Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman 5. Edycji, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
jerek95 [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 mar 2017, 08:56
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 29

Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: jerek95 »

Krótki wstęp: wróciłem z żoną do Talismana (mamy wszystkie dodatki, na szczęście) dwa tygodnie temu, po sześciu (!) latach przerwy. No i bam, zaczynamy ogrywać od nowa naszą kolekcję a tu infomacja, że za kilka miesięcy nowa edycja naszej ukochanej gry, którą porzuciliśmy tylko ze względu na dwa małe diabliki, którym trzeba było poświęcić więcej uwagi.
I tak się zastanawiam: co piąta edycja musiałaby dodać, żebym w ogóle był zainteresowany jej kupnem, ograniem? Materiału do gry mamy z żoną w 4,5 edycji na następne parę lat co najmniej, nie ograliśmy chyba połowy z dodatków, które leżą na półce, owinięte jeszcze w folię. Wśród nich Smoki, Kataklizm, więc dużo nowości do nauczenia i rozegrania. 5 edycja będzie przecież totalnie okrojona względem obecnej wersji 4,5. Na pewno będzie większa, lepsza, piękniejsza, bogatsza niż podstawka 4,5, no ale któż teraz gra w podstawkę?
Sam zastanawiam się, co Talisman v. 5 musiałby zmienić, żebym po niego sięgnął i póki co myślę, że... nie ma takiej rzeczy. Nie wyobrażam sobie jakiejś konkretnej mechaniki, której sam nie mógłbym zmienić zasadami domowymi albo dodatkami własnymi czy fanowskimi. Po prostu... Talisman 4,5 wydaje mi się wersją kompletną, koherentną, do której dodać można co najwyżej smaczki. Ale pewnie moja perspektywa jest bardzo zawężona, bo gram tylko z żoną i ewentualnie w wersję digital. Dlatego chciałbym się dowiedzieć od Was - co mogłoby sprawić, żebyście porzucili wersję 4,5 na rzecz 5?


Nieuhwytny
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 900
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2019, 06:58
Płeć:

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: Nieuhwytny »

Sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało. Jeśli to będzie odświeżenie graficzne gry, to raczej produkty będzie skierowany do nowych graczy. Mam nadzieję, że zmieni się w tej grze dużo. Dla mnie: system walki - wiem niektórzy lubią Talismana właśnie za tę prostotę. Wewnętrzna Kraina mogłaby być bardziej wymagająca, ciekawsza.


Awatar użytkownika
DzieX
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 19 lut 2023, 20:04
Lokalizacja: Nadarzyn
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: DzieX »

Mam nadzieję, że będzie więcej interakcji między graczami. Jakieś wspólne rajdy czy cos takiego. Póki co w porównaniu do innych gier Talizman wypada słabo.


Awatar użytkownika
fallenmk
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Krainy Wschodu
Miecze Czarnoksiężnika
Poszukiwacze z DnD
Powrót Kruczej Wiedźmy
Purpurowy Czerw
Pułapki w Podziemiach
Posty: 2314
Rejestracja: sobota 07 lip 2018, 20:03
Płeć:

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: fallenmk »

Chociaż jestem wielkim sympatykiem tej gry, nie jaram się jakoś szczególnie. Moja sympatia wynika z tego, że jest to gra mojego dzieciństwa. Jednak również grając w nowe gry jestem mocno świadomy, że Talisman źle się zestarzał, nie spełnia dzisiejszych standardów, które czynią grę szczególnie regrywalną i interesującą. Aby nowa edycja zbliżyła się do tych standardów, musiałaby być dobitnie zmieniona, a i tak mam wrażenie, że byłoby trudno. Tylko w takiej formie przyjąłbym ją jako coś, co warto mieć i po nią sięgać. Jeżeli zaś miałaby to być edycja z kosmetycznymi poprawkami, bez ingerencji w losowość mechaniki itp., to wolę zostać przy starej, sentymentalnej.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: Bludgeon »

Musi albo:
utrzymać obecny poziom losowości ale mieć prostsze zasady i szybszą rozgrywę,
albo
zejść z losowości i dać graczom więcej kontroli nad tym co się dzieje

Czyli albo (relatywnie) szybka lekka gra, albo cegła w stylu descenta czy eldritch horroru. Na tę chwilę talisman siedzi okrakiem i raczej bierze co gorsze elementy z obu tych kategorii. Nie wychodzi mu to na dobre.


