This War of Mine

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MaxiLager [Autor tematu]
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Posty: 198
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 23:41
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 38

This War of Mine

Post autor: MaxiLager »

Czy ktoś z Was posiada w swojej kolekcji ten tytuł?
Wydaje mi się, że gra ma wszystko, to co lubię, w dodatku z świetnym, unikalnym klimatem wojennym/postapo, obawiam o losowość, boje się, że jest jej trochę za dużo jak na grę tego typu.
Ile zajmuje miejsca, ile jest dodatków (chyba tylko dwa). Czy jest duża różnica pomiędzy wersjami KS i zwykłą w sklepach?

@Update
Widzę, że różnica to chyba tylko dodatek Heart of the City z wersji KS.


Hunting Season Opens Again
Nieuhwytny
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 899
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2019, 06:58
Płeć:

Re: This War of Mine

Post autor: Nieuhwytny »

MaxiLager pisze: sobota 19 sie 2023, 22:30 Czy ktoś z Was posiada w swojej kolekcji ten tytuł?
Wydaje mi się, że gra ma wszystko, to co lubię, w dodatku z świetnym, unikalnym klimatem wojennym/postapo, obawiam o losowość, boje się, że jest jej trochę za dużo jak na grę tego typu.
Ile zajmuje miejsca, ile jest dodatków (chyba tylko dwa). Czy jest duża różnica pomiędzy wersjami KS i zwykłą w sklepach?

@Update
Widzę, że różnica to chyba tylko dodatek Heart of the City z wersji KS.
Ja mam. Jest to gra idealna dla jednej osoby. Oczywiście musisz być w odpowiednim nastroju, aby chcieć w to zagrać. Mam dodatki, ale szczerze podstawka daje tyle, że dodatkowa treść nie będzie Ci szybko potrzebna, może niektóre moduły. Księga opowieści jest tak olbrzymia, że ciężko natrafić na ten sam skrypt. No chyba , że będziesz grał w to codziennie, w co wątpię. Polecam serdecznie. A i nie jest to prosta gra. Czasami dłużej rozkładasz grę niż grasz.

Dodano po 5 minutach 13 sekundach:
MaxiLager pisze: sobota 19 sie 2023, 22:30losowość
Losowość jest jak większości gier planszowych, ale to ty zarządzasz zasobami, to ty podejmujesz decyzję. Gra cię uczy prawnych zachowań. Ja na początku grałem według sumienia, ale szybko się nauczyłem, że tak gry nie wygrasz. Dla przykładu, skrypt, który w skrócie mówi o tym że możesz okraść staruszka bez nogi z jedzenia, albo umrzeć z głodu. Co byś wybrał?


Awatar użytkownika
MaxiLager [Autor tematu]
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Posty: 198
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 23:41
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 38

Re: This War of Mine

Post autor: MaxiLager »

Co do zasad moralnych, jako doświadczony gracz Talizmana powiem, że jedną w moich ulubionych poszukiwaczy jest Gul, a do Korony Władzy, chodzę przez Wieżę Wampira :]
Pytam się o dodatki, bo nie wiem czy są one jeszcze wydawane, czy może ich nakład na rynku się już kurczy.
Jak duży trzeba mieć stół i czy na koszulkowanie kart wyda się majątek?


Hunting Season Opens Again
Nieuhwytny
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 899
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2019, 06:58
Płeć:

Re: This War of Mine

Post autor: Nieuhwytny »

MaxiLager pisze: sobota 19 sie 2023, 23:46 Jak duży trzeba mieć stół i czy na koszulkowanie kart wyda się majątek?
Na normalny stole się zmieścisz, jak zakoszulkujesz, to będziesz musiał kupić dedykowany Insert, bo trudno to będzie upchać. Chyba że kupisz ultra cienkie koszulki.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: This War of Mine

Post autor: Valdi »

Też mam, ale się nie wypowiem, leży na półce wersja KS, z dodatkami autorskimi i Kostką gruzową, no ale czasu brak. Z tego co wiem, potwierdzam co Nieuhwytny napisał gra bardzo dobra dla jednej osoby.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
ODPOWIEDZ