Niukon - nowy wrocławski konwent.

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
Zablokowany
Dragon [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 15:25
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Niukon - nowy wrocławski konwent.

Post autor: Dragon »

Witam,
W październiku Opolski Klub Fantastyki "Fenix" będzie miał uprzejmość współpracować z organizatorami, konwentu, który ma być tegorocznym "zamiennikiem" Coolkonu.

Informacje z oficjalnej strony konwentu:
Niucon jest nowym wrocławskim projektem organizowanym przez fanów dla fanów.
Z tej okazji pragniemy zaprosić każdego kogo pasją jest:

* manga
* anime
* fantastyka
* RPG
* airsoft
* LARPy

Data:
11 - 12. 10. 2008r.
Miejsce:
Jedna z wrocławskich szkół

Zainteresowanym podaję stronę konwentu , na której można śledzić najnowsze informacje.

Myślę, że znajdą się chętni, którzy byliby w stanie zorganizować nawet cały gamesroom Magi i Miecze, może nawet turniej :biggrin:


Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

Z tego co wiem przy akcji dziala czesc ekipy z Coolkonu i gadalem jakis czas temu z Borgiem na podobny temat.

Sprawa jest otwarta, czyli najpewniej jakby bylo miejsce, czas i ludzie do pomocy to Zjazd MiMa moglby sie odbyc.

A pozniej najwyzej powtorzymy go na CK w marcu 2oo9 jesli bedzie dane reaktywowac sie projektowi.

Kupilem fajne nowsze gierki dla odmiany i procz MMa, moze byc Jenga, Gra o Tron z dodatkami i pare innych ciekawych tytulow :)


No i Turniej ofkors :D


Awatar użytkownika
Mathim
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 31 mar 2005, 00:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mathim »

A to ciekawe :D.
Przypominam, Oley, że mam wciąż dokumentację poprzedniego Turnieju (przynajmniej nic nie wiem, jakoby żona ją wyrzuciła ;) ), której nie zdołałeś jeszcze odebrać. Myślę, że jest w niej wiele przydatnego materiału na następny Turniej.

No i jesienny termin Turnieju może być łatwiejszy organizacyjnie, przecież lato to okres urlopowy. Zachęcam więc, abyś wkroczył z całą Mocą i Wytrzymałością = 5 :) . A na samym Turnieju może i Siła się przyda ;) .

Tylko żeby znowu nikt nie mówił, że "nie było Games Roomu", sala z innymi (nowymi i starymi) grami planszowymi powinna być, wg mnie, oddzielna od sali Turniejowej - i z osobną obsadą :).


Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

Tylko wiesz Mathim

Ja na wakacje mam swoje zabawy z graffiti i innymi projektami, pewnie trase bede gral (oby) wiec to nie jest tak jednoznacznie super ekstra.

Uwazam ze jesli nie na CK to tylko na Niukonie.


Ale bede potrzebowal pomocy jak zwykle.

Poza tym jesli chodzi o mieszanie gier nowych ze starymi to nie wydaje mi sie zeby bylo to cos zlego jesli nie bedzie profesjonalnego GR z nowosciami.

Po prostu na cele Turnieju mozna zarezerwowac 4 stoly i tyle. Taka odrebna sekcje.

pozdr


Awatar użytkownika
Mathim
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 31 mar 2005, 00:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mathim »

Ja na wakacje mam swoje zabawy z graffiti i innymi projektami, pewnie trase bede gral (oby) wiec to nie jest tak jednoznacznie super ekstra.
Super, choć oparłem się na tym, jak mi po ostatnim Graffiti mówiłeś, że to tyle zachodu, że już się w przyszłym roku na to nie piszesz - ale entuzjazm górą, jak widzę :)
Uwazam ze jesli nie na CK to tylko na Niukonie.
Też myślałem o Niukonie, wspomniałem o wakacjach, bo wydawało mi się, że pewne sprawy organizacyjne należy załatwić zawczasu, ale tak naprawdę dopiero wrzesień byłby bardziej obłożony czasowo Turniejem MiM. Graffiti jest chyba wcześniej?
Ale bede potrzebowal pomocy jak zwykle.
To zrozumiałe, choć ja ze swej strony wiele obiecać nie mogę, bo rodzina mi się powiększy niedługo :mrgreen: , łatwiej mi będzie namówić siostrzeńca, niż..... siebie. Ale mam nadzieję, że się okaże, że mogę być, choć pewnie na pół albo ćwierć etatu (?) Tym niemniej jednak wolałbym zdać komuś materiały pozostałe z poprzedniej edycji Turnieju.

