Co kupić?! Pomocy!

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
Terk [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Co kupić?! Pomocy!

Post autor: Terk »

Jako, że ostatnio nazbierało mi się trochę gratisowej kasy, chciałem sprawić sobie jakieś ciekawe pozycje planszówek i/lub karcianek. Chodzi o to, że bardzo często odwiedzają mnie znajomi, a ja bardzo lubię grać we wszelkiego rodzaju karcianki/planszówki, to jak już ktoś się pojawił, to mogę go wykorzystać, bo czemu nie xD. Chciałbym mieć coś dla każdego, żeby każdego dało się czymś zainteresować i aby były opcje ciekawej gry w praktycznie dowolną ilość graczy, potrzeba czegoś z prostymi zasadami, co by można było grać po 10 min tłumaczenia, jak i gry z bardziej rozbudowaną mechaniką, co by zaspokoić starych wyjadaczy też są potrzebne. Oczywiście nie da się zapewnić wszystkiego jednym tytułem, dlatego liczę na propozycje całych list gier. Aktualnie posiadam lub mogę pożyczyć od znajomych poniższe pozycje: MiM, MM, Dominiom, Sabotażysta, Dungeoneer, Horror w Ankham, Jungle Speeda, Munchkina, Scrabble, szachy i oczywiście 2x niezastąpione talie tradycyjnych kart xD. Co radzilibyście dokupić, albo jak byście widzieli zestaw, który by spełnił moje oczekiwania, jeśli miałby być budowany od zera? Aktualnie myślałem, czy by nie dorzucić do tego Wikingów i Neuroshimy Hex, zależy mi też na czymś w co by się bardzo dobrze grało w 2 graczy i myślałem nad jakąś dodatkową grą kooperacyjną.
Ostatnio zmieniony czwartek 12 maja 2011, 14:17 przez Terk, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Jungle Speed - dobrze że o tym wspomniałeś - gra idealna na każdą okazję a radochy daje co nie miara :) Panów moheratorów przepraszam za mało wnoszący post, ale ubaw przy Jungle Speed (zwłaszcza angielska wersja, bo polskie Prawo Dżungli jest imho gorsze) jest rzeczywiście wyjątkowy i jest godzien polecenia bez względu na granice wiekowe :)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Polecam Smallworld - zasady do wytłumaczenia w 5 minut. Nieustanna interakcja, przyjemnie gra się zarówno w 2 jak i 5 osób

Recenzja:
http://www.rebel.pl/repository/files/re ... f?aff=1957

Prawdziwą furorę robi u mnie Battlestar Galactica (nie trzeba znać serialu, choć pomaga wejść w klimat). W zasadzie od roku jest u nas numerem jeden i staramy się przynajmniej raz na 2 tygodnie zagrać. Minus ,że można grać od 3 graczy, a najlepiej gra się na 5.

Recenzja:
http://www.rebel.pl/repository/files/re ... f?aff=1957


Awatar użytkownika
Terk [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

Jeśli chodzi o Small World, to w recenzji gry widnieje stwierdzenie, że w pewnym momencie gra robi się schematyczna. Tak samo jest w Twoim odczuciu, czy może jednak można w nią grać więcej czasu np. w 2 osoby i dalej mieć nowe pomysły na strategie? Czy nie jest tak, że dany sposób gry jest najlepszy i późniejsze partie wyglądają niemal identycznie?


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Wiesz Small World mam 2 miesiące. Gramy przynajmniej raz w tygodniu (czasem zdarza się, że 2 razy pod rząd) i nie odczuwam znużenia - cały czas mam radość z gry :) Wiesz według mnie ta gra jest schematyczna jeżeli uznamy, że np Talisman jest schematyczny, bo polega na tym ,że w każdej partii trzeba zdobyć Koronę Władzy :D W Small Worldzie gra polega tylko na ciągłym podbijaniu terenów i odpowiednim wybieraniu ras w odpowiednim czasie (dla niektórych tylko, dla mnie aż), a rasy i ich zdolności są losowe i w zasadzie nie zdarza się, żeby w dwóch grach pod rząd pojawił się ten sam zestaw (rasa + umiejętność). Jeżeli do tego dojdzie element polityki i pozostali gracze na turę lub dwie sprzymierzą się przeciwko jednemu (u mnie panuje zasada lej lidera) nie ma mowy o powtarzalności.

Strategie dobierasz w zależności od tego jaki Ty, jak i Twój przeciwnik macie zestaw rasy i umiejętności. Oczywiście Są pewne schematy grając poszczególnymi rasami (np. wejść Niziołkami tak, żeby zablokować z jednej strony całkowicie dostęp do siebie), ale wymagają one spełnienia pewnych warunków - np. małego zagęszczenia w pewnym rejonie, a oto już trudno.

