Co kupić?! Pomocy!

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Zaczęłam czytać opis Anioła śmierci na rebelu i nie wiem czemu wybuchnęłam śmiechem :P
"Bracie Sierżancie Lorenzo, zbierz swój oddział Terminatorów i przypuść szturm na kosmiczny wrak za pośrednictwem torpedy abordażowej. Na pokładzie stwierdzono obecność Genokradów. " LOL ;D
Ghost Stories też przykuło moją uwagę ;>


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Terk [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

Ghost Stories jest super, ma bardzo dobry dodatek, gorąco polecam. Anioł Śmierci został wypuszczony tylko dla kasy ze względu na sukces Space Hulka, mechanicznie i grywalnością jest to straszny gniot wg. większości graczy.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

arai pisze:"Bracie Sierżancie Lorenzo, zbierz swój oddział Terminatorów i przypuść szturm na kosmiczny wrak za pośrednictwem torpedy abordażowej. Na pokładzie stwierdzono obecność Genokradów. " LOL ;D
Płoń heretyczko!
Tak bezczelnie naśmiewać się z idących na śmierć elitarnych sług Imperatora! Walka na Space Hulkach to nie przelewki! Nikt nie wie co czai się za rogiem. Może to być ohydny genokrad, marine Nurgla albo jeszcze inna krwiożercza bestia!


Western
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 204
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 12:11
Lokalizacja: Piła
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Western »

Dzięki za radę. Kupiliśmy z żoną Super Farmera. Gra się świetnie, nie jest zbyt męcząca, zasady proste, w zasadzie nie trzeba nic rozkładać i gra jest od razu gotowa do rozgrywki. W sam raz dla zabicia nudy na 3-4 partyjki. Zapewnia sporo śmiechu przy utracie wszystkich zwierząt mając już zwycięstwo w zasięgu ręki. I cenowo całkiem całkiem (w biedronce za ok 50pln).


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Ja kupiłam to Alcatraz, ale jeszcze nie grałam ;)


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

Moja propozycja \:D/ Zdaj relację ja pograsz kiedyś :) Ja też nie znam z autopsji tylko opis mi się podobał bardzo.


Awatar użytkownika
Terk [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

Ja dostałem Alcatraz wraz z dodatkiem, który testuję od twórców i jeśli nie macie wśród znajomych zbyt wielu obrażalskich, to polecam. Ostrzegam, że gra może czasem irytować. Moim znajomym przypadła do gustu i już sporo w to cisnęli.


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Jasne, wezmę pewnie na zlot :)


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Western
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 204
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 12:11
Lokalizacja: Piła
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Western »

Ok, jako że już jakieś pytanie postawiłem w tym temacie, w wyniku waszych odpowiedzi i podpowiedzi staliśmy się wraz z małżonką posiadaczami Super Farmera z której to gry jesteśmy zadowoleni, zadam kolejne pytanko. Zastanawiamy się nad zakupem 2 pozycji z listy:
Wiochmen 2
Munchkin
Sabotażysta
Uga Buga!
Kolejka
Tik Tak Bum
Oraz mile widziane oczywiście wasze propozycje.

Gry powinny spełniać następujące warunki:
a) nie nudzić się (liczy się to, aby każda rozgrywka była inna, emocjonująca, ciekawa)
b) mieć proste, nie skomplikowane zasady, aby nawet osoby nie związane ze światem gier nie umarły z nudów i nie zrozumienia, podczas przedstawiania zasad gry
c) być grywalne w min 2 osoby, max6-8 osób
d) Miło jeśli by miała dodatki ale nie jest to warunek niezbędny
e) Maksymalny koszt za 2 pozycje to 150-200 pln


W tej chwili mamy: jako podstawowa gra Talisman ze wszystkimi dodatkami (ulubiona pozycja z gier aczkolwiek nieraz szczególnie na grę na 2 osoby lub na imprezę, nie chce się tego giganta rozkładać), Gra o Tron, Eurobiznes, prawo Dżungli, Jenga, Czarne Historie oraz wspomniany Super Farmer ).

