Jaki kolejny dodatek???

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Nemomon pisze:Oj nie:

- Podstawka
- Reaper
- Dumgeon
- Frostmarch
- Highland
- #1 Karciany
- #1 duży (Las albo Miasto)
- #2 Karciany
- #2 duży (Miasto albo Las)
- #3 Karciany
- #3 Smocza Wieża albo inne zapchaj Wewnętrzną
- #4 Karciany
Zobaczymy, bo tak na prawdę nikt nie wie, czy FGG będzie się trzymać tego sposobu wydawniczego co obecnie. Według mnie ciężko jest na razie prorokować.

Jednego jestem pewien:
Hellhound pisze:do Arkham Horror wychodzi tych dodatków cała kupa i końca nie widać, więc i Talisman mogą produkować tak długo jak długo ludzie będą to kupować.
Arkham Horror jest nową grą i powiedzmy, że "potencjał twórców" nie wyczerpał się jeszcze. W TMiMie jest odwrotnie. Każdy dodatek przynosi coś, co już było, Poszukiwacze, Karty, Dodatki. To wszystko już było, a teraz mamy w nowej oprawie i znacznie poprawione. Gdyby zapowiadała się rewolucja, już byśmy doświadczyli jej efektów. Na razie widać powolną i moim zdaniem przemyślaną ewolucję dlatego twórcy nie zaskoczą nas żadnymi fajerwerkami. Jestem z tego powodu zadowolony bo TMiM przypomina MiMa i odwrotnie.


Awatar użytkownika
Roland [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Kaktus+ pisze:Arkham Horror jest nową grą i powiedzmy, że "potencjał twórców" nie wyczerpał się jeszcze. W TMiMie jest odwrotnie. Każdy dodatek przynosi coś, co już było, Poszukiwacze, Karty, Dodatki. To wszystko już było, a teraz mamy w nowej oprawie i znacznie poprawione.
Tak jest, tylko jak napisałem wczesniej w tym temacie, kiedy juz wydadza to wszytsko co juz było wczesniej tyle ze w nowej oprawie i poprawione (czyli zapewne jeszcze Miasto i Las), to moze wtedy dopiero doczekamy sie czegoś naprawde nowego czego jeszcze nie było. Moze bedzie to jakas zupełnie nowa plansza Kraina niekoniecznie naroznikowa jak dotąd, moze jakies karty mocno ingerujące w obecna mechanike gry. Myśle, ze jest taka szansa bo potencjał tej gry jest ogromny. Wszystko zalezy moim zdaniem od sprzedazy, a jesli gra nadal bedzie sie sprzedawac tak rewelacyjnie jak dotąd to niby czemu mieliby zamykac rozdział pod tytułem Talisman? Nie zabija sie kury znoszącej złote jajka :smile:
No chyba, ze wola zrobic kolejna edycje i tam dopiero doczekamy sie jakis rewolucji, tyle ze po co zaczynac wszystko od poczatku skoro ta edycja jest dla FFG doskonała bazą do tworzenia niezliczonej ilości dodatków i zarabiania na nich ku uciesze nas wszystkich graczy?


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
budzo
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 83
Rejestracja: sobota 08 lis 2008, 20:44
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: budzo »

Po co wymyślać nowe skoro łatwiej jest odnowić stare i sprzedać w nowym opakowaniu ? Tak jest dużo prościej i bardziej opłacalnie.

Ja tam tylko chcę żeby Miasto zrobili. I będzie spoko.

A marzyłoby mi się coś w rodzaju autorskiego dodatku pt. Morskie opowieści z 2 edycji. Jakieś morze i statki. No ale to raczej tylko marzenia...


Karramba!
Awatar użytkownika
Roland [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

budzo pisze:Po co wymyślać nowe skoro łatwiej jest odnowić stare i sprzedać w nowym opakowaniu ? Tak jest dużo prościej i bardziej opłacalnie.
Pewnie, ze prosciej niz tworzyc cos od zera. Ale jak juz odnowia wszystko ze starych edycji i nadal beda chcieli zarabiac na Talismanie to siłą rzeczy beda musieli stworzyc cos nowego


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Kaktus+ pisze:Arkham Horror jest nową grą i powiedzmy, że "potencjał twórców" nie wyczerpał się jeszcze.
Nie do końca: Arkham Horror

[ Komentarz dodany przez: Nemomon: Nie Maj 30, 2010 10:57 pm ]
Year Published 1987 :mrgreen: //Nemo


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Aha, czyli że to co oferowane jest obecnie to po prostu remake tak jak nasz Talisman? Tego to akurat nie wiedziałem...


Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Ja bym na pewno chciał Miasto. Jakaś odmiana po dynamicznych krainach. Na pewno też chciał bym, jeśli już zaczęli wypełniać wszystkie rogi, aby wypełnili je do końca, a potem serwowali nowości w postaci innych plansz. No i miłym byłby dodatek nieplanszowy w międzyczasie o nazwie POSZUKIWACZE. Taka paczuszka z powiedzmy 20 nowymi postaciami i figurkami.


Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

Mi się wydaje, że po zapełnieniu 4 rogów nie mamy co liczyć na plansze dodatkowe, to chyba się kłóci jakoś z zamysłem na Talismana obecnego moim zdaniem. Tak jak wszyscy mówią, sądzę że będzie Las i Miasto, chociaż na ten las nie czekam za bardzo bo nie sądzę by można było z niego coś ciekawego wydoić.

Zgadzam się z Mackanem, że przydałby się taki mini-dodatek zawierający nowych poszukiwaczy, byłoby ciekawiej.

Ogólnie mam nadzieję, że może nas autorzy uraczą zupełnym novum, jakiego nie znamy z Trójki lub starego MiMa (nie mówię o dodatkach autorskich), czyli na przykład jakiś dodatek wodny, albo bardziej rozbudowany dodatek handlowy.

Nie mam szans najmniejszych na to aby moje ukochane WKO zobaczyć w wersji do TMiMa. Raz, że konwencja planszy narożnikowej nie sprawdza się do Otchłani, dwa - że dziwnym trafem tego dodatku nikt nie lubi :< Ale przeżyję, konwersja starego WKO do TMiMa przeszła nam bezboleśnie.

Ogólnie dobrym pomysłem byłyby też jakieś mniejsze pakiety kart, bez szczególnego motywu jak "Frostmarch" albo "Reaper". Poszukiwacze, przygody, zaklęcia etc.

I miejmy nadzieję, że linia Talismanu się szybko nie skończy, acz wiemy dobrze że się skończy kiedy ludzie przestaną kupować. Póki co mam wrażenie, że pomysły są dobre i idzie ku dobremu.


budzo
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 83
Rejestracja: sobota 08 lis 2008, 20:44
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: budzo »

E tam nie lubi. WKO jest ok :) Ale raczej nie pasuje do koncepcji, więc nie ma na co liczyć.

A jak to było w 3 edycji? Były Podziemia, Góry, Las i Miasto? Czy co?

Dodatku z samymi poszukiwaczami bym nie chciał. Jest ich wystarczająco dużo, poza tym 4-5 nowych na dodatek zupełnie wystarczy. Dodatków bezplanszowych też bym nie chciał, ale tego się raczej nie da uniknąć. Mam tylko nadzieję, że wymyślą coś bardziej oryginalnego niż we Frostmarch. Mniejsze pakiety kart hmm... płacić 50 zł za kilkadziesiąt kart...nie bałdzo mi sie to podoba. Ale jak wyjdzie to kupie bo jestem bezmyślny konsument :)


Karramba!
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

budzo pisze:A jak to było w 3 edycji? Były Podziemia, Góry, Las i Miasto?
I jeszcze Smocza wieża.
budzo pisze:Dodatku z samymi poszukiwaczami bym nie chciał.
Ani ja.


Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Czyli wychodzi na to, że tylko mnie brakuje starych Poszukiwaczy z MiMa, typu Barbarzyńca, przegięty Nija, Centaur... itd... ? Nikt nie ma wrażenia, że po tych 10-20 partiach w Talizman, Poszukiwaczy jest się strasznie mało? (no dobra, Astropata, też by się nie obraził na Poszukiwawczy dodadetek) Ale może spotyka go ten sam pech, co mnie, że ciągle losuję tych samych co nową partię... :)


WKO też mi bardzo brakuje. W przeciwieństwie do moich stałych graczy w MiM'a, ja bardzo lubię ten dodatek.