Podsumowując:

Nie widzę w Small Worldzie jakiejś ponadprzeciętnej schematyczności. Grając w 2 osoby da się oczywiście trochę do niej przyczepić, bo wiadomo, że będziecie walczyć tylko ze sobą, jednak grając w 3, 4 lub 5 już w ogóle nie może o niej być mowy, bo na planszy robi się istny kocioł bałkański.
Ostatnio zmieniony niedziela 16 maja 2010, 13:05 przez 7Tristan, łącznie zmieniany 2 razy.


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Ja bym dodał ze swojej strony dwie skrajne pozycje:
Machina - prosta karcianka, zasady da się ogarnąć w 5 minut, gra się bardzo przyjemnie, prosto i zabawnie, krótko i treściwie
Gwiezdny kupiec - coś dla bardziej wymagających graczy, skomplikowana ale świetna gra, rozgrywki są długie ale bardzo wciągające (gra o której w całym internecie nie znajdziesz ani jednego złego słowa)


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

To moje będzie pierwsze :twisted: . Gwiezdny Kupiec jest uciążliwy i długi, nigdy nie udało nam się rozegrać partii do końca.


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Tak mi się przypomniało. Jeżeli lubisz gry kooperacyjne to super jest Ghost Stories (można grać nawet w jedną osobę i niezależnie od liczby graczy gra się tak samo przyjemnie). Jedyny minus, że jak ktoś ma zapędy dyktatorskie to będzie starał się myśleć za wszystkich graczy :P

Recenzja:

http://www.rebel.pl/repository/files/re ... f?aff=1957


Awatar użytkownika
Terk [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

Właśnie ze mną jest ten problem, że często narzucam innym swoją wolę i czasem gram wszystkimi na raz... Inny problem to taki, że większość znajomych uważa, że najlepszy sposób na zapewnienie sobie realnych szans na wygraną, to wyeliminowanie mnie z rozgrywki w pierwszej kolejności i zazwyczaj wiele gier zaczyna się od koalicji wszyscy vs ja xD.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Zdecydowanie polecam:
- Runebounda - na prawdę świetna gra i zarzuty o kiepskiej interakcji są moim zdaniem wyssane z palca. Wszystko zależy od graczy. Mało tego, masz sporą ilość dodatków dzięki temu gra szybko Ci się nie znudzi. Najczęściej grywamy w 2 osoby i rozgrywka jest bardzo przyjemna.

- Cywilizacja - polecam gorąco, prawdziwie epicka gra. Jeżeli grałeś w komputerową wersję, tę planszówkę pokochasz od razu. Dostępna od ręki w każdym internetowym sklepie z grami planszowymi.
- Battletech - jeżeli uda Ci się zdobyć ten tytuł, to będziesz mógł toczyć prawdziwe taktyczne boje. http://www.battletech.terramail.pl/frames.html
- jeżeli lubisz strategie to na allegro pojawiają się dosyć często tytuły wydawnictwa Dragon takie jak: Grunwald, Kreta, Ardeny itp. Kawał dobrej gry i bardzo często można je nabyć w atrakcyjnej cenie. Dla fana strategi pozycja obowiązkowa.

[ Dodano: Nie Maj 16, 2010 1:31 pm ]
Bardzo przyjemnie gra się w Osadników z Catanu. Interakcja olbrzymia, przyjemna rozgrywka, proste zasady i kilka dodatków, sprawią że gra może się podobać


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Kaktus+ pisze:Battletech - jeżeli uda Ci się zdobyć ten tytuł, to będziesz mógł toczyć prawdziwe taktyczne boje
Ja bym Battletecha nigdy nie nazwał grą planszowa bo nie ma on z planszówkami nic wspólnego. Jest to zaawansowany bitewniak. Żeby przyswoić jego zasady (co nigdy mi się nie udało) potrzeba kilku dobrych dni. Jego instrukcja to prawdziwa księga z mnóstwem tabelek i wzorów.

Co nie znaczy oczywiście, że jest to zła gra. Jest po prostu mega skomplikowany.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Hellhound pisze: Co nie znaczy oczywiście, że jest to zła gra. Jest po prostu mega skomplikowany.
Fakt. Sama instrukcja wcale długa nie jest. Niestety napisana jest językiem not user friednly i każdy akapit jest tak napakowany istotnymi informacjami, że głowa może rozboleć.
Mimo wszystko, to nadal gra planszowa. Instrukcja do bitewnika, to prawdziwa księga.


