Talisman: The City Expansion!

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
937
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 06 paź 2011, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: 937 »

Zastanawia mnie, że poza informacją od Jona ponad półtora miesiąca temu, nigdzie nie ma wzmianki na ten temat. Zwłaszcza na stronie FFG. Żadnych nawet najdrobniejszych przecieków.


"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23570
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

To jest faktycznie smutne, ale niestety tak jest. Niezaprzeczalnym jest jednak fakt, iż Miasto miało swoją prezentację na Gen Conie.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Tak samo było z Reliciem czy chociażby dodatkiem karcianym do planszówki z Gry o Tron. Informacje o nich pojawiały się to tu to tam, ale na oficjalną zapowiedź na stronie FFG trzeba było trochę poczekać.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
937
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 06 paź 2011, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: 937 »

Tym bardziej jeżeli Miasto miało prezentacje na Gen Conie, zastanawia mnie czy nie było żadnych więcej zdjęć poza pudełkiem w gablocie? Nie pokazywali co się znajdzie w środku?


"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Może nie wolno było robić zdjęć? A może po prostu zaprezentowali tylko pudełko? Przy pierwszej informacji o Relicu pojawiła się właśnie tylko fota prototypowego pudełka i przez długi czas była cisza, o ile pamiętam to ludzie nawet zaczęli spekulować że to jakiś fake :P

Spokojnie, Miasto na pewno będzie, ale na konkrety trzeba jeszcze trochę poczekać :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
sardo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Wieliczka
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: sardo »



Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6295
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Biorę się do czytania.
Widać planszę! Bardzo ciekawe. Wygląda na to że mamy mniejszy obszar do swobodnego chodzenia w kółku, plus "sklepy" wypełniające zewnętrzną część mapy do który można wchodzić.


What a view.
Awatar użytkownika
sardo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Wieliczka
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: sardo »

Zaprezentowane zakończenie wydaje się śmieszne :D
Skrzat i Alchemik będą przy nim wyjątkowo tępieni :D


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6295
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Kilka nowych kart których nie ma w tej zapowiedzi :D

http://www.talismanisland.com/tour_4re.htm

6 nowych talii? :O
talia miasta, talia wyjętych z pod prawa, talia broni i zbroi, talia magicznych przedmiotów, talia zwierzaków i talia eliksirów.


What a view.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

a ja mam takie debilne pytanie - czy oprócz podstawki w innych dodatkach też były monety? pytam pod kątem tego genialnego zakończenia :mrgreen:


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
sardo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Wieliczka
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: sardo »

Nie, tylko 30 żetonów z podstawki jest :D
Ja mam dodatkowe 9, bo jak poprosiłem Galaktę o przysłanie jednego (gdzieś mi się zapodział) przy okazji nowej figurki Nekromanty (trafiła mi się felerna bez czaszki) to byli hojni i dodali 10 żetonów :D

No i jeśli na Talisman Island są uwzględnione wszystkie nowe talie to raczej nie pojawią się profesje.


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Hm to troche lipnie hehe biorąc to zakończenie z 20 mieszkami :mrgreen:


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6295
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Ja tam już dawno dorzuciłem do gry kilka monet 5-groszowych. Każda robi za równowartość 5 sztuk złota.


What a view.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6295
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

sardo pisze:No i jeśli na Talisman Island są uwzględnione wszystkie nowe talie to raczej nie pojawią się profesje.
Może to i lepiej. Wygląda na to że w nowym mieście dużo się będzie działo. Natomiast chciałbym żeby cały pomysł na profesje zaawansowane był motywem przewodnim najbliższego małego dodatku.


What a view.
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23570
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Gdyby było zainteresowanie, to w linku zamieszczonym na TI do White Dwarfa, karty z preview są zaprezentowane w pełnej krasie: http://www.games-workshop.com/gws/wnt/b ... id=4900002


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

6 nowych talii? :O
talia miasta, talia wyjętych z pod prawa, talia broni i zbroi, talia magicznych przedmiotów, talia zwierzaków i talia eliksirów.
Ciekawe czy do zestawu dorzucają też dom w którym można się będzie z tym wszystkim pomieścić :P Ale tak poważne, wygląda to super, Miasto w starym MiMie zawsze było dla mnie miejscem w którym można się było wzbogacić, a potem zamienić to bogactwo na różne fajne rzeczy. W nowym Mieście dojdzie nam sporo nowych rzeczy do kupna i to mi się podoba :)

Szkoda tylko że wszystko wskazuje iż nie zdecydowali się na profesje :| Ale kto wie, kto wie... z opisu wynika że Mieście będą działały trzy potężne gildie: zabójców, złodziei i kupców, może będzie opcja dołączenia do nich za co dostaniemy kartę profesji/członka gildii? \:D/ Tak, wiem, za dużo wymagam :P

Podoba mi się to nowe, jawne zakończenie :) Trochę w stylu tego z zadaniami czarownika, ale moim zdaniem ciekawsze. Mam tylko nadzieję że zakończenia tajne też będą ciekawe, a nie kolejny boss w stylu "Skorumpowany Monarcha - Siła/Moc 12" :roll:

PS. Szkoda że FFG nie oferuje dodatkowych znaczników/stożków/monet do Talismana. Sprzedają dodatkowe figurki, kostki czy drewniane pionki, a tego nie mają :| Przydałoby się więcej złota, a i kilka brakujących stożków też by nie zaszkodziło nadrobić.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
sardo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Wieliczka
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: sardo »

Ja z wcześniejszymi edycjami nie miałem do czynienia i myślałem że miasto będzie nudnym dodatkiem. Po wczorajszym newsie moja opinia zmieniła się diametralnie :D Wręcz nie mogę się już tego doczekać (a dopiero musi wyjść po angielsku i kilka miesięcy po tym dopiero będzie można się cieszyć wersją polską, więc trochę będzie trzeba czekać).