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

the MackaN pisze: Czyli wychodzi na to, że tylko mnie brakuje starych Poszukiwaczy z MiMa, typu Barbarzyńca, przegięty Nija, Centaur... itd... ?
the MackaN pisze: WKO też mi bardzo brakuje.
Tak się składa, że w zasadzie obie te rzeczy doczekały się już swoich autorskich konwersji na MiM'a - WKO za sprawą Arkona, Poszukiwacze ręką Erestora. ;)


budzo
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 83
Rejestracja: sobota 08 lis 2008, 20:44
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: budzo »

the MackaN pisze:Czyli wychodzi na to, że tylko mnie brakuje starych Poszukiwaczy z MiMa, typu Barbarzyńca, przegięty Nija, Centaur... itd... ?
Mnie też brakuje zwłaszcza Barbarzyńcy i Niziołka, ale przecież nie trzeba wypuszczać dodatku z samymi poszukiwaczami, żeby ich umieścić w grze.


Karramba!
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Z tym Barbarzyńca to jakaś masakra jest, taki Poszukiwacz powinien być już dawno, przecież to prawdziwy KULT fantasy! ](*,)


Obrazek
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Ano, powinien być. Może jednak FFG uraczy nas nim dopiero w którymś z przyszłych dodatków?

A może... cóż, mnie się wydaje, że highlandowski Highlander posiada pewne cechy Barbarzyńcy - i Siła wysoka, i zdolność szarży, a i wygląd ma taki troszkę barbarzyński... Więc może jednak FFG uzna, że nie warto robić kolejnego wojownika tego typu i na owym Highlanderze poprzesta...?

Choć wolałbym, oczywiście, by to były jedynie czcze spekulacje...


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

i wygląd ma taki troszkę barbarzyński

Barbarzynca w sukience...


Obrazek
Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

Draugnimir pisze:, że w zasadzie obie te rzeczy doczekały się już swoich autorskich konwersji na MiM'a - WKO za sprawą Arkona, Poszukiwacze ręką Erestora. ;)
Owszem, ja sam zaznaczałem, że gramy z WKO jeszcze ze starej edycji i nikomu to nie przeszkadza. Sęk w tym, że jednak marzyłoby się wydane ładnie TMiMowe WKO, a nie tylko autorskie konwersje :D


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Kufir pisze: Barbarzynca w sukience...
Dlatego tylko troszkę. :-P
Astropata pisze: Owszem, ja sam zaznaczałem, że gramy z WKO jeszcze ze starej edycji i nikomu to nie przeszkadza. Sęk w tym, że jednak marzyłoby się wydane ładnie TMiMowe WKO, a nie tylko autorskie konwersje :D
Ano, tego to już raczej się nie doczekamy - jeśli FFG faktycznie ma zamiar być do końca wierne narożnikowej konwencji dodatkowych plansz, to na WKO raczej nie ma co liczyć - bo jakoś nie wyobrażam sobie, byśmy mogli płynnie przechodzić między twardym gruntem a bezkresem kosmosu za pośrednictwem np. Wzgórz... :-P


Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

No wiadomo, że nie - dlatego nie liczę na WKO. Z drugiej jednak strony dla mnie połowa klimatu WKO to grafiki w polskiej wersji MiMa.

A wracając do tematu to o ile dodatki planszowe są raczej jasne i jedynie ich kolejność może nas zaskakiwać. Natomiast pogdybać sobie można najwyżej o karcianych, bo one są nowością jakąś


Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Obejrzałem sobie właśnie filmik porównujący 2 3 i 4 edycję talizmanu (co prawda najwięcej autor powiedział o drugiej) i dochodzę do wniosku, że skoro czwarta ma być mixsem edycji 3 i 2, to jakby ciężko powiedzieć, czego się można spodziewać po dodatkach i Kosmiczna Otchłań może się jednak pojawić, pomimo, że niektórzy postawili na niej krzyżyk...

Wracając jeszcze do Poszukiwaczy... to widząc, że w 2 edycji oficjalnych było sześćdziesiąt parę, w trzeciej już tylko czterdzieści parę, to widzę tutaj tendencję spadkową, ale jeśli 4 edycja ma być uśrednieniem 2 i 3 to optymistycznie zakładam, że wszystkich poszukiwaczy będzie około 50, kiedy już wszystkie dodatki się nam pokażą.


