Labirynt Śmierci

Wszelkie inne gry.
zoltan
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 73
Rejestracja: sobota 31 mar 2007, 11:57
Lokalizacja: Królestwa Magii
Płeć:

Post autor: zoltan »

Dzięki wam dobrzy ludzie za tę wspaniałą grę! Całymi dniami tego szukałem w necie :) Labirynt śmierci był pierwszą grą planszową Encore, którą kupiłem... Ach te wspomnienia :)

Acha, Kilof: w PDFie, który jest na www.magiaimiecz.eu brakuje jednej rzeczy: usprawnionej karty postaci, o której wspominasz w komentarzach :) To akurat najmniejszy problem, bo kartę można dorobić łatwo samemu, ale chciałem żebyś wiedział :)

Ale ogólnie, naprawdę świetna robota! Zretuszowane żetony, wszystko najwyższej jakości :) Może dzięki takim ludziom jak kilof kiedyś wszystkie gry Encore będą tak pięknie zretuszowane? :)


Awatar użytkownika
kilof
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Runy
Posty: 242
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 11:12
Lokalizacja: Spytkowice
Płeć:

Post autor: kilof »

zoltan pisze:w PDFie, który jest na www.magiaimiecz.eu brakuje jednej rzeczy: usprawnionej karty postaci
Zgadza się, że też nikt tego wcześniej nie zauważył. Poprawiony PDF wysłałem przed chwilą do Valdiego. Najdalej jutro powinien być już do ściągnięcia z jego strony.


Kilof
Wszystkie moje twory dostępne tutaj:
Obrazek
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Ja zauważyłem i nawet napisałem ale....hmm... w dziale Przygodowe. Chyba wypadałoby połączyć te 2 tematy?
http://www.forum.magiaimiecz.eu/viewtop ... 0367#30367


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Tematy scalone, Labirynt śmierci zamieszczony ponowie na stronie.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
zoltan
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 73
Rejestracja: sobota 31 mar 2007, 11:57
Lokalizacja: Królestwa Magii
Płeć:

Post autor: zoltan »

kilof pisze:
zoltan pisze:w PDFie, który jest na www.magiaimiecz.eu brakuje jednej rzeczy: usprawnionej karty postaci
Zgadza się, że też nikt tego wcześniej nie zauważył. Poprawiony PDF wysłałem przed chwilą do Valdiego. Najdalej jutro powinien być już do ściągnięcia z jego strony.
Dzięki :) teraz pozostało tylko grać grać grać :)


Awatar użytkownika
kilof
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Runy
Posty: 242
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 11:12
Lokalizacja: Spytkowice
Płeć:

Post autor: kilof »

Wywiązując się już w całości ze złożonej obietnicy, przedstawiam wszystkim wersję Labiryntu z żetonami z ulepszoną grafiką (tak mi się wydaje). Wszystkie grafiki pochodzą z jednego setu grafik do programu RPG Maker. Starałem się, żeby pasowały jak najbardziej do potworów i bohaterów uwzględniając, czy takowy dysponuje jakąś bronią i czy jest bardziej wojownikiem lub magiem. W większości przypadków udało mi się to chyba całkiem dobrze, ale jest parę żetonów, które mogłyby być bardziej dopasowane. Można było to zrobić, ale grafiki musiałyby pochodzić z różnych źródeł i żetony widocznie różniłyby się między sobą tonacją i stylem. Tak jak jest teraz chyba jest najlepiej jak może być. Podaje link tym razem na RapidShare :).
Labirynt Śmierci v2.0
Plik powinien być za niedługo dostępny także u Valdiego.
P.S. Nie jestem wielkim wielbicielem Mangi, ale ten zestaw grafik bardzo mi się spodobał... :)


Kilof
Wszystkie moje twory dostępne tutaj:
Obrazek
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Heh, porównałam tą wersje ze starą i ta wersja podoba mi się o wiele bardziej. Te grafiki są o wiele bardziej przemawiające do wyobraźni, bo stara wersja wydawała mi się, że jest zupełnie bez wyrazu i tego czegoś co sprawia, że chce się zagrać w nią. :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Wlasnie sciagnalem, rozpakowalem i zostalem zadziwiony. Kawal solidnej pracy ześ wykonał Kilof znowu nabrałem chęci by sobie popykać w Labirynt. Grafiki tak jak Katiusha napisała zdecydowanie lepiej się prezentują niz tamte stare--aż chce sie grać.
Pozdrowionka Stave.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Nobius
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 53
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 14:19
Lokalizacja: Omenia
Płeć:

Post autor: Nobius »

Mam obie wersje od jakiegoś czasu więc wypada podziękować autorowi.