Przy tym nowym zakończeniu zaklęcie - Szczodrość (chyba tak się ono nazywa), będzie naprawdę irytujące, a zdarzenie - Złoto głupców to już w ogóle ^^.

Obawiam się że zakończenie boss Siła/Moc 12 będzie obowiązkowe jak to miało miejsce do tej pory. No ale może jednak będzie coś ambitniejszego ...

Jak w każdym dodatku bardzo ciekaw jestem nowych Poszukiwaczy :D Więc czekam na kolejny news z co najmniej jednym z tych 6(?).


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23570
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Bludgeon pisze:
sardo pisze:No i jeśli na Talisman Island są uwzględnione wszystkie nowe talie to raczej nie pojawią się profesje.
Może to i lepiej. Wygląda na to że w nowym mieście dużo się będzie działo. Natomiast chciałbym żeby cały pomysł na profesje zaawansowane był motywem przewodnim najbliższego małego dodatku.
Myślę, że to by było o wiele lepsze rozwiązanie, niźli na siłę wpychanie ich do dużego dodatku, w dodatku Krainy. O ile w takiej kampanii jak Smoki to by jeszcze miało jakiś sens, o tyle w takich Podziemiach. Górach, czy Lesie (o Mieście nie wspominając) nie. Bo wtedy zepchnięte by były albo one na boczny tor, albo dodatkowe elementy pudełka/dodatku. Dlatego lepiej, by powstał jeden dodatek całkowicie im poświęcony.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23570
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

sardo pisze:Jak w każdym dodatku bardzo ciekaw jestem nowych Poszukiwaczy :D Więc czekam na kolejny news z co najmniej jednym z tych 6(?).
FFG pisze:You may take on the role of the sneaky and sinister Spy if you’d like to shadow your fellow players around the board, or play as the clever Tinkerer and lighten your load by turning your Objects into automatons!


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
937
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 06 paź 2011, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: 937 »

O ile szpiega umiejętności potrafię sobie wyobrazić, podejrzewam, że będzie miał podobne umiejętności jak mędrzec, to Tinkerer (majsterkowicz?) nie mam pojęcia czym ciekawym może nas zaskoczyć?


"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23570
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Myślę, że "turning your Objects into automatons!" mówi samo za siebie ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Fakt, gdyby z profesji uczynili motyw przewodni któregoś z mniejszych dodatków to by mogło być spoko tym bardziej że nowe Miasto wygląda na mocno dopakowane (kilka rodzajów rzeczy które możemy kupować i nie tylko). Problem w tym że wtedy pewnie zawartość odnosiłaby się jak zwykle tylko do planszy głównej i choć pewnie dałoby się dobrać odpowiednie obszary czy karty przygód dające określone profesje to jednak nie byłoby to już to samo. Fajnie by było gdyby taki dodatek wyszedł na sam koniec oferował po kilka profesji do każdej z plansz, ale to pewnie mało realne.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5829
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

...i nie na sam koniec, bo by wiadomo było, że już koniec... :|


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6295
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

HunteR pisze:Fakt, gdyby z profesji uczynili motyw przewodni któregoś z mniejszych dodatków to by mogło być spoko tym bardziej że nowe Miasto wygląda na mocno dopakowane (kilka rodzajów rzeczy które możemy kupować i nie tylko). Problem w tym że wtedy pewnie zawartość odnosiłaby się jak zwykle tylko do planszy głównej i choć pewnie dałoby się dobrać odpowiednie obszary czy karty przygód dające określone profesje to jednak nie byłoby to już to samo.
A czemu nie.
Arcykapłanem/wybrańcem bogów zostajesz w świątyni. Królewskim czempionem i mistrzem miecza w zamku, arcymagiem w jaskini czarownika, szeryfem w mieście, mistrzem złodziei w tawernie, liczem na cmentarzu itp.


What a view.
Awatar użytkownika
sardo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Wieliczka
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: sardo »

Nemomon pisze:
sardo pisze:Jak w każdym dodatku bardzo ciekaw jestem nowych Poszukiwaczy :D Więc czekam na kolejny news z co najmniej jednym z tych 6(?).
FFG pisze:You may take on the role of the sneaky and sinister Spy if you’d like to shadow your fellow players around the board, or play as the clever Tinkerer and lighten your load by turning your Objects into automatons!
Nie no fajnie, ale mnie bardziej cieszy całokształt. Fajny obrazek z mam nadzieję innowacyjnymi umiejętnościami.


Zablokowany