W związku z tym można by też założyć, że nie ma czasu wprowadzać radykalnych zmian w Regulaminie :-k i ich testować.
Poza tym jesli chodzi o mieszanie gier nowych ze starymi to nie wydaje mi sie zeby bylo to cos zlego jesli nie bedzie profesjonalnego GR z nowosciami.
Nie będzie nic złego, zresztą poprzednio też było trochę starych i nowych gier, ale jednak niektórzy konwentowicze oczekują pełnego wypasu :D - i później mogą napisać na innych forach w recenzji, że "Games Roomu właściwie nie było", a my to czytamy po włożeniu większego wysiłku w jego organizację. Może więc tym razem da się namówić do współpracy ekipę z Gdańska? http://www.gry-planszowe.pl/
Po prostu na cele Turnieju mozna zarezerwowac 4 stoly i tyle. Taka odrebna sekcje.
Żeby cztery stoły zajęte na Turniej MiM nie zdominowały radykalnie Games Roomu, to musiałaby być to wielka sala na wiele stołów. Przypominam, że jeden stół na Magię i Miecz to 2-3 (raczej 3) złączone standardowe stoły szkolne, czyli razem 12 stołów. Przynajmniej 3 razy więcej stołów powinno być dla nieuczestniczących w Turnieju, a chcących pograć w inne gry planszowe - czyli jeśli sala będzie duża, to ok., ew. żeby można było poznosić stoły z innych sal.


borg
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: piątek 03 gru 2004, 13:37
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: borg »

Witam!

Chciałbym potwierdzić i powtórzyć zaproszenie całej Waszej ekipy na Niucon!

W tej chwili przewidujemy na Games Roomy dwie sale, także miejsca będzie chyba dość i na granie wolne i na granie turniejowe :)

Mam nadzieje, że uda się zorganizować Turniej MiMem, choć i wersja minimalna - obecność samego Waszego Games Roomu z starymi i nowymy grami była by już miła :)

PS.
Kon jest trzydniowy 10-12 października, samo centrum Wrocławia: Komuny Paryskiej 36, 10 min piechotą od dwroca.


Awatar użytkownika
Mathim
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 31 mar 2005, 00:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mathim »

Z tego, co widzę, sklep z grami Rebel.pl będzie wspierał wrocławski Niukon swoimi planszówkami najnowszego sortu :) (Niukon - Games Room).

Jest to dobra dla nas wiadomość, bo jeślibyśmy (mam na myśli ekipę organizującą Turnieje MiM z Oleyem na czele) zdecydowali się organizować Turniej MiM, albo chociaż tzw. Oldschoolowy Games Room (bez Turnieju), to z naszych barek znika odpowiedzialność za zasilanie naszego Pokoju Gier najnowszymi grami, co było, jak się okazało, największym naszym problemem na poprzednim Coolkonie.

Przy mniejszej presji łatwiej się zdecydować, z czym Oley się pewnie zgodzi. Wystarczy przynieść: MiM, Bogów Wikingów, Gwiezdnego Kupca, Labirynt Śmierci albo i Grunwald 1410 i parę innych i będzie git :D .


borg
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: piątek 03 gru 2004, 13:37
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: borg »

Zgodnie z zapowiedziami uruchomliśmy przedpłaty na nasz konwent.Wpłat można będzie dokonywać do 10 września bieżącego roku. Osoby, które chcą zapłacić za konwent w ten sposób oraz te, które chcą po prostu skrócić czas swojej akredytacji na samym konwencie zapraszamy do naszej internetowej rejestracji.

Na samem stronie zaś znaleźć można już znacznie więcej informacji o konwencie i jego atrakcjach.

A osobiście - czekam na kontakt z Waszej strony :-)

Edit: 14.08.2008

Na stronie konentu umieszczone zostało kilka, z mających umilić gościom pobyt na imprezie, atrakcji z działu fanastycznego. Dokładniej są to punkty programu z bloku ogólnego, techno-apokaliptycznego i LARpowego.

