MagiaIMiecz.eu

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

speedy pisze:po co zawalac strone kodem bo inni tak maja
Ale mi nie o to chodzi, że powinno tak być bo wszyscy tak mają. Mnie się to po prostu podoba i przyciąga oko.
speedy pisze:mnie osobiscie denerwuja animowane menu. zdarza sie ze utrudniaja nawigacje
No właśnie dlatego napisałem, że wszystko trzeba zrobić z głową, a nie byle nawrzucać wszystkiego ile wlezie.

Ale jak mówiłem wcześniej... to kwestia gustu i rozumiem Twój punkt widzenia ;)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
speedy
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:31
Lokalizacja: Krakow
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: speedy »

ok. nie bede Cie juz meczyl Erestor.
mam nadzieje ze Valdi z tego powodu nie bedzie chcial robic za duzej rewolucji. a jesli jednak, to niech najpierw zobaczy na takich gigantow internetu jak google (pomijajac google maps, docs, excela... bo tutaj trzeba uzyc takich rzeczy, poniewaz nie da sie tego osiagnac statycznie. jest to zastosowane tylko tam, gdzie jest niezbedne) lub allegro (oj, no mozna jesli ktos chce, edytowac htmla podgladowo, ale znowu jest to element niezbedny). czy oni uzywaja takich rzeczy? ciekawe dlaczego nie.

a jak Ci sie podoba wersja strony dla TMiM (ta rowniez oddaje klimat swojej edycji)?
http://magiaimiecz.nr5.pl/mimeu/t4/index.html


Fanatyk MM (za jego mroczny klimat) od polowy lat 90-tych. Kolekcja:
* Magiczny Miecz + Jaskinia + Grod + Labirynt Magow + Krypta Upiorow + Magia
* Magia i Miecz + Jaskinia + Miasto + Podziemia + Smoki
* Talisman: Magia i Miecz 4.5
* Magiczny Miecz SE
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

jak dobrze pojdzie to bedzie z pelnia lacza danego uzytkownika (kolega testowal na UPC 20 Mbit/s i szlo pelnym pasmem)
Fajno, bo mam łącze 15 Mb/s. :biggrin:

Żadne animowane i wysuwane menu nie jest potrzebne, a często przez takie "ulepszenia" jest jeszcze gorzej i trudniej coś znaleść albo wrócić gdzieś na podstrone.
A już nienawidze na stronach źle skonstrułowanych flash'y, potrafią zżerać np 75% procka. :doubt:
Jestem uczulona na to i mam w tacce monitor zasobów CPU (RAMu i SWAPu) aby odrazu widzieć co zamula na stronie. ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Strony obydwie oddają klimat taki jaki powinien być, a mi chodzi o taki rzeczy jak na przykład:
- po najechaniu myszką na link w prawym menu żeby się coś zmieniło (na przykład zmiana koloru, pogrubienie, wyjechanie buttonu do przodu itp)
- przydałaby się jakaś fajna galeria przy dodatkach, która umożliwiała by podgląd przykładowych kart
- zamiast druków przelewu można by wstawić gotowy link do zapłaty przez PayPal lub mTransfer czy co tam jeszcze
- aktualności mogły by być w postaci arykułów, które można komentować
- Fajnie by było jakby z tymi aktualnościami był połączony newsletter
- obrazki zamiast otwierać się w nowych oknach mogłyby otwierać się w lightbox'ie
- nawigacja na stronie TMiM'a w dziale Talisman jest niewygodna (chodzi o przechodzenie pomiędzy stronami)

Generalnie są to drobnostki ale jak dla mnie strona byłaby bardziej atrakcyjna.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
speedy
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:31
Lokalizacja: Krakow
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: speedy »

