Konkurs na postać/poszukiwacza - dyskusja

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
Zablokowany

Co Wprowadzić w 2 ed konkursu?

Czas głosowania minął sobota 18 sie 2007, 09:21

Jury oceniające Zgłoszenia.
3
17%
Tajne głosowanie.
9
50%
Tajne Zgłaszanie postaci
0
Brak głosów
Tajne Głosowanie i Zgłaszanie Postaci
4
22%
Tak jak do tej pory
2
11%
 
Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
czeski_ [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Konkurs na postać/poszukiwacza - dyskusja

Post autor: czeski_ »

Żeby więcej nie zaśmiecać wątku o samym konkursie proponuję dyskusję przenieść tutaj.

Po pierwsze chciałbym powiedzieć parę słów o wystawionych postaciach :

1. Bazyliszek, Wysłannik Bestii - W MM grałem co prawda może z 5 razy w życiu ale te postacie wydają mi się naprawdę kapitalne. Moim skromnym zdaniem niczego im nie brakuje. Widziałem kilka zarzutów, że Bazyliszek ma za mało zdolności - gdyby w MiMie Poszukiwacz posiadał umiejętność zamiany w Żabę... to potężna umiejętność i tyle.

2. Kaznodzieja - Ciekawy pomysł ale nie podoba mi się jedna rzecz. Mianowicie "nazwanie" starych bogów. MiM jest bezosobowy, bezimienny - nie ma tam żadnych starych czy nowych bogów, miasto to miasto itp. itd. i takie "nazywanie" nieco mnie zniechęca (i chyba nie tylko mnie).

3. Tropicielka Smoków - Postać ciekawa ale zbyt "fabularna". Gra zamiast księżniczki, wyciągasz smoczy najazd no i przy zionięciu wracają stare wspomnienia - zbyt, jak powiedziałem, fabularne.

4. Tkacz iluzji, Pielgrzym Losu - Same postacie są poprostu "normalne" ale wprowadzanie tego typu nazw mnie samego zniechęca. Są za bardzo "wymyślate".

5. Ludojad - Postać kiepska ,jeżeli chodzi o konkurs (!) ,ze względu na to, że jest przeznaczona do konkretnego dodatku. Jak pisał Pokrak - brak uniwersalności. Jeżeli gram bez owego dodatku to postać poprostu traci.

Reszty poszukiwaczy nie oceniam z różnych powodów.

Co do mojej postaci - Kowala : Dostałem kilka zarzutów, że jest "za słaby". Lubię postacie proste i zwykłe, bez przesadzonych i przekombinowanych zdolności. Kowal umie naprawiać broń, to naprawia, jest silny, to silny. Jak dla mnie zarabianie 1 mz. przy wizycie w Wiosce to bardzo "mocna" zdolność i tyle mu wystarczy.
Pretorian napisał też, że ma za mało mocy (ma 1pkt). To przecież Kowal - Osiłek bez większego sprytu czy inteligencji. Poza tym uznałem, że Siła 5 na starcie to za dużo.
Ostatnio zmieniony czwartek 19 lip 2007, 11:28 przez czeski_, łącznie zmieniany 5 razy.


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

czeski_ pisze:Jak dla mnie zarabianie 1 mz. przy wizycie w Wiosce to bardzo "mocna" zdolność i tyle mu wystarczy.
Dokładnie. Silna na swój sposób, którą, przy odpowiednim wykorzystaniu można ładnie wykorzystać. Poza nie kojarzę z MiMa Postaci o parametrach 4/1. Ciekawe proporcje i rzeczywiście są adekwatne, bo 5 byłoby zbyt dużo.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

pretorianstalker pisze:Wysłannik bestii (...) tylko jak on ma grę wygrać? Ma zdradzić bestię i ją zabić?
Nie, on pomaga Bestii wykończyć innych graczy. Jak załatwi wszystkich wygrywa grę. Na pierwszej stronie tematu Konkurs na postać/poszukiwacza jest to dokładnie opisane.


PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

W mojej wersji wioski również jest kowal i jest pod pewnymi względami podobny do Kowala Czeskiego (też naprawia uszkodzony ekwipunek), natomiast pieniądze dostaje kiedy ktoś coś kupuje w Kuźni w Wiosce (czyli zapewne nie za często ;)) ale cechy ma s4 m2 i ma jeszcze jedną nieco bardziej użyteczną zdolność ;). konkursowy Kowal też mi sie wydaje troszkę za słaby.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
tomoe
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Rzeka
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 01 lut 2007, 21:41
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 40

Re: Konkurs na postać/poszukiwacza - dyskusja

Post autor: tomoe »

czeski_ pisze:2. Kaznodzieja - Ciekawy pomysł ale nie podoba mi się jedna rzecz. Mianowicie "nazwanie" starych bogów. MiM jest bezosobowy, bezimienny - nie ma tam żadnych starych czy nowych bogów, miasto to miasto itp. itd. i takie "nazywanie" nieco mnie zniechęca (i chyba nie tylko mnie).
A jak miałem to wyrazić? Uważam, że taki sposób był najlepszy. Dziękuje też za zwrócenie uwagi na problem z wyciągnięciem karty miejsca w kaplicy lub świątyni.


Awatar użytkownika
czeski_ [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

tomoe pisze:A jak miałem to wyrazić?
Można to było w ogóle pominąć. Ale to moje prywatne odczucie.


Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Podliczyłem tak wstępnie punkty za marzec z ciekawości (nie wiem czy powinienem zamieścić...) ale muszę powiedzieć, że jest BARDZO ciekawie. Porobiły się grupki po 2-3 postacie które dzieli raptem kilka punktów, a w jednym przypadku jest nawet ex aequo (jak to się pisze? :-p ).
Ostatnio zmieniony wtorek 01 maja 2007, 16:01 przez mriswith, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

A kiedy oficjalne podliczanie pkt za marzec? Już wiele więcej osób chyba nie zagłosuje.

Piszę się prawdopodobnie w wersji spolszczonej "egzekwo".


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Pod koniec miesiąca jeszcze ja nie zagłosowałem :P także jeden głos napewno dojdzie, po za tym do końca miesiąca zmienię troszke regulamin (wiem że nie wypada tak w środku) ale to zmiany które nie bedą nic gruntownie zmieniać.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Valdi pisze:zmiany które nie bedą nic gruntownie zmieniać
Interesujące :)


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Oj chodzi oto żebyście niemieli pretęsji że regulamin zostaje zmieniany w trakcie trwania konkursu. A Zmiany mają na celu ułatwienie przyjmowania zgłoszeń, zespolenie zasad dotyczących głosowań, itp.

EDIT:

NOWY regulamin na stronie.

i od razu wyjaśnienie pt. 7 ma na celu usunięcie głosów potencjalnych osób które mogłyby zarejestrować się na forum dla zagłosowania na postać kolegi czy autorów dodatków którzy by potworzyli by parę kont żeby przechylić szale głosów na swoją stronę. Nie mówię że ktoś z obecnych użytkowników mógłby sie posunąć do takiego oszustwa , ale konkurs jest otwarty i mógłby ktoś z zewnątrz podjąć taką próbę.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Wydaje się to dobrym wyjściem. Zamieniłbym tylko kolejnością punkty 5 z 6. Najpierw mówimy jak punktujemy a potem o wyjątkach.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Oki zmieniłem


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
czeski_ [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Jeżeli chodzi o drugą turę to powiem, że wszystkie postacie wydają mi się dużo gorsze niż w zeszłym miesiącu. Najbardziej podoba mi się Paladyn - wyważony i ciekawy.


PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Mam dokładnie odwrotne odczucia. Jak na razie chyba najbardziej przypadli mi do gustu Skaven i Cybermag (fajne skille).
Ostatnio zmieniony czwartek 03 maja 2007, 14:20 przez PoKrAk, łącznie zmieniany 1 raz.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Wydaje mi się, że nie ma jakiś wybijających się postaci jak w poprzednim miesiącu, ale wszystkie są na wysokim poziomie. Ciężko będzie wybrać tą najlepszą.


Awatar użytkownika
myraellen
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 67
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 14:02
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: myraellen »

Jak dotąd, najbardziej przypadli mi do gustu Cybermag (ciekawe zdolności, postać wydaje mi sie bardzo mocna - komu uda sie go pokonać w walce psychicznej :neutral: , oczywiście wiadomo, że wszystko jest możliwe, tylko teoretyzuję, poza tym bardzo podoba mi sie grafika postaci) i Paladyn (wracają wspomnienia Diablo II :smile:, poszukiwacz zrobiony solidnie i z rozmysłem).


Awatar użytkownika
pillowbookworm
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty Smoków
Poszukiwacze
Posty: 229
Rejestracja: wtorek 20 lut 2007, 15:45
Lokalizacja: Miasto
Płeć:

Post autor: pillowbookworm »

Dyskusja o poziomie postaci jest chyba trochę przedwczesna. Pozostał jeszcze tydzień na zgłoszenia. Mnie cieszy obecność 2 nowych użytkowników (i to obaj z całkiem ciekawymi zawodnikami :mrgreen: )
Jeżeli chodzi o drugą turę to powiem, że wszystkie postacie wydają mi się dużo gorsze niż w zeszłym miesiącu.
Fakt że drugiego Wysłannika bestii na razie nie ma;] Trędowaty też był takim objawieniem głównie dzięki graficznej stronie karty-weteran jest równie solidny bo prostu nie robi już takiego "pierwszego wrażenia" ale to przecie świetna karta (ogólnie wioska Pokraka zapowiada się na dobry dodatek, zwłaszcza że żadnej innej wioski na razie nie mam)
Cybermag (ciekawe zdolności, postać wydaje mi sie bardzo mocna - komu uda sie go pokonać w walce psychicznej
Paru kozaków sie znajdzie co go "zhackują" i potem zaczną go cofać przez Przedpola Piekieł ;]


gry Sfery kupuję ekonomicznie Podziemia+Miasto+Jaskinia=9 mz;podstawka MM=5mz
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

pillowbookworm pisze:Dyskusja o poziomie postaci jest chyba trochę przedwczesna.
Racja. Ktoś może jeszcze trzyma asa w rękawie.


Awatar użytkownika
Grajki
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2007, 13:18
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 40

Re: Konkurs na postać/poszukiwacza - dyskusja

Post autor: Grajki »

Witam
Wiem że jestem tu nowy, ale pozwolę sobie nie zgodzić się z czeskim w dwóch kwestiach.

czeski_ pisze: 2. Kaznodzieja - Ciekawy pomysł ale nie podoba mi się jedna rzecz. Mianowicie "nazwanie" starych bogów. MiM jest bezosobowy, bezimienny - nie ma tam żadnych starych czy nowych bogów, miasto to miasto itp. itd. i takie "nazywanie" nieco mnie zniechęca (i chyba nie tylko mnie).
Uważam że coś takiego jak „starzy bogowie” wprowadza pewne urozmaicenie w tej grze, mnie bardzo przypadł do gustu ten zwrot, wiem że może za dużo grałem w warhammera ale MiM ma wiele z nim wspólnego. Więc skoro w młotku jest coś takiego jak „stara wiara” tępiona przez kościół to czemu nie przenieść tego wątku do MiM. Można by na tej koncepcji stworzyć jakiś ciekawy dodatek związany z zwalczającymi się kultami/religiami a nie ciągle dorabiać nowe, coraz silniejsze potwory czy artefakty.