DZIĘKI !!

Kiedyś jakimiś dziwnymi losami trafił do mnie Labirynt Śmierci, wtedy nie przebrnąłem nawet przez fazę instrukcji, kurcze..

Teraz zaciskam zęby bo mam ochotę ostatecznie rozpracować tą grę ! :)


Awatar użytkownika
kilof
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Runy
Posty: 242
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 11:12
Lokalizacja: Spytkowice
Płeć:

Post autor: kilof »

Jeszcze jeden element związany z Labiryntem Śmierci. Często zdarza mi się wyjeżdżać na delegacje. Korzystam wtedy z okazji i wieczorem w hotelu gram sobie w Labirynt, ale często nie mam na to zbyt dużo czasu i zdarza mi się nie doprowadzić rozgrywki do końca, bo jest już np. 2 w nocy, a o 9 rano mam ważne spotkanie biznesowe, więc z wielką boleścią zostawiam Labirynt i idę spać. A że najwięcej czasu traci się na rzuty kostką i wyszukiwanie w tabelach potrzebnych informacji, szczególnie gdy schodziło się na niższe poziomy, postanowiłem wykorzystać swój laptop i Excela, żeby ten proces przyśpieszyć. Zrobiłem arkusz, który automatyzuje prawie wszystkie elementy mechaniki Labiryntu, związane z rzutami kostką i tabelami - wszystkie potrzebne informacje pokazują się nam po kliknięciu myszką w przycisk 'Losuj'. W dalszym ciągu należy prowadzić kartę postaci i notować w niej stan ich posiadania, jak również siłę potworów, z którymi przychodzi nam walczyć, ale walka, negocjacje, wykup, losowanie potworów, skarbów, pułapek i znalezisk jest całkowicie automatyczne. Znacznie przyśpiesza to rozgrywkę. Osobom, które będą korzystać z tego arkusza zalecam poczytać wszystkie komentarze w nim zawarte, zanim rozpoczną grę. Jeśli wybierzemy bohaterów, ich współczynniki pojawią się automatycznie w zestawieniu. Gdy zmienią się one w trakcie gry, należy nadpisać je nowymi wartościami, ale wtedy skasujemy funkcje, dzięki którym ich początkowe wartości pokazywały się tam gdzie trzeba. Zróbcie więc sobie nienaruszoną kopię arkusza, zanim zaczniecie w nim wpisywać nowe wartości. Gdyby ktoś zauważył jakieś błędy, proszę dać mi znać. Wszystkie przyciski 'Losuj' odświeżają dane w całym arkuszu i nie są powiązane tylko z tymi elementami, w pobliżu których się znajdują. Zrobiłem ich aż tyle, żeby nie trzeba było jeździć daleko myszką po ekranie, a każdy z nich ma identyczną funkcję.
Proszę Valdiego, żeby dodał ten arkusz do mojego pliku z Labiryntem Śmierci, który ma na swojej stronie.
Życzę miłej zabawy, no i oczywiście link do pliku:
Wspomaganie rozgrywki Labiryntu Śmierci


Kilof
Wszystkie moje twory dostępne tutaj:
Obrazek
Artrazar
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 01:10
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: Artrazar »

Labirynt był jedną z moich pierwszych gier planszowych (pewnie jakieś 20 lat temu). Często obok Odkrywców(...)Labirynt pozwalał na samotną rozrywkę w epoce przedkomputerowej. Przejrzałem Twoje grafiki Kilof i pomimo wielkiego sentymentu do oryginału, muszę Cię pochwalić. Ciekawe i odświeżające. zgadzam się w zupełności, że największą wadą Labiryntu są tabelki i mnogość rzutów na każdym polu. Zrzucenie tego na komputer: bezcenne. Muszę jeszcze przetestować programik, ale skoro go używasz, to działa. Fajnie by było, gdyby ktoś znający się na programowaniu, stworzył wersję na kompa. Najlepiej java, działającą na telefonach.