co do TMiM-a (i zapewne dla MiM i MM rowniez), to powiem jedna rzecz. warto by bylo zrobic znacznie wieksza galerie obrazkow. mowie to z wlasnej checi zobaczenia czegos takiego, kiedy to jeszcze zastanawialem sie nad kupnem TMiM. jak ja sie zdjec nie naszukalem w google, to glowa mala. wszedzie po kilka zdjec z rozgrywki i tyle. mnie to malo mowilo. chcialem zobaczyc jaki jest mniej wiecej klimat grafiki. nawet oficjalna strona FFG nie pomaga, i do tej pory nic sie w tej kwestii nie zmienilo. tak samo mnie informacja o tym ze jest np 10 postaci nie satysfakcjonuje. chcialbym wiedziec jakie to postacie. najbardziej pomogla mi galeria na boardgamegeek.com, a tak to wszedzie zdjecia z rozgrywki z ktorych wiele nie wynika, okladka i spis ogolny co zawiera pudelko.
ten sam problem mialem ostatnio z dungeonem (wczesniej ze zniwiarzem). napewno te rozszerzenia kupie jak tylko pojawia sie w PL wersji. chcialem jednak zobaczyc jak wygladaja np nowe postacie (bo graficznie kreskowkowy styl dla dzieci szermierza na okladce pudelka nie za bardzo mnie zacheca ;P), etc.

dla MiM i MM mozna by zrobic galerie czarnobialych gifow (w tym formacie dwa kolory zajmuje tyle co pare bajtow) prezentujaca poszczegolne karty w danym dodatku. taka wersja pomniejszona do wgladu online, a nie skany do druku.


Fanatyk MM (za jego mroczny klimat) od polowy lat 90-tych. Kolekcja:
* Magiczny Miecz + Jaskinia + Grod + Labirynt Magow + Krypta Upiorow + Magia
* Magia i Miecz + Jaskinia + Miasto + Podziemia + Smoki
* Talisman: Magia i Miecz 4.5
* Magiczny Miecz SE
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

- Przydałaby się możliwość przejścia ze strony z najnowszym Talismanem do strony ze stara gra.
- kolumna z kilkoma ostatnimi wpisami z forum
- możliwość ocenienia dodatku, dodania do ulubionych, licznik ściągnięć danego dodatku


Awatar użytkownika
speedy
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:31
Lokalizacja: Krakow
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: speedy »

jak dla mnie, to w pierwszej kolejnosci trzeba sie zajac samymi tekstami, informacjami, obrazkami, zdjeciami oraz plikami. inaczej bedzie przerost formy nad trescia. w tej chwili przypomniala mi sie chociazby ciekawostka na temat prototypu necromancer (udostepniono skany, a jeden z uzytkownikow tego forum zamiescil nawet porownanie tego z oficjalna wersja talismana). to sa istotne rzeczy. to sa rzeczy z ktorych powodu bym wchodzil na taka strone. wszystkie inne bajery niech beda, ale w drugiej kolejnosci.

co do glownej strony z wyborem gry, mozna by na niej zamiescic ogolne aktualnosci. zeby bylo wiadomo przy ktorym tytule cos sie dzieje, a nie zeby uzytkownik musial sam sprawdzac wszystkie po kolei.


Fanatyk MM (za jego mroczny klimat) od polowy lat 90-tych. Kolekcja:
* Magiczny Miecz + Jaskinia + Grod + Labirynt Magow + Krypta Upiorow + Magia
* Magia i Miecz + Jaskinia + Miasto + Podziemia + Smoki
* Talisman: Magia i Miecz 4.5
* Magiczny Miecz SE
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6220
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Układ strony bym zmienił, bo jest trochę namieszane (zwłaszcza z tą nową edycją)
Żeby dojść do retuszy musisz iść do nowej edycji i tam kliknąć "dawna edycja" - LOL :mrgreen:
Zrobiłbym u góry menu z wyborem jaka gra nas interesuje (TMiM, MiM, MM, inne)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Erestor pisze:- po najechaniu myszką na link w prawym menu żeby się coś zmieniło (na przykład zmiana koloru, pogrubienie, wyjechanie buttonu do przodu itp)
- przydałaby się jakaś fajna galeria przy dodatkach, która umożliwiała by podgląd przykładowych kart
O takie odświeżenie strony byłoby fajne. Szczególnie to pierwsze mogło by być jak na stronie SkogTrola.

http://magiaimiecz.varulv.webd.pl/index.html

Zresztą SkogTroll ma większość tego co piszesz na stronie. ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12849
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Miło że tak dużo pomysłów rozwoju strony zaproponowaliście, do paru sie ustosunkuje, część wprowadzę na pewno, niestety nie aż tak szybko jak bym chciał ale powoli i do przodu.