Proszę o podpowiedzi: Co kupić?


Awatar użytkownika
Łosiu
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Konteksty
Krasnoludzka Kopalnia
Posty: 331
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 20:36
Lokalizacja: Krosno/Poznań
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Łosiu »

Polecam (wraz z małżonką) Osadników w wersji karcianej (tu oto do wglądu http://www.rebel.pl/product.php/1,1010/ ... ciana.html). Jest dwuosobowa, stosunkowo tania, nie zajmuje dużo miejsca (spokojnie się na stole mieścimy), zasady też nie są jakieś skomplikowane (choć instrukcja jako taka jest obszerna, wiadomości potrzebne do rozegrania pierwszej partii da się przekazać krótko i zwięźle). Wiadomo, odbiega od oryginału, ale moim zdaniem jest to gra na poziomie i z czystym sumieniem polecam :)
A, dodatki istnieją, ale tylko po niemiecku z tego co mi wiadomo. W każdym razie nie po polsku niestety... Swoją drogą ciekawe, że instrukcja zawarta w pudełku wspomina o nich, a nie zostały wydane :P
Co do Sabotażysty to we dwójkę (da się w ogóle grać?) nie ma co. I polecam tylko i wyłącznie podstawową wersję gry, w rozszerzeniu zwycięstwo sabotażystów jest praktycznie niemożliwe.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

również popieram osadników, świetna gra ze sporą dawką interakcji, z tym że minimum 3 osoby do gry.
Podobnie sprawa ma się praktycznie ze wszystkimi grami, które wymieniłeś, no może poza Wiochmenem.

Od siebie polecę Kolejkę, prosta, ładna przyjemna gra. Ze średnio skomplikowanych gier (instrukcja może odstraszać ale sama gra jest banalna) polecam również Filary Ziemi. Gra działa na 2 graczy, a z dodatkiem do 6.


Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Ja polecam K2, można grać nawet samemu. Istrukcję można pojąć dosyć szybko bo już 3 dnia wyprawy (3 tura) z 18, podczas pierwszaj gry, przebiega ona płynnie. Nie wiem tylko jak z regrywalnością przy częstym graniu. Jest dostępny dodatek w postaci dwustronnej planszy.

Ewentualnie Ticket to Ride: Europa za ok. 130 zł + coś tańszego, np. zombiaki.

Sabotażysta najlepiej spisuje się w jak najpełniejszym składzie. Na 2 osoby chyba nie da się grać (od razu wiadomo kto sabotuje).


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

ticketa to nawet ja mam na zbyciu w idealnym stanie i kartami zalaminowanymi, a rzeczywiście, gra jest warta polecenia z uwagi na mega proste zasady, a rozgrywka jest super wciągająca. Świetna jest również saklowaność gry, od 2 do maksimum osób, działa świetnie. I pomimo, że okłada ma lipny rysunek wskazujący, że to gra dla dzieci, to nie prawda :)


Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Polecam ponadto Cytadelę. Jest to karcianka od 2-8 graczy, z prostymi zasadami, na ok. 60 minut, za ok. 70 zł. Do końca nie wiadomo kto wygra, za każdym razem wciąga. Przy każdej liczbie graczy grało mi się dobrze, choć im więcej tym jeszcze ciekawiej.


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Z tych, które wymieniłeś to polecam Munchkina :) Jest wiele dodatków, nie ma rozkładania, więc można w nią zagrać bez długich przygotowań.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

I właśnie dla tych powodów. Zamówiłem Munchkina ed Ed. Serdecznie polecam mila i śmieszna zabawa


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

ale Munchkin działa na 3+ graczy tylko. We dwie osoby szkoda sobie głowę zawracać bo się grać nie da :?


