[4th Ed.] Nowe wydanie Magii i Miecz !!

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Grafiki takie sobie. I znowu malo postaci, znowu bedzie naciaganie graczy na zakup dodatkow itp. Mogli by choc raz wydac cos rozbudowanego, tym bardziej ze tym razem maja praktycznie gotowy zestaw i ciagle odgrzewaja tylko stare kotlety. Amatorka na maksa i cos czuje ze to bedzie gra bez klimatu. Bez sensu, no ale dobrze ze cos wogole wydaja po takim czasie =D>


Obrazek
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Absolutnie nie podobają mi się te grafiki. Nie wiem... być może to dlatego, że nie widzę reszty gry, ale jeżeli cała będzie w takim stylu graficznym to pozostanę przy starym dobrym MiMie ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Wader
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: piątek 09 lut 2007, 02:12
Lokalizacja: Zielonka
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Wader »

Artów reszty poszukiwaczy nie ujawnili, mi się najbardziej podoba Druid :)

Właśnie o to chodzi w MiM, wychodziły dodatki z nowymi poszukiwaczami, planszami oraz inymi fantami i gra była coraz bardziej rozbudowana, podstawowy MiM 2 edycji równierz zawierał podobną ilośc postaci.


Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Czarodziejka i złodziej pozostawiają może troche do życzenia ale np druid ma swietny obrazek, który można w jakichs dodatkach wykorzystać. ale się czepiacie :)


Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

A mnie się czarodziejka podoba... ale to chyba przez ten duży dekolt :mrgreen: hehe


Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Druid wyglada jak uciekajaca panna młoda, tylko ze z brodą.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Właśnie o to chodzi w MiM, wychodziły dodatki z nowymi poszukiwaczami, planszami oraz inymi fantami i gra była coraz bardziej rozbudowana
Tu na forum mamy lepsze karty więc powiem krótko:
Fuck'em :badgrin:

Mi się też niespecjalnie podobają. A poza tym zestaw postaci jest lewy - na co mnich i kapłan skoro nawet rycerza, wojownika czy barbarzyńcy nie ma? Tak wiem, będą w dodatkach :P

No a co do tego wydania w Polsce - to ma być w końcu która edycja, bo jak 3 a nie 4 to już w ogóle mozna to olac. Trójka to był maksymalny badziew.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

To nie jest owczy pęd ale te grafiki mają się nijak do oryginalnego MiM'a. Szczerze powiedziawszy nawet autorskie postaci(wszystkie grafiki z wizards.com) dla mnie nie trzymają klimatu. Po prostu grafiki oryginalne miały w sobie to coś, ciężko powiedzieć nawet co to było. Piękny dobór kolorów, mi przypominają ona czarno - białe szkice pokolorowane kredkami, w sposób bardzo artystyczny. A te?...


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
WindyIndy
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bagna
Wioska
Wyspa Gadów
Posty: 181
Rejestracja: czwartek 19 paź 2006, 11:19
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: WindyIndy »

dołączam do niezadowolonej części forumowiczów. Słabe te obrazki. A druid rzeczywiście wygląda jak kobieta z siwą brodą.


Obrazek
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Każdy wie że zachodni producenci gier tworząc swe produkty , cały czas myślą o tym aby były one kompletne absolutnie wykończone i oszlifowane tak aby klient po ich zakupie nie musiał już więcej do tej gry dokupywać. Dlatego dziwię się posądzacie twórców 4ed o to że chcą wypuścić grę niekompletną tak aby móc zdzierać kasę za dodatki wychodzące co kilka miesięcy . Przecież twórcy 3ed tak nie zrobili więc czemu 4ed miała by być częścią takiego szatańskiego planu. Ach sprawiacie że tracę wiarę w zachodnie molochy wydawnicze.