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

W zasadzie... Już na chwilę obecną mamy 27 Poszukiwaczy (z Highlands 33), a zakładając, że każdy "mały" dodatek będzie wprowadzał około 4, zaś "duży" 5-6 (jak te, które ukazały się dotychczas), to można wyliczyć, że, jeśli faktycznie doczekamy się jeszcze dwóch dodatków planszowych i przynajmniej dwóch karcianych, dostaniemy 2 x 4 + 2 x 5/6, czyli 18-20 kart. I wtedy elegancko wychodzi nam suma 51-53 postaci. :)

A jeśli chodzi o dodatkowe plansze, to właśnie przeczytałem wywód MackaNa na temat MiM'owego Miasta i zamarzyło mi się, by to, które pojawi się w TMiM'ie (o ile się pojawi) umożliwiało dostanie się do wszystkich możliwych Krain - zarówno tych planszy głównej, jak i Podziemi, Gór czy hipotetycznego Lasu - czy to za pośrednictwem kart, czy też dzięki funkcji któregoś z obszarów... :roll:


Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

Draugnimir pisze:W zasadzie... Już na chwilę obecną mamy 27 Poszukiwaczy (z Highlands 33), a zakładając, że każdy "mały" dodatek będzie wprowadzał około 4, zaś "duży" 5-6 (jak te, które ukazały się dotychczas), to można wyliczyć, że, jeśli faktycznie doczekamy się jeszcze dwóch dodatków planszowych i przynajmniej dwóch karcianych, dostaniemy 2 x 4 + 2 x 5/6, czyli 18-20 kart. I wtedy elegancko wychodzi nam suma 51-53 postaci.
A biorąc pod uwagę, że społeczność GK kocha dodatki autorskie oraz różne kombinacje norweskie inne, to może ich mieć jeszcze więcej. Tak jak na przykład dziś wyliczyliśmy, że nasz komplet liczy obecnie 64 poszukiwaczy (wraz z Highlands). A, warto nadmienić, że liczby tej nie nabił dodatek Poszukiwaczy Erestora :D

Co do przejścia z Miasta wszędzie? Hmmm... Mi się ten pomysł podoba tyle o ile. Byłoby dość dziwne jak z Miasta można nagle w Góry sobie iść które są zupełnie gdzie indziej


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Owszem, z logicznego punktu widzenia byłoby to faktycznie dziwne... Ale mechanicznie fajnie byłoby mieć taką "bazę wypadową" w postaci Miasta, umożliwiającą kosztem umiarkowanego wysiłku dostać się w różne części planszy. Bo wędrowanie "na piechotę" we wszystkie strony świata byłoby zapewne dość casochłonne... ;)

A ilość Poszukiwaczy po doliczeniu tych z dodatków autorskich rzeczywiście można mnożyć. Ja sam mam ich 40 (27 oryginalnych + 8 z początków działalności autorskiej + 4 z Wyzwania + 1 ze Smoków - prowadzę sobie dokładną dokumentację poszczególnych elementów w swoim zestawie Talismana :-P ).


Awatar użytkownika
Roland [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Poszukiwaczy rzeczywiście jest troche za mało, wydaje mi sie, ze to kwestia figurek postaci a co za tym idzie ceny za kazdy dodatek. Gdyby zamiast 5 nowych Poszukiwaczy było ich np. 10 czy 15 w kolejnym duzym dodatku to pewnie cena byłaby zauwazalnie wyzsza. Mi osobiscie by to nie przeszkadzało ale wielu osobom z pewnościa tak a gra ma sie sprzedawac.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Jak ktoś wcześniej zauważył, 2. edycja miała około 60 Poszukiwaczy, natomiast, jak wynika z obliczeń, edycja 4.5 mieć powinna około 50, co również stanowi całkiem ładną liczbę. A to, że przed laty na dodatek przypadało kilkanaście kart, wynika z faktu, że tych dodatków było znacznie mniej. Teraz, kiedy ma ich wyjść blisko dziesięć, twórcy muszą się po prostu bardziej rozdrobnić.
Zresztą, to, że Poszukiwaczy nie jest multum, ma również swoje zalety - przynajmniej postacie są różnorodne, a każda karta na swój sposób unikatowa i pieczołowicie wykonana. Osobiście wolę takie rozwiązanie niż posiadanie ponad setki Poszukiwaczy, z których część będzie w dużym stopniu kalką innych.
W końcu otrzymamy całkiem pokaźną liczbę kart - musimy tylko poczekać. W 2. edycji taki stos też pewnie gracze nie od razu dostali. :)


ODPOWIEDZ