Erestor, CMS'a Niebedzie.
speedy, Część portalu dotycząca MiM będzie w Black & White (z domieszką szarości)
Nemomon, Z Galaktą rozmawia się naprawdę trudno i tak dobrze że udało mi się załatwić dostęp niektórym użytkownikom forum do wprowadzania poprawek do tłumaczonych dodatków. Jak postawie cały portal na nogi to wtedy zacznę znów dręczyć Darka mailami :)
Katiusha, Złoty napis i przejście zostanie usunięte.
Erestor, Butonów okrągłych nie będzie ale zniknął napisy jako nawigacja lewej kolumny, pojawi się "coś"
- Galerie dodatków autorskich faktycznie mogły by być miłe, i na pewno je utworze, niestety to wymaga więcej czasu, ale docelowo będą :)
- Druki przelewów miejmy nadzieje w ogóle zniknął, jeżeli nie to pomyśle nad mTransferem.
Fajnie by było jakby z tymi aktualnościami był połączony newsletter
Nie rozumiem mógłbyś przybliżyć temat?
-
nawigacja na stronie TMiM'a w dziale Talisman jest niewygodna
Znaczy " Przejdź do strony 2 " jest niewygodne?
speedy, Problem z Galeriami oficjalnych dodatków, jest jeden, brak udostępniania polskich materiałów przed premierą, ale postaram sie również zrobić galerie dodatków oficjalnych w wszystkich czterech działach.
speedy pisze:dla MiM i MM mozna by zrobic galerie czarnobialych gifow (...) prezentujaca poszczegolne karty w danym dodatku.
Ale chyba nie wszystkich kart?
mriswith pisze:- Przydałaby się możliwość przejścia ze strony z najnowszym Talismanem do strony ze stara gra.
Nawigacja zostanie poprawiona
mriswith pisze:- kolumna z kilkoma ostatnimi wpisami z forum
- możliwość ocenienia dodatku, dodania do ulubionych, licznik ściągnięć danego dodatku
Tego chyba przynajmniej w tej połowie roku nie zrobię.
Rogo pisze:Układ strony bym zmienił, bo jest trochę namieszane (zwłaszcza z tą nową edycją)
Żeby dojść do retuszy musisz iść do nowej edycji i tam kliknąć "dawna edycja" - LOL
To będzie poprawione zostało to utworzone tylko dlatego żeby szybko udostępnić retusze, pracowałem wtedy nad częścią TMiM i tam to umieściłem, Retusze MiM wylądują w MiM, z TMiM dział Dawna edycja zostanie usunięty.
Nawigacja również zostanie poprawiona
Katiusha pisze:O takie odświeżenie strony byłoby fajne. Szczególnie to pierwsze mogło by być jak na stronie SkogTrola.
Owszem było by fajne, tylko stronka MiM.eu jest troszkę obszerniejsza i była robiona dużo wcześniej niż stronka SkogTrola. ale jak już wspomniałem postaram się ją troszkę ruszyć.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Nie rozumiem mógłbyś przybliżyć temat?
Chodzi o to by na stronie była możliwość zapisania się do newslettera i aby automatycznie był wysyłany mail do zapisanych użytkowników po wprowadzenie nowej "aktualności"
Dodatkowo newsletter mógłby być wysylany za każdym razem gdy doda się coś nowego do działu download itp.
Mam nadzieję, że jakoś sensownie się wyraziłem :)
Valdi pisze:Znaczy " Przejdź do strony 2 " jest niewygodne?
Po pierwsze to wygląda dziwnie nie jest wyśrodkowane w stosunku do ramki, w której jest i wygląda tak upchane "na siłę". A poza tym to nie widzę sensu, żeby to dzielić na strony bo jest tam mało informacji... lepiej by chyba było zrobić to jako jedną 'długą" stronę.

P.S. Może by zresetować ankietę bo jest już dość stara i ten wysoki wynik dla 1024/768 jest chyba trochę niewiarygodny :P


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Valdi pisze:Katiusha, Złoty napis i przejście zostanie usunięte.
No tak całkiem nie musisz kasować połączenia/przejścia, tylko aby było je troche lepiej widać.
Takie połączenie miedzy starym i nowym jest dobre, bo nie trzeba znowu szukać/otwierać nowego adresu np z ulubionych albo przez wyszukiwarke tylko można bezpośrednio. Klik i jesteś.
Sama tak często robie, po przejrzeniu części z MiMem przenosze się do T/MiMa aby tam pobuszować i zobaczyć czy coś nowego się pojawiło.