Awatar użytkownika
Łosiu
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Konteksty
Krasnoludzka Kopalnia
Posty: 331
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 20:36
Lokalizacja: Krosno/Poznań
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Łosiu »

Kaktus+ pisze:również popieram osadników, świetna gra ze sporą dawką interakcji, z tym że minimum 3 osoby do gry.
Kaktus, za przeproszeniem głupoty gadasz ;) Właśnie specjalnie pisałem i link wkleiłem do edycji KARCIANEJ, przeznaczonej TYLKO dla 2 graczy. Wiem, bo mamy i gramy z żoną ;)


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Łosiu pisze:Kaktus, za przeproszeniem głupoty gadasz
Ja o planszowych osadnikach piszę. Spróbuj zagrać we dwie osoby :roll:


Awatar użytkownika
Łosiu
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Konteksty
Krasnoludzka Kopalnia
Posty: 331
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 20:36
Lokalizacja: Krosno/Poznań
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Łosiu »

Napisałeś, że minimum 3 osoby, a rozmawiamy o 2 różnych grach ;)


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

teraz wiem, że rozmawiamy o różnych grach :P Do planszowych Osadników potrzeba 3 osób i tę właśnie grę Ci polecam :)

Zerknij sobie też z ciekawości na Dominiona. Bardzo prosta karcianka, a dająca mega możliwości :) I działa na 2 osoby :P


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Ja w Dominiona raz grałam i mi się kompletnie nie spodobał :) Ciągnie się karty non stop i patrzy jak przeciwnik ciągnie karty ;P
A co do Munchkina, to poleciłam go według kryteriów które podał Western. 3 osoby spełnia kryterium min. 2 osoby :) Kolejka też jest fajna, ale myślę, że mniej regrywalna.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Western
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 204
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 12:11
Lokalizacja: Piła
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Western »

Dzięki wszystkim za odzew i propozycje, jestem na etapie przeglądania zasad. Oczywiście jeśli coś tam jeszcze wam do głowy przyjdzie, to chętnie się zapoznam z tymi pomysłami.


rumpel_zbuj
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: piątek 25 sty 2013, 09:57
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: rumpel_zbuj »

Hej,

Talisman to gra, od której zacząłem przygodę z planszówkami, po zakupie kilku dodatków, mam ochotę teraz na coś nowego. Oprócz MiMa, grałem wyłącznie w horror arkham i teraz szukam nieco innych wrażeń.
  • * Po pierwsze, zależy mi na negatywnej interakcji między graczami. Chociaż minimalna, ale istnieć musi! Kooperacje odpadają
    * Musi być podłoże fabularne i klimat
    * Najlepiej, żeby była dobrym połączeniem świadomych decyzji i losowości (trochę mniej losowe od talismana)
    * Oprócz stałej ekipy, często gra 1-2 obce osoby, a poza tym też podczas rozgrywek pojawia się alkohol, więc fajnie, aby zasady były łatwo przyswajalne i żeby grało się dosyć intuicyjnie. Tak, że można sobie pyknąć partyjkę na luzie, ale i również w pełni na rozgrywce się koncentrować, w zależności od humoru :P
    * czas gry - około 1-3h, ale nie może przekraczać 3h! (w talismana często gramy 5h i prawei nigdy nie dokończymy gry)
Obecnie rozważam dwa tytuły:
* Osadnicy z Catanu ale gra wydaje się być trochę zbyt losowa
* Warhammer Chaos w starym świecie ale tutaj nie wiem czy zbyt złożona. Nie mam za bardzo kompanów do gry w tym klimacie, a obecnych rozgrywka wymagająca zbyt dużej aktywności umysłowej, może trochę przerosnąć, gdy w grę wchodzi wieczorna partia przy alkoholu po dniu ciężkiej pracy :P no i strasznie podoba mi się mroczny klimat tej gry
* Agricola - mógłby się ktoś wypowiedzieć jak ta gra prezentuje się w kontekście wyżej wymienionych cech?


Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

Jeśli lubicie Pratchetta to polecam Świat Dysku: Ankh Morpork.
Drugi tytuł to karciany Warhammer: Inwazja.


ODPOWIEDZ