What a view.
loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1846
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: loooki »

prostota zasad raczej zostanie utrzymana - daje to duze mozliwosci ingerencji, modyfikacji i niski entry lvl
zmiany mozna sie spodewac ilosciowo 5 vs 4 ed jak pomiedzy 1/2 vs 4 ed
tak bym obstawial - czyli raczej nie jakies drastyczne a raczej udogodnienia
wszystko idzie w ulatwienia wiec zwiekszenia poziomu skomplikowaia bym sie nie spowiedzial
to nie strategia by fundamentalne poczatkowe decyzje wplywajace na rozwoj postaci mialy decydowac o sukcesie w grze


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6198
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: Rogo »

To będzie nowa edycja tej samej gry, więc kompletnej przebudowy się nie spodziewał, acz pole do popisu jest. Relic pokazał, że da się coś zrobić pozostając przy tej samej mechanice, ale nie chcę wróżyć z fusów, poczekam.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: Bludgeon »

Rogo pisze: sobota 24 lut 2024, 09:20 To będzie nowa edycja tej samej gry, więc kompletnej przebudowy się nie spodziewał, acz pole do popisu jest. Relic pokazał, że da się coś zrobić pozostając przy tej samej mechanice, ale nie chcę wróżyć z fusów, poczekam.
Szczególnie fajne było rozbicie przygód na 3 talie. Oh jak mi się marzy to w talismanie.


What a view.
Awatar użytkownika
Martek
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Rwąca Rzeka
Posty: 527
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2018, 08:48

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: Martek »

Ciężko powiedzieć... każda zmiana TALISMANA sprawi... że to przestanie być TALISMAN.
Osobiście najchętniej widziałbym zmianę mechaniki walki. Taki pomysł chodzi mi po głowie od dłuższego czasu. Odejście od K6 na rzecz dedykowanych kości z symbolami, które będą wywoływać konkretny efekt, a także zagrywanie kart typu Zaklęcie/Taktyka w ciemno przed bitwą. Rzuty dużą ilością kości i kombinowanie z symbolami (niektóre symbole w określonych konfiguracjach wywoływały by określony efekt). Kiedyś chyba będę musiał się zebrać i zrobić.
Wersja 4.5 jest niemal idealna. Jej prostota to wielka zaleta. Idealna gra do wprowadzania nowych graczy. Czas rozgrywki to też zaleta, idealna na zarwanie nocki ze znajomymi (w końcu gra przygodowa powinna mieć epicki rozmach). Oprawa graficzna SUPER, otwarty świat z całą masą niedopowiedzianych wątków, możliwości rozbudowy niemal nieograniczone.
Zobaczymy, zobaczymy, poczekajmy na 5ed i wtedy pomyślimy.
Chyba wolałbym jednak kontynuację 4.5ed:) ehh... żal.


Awatar użytkownika
Pablo
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Dyniowy Król - Dyniokruk
Nowe Przygody
Paczka Przygód
Smocze Dary
Ukryta Dolina
Ulice Miasta
Zaklęcia
Posty: 3143
Rejestracja: wtorek 06 mar 2018, 10:01
Lokalizacja: śląskie
Płeć:
Wiek: 43

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: Pablo »

Bludgeon pisze: sobota 24 lut 2024, 10:16 Szczególnie fajne było rozbicie przygód na 3 talie. Oh jak mi się marzy to w talismanie.
W Batmanie się nie popisali.

Dodano po 1 minucie 18 sekundach:
Martek pisze: sobota 24 lut 2024, 21:14 Czas rozgrywki to też zaleta...
:slightly_smiling_face:


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: Bludgeon »

Pablo pisze: sobota 24 lut 2024, 22:47
Bludgeon pisze: sobota 24 lut 2024, 10:16 Szczególnie fajne było rozbicie przygód na 3 talie. Oh jak mi się marzy to w talismanie.
W Batmanie się nie popisali.
Nie pamiętam jak to było w batmanie. Co zrobili?