Także przemyśl, to całkowite usunięcie tuneliku między MiMem i T/MiMem. ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Erestor pisze:Ja bym proponował całkowitą przebudowę strony i postawienie jej na jakimś CMS'ie (polecam joomla). Wiem, że to jest dużo roboty, ale strona ma taki trochę przestarzały design (bez obrazy... sam bym nie potrafił zrobić takiej strony i wiem że zajęło to masę czasu). Dodatkowo taka joomla usprawniłaby dalsze zarządzanie/zmiany/rozbudowę strony w przyszłości.

Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi za tą propozycję ;)
Eee joomla jest ciężka i za bardzo skomplikowana. Polecam CMS Made Simple.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
speedy
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:31
Lokalizacja: Krakow
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: speedy »

Valdi, wiec tak:
- w podgladzie wszystkich kart mialem na mysli wszystkie jakie wyszly. taka galeria do wgladu online. pamietaj ze przeciez nie musisz robic wszystkiego sam. takie cos moze przygotowac ktos inny. pod danym materialem po prostu umieszczalo by sie info kto wykonal dana prace. majac juz dobrej jakosci skany, wystarczy poswiecic kilka godzinek aby cos takiego przygotowac - w programie graficznym okreslic w pixelach pozycje ktore maja byc wyciete i takie cos stosowac do nastepnych stron. nastepnie jakis automatyczny konwerter plikow (chociazby Irfan View) ktory zmieni te wycinki na 2 kolory i format gif.
- gadales juz z gosciem od serwera, co Ci podalem namiary?
- newsletter i ostatnie tematy z forum - jak znajde czas moge to zrobic, potrzebowalbym tylko dostep do bazy tego forum.
- kolega tutaj czepial sie o dzielenie strony TMiM na male fragmenty i proponowal zrobic wersje dluga, co troche koliduje z grafika (jest ograniczone miejsce pudelka gra). ale mozna to zrobic laczac obie te rzeczy. po prostu dac jednak w ramce przewijanie (ale trzeba uwazac na to, aby material w niej znajdujacy nie powodowal dodatkowego przewijania poziomego), a tryb tla wewnatrz ramki dac na fixed, dzieki czemu samo tlo nie bedzie sie przewijalo, co prawdopodobnie da nawet fajny efekt. trzeba by tylko ciut grafike przerobic - powiekszyc ta tablice graficzna, tak aby jej obramowania byly juz czescia glownej strony a nie ramki, zas sam pseudo papier bylby juz tlem z wnetrza ramki. przy okazji najlepiej zrobic to tak zeby "tablica" zajmowala jak najwiecej powierzchni, aby bylo duzo miejsca na dane ramki. to bedzie wedlug mnie git rozwiazanie.


Fanatyk MM (za jego mroczny klimat) od polowy lat 90-tych. Kolekcja:
* Magiczny Miecz + Jaskinia + Grod + Labirynt Magow + Krypta Upiorow + Magia
* Magia i Miecz + Jaskinia + Miasto + Podziemia + Smoki
* Talisman: Magia i Miecz 4.5
* Magiczny Miecz SE
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6220
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Dodam jeszcze, co nie wiem czy było poruszone, że podział Nowa Edycja / cała reszta jest raczej niezbyt estetyczny :P Lepiej osobno, jak wczesniej pisałem: TMiM, MiM, MM, reszta (jako, że tą resztą się mniej zajmujemy i do niej dodatków nie tworzymy).
Najlepiej jak bezpośrednio po wejściu na Twoją stronę będzie wybór pomiędzy tymi grami (jakieś charakterystyczne dla tych gier grafiki, na które trzeba by kliknąć czy coś) :) O, i od razu tam odnośnik na forum ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12849
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Rogo pisze:Najlepiej jak bezpośrednio po wejściu na Twoją stronę będzie wybór pomiędzy tymi grami
Tak dokładnie będzie, z odnośnikiem do forum pomyśle na główniej na każdej osobno bedzie napewno.
speedy pisze:pamietaj ze przeciez nie musisz robic wszystkiego sam.
I tu problem, bo dział recenzje od dawna nie widział nowej recenzji... a o materiały najtrudniej...

