Forumowy zespół tworzący planszówki

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
7Tristan [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Forumowy zespół tworzący planszówki

Post autor: 7Tristan »

Tak się ostatnio zastanawiam czy (kieruję do tych co tworzą dużo kart i dodatków) nie zastaniawialiście się nigdy ,żeby stworzyć zespół i spróbować stworzyć własną grę planszową i zainteresować nią jakieś wydawnictwo? Przecież są tu zarówno graficy ,jak i osoby z super pomysłami ,czy też scenarzyści. Powiem szczerze ,że gdyby była taka inicjatywa to chętnie bym się w nią włączył i nie mówię tu o zysku - tylko o samym fakcie: współpracowaliśmy, poświęciliśmy swój wolny czas i komuś się to spodobało - ktoś to wydał ,a teraz bawią się tym ludzie Myśleliście się kiedyś nad tym?


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6192
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Cóż ja mogę powiedzieć - byłoby miło :)
Rzecz w tym, że trzeba wymyśleć coś w miarę oryginalnego, a nie kopiować cudze pomysły ;> Osób z ciekawymi pomaysłami owszem jest tu wielu, ale czy znajdą czas? Co do grafików - większość osób tworzących dodatki korzysta z zasobów internetu, ale może się ktoś znajdzie chętny (tylko znowu - czy będzie miał czas?)
Ja co nieco chętnie bym pomógł, tylko, że jeszcze doświadczeń w tworzeniu dodatków nie mam zbyt wielu... :P
7Tristan pisze:Myśleliście się kiedyś nad tym?
Pięknie to napisałeś :mrgreen: możesz to edytować, ale w moim poście ten cytat zostanie właśnie z taką strukturą gramatyczną :mrgreen: Nad stworzeniem czegoś swojego się myślałem, ale nie o wydaniu tego przez jakieś wydawnictwo :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Sedes_z_Ebonitu
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2008, 23:38
Lokalizacja: ze wsi
Płeć:

Post autor: Sedes_z_Ebonitu »

Własna gra? Jak najbardziej za jestem. Szkoda że grafik ze mnie kiepski.


"Nie, nie chcę wpływać i należeć!
I tak beze mnie - o mnie - gra.
Jednego nikt mi nie odbierze:
Ja jestem ja! ja! ja!" Jacek Kaczmarski
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Jeżeli zbierzecie taką grupę (a to duży IF :P) to polecam mimo wszystko skręcić jakiegoś zdolnego rysownika. Gry planszowe są stworzone do ręcznych rysunków - zero digitalizacji!! :)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
7Tristan [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Pomysłu zawiązania takiej grupy na razie nie ma, po prostu zastanawiam się czy są ludzie którzy chcieliby się w coś takiego pobawić O:)

Sesim zgadzam się ,że nawet jeżeli byłoby zainteresowanie to byłoby bardzo ciężko stworzyć taki zespół ,no ale żeby coś się zdarzyło ,by mogło się zdarzyć - trzeba marzyć ;-)


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6192
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Ja tam mam znajomych co nawet do ASP się wybierają, ale wątpię żeby im się chciało za "marny" czteropak (marny w porównaniu do pracy jaką dostaną) robić setki rysunków do "jakiejś gry" (bo pewnie tak by to odebrali) :P

if(grupa_zebrana()){
SeSim_dolacza_do_ekipy();
Tworzymy_arcydzielo();
} else mozna_bylo_pomarzyc();

:P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Rogo pisze:Ja tam mam znajomych co nawet do ASP się wybierają
Moja przyszła żona jest z ASP także co do rysownika nie było by problemu oczywiście jeszcze to zależy co tam trzeba będzie narysować.

Myśle że grupa by sie znalazła, ale z wydaniem takowej gry to będzie problem dlaczego - widać jak to jest w przypadku LC, ale zawsze zrobić można.

Jak bedzie więcej chętnych to będzie można to bardzieji ruszyć. Pytanie gdzie/kiedy ma sie dziać, czego ma dotyczyć i ogólnie cały scenariusz a tu myśle że ile osób tyle różnych pomysłów.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
7Tristan [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Valdi pisze:
Rogo pisze:Ja tam mam znajomych co nawet do ASP się wybierają
Moja przyszła żona jest z ASP także co do rysownika nie było by problemu oczywiście jeszcze to zależy co tam trzeba będzie narysować.

Myśle że grupa by sie znalazła, ale z wydaniem takowej gry to będzie problem dlaczego - widać jak to jest w przypadku LC, ale zawsze zrobić można.

Jak bedzie więcej chętnych to będzie można to bardzieji ruszyć. Pytanie gdzie/kiedy ma sie dziać, czego ma dotyczyć i ogólnie cały scenariusz a tu myśle że ile osób tyle różnych pomysłów.

Jeżeli zbierze się dużo chętnych osób to wtedy rozpoczniemy dyskusję nad szczegółami typu co to ma być za gra , w jakich czasach itp. Trzeba byłoby się podzielić po ogólnych ustaleniach na podzespoły ,które zajmowałyby się poszczególnymi zagadnieniami itp. Jeśli się by udało to byłby to proces długofalowy bez wielkiej presji na wyniki ,żeby nie kolidowało ludziom z codziennymi obowiązkami ,aczkolwiek jakieś terminy sobie byśmy stawiali ,żeby coś się działo - ja to tak bym widział.