Western
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 204
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 12:11
Lokalizacja: Piła
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Western »

Poszukuję gry do pogrania w 2 osoby (ja i żona).
Uwielbiamy Talisman, ale czasami po prostu nie chce nam się wyciągać tej mega planszy itd. Co byście zaproponowali jako alternatywę?
Zastanawiałem się nad zakupem gry Drako - dla 2 osób, szybka więc pół wieczoru nad 1 rozgrywką się nie siedzi, wykonanie...? No własnie graliście w to? Jakieś opinie na temat tej gry?
A może coś podsuniecie bo cena trochę mnie przeraża 90 pln to już sporo - w ostateczności mogło by być ale fajniej by było się tak w 50 pln zmieścić. Acha i gra tu warunek konieczny powinna mieć proste zasady oraz bezwzględnie być w języku polskim.
Ostatnio zmieniony środa 09 lis 2011, 16:19 przez Western, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Terk [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

The Hive, ale może się szybko znudzić. Polecałbym neuroshimę Hex, albo jakąś prostą karciankę, jeśli cena ma być niska.


937
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 06 paź 2011, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: 937 »

Może fasolki :) albo Super Farmer, krótkie gry na zabijanie czasu. Kosztują około 30-40 zł


"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Super Farmer jest super grą, zwłaszcza że z powodzeniem możesz w nią grać nawet z kilkuletnimi dziećmi!


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Co do Drako napisałabym na twoim miejscu do Rogo, bo jego brat niedawno wygrał tą grę w konkursie o ile dobrze pamiętam. Miałbyś recenzję z pierwszej ręki :)


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

Zombiaki, a przede wszystkim Zombiaki 2 są fajne i szybkie, a do tego w miarę tanie. Z kolei Farmer ma tę zaletę o której pisał Nemo, goście z dziećmi wpadną, czy rodzina się będzie powiększać czy jeszcze co i zachowa aktualność cały czas :D A od siebie polecam jeszcze super karciankę Guillotine, z tym że jej nie ma po polsku (na eBay od 7 dolarów do kupienia obecnie, za 10 to już na pewno sie trafi, plus przesyłka. Więc trochę kosztów będzie, ale i tak taniej niż większość planszówek na rynku)


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Jeśli chodzi o grę Super Farmer, to zamiast niej lepiej nabyć oryginał - grę Hodowla Zwierzątek.
Oryginalna gra została opracowana podczas okupacji przez wybitnego polskiego matematyka, profesora Karola Borsuka. Gra została wydana przez Muzeum Powstania Warszwskiego.

http://www.muzeum1944.home.pl/sklepik_m ... rod_id=166

Grając w Super Farmera czy Hodowlę Zwierzątek, warto wiedzieć, że podczas mrocznych dni okupacji, właśnie przy tej grze ludzie uciekali od wszechogarniającego zła.


Awatar użytkownika
Terk [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

Ewentualnie jest wydanie kieszonkowe Granny bodajże, które jest mniejsze, więc łatwiej je przetransportować i znacznie tańsze.


Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

Ciekawa ta sprawa z wydaniem Hodowli Zwierzątek. Muzeum Powstania ma wiele ciekawych inicjatyw, a o tej nie słyszałem wcześniej


Awatar użytkownika
Space86
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Space86 »

Ja jeszcze moge polecić śmiało "Wiedźmin przygodowa gra karciana"
dla dwóch do czterech osób na Allegroszu chodzi po około 45-50 zł

I obowiązkowo Zombiaki 2 i zombiaki wydanie 3 poprawione :} talia po 30 zł a frajdy co nie miara :}


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Jak wspomniała Araika, mój brat wygrał Drako, ale gra jeszcze nie doszła, więc nic na jej temat powiedzieć jeszcze nie mogę ;)
Tak jak pisali - Zombiaki fajna sprawa, ale ja nie mogę w to grać na okrągło :P Znudziłoby mi się za szybko ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Mój brat stwierdził, że Drako jest fajne, proste, szybkie, ale do pogrania 2 razy po jednej stronie i 2 razy po drugiej - wg niego do ciągłego grania się nie nadaje.

Ja jeszcze nie grałem, więc tylko zasięgnąłem jego opinii ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Western
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 204
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 12:11
Lokalizacja: Piła
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Western »

Ok dzięki za opinie. Trochę czasu do świąt jeszcze zostało więc czekam na dalsze propozycje. Niestety tematyka zombiaków żonie do gustu nie przypadła ;-P


ODPOWIEDZ