sztabem który można wzmacniać modułami. Ciężko dobrze opanować taktykę w przypadku grania Mephistem ale jest to bardzo ciekawa armia, oby więcej takich (w sensie tak bardzo oryginalnych a nie klonów Mephista).


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Nie da się ukryć, że za każdym razem gdy grasz NY kopiesz mnie po tyłku :P Ale poczekaj, jak tylko się podszkolę to się odegram [-X ;)


MichallusTG
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Autor Dodatków
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 31 maja 2010, 19:16
Lokalizacja: Krk
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: MichallusTG »

Z podstawki i dodatków? Hegemonia. Armia brutalna, bo po prostu leje przeciwnikowi dupsko, ale mobilni biegacze, trzy siaty i kilka fajnych modułów sprawiają, że to armia po prostu unikalna. Miło i ciekawie mi się nią gra.

Z mniej popularnych/fanowskich? DDM. Armia z boskimi rozwiązaniami taktycznymi, combosami i możliwościami psucia zarówno sobie, jak i przeciwnikowi życia.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Na razie nie miałem przyjemności przetestować fanowskich armii i jedyne z którymi miałem styczność, to oficjalne.
Nie grałem NY za to HunteR łoi mnie nią regularnie :roll: , Neodżungla póki nie poczytam instrukcji to dla mnie czarna magia, i najbardziej podchodzi mi Borgo. Podoba mi się ich prosta, brutalna siła. :twisted:
Zobaczymy, jak tylko dojdzie do mnie paczka z dodatkami i zapoznam się z nowymi armiami, pewnie zmienię zdanie :mrgreen:


Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Najbardziej lubię Borgo za ich szybkość i dużą liczbę jednostek w tym dwóch sieciarzy zadających 3 rany i strzelcy ze zdolnością ruchu.

W autorskie armie nie grałem. Chciałbym natomiast dowiedzieć się, jakich armii należy unikać z powodu niewyważenia w stosunku do armii oficjalnych.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Na pewno trudne sa DDM i Mephisto. Ściągnij i obadaj sobie rulebooki do nich, a zobaczysz jak może wyglądać rozgrywka nimi przeciwko pozostałym armiom. Ostatnio lepiej przyjrzałem się armii Hells Angels. Nie ma żadnych odkrywczych elementów, jednak prezentuje się przyzwoicie, jest niezwykle mobilna i posiada dużo jednostek strzelajacych, a ich sztab może się samodzielnie poruszać. Warta sprawdzenia ta armia.
Inna sprawa, to to, że wygląda...no kiepsko :roll:


EDIT: 1000 post \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
8-)


Awatar użytkownika
Terk
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

Z frakcji podstawowych i babel 13 (czyli tych, ktorymi gralem) zdecydowanie najbrdziej podoba mi sie Hegemonia, na poczatku wolalem grac Borgo, ale po kilku rozgrywkach Hegemonia zmienilem zdanie.


Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Znam tylko 4 podstawowe, a z nich to najbardziej lubię Molocha. Zróżnicowane jednotki, pancerze i dodatkowe życia, strzelanie... i te kolory! :)


Obrazek
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Dzisiaj graliśmy w 3 osoby i swoje skrzydła w pełni rozwinął Vegas. O ile w potyczkach dwuosobowych dosyć łatwo było pokonać tę armię, grając w 3 osoby sytuacja uległa totalnej zmianie.
Przejmowanie jednostek sprawia, że nigdy nie wiadomo co się wydarzy i nasz misternie uknuty plan może lec w gruzach. Ta armia jest bardzo potężna w rozgrywkach 3+, umiejętnie ułożony sztab sprawia, że od samego początku będzie chroniony z 3 stron + dodatkowo sam będzie się bronił przejmując wrogie jednostki.

Z przykrością muszę stwierdzić jednak, że Smart to średnia armia. Niby ma kilka Gausów i sporo modułów +1 akcja oraz desant, jednak w rozgrywce średnio się to sprawdza.


Awatar użytkownika
Terk
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

Jak dla mnie Smart ze względu na zdolność sztabu jest bardzo silny i mówię to po wielu rozgrywkach tą talią/przeciwko niej.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Nie twierdzę, że armia jest słaba, po prostu średnia. W starciu z Borgo czy Hegemonią po prostu leży. Lepiej jest już posterunkiem czy Molochem.


ODPOWIEDZ