Co do wydania - jeżeli naprawdę zrobilibyśmy własną grę to byłoby to wielkim docenieniem naszej pracy ,ale uważam że nawet gdyby się nie udało to i tak pozostałaby duma ,że brało się w czymś takim udział O:)

JEŚLI SĄ JACYŚ CHĘTNI DO REALIZACJI TAKIEGO POMYSŁU NIECH DADZĄ GŁOS!!!!


Awatar użytkownika
artur
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:03
Lokalizacja: Koszalin
Płeć:
Kontakt:

Post autor: artur »

Powiem tak.
Pomysł naprawdę dobry. Sam z dwoma kolegami wróciłem po latach zastoju do tego hobby.
Pechowo tak się składa że z pierwotnej ekipy tworzącej gry ( ponad 20 lat temu) nie ma żadnego naszego grafika - a rysowali świetnie. Dlatego też pierwsze nasze pozycje to paragrafówki - minimum grafiki, maksimum zabawy.
Kolejne 2 pozycje - też paragrafy- są już na warsztacie ( twardych dyskach) - za to planszówki są obecnie w fazie projektów na "papierze".
Co do scenariuszy - nie widzę żadnych problemów - chyba jedynie takie że trzeba je często modyfikować w dół :(, bo gra tak się rozrasta że koszty produkcji zaczynają nas przerażać.
NP "Labirynt Śmierci v.2008" jak by powstał na podstawie całych pomysłów i założeń - miałby około 3000 lokacji i z 10 000 kart i innych akcesoriów - ale na stole ekipa 4 graczy "zginęła by" na dobry tydzień. W tej chwili staramy się scenariusze planszówek tak przerobić żeby można je było rozbić na podstawę +jakaś ilość dodatków.
A to nie jest takie łatwe, bo co nóż okazuje się że jakiś pomysł musi zniknąć z wersji podstawowej do dodatku i gra przez to dla nas - autorów - staje się mniej atrakcyjna. Podobny problem mamy z drugą naszą pozycją ( tą opartą na serialu TV) - plansza jest mała i prosta, ale możliwości połączenia gry paragrafowej i planszówki nieograniczone.
I znowu ograniczeniem jest koszt wydania, ale myślę że coś wymyślimy aby koszty jeszcze bardziej obniżyć i wcisnąć w to miejsce więcej akcji i przygód :D


Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

Ja jestem jak najbardziej za. Od dawna już o tym myślę i przymierzałem się do uderzenia do jakiegoś wydawnictwa.

Mam gotową grę karcianą (non collectible) - na dniach oddają ją do druku na własny użytek.

Mam też gotowe w formie tekstowej dwa inne projekty: kolejną grę karcianą (non collectible) i grę planszową.

Stworzenie zespołu to świetny pomysł.


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
7Tristan [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Cieszę się ,że pomysł jest przyjęty z entuzjazmem O:) Też uważam ,że powinniśmy zacząć od czegoś w miarę nieskopomplikowanego ,żeby sprawdzić jak wyjdzie nam współpraca w praniu(czy ktoś się wykruszy itp).


obiezy
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: piątek 11 lip 2008, 13:29
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

Post autor: obiezy »

7Tristan ! Dzięki ze utworzyłeś ten temat, dawno czekałem na coś takiego :) MOja sytuacja wygląda tak: Mam ciekawy pomysł, mam artyste-rysownika, oraz rzemieslnika który umie robić rzeczy z drewna. To cały skład który pozwoliłby mi stworzyć grę, która jak narazie siedzi tylko w mojej głowie. Niestety wymaga to mnóstwo czasu, i mnóstwo energii, gdyż ta gra miała by być mocno rozbudowana. Mógłbym odstawić inne obowiązki oraz przyjemności trochę na bok, ale to wymaga dużej motywacji(czyli jednak jakichś zysków). I tu pytanie do Ciebie, czy jedynym sposobem na sprzedaż planszówki jest wysłanie jej do wydawcy? Czy może mogę robić to samodzielnie np przez Allegro? Czy to jest legalne?
A wracając do tematu, to choć sam raczej nie będe należał do zespołu(zapewne mam trochę inne koncepcje niż większość użtykowników) to będę bardzo uważnie śledził wasze poczynania. Mam nadzieję że temat nie upadnie :)


Awatar użytkownika
7Tristan [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Obieżyświat ja nie zrobiłem przecież praktycznie nic ,poza tym że powiedziałem coś o czym chyba myślało wielu O:) Jeżeli nie będziesz się wzorował na czyichś pomysłach(z innych gier) ,czyli sam wszystko wymyślisz to oczywiście ,że możesz ją sprzedawać w taki sposób O:) W takim razie życzę powodzenia.

Ps u nas to jest na razie na etapie rozpoznawania jak wielu ludzi i jak bardzo by chcieli w czymś takim uczestniczyć.

Nie ukrywam ,że czekam też na wypowiedź sceptycznego Gieferga ,który choć często kroczy własnymi ścieżkami jednak spore doświadczenie w tworzeniu posiada O:)


ODPOWIEDZ