What a view.
Awatar użytkownika
Pablo
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Dyniowy Król - Dyniokruk
Nowe Przygody
Paczka Przygód
Smocze Dary
Ukryta Dolina
Ulice Miasta
Zaklęcia
Posty: 3143
Rejestracja: wtorek 06 mar 2018, 10:01
Lokalizacja: śląskie
Płeć:
Wiek: 43

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: Pablo »

Bludgeon pisze: niedziela 25 lut 2024, 09:07
Pablo pisze: sobota 24 lut 2024, 22:47
Bludgeon pisze: sobota 24 lut 2024, 10:16 Szczególnie fajne było rozbicie przygód na 3 talie. Oh jak mi się marzy to w talismanie.
W Batmanie się nie popisali.
Nie pamiętam jak to było w batmanie. Co zrobili?
Były osobne talie. Do każdego Piętra (Krainy) była osobna talia, ale karty chyba były wybierane totalnie przypadkowo. Jak dobrze pamiętam to odpowiednik Przewodnika z Talismana trafił do talii ostatniego Piętra tj. Krainy Wewnętrznej.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6198
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: Rogo »

W Relicu natomiast zrobili to całkiem dobrze - 3 kolory talii jak 3 paski na dresie jak 3 kolory statystyk i jeśli byłeś dobry w siłę to celowałeś na obszary z czerwonym symbolem itd.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: Bludgeon »

Dżizas, to faktycznie się nie popisali.
A już pomijając zawartość talii, to rozwiązanie z Relica jest dużo lepsze bo daje graczom opcje którą talię odwiedzać w obrębie każdej krainy.


What a view.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5811
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: abubu »

Tak ... Relic miał sporo fajnych pomysłów na ulepszenie mechaniki (podział talii, karty mocy możliwe do użycia na dwa sposoby, przedmioty z ładunkami, itp.). Dawno nie grałem w Relic, ale z tego co pamiętam, to "kraina wewnętrzna" niestety, ale nie była żadnym wyzwaniem. Przejście jej to była zwykła formalność. Łącząc to z niekoniecznie ładną (ale tylko na pierwszy rzut oka) planszą, to były by jej dwa minusy jakie pamiętam / kojarzę. No, można było by jeszcze do minusów naciągnąć brak "epickiej" przygody, która kreuje się przypadkowo podczas samej rozgrywki. Grając w Relic raczej nigdy się nie uśmiałem z sytuacji jakie wynikły podczas gry (w przeciwieństwie do wielu takich sytuacji w MiM / TMiM, ale to pewnie kwestia settingu).


... a Batman, to ... ykhym ... badziew.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Maletz
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 890
Rejestracja: sobota 01 lip 2017, 13:16
Płeć:

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: Maletz »

Na pewno muszą przerobić kiścień i Alchemika. Miło byłoby zaimportować parę mechanizmów z Relica w tym wybuchającą kostkę i limit statystyk :P


Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: Xan »

Maletz pisze: poniedziałek 26 lut 2024, 09:33 Na pewno muszą przerobić kiścień i Alchemika. Miło byłoby zaimportować parę mechanizmów z Relica w tym wybuchającą kostkę i limit statystyk :P
Alchemik z Kiścieniem jako specjalna zdolność. (JK) :P

A wracając do tematu. Chciałbym, aby pewnym elementom zmienić skalę. Plansze mogłyby być mniejsze, bo rozłożenie całej edycji 4,5. zabiera tyle miejsca, co rozstawienie stołu do ping ponga. Karty Poszukiwaczy też są za duże. Po kilku grach specjalne zdolności zna się na pamięć. Jak mi się przypomni coś jeszcze, to dopiszę (a tak będzie na pewno ;D).


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: Bludgeon »

Xan pisze: poniedziałek 26 lut 2024, 23:22 Chciałbym, aby pewnym elementom zmienić skalę. Plansze mogłyby być mniejsze, bo rozłożenie całej edycji 4,5. zabiera tyle miejsca, co rozstawienie stołu do ping ponga. Jak mi się przypomni coś jeszcze, to dopiszę (a tak będzie na pewno ;D).
To może ja dodam że jeśli chodzi o plansze to powinien być położony większy nacisk na to żeby gracze mogli się częściej spotykać. Może niekoniecznie plansza główna, ale krainy z dodatków już na pewno. Przydałyby się po prostu teleporty jak w grach mmo z wielkimi mapami do eksploracji.


