Walka z Panem Ciemności

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
raven [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 07 wrz 2010, 23:26
Lokalizacja: Sligo
Płeć:
Wiek: 43

Walka z Panem Ciemności

Post autor: raven »

Hello,
Jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego na początek Witam Wszystkich Forumowiczów.
Niedawno zakupiłem TMiM Z dodatkiem Podziemia, i mam małą wątpliwość co do jednej kwestii.
Otóż chodzi mi o walkę z Panem Ciemności,

W instrukcji Napisane jest:
"Walka z Panem Ciemności przebiega zgodnie z normalnymi
zasadami, z tą tylko różnicą, że nie można mu się wymykać,
a walczyć może jedynie Poszukiwacz (Przyjaciele, Zaklęcia
lub Przedmioty nie mogą walczyć zamiast Poszukiwacza)."

natomiast poniżej:
"Jeśli Poszukiwacz pokona Pana Ciemności bez
przeprowadzania walki (np. za sprawą Zaklęcia Dotyk
Śmierci), gracz musi zastosować się do wyniku „0” z listy
Skarbca."


Czy moglibyście wyjaśnić mi o co w tym chodzi, bo jestem trochę zdezorientowany?
Czy można korzystać z przyjaciół, zaklęć i przedmiotów walcząc z Panem Ciemności, ewentualnie z jakiego rodzaju lub których z powyższych (przyjaciół, zaklęć i przedmiotów) nie można użyć w tej walce?

Przepraszam jeśli powielam pytanie ale nie mogłem nigdzie tego znaleźć.


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Witaj. Można użyć wszystkich przedmiotów, zaklęć i przyjaciół z wyjątkiem:
- takich które walczą za Ciebie - czyli np. czar Przyzwanie feniksa
- takich które pozwalają się wymykać - czyli np. czar Niewidzialność


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

raven pisze:Czy można korzystać z przyjaciół, zaklęć i przedmiotów walcząc z Panem Ciemności, ewentualnie z jakiego rodzaju lub których z powyższych (przyjaciół, zaklęć i przedmiotów) nie można użyć w tej walce?
Owszem można, jednak są Czary i Przyjaciele, którzy nie dodają Ci żadnych bonusów do Siły czy Mocy, a walczą zamiast ciebie. Nie potrafię Ci z pamięci przytoczyć teraz żadnego Czaru, w starym MiMie był np. Wojownik o Sile 3 i Mocy 3 albo Gigant Burzy. Obaj mogli walczyć zamiast ciebie. Był jeszcze czar Kula Ognia o różnych Siłach, też walczyła zamiast ciebie. W Talismanie są podobne karty, po prostu nie potrafię teraz ich przytoczyć.
Z nich korzystać nie można w tym starciu. To że nie można się wymykać, to chyba jasne? ;)


Neesty
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 73
Rejestracja: poniedziałek 12 kwie 2010, 10:19
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Neesty »

Mam pytanie odnośnie wybierania Skarbu po wygranej walce z Panem Ciemności i losowania Reliktu po wygranej walce z Orlim Królem. Otóż dlaczego w jednym przypadku jest nagroda wybierana a w drugim losowana?! jakie to ma znaczenia? osobiście uważam, że tego typu karty powinno się wybierać. Ma to być zasłużona nagroda za zwycięską walkę z bossem a nie jakieś losowe "COŚ"". Ostatnio grałam kapłanem który nie może używać broni, pokonałam Orlego Króla i wylosowałam relikt broń (nie pamiętam nazwy) tym samym pozostało wymienienie mi tego bezużytecznego przedmiotu na 1 szt. złota.

Jak wy gracie? czy ktoś zwrócił na to uwagę? może nie mam racji albo przeoczyłam coś w instrukcji? W ostateczności będę z góry przed grą ustalać, że nagrody za pokonanie bossów się wybiera.


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Pan Ciemności to jest ten z podziemi? Ja gram tak, że losuję skarb. Czasem się trafi śmieć, czasem uber artefakt, ale TMiM taki już jest losowy ;) Jeśli chcesz to możesz się przecież zawsze umówić w swoim gronie znajomych i zmodyfikować zasady, które wam nie odpowiadają, nie uważam żeby to był wielki problem ;)


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

Neesty pisze:Mam pytanie odnośnie wybierania Skarbu po wygranej walce z Panem Ciemności i losowania Reliktu po wygranej walce z Orlim Królem. Otóż dlaczego w jednym przypadku jest nagroda wybierana a w drugim losowana?! jakie to ma znaczenia? osobiście uważam, że tego typu karty powinno się wybierać. Ma to być zasłużona nagroda za zwycięską walkę z bossem a nie jakieś losowe "COŚ"". Ostatnio grałam kapłanem który nie może używać broni, pokonałam Orlego Króla i wylosowałam relikt broń (nie pamiętam nazwy) tym samym pozostało wymienienie mi tego bezużytecznego przedmiotu na 1 szt. złota.

Jak wy gracie? czy ktoś zwrócił na to uwagę? może nie mam racji albo przeoczyłam coś w instrukcji? W ostateczności będę z góry przed grą ustalać, że nagrody za pokonanie bossów się wybiera.
W Górach TRZEBA losować skarb, bo jeden z nich umożliwia natychmiastowe zwycięstwo w grze. Gdyby można było wybierać relikty, to gra polegałaby na tym że koronę władzy zdobywa ten kto pierwszy pójdzie w góry. A tak jak jest teraz, to ludzie nie mają pewności czy dostaną arnkel i zdobywanie tego reliktu staje się opcją, a nie koniecznością (bo zanim ktoś ubije 3-4 razy władcę gór, to inny gracz może wejść na koronę władzy zwykłą drogą)

A w podziemiach wybiera się skarb, bo są tak słabe, że losowanie jeszcze bardziej ograniczyłoby opłacalność zdobywania skarbów. (jak ktoś może pokonać władcę podziemi w walce, to już dawno temu powinien był wygrać grę. A nawet jak gra ułoży się tak, że się gracz nadmiernie przypakował, to i tak wygrywa walkę z szefem o 8 punktów i wygrywa grę, żaden skarb do tego nie jest potrzebny)


Neesty
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 73
Rejestracja: poniedziałek 12 kwie 2010, 10:19
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Neesty »

Widzę, że dziewczyna odpisała : ) a chyba mało NAS na tym forum. Ogólnie dzięki. O arnkel nie pomyślałam a fakt, że to mocny relikt. Chyba jednak zmienię zasadę, że trzeba w obu przypadkach wygranej z bossem losować nagrody.


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Widzę, że dziewczyna odpisała : ) a chyba mało NAS na tym forum. Ogólnie dzięki.
:) Nie ma za co.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
ODPOWIEDZ