Od razu przepraszam wszystkich dotkniętych ostatnim zdaniem.

czeski_ pisze: Co do mojej postaci - Kowala : ...Pretorian napisał też, że ma za mało mocy (ma 1pkt). To przecież Kowal - Osiłek bez większego sprytu czy inteligencji. Poza tym uznałem, że Siła 5 na starcie to za dużo.
Pretorian ma racje. Rozumiem ze kowal jest osiłkiem, ale czy to od razu musi znaczyć że jest tępakiem? Moc 1 maja trolle słynące ze swojej głupoty a nie ludzie. Zresztą kowal był znaczącą personą w takiej wiosce wiec dawanie mu takiej mocy sprowadza go do poziomu „Kali jeść”. Według mnie skoro moc ma odzwierciedlać w jakiś sposób inteligencje czy spryt to absolutne minimum dla człowieka to 2, nawet ork, postać typu „bij, zabij” ma 2 mocy, chyba nie skrzywdzisz aż tak tego biednego kowala.


PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Coś ostatnio urodzaj na paladynów, ten ostatni, autorstwa Isztwana w zasadzie przypomina bardzo Krzyżowca autorstwa Lensa (swoją drogą bardzo fajną postać, którą za zgodą autora mam zamiar dołączyć też do dodatku wioska, zmieniając tylko grafikę i drobne szczegóły w zdolnościach), z tą różnicą że ten ma swoją "profesję" - przy czym ta profesja ma same wady :P i jak dla mnie ogólnie to już trochę przekombinowane.

A kowal powinien mieć tej mocy 2 i u mnie ma :mrgreen:


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
czeski_ [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

A narzekalibyście tak jakbym dał mu 5 siły ;-)
Może faktycznie macie racje - prawdopodobnie dodam mu ten punkcik.


Awatar użytkownika
Grajki
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2007, 13:18
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Grajki »

czeski_ pisze:A narzekalibyście tak jakbym dał mu 5 siły ;-)
Jak dla mnie 5 to za dużo gdyż siła nie odzwierciedla tylko tężyzny fizycznej i nie powinna być tylko wskaźnikiem „ile uniesie” ale powinna odzwierciedlać też zwinność i tym podobne cechy podnoszące skuteczność w walce (Zulus ma 5 siły a jakoś na osiłka nie wygląda). Zresztą podobnie wcześniej pisałem o mocy, to nie jest wartość maksymalna czarów tylko ogólna wydolność zwoi czyli też np. spryt.

Daj temu kowalowi 2 mocy, w końcu umie mówić, liczyć i zna jakieś rzemiosło ;-)


PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Zdaje się, że Bankier Lewiathana został moim nowym faworytem :mrgreen: utwierdzam się też w przekonaniu że poziom w tym etapie jest ogólnie dużo wyższy.
Jedna uwaga natury technicznej >> literki w opisach zdolności są ok, ale te powyżej (charakter, start itd.) wyglądają już gorzej.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

A ja mam jedno pytanie co do zdolności cybermaga. Mianowicie chodzi mi o ostatnią zdolność. Czytając ją ze zrozumieniem to przejęcie kontroli nad cybermagiem z powodu przegranej walki jest hmmm dziwne. Otóż może dojść do tego że rozkaże się cybermagowi porzucenia wszelkiego swojego ekwipunku i jednym słowem hardcore kompletować dobry stuff od nowa.
No ale inne zdolność za to ma fajne i nawet dość mocne ;) niech ma i tą jedną bardzo złą.


Postać Grajki, Skaven ma jedną wadę moim zdaniem otóż chodzi mi o sformułowanie ostatniego zdania w 1 zdolności specjalnej. Wiadomo o co chodzi ale jakoś tak nie po polskiemu.


I jeszcze psioniczka, Tamoe. Jak na moje oko to powinna posiadać o jeden punkt siły. Raczej taka profesja bazuje na sile umysłu niż na tężyźnie.


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Zablokowany