Przypominamy, że nadal można zgłaszać swoje propozycje programowe poprzez email fantastyka@niucon.ifan.pl
Ostatnio zmieniony czwartek 14 sie 2008, 13:59 przez borg, łącznie zmieniany 1 raz.


borg
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: piątek 03 gru 2004, 13:37
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: borg »

W dziale fantastyki pojawiły się kolejne atrakcje i punkty programu, jakie czekać będą na przybyłych do nas gości. Jednocześnie informujemy, że propozycje programowe do tego działu przyjmowane będą jeszcze tylko przez najbliższe dwa tygodnie, a dokładnie do 15 września. Spóźnialskich twórców zapraszamy do szybkiej reakcji :)


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Myślałem ,że się na konwent przejdę w październiku ,no ale idę na wesele ](*,) a miałbym rzut beretem #-o


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6192
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Zadecyduj co ważniejsze - konwent czy wesele? ;> :mrgreen:

EDIT:

Klan mojego kumpla w Lineage tak odwiódł jednego kolesia od nauki do matury xD
"Co jest ważniejsze - matura czy nowy sprzęt jaki chcemy Ci złożyć?" :P


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

:biggrin: Eh gdyby to było takie proste... Problem w tym ,że za mąż wychodzi siostra dziewczyny i już widzę jakbym jej to wytłumaczył :biggrin: "Kochanie no sama powiedz co ważniejsze wesele twojej siostry ,czy konwent?" :mrgreen:


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

7Tristan pisze:"Kochanie no sama powiedz co ważniejsze wesele twojej siostry ,czy konwent?"
Wybierz konwent i rozwód macie murowany. ;)
Rogo pisze:Klan mojego kumpla w Lineage tak odwiódł jednego kolesia od nauki do matury xD
"Co jest ważniejsze - matura czy nowy sprzęt jaki chcemy Ci złożyć?"
Co za sprzęt? Kompik jakiś? I co zdał mature? :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Katiusha pisze:
7Tristan pisze:"Kochanie no sama powiedz co ważniejsze wesele twojej siostry ,czy konwent?"
Wybierz konwent i rozwód macie murowany. ;)
Rogo pisze:Klan mojego kumpla w Lineage tak odwiódł jednego kolesia od nauki do matury xD
"Co jest ważniejsze - matura czy nowy sprzęt jaki chcemy Ci złożyć?"
Co za sprzęt? Kompik jakiś? I co zdał mature? :biggrin:
No właśnie :???: więc niestety mnie nie będzie, bo muszę mieć z kim grać w MiMa :biggrin: ,a w przyszłości kto wie ,może dzięki temu ,że tym razem zrezygnuję z konwentu będe miał więcej graczy? :-k


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6192
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Niii, sprzęcik w grze :P jakiś tam full wypasiony zestaw dla archera czy co to tam było xD Nie mi się to przytrafiło, więc nie wiem dokładnie :P


Ja nawet nie mam Talismana.
borg
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: piątek 03 gru 2004, 13:37
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: borg »

W dziale fantastyki na Niuconowej stronie nastąpiła kolejna aktualizacja listy przygotowywanych dla Was atrakcji. Między innymi pojawiły się opisy części punktów spod znaku gwiezdnych-wojen. Oprócz tego w praktycznie każdym bloku znajdziecie kilka nowości. Ponieważ zbieranie programu (naszego działu) zostało już praktycznie zakończone i czekamy tylko na spóźnialskich, już niedługo na stronie powinien ukazać się wstępny rozkład godzinowy fantastycznego programu Niuconu.

Edit:

Chętnych do zapoznamnia się z pełnym programem działu fantastyki zapraszamy do ściągnięcia wesji beta: Rozkładu Godzinowego oraz Opisów Atrakcji. Pliki te zawierają punkty programu z wszystkich bloków naszego działu. Mamy nadzieje, że zebrane przez nas 100 punktów stanowiących około 150 godzin zabawy przypadnie Wam do gustu.
Ostatnio zmieniony piątek 26 wrz 2008, 14:16 przez borg, łącznie zmieniany 1 raz.


Zablokowany