What a view.
Awatar użytkownika
blazius
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magowie Mroku
Mała Pustynia
Pojedyncze karty
Przedpola Piekieł
Źródła Magii
Posty: 919
Rejestracja: sobota 30 mar 2013, 05:38
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: blazius »

Popieram, żeby zejść nieco z losowości i dać graczom więcej kontroli nad tym co się dzieje. Z zachowaniem zalet Talismana.

I absolutnie żądnego tam Zaklęcia Rozkazu na koniec, ale zdaje się, że tego nie będzie, skoro ma być smok przed Koroną.

Interesujące co zrobią z rozmiarem kart Przygód, ponieważ jeśli format ten zostanie zachowany, to twórczość autorska do nowej edycji ruszy od razu z kopyta. A tego, obawiam się, AH chciałoby, uniknąć.
Czyli na moje, to rozmiar podstawowych kart to oni zmienią na większy. Ja bym tak zrobił. Odpadłby problem z czytaniem za pomocą lupy, a autorów trochę by to pewnie przystopowało.

Motyw z lupą nie jest bez znaczenia. Np. moje oczy 15 lat temu znacznie lepiej akomodowały. Teraz małe literki czytam z niejakim trudem czasami.


Moje autorskie karty i zestawy kart do gry Talisman: Magia i Miecz (TMiM) na Chomiku:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6198
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: Rogo »

blazius pisze: czwartek 29 lut 2024, 14:21 I absolutnie żądnego tam Zaklęcia Rozkazu na koniec, ale zdaje się, że tego nie będzie, skoro ma być smok przed Koroną.
Wywnioskowałeś to po smoku gdzieś tam w tle na pudełku czy skąd?


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12813
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: Valdi »

Rogo pisze: czwartek 29 lut 2024, 15:06
blazius pisze: czwartek 29 lut 2024, 14:21 I absolutnie żądnego tam Zaklęcia Rozkazu na koniec, ale zdaje się, że tego nie będzie, skoro ma być smok przed Koroną.
Wywnioskowałeś to po smoku gdzieś tam w tle na pudełku czy skąd?
Z opisu które podało Avalonhill


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
DzieX
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 19 lut 2023, 20:04
Lokalizacja: Nadarzyn
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: DzieX »

Tylko jeśli zwiększą karty przygód a zmniejsza lub zostawią planszę o takim samym rozmiarze, to nie będzie się mieścić. Już teraz karty przygód mieszczą się tak sobie na obszarach.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: Bludgeon »

Dać mniej obszarów, te co zostaną będą większe i będzie dobrze. Usunąć białą ramkę z kart coby było więcej miejsca na tekst. Grając w eldricha który ma karty takiego samego rozmiaru mam wrażenie że sporo więcej się na nich mieści.


What a view.
Awatar użytkownika
blazius
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magowie Mroku
Mała Pustynia
Pojedyncze karty
Przedpola Piekieł
Źródła Magii
Posty: 919
Rejestracja: sobota 30 mar 2013, 05:38
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: blazius »

Pewnie już za późno na konsultacje, ale racja, że obszarów na planszy głównej mogłoby być mniej niż w 4.5. Podstawka nie musi być przecież super grywalna bo i tak sprzeda się jak woda. A dużo obszarów mogłoby być w Krainach na planszach z rozszerzeń.
Jeżeli edycja ma iść w rozszerzenia, to pewnie znowu w plansze narożne?

Karty Przygód i podobne mogłyby w ogóle nie mieć ramek. Dzisiaj to już standard, że ramek nie ma.

Minimum plastiku bym proponował. Tylko figurki.


Moje autorskie karty i zestawy kart do gry Talisman: Magia i Miecz (TMiM) na Chomiku:
Obrazek
Awatar użytkownika
JollyRoger
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 399
Rejestracja: środa 01 maja 2019, 20:45
Płeć:

Re: Co 5. edycja musi zmienić/dodać, żeby Was zainteresowała?

Post autor: JollyRoger »

Jeśli 5 edycja Talizmanu pójdzie w tym samym kierunku i trendzie co WARHAMMERR TOW to jestem zainteresowany ewentualnym zakupem, za normalną cenę oczywiście.


"Jak Palladyn szlachetnie, mieczem złączę lub zetnę"
ODPOWIEDZ