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

A jak w ogóle można trafić na te czarne wrota? Tylko przez lustro? Bo nie mogłem tego znaleźć w instrukcji. Dzięki za odpowiedź.


Awatar użytkownika
kilof
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Runy
Posty: 242
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 11:12
Lokalizacja: Spytkowice
Płeć:

Post autor: kilof »

Hellhound pisze:Tylko przez lustro?
Tak. Jak znajdziesz Lustro, to najpierw sprawdza się na jakim poziomie są Wrota. Jeśli się okaże, że na tym, na którym aktualnie się znajdujesz, to rzucasz kostką jeszcze raz, żeby sprawdzić ile segmentów od aktualnej pozycji one są. Jeśli okaże się, że są na innym poziomie, to musisz najpierw dostać się na ten poziom i na tym poziomie znaleźć kolejne Lustro. Wtedy sprawdza się tylko ile segmentów dzieli cię od Wrót.


Kilof
Wszystkie moje twory dostępne tutaj:
Obrazek
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Dzięki za odpowiedź. W sumie z tym lustrem to tak jakoś wplecione było w instrukcję, że nie wiedziałem czy to jedyny sposób żeby je znaleźć.


Awatar użytkownika
kilof
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Runy
Posty: 242
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 11:12
Lokalizacja: Spytkowice
Płeć:

Post autor: kilof »

Mały update do pliku wspomagającego rozgrywkę w Labirynt Śmierci. Przy losowaniu Magicznych Przedmiotów było tak, że jeśli wylosowaliśmy dwie Bronie magiczne, to obie miały ten sam współczynnik, teraz dla każdego rodzaju broni ten współczynnik losuje się osobno. Pozostała jednak możliwość, że jeśli wylosują się dwie te same bronie, to obie w dalszym ciągu będą miały ten sam współczynnik. Nie chciało mi się tego dalej usprawniać, bo to strasznie dużo roboty, a zdarzenie to wyskakuje bardzo rzadko. Czyli możemy teraz znaleźć np. +3 topór i +2 łuk, chociaż +3 topór i +3 łuk też może się zdarzyć, kiedy losowanie współczynnika dla obu broni wypadnie jednakowo. Wcześniej zawsze było +3 topór i +3 łuk. Ale w dalszym ciągu będziemy znajdować +3 topór i +3 topór. Gdy tak się stanie proponuje klikać kilka razy w losowanie skarbów, aż trafi się jakaś broń i ją wpisać, jako znalezioną w drugiej kolejności.
Poprawiłem też wizualną stronę arkusza i zablokowałem komórki, które nie wymagają edycji.
Poprawiony arkusz LS


Kilof
Wszystkie moje twory dostępne tutaj:
Obrazek
Awatar użytkownika
doctorec
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 09 sie 2009, 16:52
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: doctorec »

Drogi Kilofku Serdeczne dzieki i podziw dla Twojej pracy włożonej w reaktywacje kultowej gry. B. Cie proszę jednak o uaktualnienie tego usprawnienia do gry o którym pisałeś w kwietniu - już jest niedostępne na stronce rapida - i podanie ew linka
Dziekuje jeszce raz i pozdrawiam D>CH>

[ Dodano: Pon Sie 10, 2009 7:52 pm ]
Kilofku sorry może nieprecyzyjnie sie wyraziłem chodzi o ten plik "wspomaganie rozgrywki Labiryntu śmierci " z posta z 20 kwietnia który zamieściłeś na stronie rapida - on już niestety wygasł i bardzo proszę Cie o uaktualnienie go.
P.S. Mam chyba podobny tryb życia jak Ty - dyżury po nocach i sympozja kilka razy do roku - więc doskonale Cie rozumiem. Zatem tym bardziej przydałoby się to usprawnienie


ODPOWIEDZ