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Michael pisze:Każdy wie że zachodni producenci gier tworząc swe produkty , cały czas myślą o tym aby były one kompletne absolutnie wykończone i oszlifowane tak aby klient po ich zakupie nie musiał już więcej do tej gry dokupywać. Dlatego dziwię się posądzacie twórców 4ed o to że chcą wypuścić grę niekompletną tak aby móc zdzierać kasę za dodatki wychodzące co kilka miesięcy . Przecież twórcy 3ed tak nie zrobili więc czemu 4ed miała by być częścią takiego szatańskiego planu. Ach sprawiacie że tracę wiarę w zachodnie molochy wydawnicze.
Dokładnie.
A tu proszę dasz xx zł za podstawkę, później znowu xx zł za pierwszy dodatek, za drugi itp. W dzisiejszych czasach to załosne.


Obrazek
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Ja sie nie zgodze z tym stwierdzeniem. W Podstawce też nie było wszystkich postaci(w sumie pod tym względem najlepiej wypadają Podziemia, najlepsze postaci tam są według mnie). Ale z samą Podstawką też da się grać i to bardzo przyjemnie. A jeśli chce się więcej postaci, nowe karty przygód etc to dopiero wtedy dokupujemy dodatek.
A tu proszę dasz xx zł za podstawkę, później znowu xx zł za pierwszy dodatek, za drugi itp. W dzisiejszych czasach to załosne.
Przypomnij sobie Kufir jak było z naszą Magią ;) Też najpierw podstawka za xx zł, potem pierwszy dodatek za xx zł... :) Dokładnie tak samo, nie uważam tego za żałosne, ale to moja osobista opinia. Płacimy za to co konkretnie kupujemy, i dostajemy to samo. Nie musimy tego kupowac jeśli cena nam nie pasuje. Pozdrawiam :]


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Ein
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 14 lis 2006, 20:02
Lokalizacja: Różaniec Metropolis :P
Płeć:
Wiek: 34
Kontakt:

Post autor: Ein »

Maxtoon - ale nasza podstawka MiMa to podstawka Talismana + pierwszy do niego dodatek.

A arty postaci są po prostu brzydkie, Wizard w szczególności. Ta prawie-pastelowa kolorystyka też nijak do MiMa/starego Talismanu nie pasuje.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

MAXtoon pisze:Ja sie nie zgodze z tym stwierdzeniem. W Podstawce też nie było wszystkich postaci(w sumie pod tym względem najlepiej wypadają Podziemia, najlepsze postaci tam są według mnie). Ale z samą Podstawką też da się grać i to bardzo przyjemnie. A jeśli chce się więcej postaci, nowe karty przygód etc to dopiero wtedy dokupujemy dodatek.
A tu proszę dasz xx zł za podstawkę, później znowu xx zł za pierwszy dodatek, za drugi itp. W dzisiejszych czasach to załosne.
Przypomnij sobie Kufir jak było z naszą Magią ;) Też najpierw podstawka za xx zł, potem pierwszy dodatek za xx zł... :) Dokładnie tak samo, nie uważam tego za żałosne, ale to moja osobista opinia. Płacimy za to co konkretnie kupujemy, i dostajemy to samo. Nie musimy tego kupowac jeśli cena nam nie pasuje. Pozdrawiam :]
Od tamtej pory mineły dlugie lata, a sposob wydawani gry ten sam, malo tego. Zestaw calej gry praktycznie ten sam.


Obrazek
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Mnie się grafiki podobają bo jak sobie przypomnę niektóre grafiki ze starszych Talismanów które widziałem na talismanislands to te są wręcz genialne :roll: A to że do pięt nie dorastają naszej rodzimej wersji to już inna bajka.

Zgadzam się całkowicie co do małej ilości poszukiwaczy. Do MiMa też wychodziły dodatki ale jednak już w podstawce było na tyle poszukiwaczy i różności żeby się szybko nie znudziło a tutaj po dwóch, trzech partiach w gronie kilkuosobowym wszystkie postacie będą już przetestowane i trzeba będzie wydać drugie tyle na dodatek. Kupno dodatku to powinna być wola graczy, chcą czegoś nowego to kupują a nie przymus że jak nie kupisz dodatku to po paru dniach gra ci się znudzi i poleci na dno szafki...

