Ulubiony Przyjaciel

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Ulubiony Przyjaciel

Post autor: Mały Nemo »

C&P z działu o MiMie. Podaj swojego ulubionego Przyjaciela z Talisman: Magii i Miecza i uzasadnij, co ciekawego w nim jest, że go tak lubisz!


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
sekol
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:41
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: sekol »

Jednym z lepszych przyjaciół jest Kolos (o ile się nie mylę to z Podziemi on jest) dodaje aż 2 pkt siły i dodatkowo zamiast badać kartę miejsca możemy ją zburzyć i wylosować następną kartę. :mrgreen:


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

sekol pisze:Jednym z lepszych przyjaciół jest Kolos (o ile się nie mylę to z Podziemi on jest) dodaje aż 2 pkt siły i dodatkowo zamiast badać kartę miejsca możemy ją zburzyć i wylosować następną kartę. :mrgreen:
Niet, jest ze Żniwiarza ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

sekol pisze:Jednym z lepszych przyjaciół jest Kolos (o ile się nie mylę to z Podziemi on jest) dodaje aż 2 pkt siły i dodatkowo zamiast badać kartę miejsca możemy ją zburzyć i wylosować następną kartę. :mrgreen:
Karte musisz zbadać, zburzyc miejsce mozesz tylko na poczatku tury kiedy opuszczasz obszar.
Rzeczywiście Kolos to jeden z fajniejszych Przyjaciół.

Gdy gram postacią typowo magiczną to moim ulubionym jest Rumak bo daje potęznego bonusa do siły w walce. Świetny jest tez Homunkulus - wiadomo +2 do Mocy i dodatkowo mozna zamieniać zaklęcia kiedy wylosuje sie jakies marne.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

homonkulus chyba dodaje tylko sile i moc dla niedobrych (a 2 do mocy i przesiew zaklęć robi chowaniec, o ile mnie pamięć nie myli)

ja mam dwóch ulubionych przyjaciół. Chowaniec jeśli gram postacią o zdolnościach zaklęciowych, bo trudniej o sytuację żeby się zaklęcia blokowały. No i zabójca demonów, bo po kilkunastu turach bez porażki jest się baaardzo do przodu.


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

guciomir pisze:homonkulus chyba dodaje tylko sile i moc dla niedobrych (a 2 do mocy i przesiew zaklęć robi chowaniec, o ile mnie pamięć nie myli)
Fakt, pomyliłem sie, chodziło mi o Chowańca


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Arbaal
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 13:59
Lokalizacja: Ze Świata Pomiędzy... a tak na serio to Krk :)
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Arbaal »

1. Rumak - Wiadomo za co. Może dodać dużo siły w zależności od karty postaci i jest małe ryzyko na utratę go :)
2. Chowaniec - Opcja z wymianą czarów jest spoko i do tego dwa do mocy.
3. Dziewica - Ją po prostu lubię za to że jest dziewicą bo drugiej takiej nie ma w grze :mrgreen: i taka słabsza wersja chowańca :D
Nie pamiętam poszukiwaczy z Gór a nie mam gry pod ręką.


ObrazekObrazek
Murder665
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 08 sie 2011, 18:54
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Post autor: Murder665 »

Muł i i koń z wozem, bo zawsze jak zaczynam zdobywać fajne przedmioty to ich nie ma... :(


wook
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 sie 2011, 23:50
Lokalizacja: Gondor
Płeć:

Post autor: wook »

Ja tam za to lubię mieć w zanadrzu Św. Józefinę ;] nie raz, nie dwa uratowała mi życie.
Władca demonów też jest bardzo ciekawym przyjacielem bo ciągniemy więcej kart, więc szybciej koksimy
Rumak natomiast potrafi nieźle namieszać w rozgrywce kiedy dostanie go np. postać o dużej mocy początkowej.


Awatar użytkownika
FilipsO
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: piątek 09 gru 2011, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: FilipsO »

Koń z wozem, rumak, kolos i przewodnik (xd). Nie wiem czemu lubię przewodnika. Często mam ich 2.


ODPOWIEDZ