Właśnie rozmawiam Speed z Twoim znajomym odnośnie serwera.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
speedy
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:31
Lokalizacja: Krakow
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: speedy »

Valdi pisze:I tu problem, bo dział recenzje od dawna nie widział nowej recenzji... a o materiały najtrudniej...
nie ma chetnych na forum ktorzy chcieli by w jakis sposob wspoltworzyc? tak jak pisalem wczesniej, przykladowo jeden z uzytkownikow dodal info o prototypie necromancer oraz sporzadzil liste roznic miedzy nim a wersja finalna. jest to ciekawy material i warto by bylo go gdzies wrzucic na strone, tym bardziej ze na razie sa to dosc unikatowe informacje, podczas gdy wszedzie widnieja standardowe dane o talismanie typu fotka pudelka, fotka z rozgrywki, kilkuzdaniowy opis (skopiowany z galakty badz FFG) ktory nic nie mowi oraz spis zawartosci pudelka.
gdybym mial porzadny aparat, zrobilbym galerie TMiM-a, bo tak jak wspominalem wczesniej, w necie sa tylko uwiecznione rozgrywki, a wyjadacz chcialby zobaczyc klimat grafik z bliska, postacie (tak jak ma to miejsce na boardgamegeek.com)...
moglbym ewentualnie skrobnac recenzje TMiM-a, ale bardziej pod katem uzytkownika MM. podejrzewam ze wyszla by z tego bardziej opinia niz recenzja ;P

--- E D I T
zapomnialem ze sa jeszcze w drodze porzadne skany MM przygotowywane przez Miska, takze bedzie co umiescic, a jest to kawal swietnej roboty!
tak wogole to widze ze wiele osob na tym forum rozpiera kreatywna energia. trzeba to wykorzystac. mozna z tego forum wyciagnac naprawde wiele uzytecznych informacji i posegregowac na strone.


Fanatyk MM (za jego mroczny klimat) od polowy lat 90-tych. Kolekcja:
* Magiczny Miecz + Jaskinia + Grod + Labirynt Magow + Krypta Upiorow + Magia
* Magia i Miecz + Jaskinia + Miasto + Podziemia + Smoki
* Talisman: Magia i Miecz 4.5
* Magiczny Miecz SE
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12849
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Zdjęcia niemuszącą być super hiper wystarczy zwykły aparat (te zamieszczane na stronie są wykonywane aparatem z komórki 3.2 MB) Narazie po zamieszczam to co napisałem potem zajmę sie kolejnymi materiałami.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
speedy
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:31
Lokalizacja: Krakow
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: speedy »

znalazlem chwilke czasu zeby mniej wiecej pokazac o co mi chodzi z poprawa nawigacji.
to co znajduje sie w linku ponizej, to zalozmy strona TMiM (po lewej jest menu, itp). jak widac obramowanie takze sie w niej znajduje. zawartosc ramki mozna przewijac, majac szybki dostep do wszystkich danych, zamiast co chwile klikac z prosba o nastepna strone. jak widac grafika jest nadal zachowana tak jak bylo wczesniej. jedna rzecz ktora warto by bylo jeszcze zrobic, to zwiekszenie wielkosci tej ramki (bedzie wiecej miejsca na dane). proponuje jednak nie zwiekszac za pomoca filtrow programu graficznego, tylko tylko wyciac kawalek krawedzi obramowania i go kilkakrotnie zdublowac, dzieki czemu bedzie mozna je rozszerzyc, a grafika katow bedzie nadal taka sama.
powiesz jednak, a co z gorna informacja o nazwie sekcji?
mozna to zrobic za pomoca JavaScript. przyklad dzialania znajduje sie pod linkami "talisman 4ed" oraz "talisman 4,5 polski". jednak jesli wykorzystasz zalaczony kod, to musi sie on znalezc na stronie glownej, a nie tak jak teraz wewnatrz ramki. musisz wtedy tylko usunac fragment "parent". ja zrobilem w przykladzie inaczej, bo nie chcialo mi sie cudowac z robienie menu etc.

http://www.it-krak.pl/tmp/

mam nadzieje ze ten pomysl Ci sie przyda. jak by co, to zawsze mozesz pytac na priva. chetnie pomoge.