Tamta rzekoma polska wersja ma być podobno na podstawie 3ed :-k


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Szczerze, jeśli wyjdzie to w Polsce, w takiej formie jakiej jest to na zachodzie nie wróżę wielkiego powodzenia. Taka jest prawda, ze starej Magii i Miecza raczej nic nie dogoni.


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Widać się nie myliłem pisząc jakiś czas temu w jednym z topiców, że panowie poleca na kasę i może to być zwykłe odgrzane danie, które z dużym prawdopodobieństwem bedzie niestrawne. Grafiki cóż na pewno lepsze niż we wczesniejszych częściach Talizmanu czy rewelacyjne w/g mnie nie, a niektóre nawet tragiczne. Druga sprawa talizman zawsze był wydawany w częściach zreszta Gw od dawna stosowała taka technikę np. HeroQuest czy inne gry które dały im pieniązki, kończąc na 3 osławionych systemach. To jest tzw. marketing i tyle. Nie ma się wiec czemu dziwić, że jest tylko taka mała ilość Poszukiwaczy. Jak talizman odniesie sukces pykna kolejne części. W Polsce nie wiem czy będzie sie chciało jakieś firmie wydac to na kształt MiM ale cóz pozostaje mieć tylko nadzieję, że zrobia własne grafiki w tym czarnobiałe. Co do naszej starej dobrej MiM to podstawka zawierała wystarczajaco Poszukiwaczy, Kart Przygód itp ze spokojnie można było sobie grac, dobrze że sfera wtedy połaczyła Talizman z dodatkiem. Teraz też nie sądze aby jakas firma chciała poczekać az wyjdzie dodatek i go złaczy z podstawka.
Cóz pozostaje nam czekac, ja jesli w takiej formie wyjdzie u nas w Polsce nie wiem czy zakupie ale czas pokaże może wydaniem Talizmanu w Polsce zajmie sie jaks grupa myślących ludzi licząca sie ze zdaniem osób kochajacych MiM.
Pozdrawiam Stave.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Arek
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 122
Rejestracja: sobota 17 cze 2006, 14:16
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Arek »

wiecie, taka liczba postaci w grze to obecnie standart
wezmy np. Runebounda: 12 postaci, a czas rozgrywki podobny jak w MiM
Dangeoner: 6 postaci, ale krotsza rozgrywka
sądze że MiM w tamtym okresie byl po prostu ewenementem. inne gry z tego okresu wcale nie mialy takiej liczby postaci do wyboru.
a chec zarobienia to swoja droga...


ernin
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Troche odejde od tematu ale wie ktoś kiedy ma wyjść 4edycja ?? bo nieznalałem na ten temat informacji.


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

cos kolo pażdziernika jesli dobrze pamietam


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Tak, 4rta edycja ma wyjść po wakacjach. (Angielska wersja oczywiście)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

stave pisze:dobrze że sfera wtedy połaczyła Talizman z dodatkiem.
Pierwsze słyszę. Mogę wiedzieć coś więcej ? Jakim dodatkiem i co nim było (w polskiej wersji) ?


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Połączenie było z White Dwarf I. Zauważ, że u nas był tylko Biały Karzeł II jako dodatek ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Ted Undead
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 14:42
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Ted Undead »

Ciekawy artykuł na temat starszych wydań i nowej wersji.

http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1531


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Hehe miły artykuł :) , szkoda że niepełny, wiele można by dopowiedzieć np. o Mistrzach, czy o Magicznym Mieczu, (niewspominając już o mnogich wersjach polskiej gry). Ted Undead, jak już jesteś tam zarejestrowany to dopisz że są strony poświęcone stricte MiM, ( http://www.magiaimiecz.eu, http://magiaimiecz.com/forum/ ) może ktoś nowy z ciekawymi pomysłami sie pojawi :)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
ODPOWIEDZ