Gry niekomercyjne

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
KrowaQ [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: środa 24 gru 2008, 16:42
Lokalizacja: Galicja
Płeć:

Gry niekomercyjne

Post autor: KrowaQ »

Witam wszystkich. Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat niekomercyjnych gier paragrafowych dostępnych na http://gryparagrafowe.webpark.pl/ Faktem jest to, iż rynek paragrafowy w naszym kraju nie jest zbytnio rozbudowany. Właściwie to w praktyce niemal nie istnieje… Jednak wciąż powstają nowe gry pisane dla fanów przez fanów (jak chociażby Sąsiedzi Lonesbury). Co myślicie o ich poziomie? Czym dla Was jest „dobra gra paragrafowa?”


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12811
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Hmm próbowałem zagrać pare razy w gry z tamtego portalu, niestety paragrafem są tylko z założenia. Znaczy sie oczywiście miło że powstają, tylko co to za sens gdy paragraf po paragrafie przechodze do następnego, a dokładniej "ble ble ble.... przejdź do paragrafu 4" w paragrafie "ble ble ble .... przejdź do paragrafu 35" w paragrafie 35 znów tylko tekst i na koniec przejdź do paragrafu 12 lub wróć do paragrafu 4", może i mam zaduże wymagania i chciałbym by powstawały gry na miano wojownika autostrady, ale w liniowe paragrafy niema przyjemności grywać.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
KrowaQ [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: środa 24 gru 2008, 16:42
Lokalizacja: Galicja
Płeć:

Post autor: KrowaQ »

Są lepsze i gorsze projekty. Ja na ten przykład również wole grać (i pisać) w rozbudowane, długie gry bez jednego, konkretnego zakończenia, z alternatywnymi wątkami fabularnymi. Po prostu moim zdaniem im więcej ludzi będzie "bawić się" w pisanie paragrafów tym lepsze projekty będą powstawać. Zależy też kiedy odwiedzałeś serwis, bo w tym roku download wzbogacił się o kilka pozycji większego, że sie tak wyrażę, kalibru.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12811
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Ja natomiast nie rozumiem poco ludzie piszą paragrafy w html, czy jakiś programach. Osobiście gram w paragrafówki w gdzieś w drodze, nigdy przy komputerze, dlatego idealnym strzałem był WA. Mały format, ołówek i podróż PKSem na wieś :D Także każda gra paragrafowa powinna być przede wszystkim zrobiona w formacie dokumentu tekstowego a później dopiero przełożona na inne języki - to według, mnie.

KrowaQ,
Rozumiem że w większość gier grałeś, możesz wypisać te najciekawsze tytuły? i Przy okazji masz jakieś tytuły które nie są tam zamieszczone?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
KrowaQ [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: środa 24 gru 2008, 16:42
Lokalizacja: Galicja
Płeć:

Post autor: KrowaQ »

Ja też preferuje tradycyjne formy, doc, albo pdf; wydruk, taśma, zszywki i już jest zabawa :D
Co do niezamieszczonych, to ostatnimi czasy informacje o znalezionych gdzieś w czeluściach neta grach trafiają właśnie tam. Zatem obecnie jest to najbogatszy zbiór paragrafów w sieci.

Co do ciekawych gier:

Fabularne i mieszane: Patrol w Yorksze, Tajemne oblicze świata, Ręka Pana, Sąsiedzi Lonesbury (gra świetna, niestety forma nie do wydruku), Ostatni kurs i Dinara:Prastare szczyty (dwa ostatnie tytuły są dość obszerne; 50 i 76 str w wordzie)

Labiryntowe: Poszukiwania korony, Twierdza (demo), Sanktuarium.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Hola hola KrowaQ :> Jak to w praktyce nie istnieje? :> Przeczytałeś całą sekcję dotyczącą paragrafówek na tym forum? :> Chłopaki z Fabryki Gier tworzą obecnie zajefajne paragrafówki. Polecam się zainteresować. Są bardzo rozbudowane i nieliniowe.

http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=1821

Mój faworyt Wojownik Autostrady to przy tych grach - pikuś ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
KrowaQ [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: środa 24 gru 2008, 16:42
Lokalizacja: Galicja
Płeć:

Post autor: KrowaQ »

Wiem, temat "więźnia labiryntu" pojawił się bodajże jeszcze w sierpniu na forum poświęconemu paragrafówką. Chodzi mi o to, że do tej pory po wielu latach wyszedł 1 tytuł, teraz 2 na etapie korekty. A jednak gra na 10 lat, a nawet więcej (no, jest jeszcze księga labiryntu z 2007) to w praktyce tyle co nic. Gdyby w ciągu roku wychodziło kilka pozycji można by mówić o rynku, ale to świetnie ze wszystko zmierza w dobrym kierunku.
A co do tych gier... Grałeś może w więźnia labiryntu? Bo od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem, jednak po prostu jakoś nie podchodzą mi labiryntówki. Czy gra to najczystszy w swej formie labirynt? Penetrowanie kolejnych komnat, itp. ?


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

W sumie racja, że za dużo się nie dzieje, ale patrząc na wieloletnią posuchę to mamy rewolucję :P
KrowaQ pisze:Grałeś może w więźnia labiryntu? Bo od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem, jednak po prostu jakoś nie podchodzą mi labiryntówki. Czy gra to najczystszy w swej formie labirynt? Penetrowanie kolejnych komnat, itp. ?
Grałem :) Generalnie jest to całkiem fajny labirynt. Chodzisz, penetrujesz komnaty, zbierasz artefakty potrzebne do ukończenia gry. Dużo się dzieje, często musisz wracać po swoich ścieżkach. Chyba nie da się ukończyć tej gry bez przynajmniej jednego zejścia z tego świata ;) Trzeba tylko dobrze sobie mapę rysować bo się można pogubić :D Gra ma naprawdę fajny klimat.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
KrowaQ [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: środa 24 gru 2008, 16:42
Lokalizacja: Galicja
Płeć:

Post autor: KrowaQ »

Fakt, rok 2008 przyniósł nie lada zmiany. I dobrze :D Według mnie paragrafówki mają w sumie zbyt duży potencjał żeby tak po prostu wysłać je do lamusa.


Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Dosyć niedawno pojawili się Odkrywcy nowych światów w wersji elektronicznej link


ODPOWIEDZ