--- E D I T
ah, jeszcze jedna rzecz. informacja o tym ze zawartosc ramki jest czescia serwisu. wiadomo, jak ktos znajdzie w google podstrone ktora jest tym co powinno znajdowac sie wewnatrz ramki na stronie glownej, to bedzie to nieciekawie wygladac. mozna ten problem tez rozwiazac za pomoca JavaScript. w ramkowej podstronie bedzie znajdowal sie kod, ktory sprawdzi czy istnieje odpowiednia zmienna (bedzie ona przekazywana z menu, podobnie jak ma to miejsce z podmiana obrazka sekcji.) lub sprawdzi czy na stronie glownej cos tam istnieje (np tez jakas zmienna, albo element). jesli nie, to automatycznie nastapi przekierowanie na strone glowna. gdybys w przyszlosci zechcial zmienic strone na wersje w PHP, to przekierowanie moglo by zawierac zmienna informujaca o tym spod jakiej sekcji to nastapilo. dzieki temu, przekierowana strona glowna miala by juz w sobie otwarta odpowiednia sekcje.
w przyszlosci PHP i tak bedzie niezbedne aby osiagnac pewne rzeczy, jak np newsletter czy ostatnie tematy z forum.


Fanatyk MM (za jego mroczny klimat) od polowy lat 90-tych. Kolekcja:
* Magiczny Miecz + Jaskinia + Grod + Labirynt Magow + Krypta Upiorow + Magia
* Magia i Miecz + Jaskinia + Miasto + Podziemia + Smoki
* Talisman: Magia i Miecz 4.5
* Magiczny Miecz SE
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

speedy, bardzo ładnie to zrobiłeś. =D>
Takie przewijanko w przewijanku strony.

BTW Na jakim Tux'ie siedzisz? ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
speedy
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:31
Lokalizacja: Krakow
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: speedy »

Katiusha pisze:speedy, bardzo ładnie to zrobiłeś. =D>
Takie przewijanko w przewijanku strony.
BTW Na jakim Tux'ie siedzisz? ;)
no niestety, "przewijanko w przewijanku" w przypadku takiej konstrukcji grafiki (ograniczone miejsce, wszystko musi sie miescic w grafice pudelka) musi byc. ale projekt i pomysl Valdiego bardzo mi sie podoba! conajwyzej przydaloby sie wlasnie zrobic takie drobne szczegoly.
siedze na Debianie. popieram takze gentoo, slackware, archlinux, linux from scratch - dystrybucje ktore nie ida w kierunku popularnego ostatnio ubuntu i redhat-podobnych wynalazkow. na szczescie niektorzy po jakims czasie w koncu przesiadaja sie na cos w czym maja pelnie wladzy, a nie system ktory sam za nich rzadzi.


Fanatyk MM (za jego mroczny klimat) od polowy lat 90-tych. Kolekcja:
* Magiczny Miecz + Jaskinia + Grod + Labirynt Magow + Krypta Upiorow + Magia
* Magia i Miecz + Jaskinia + Miasto + Podziemia + Smoki
* Talisman: Magia i Miecz 4.5
* Magiczny Miecz SE
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Eee całkiem fajne :) Ale jakoś bardziej przemawia do mnie prostota obecnej strony głównej Valdiego :]


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12849
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Też wole proste, prosta tabelkę z dodatkami i żadnych udziwnień w stylu ostatnich tematy z forum. Zreszta przewijanie w oknie jest na stronie poświęconej Magii i Miecz już od bardzo bardzo dawna. Strona TMiM'a miała właśnie mieć zastosowane inne rozwiązanie i w sumie jakoś mnie nie przekonuje że tam też powinno być to przewijanie. No ale to jeszcze się zobaczy. Jak to Speed napisałeś oby nie było przerostu formy nad treścią, Strona MiM była Minimalnie obdarzona grafiką i ludziom pasowało że wiedzą gdzie co jest. Pojawił się TMiM moze i zrobiłem troszkę bałaganu z ta dawną edycją ale wszystko myśle będzie przejrzyście w ciągu miesiąca myślę że sie z tym uporam.

Potrzebowałbym osoby która by zadbała o zgromadzenie Materiałów do Działu Inne gry planszowe, (Recenzje oficjalnych gier info o oficjalnych dodatkach, jakieś jak są dodatki autorskie itp.) Jakie gry mają sie znaleźć w "Innych grach planszowych" tu pełna dowolność, chciałbym żeby było to od mocy albionu, poprzez Aliena, do Runebounda i Dungeonera, naprawdę nie wykluczając żadnych gire planszowych.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Valdi pisze:(Recenzje oficjalnych gier info o oficjalnych dodatkach, jakieś jak są dodatki autorskie itp.)
Tak bezczelnie ripować recenzje z innych portali? :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12849
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Można samemu napisać recenzje...


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
ODPOWIEDZ