Horror w Arkham

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o świecie H. P. Lovecrafta.
ODPOWIEDZ
Hellhound [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Horror w Arkham

Post autor: Hellhound »

Chciałem się zapytać czy ktoś z Was to ma lub w to grał. Chętnie dowiem się czegoś więcej o tej grze, jeśli jest to możliwe prosiłbym o krótką recenzję. W internecie jest trochę informacji, ale głównie są napisane przez graczy będących fanami Lovecrafta są więc trochę tendencyjne.

Chodzi mi o to czy:
- Ta gra się będzie podobać osobie, która nigdy nie czytała Lovecrafta (nie o mnie chodzi, ja tam go lubię)? Czy to właśnie klimat jest najmocniejszym jej atutem?
- Co z mechaniką? Czy jest grywalna? Czy trzeba przeczytać sto tysięcy stron zanim się zrozumie o co chodzi?
- Czy w dwie osoby gra się fajnie czy niezbyt?
- Co z tym trybem solo? Czy się sprawdza czy wygląda tak jak w "Labiryncie śmierci" lub "W imieniu Ziemi" czyli rzuć dziesięć razy kostką, przesuń żeton, rzuć dziesięć razy kostką, przesuń żeton itd.

Dzięki.


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Szczerze polecam recenzje mojej koleżanki z redakcji:

http://www.rebel.pl/repository/files/re ... f?aff=1957


Hellhound [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Dzięki.


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Dobra to lecim, gra jest czaderska po MiM to druga moja ulubiona gra i kolwjna do której przekonałem swoją pszczółkę. Nie musisz czytać Lovecrafta aby polubic te gre możesz mi wierzyc. Mechanika nie jest mega skomplikowana pare razy pograsz i będzie spoksik, oczywiście najlepiej zacząć od podstawki, bo nawet jak znasz angielski to radziłbym ci się powstrzymać bo w dodatkach wiele nowych rzeczy dochodzi i można się pogubić.
Tak to masz podstawkę i też mozesz szaleć - na pewno jest trochę rzeczy do opanowania jak np. ilośc faz i co w każdej robisz, ruchy potworów i w szczególności statystyki, które sa na żetonach - na bank będziesz zerkał do instrukcji.
Co do ilości osób - ja grałem juz nie raz z Maja i jest oki, lecz najfajniej gra się w 5 osób, więcej to jest 7 - MASAKRA no chyba, że wszyscy gracze ze soba współżyją ja w symbiozie to gra przebiega gładko ale wystarczy, że któryś wymięknie i masz sajgon - gra się mega dłuży.....

Co do trybu solo - nie grałem ale na forum czy galakty czy Fantasy możesz poczytać, angielski mniemam znasz więc problemu nie powinno być.
Osobiście polecam..... jedyny minus polskie tumaczenie Galakty i jej genialne szkolne błędy.....ręce opadają ale to taki drobny szczegół, który nie powinien popsuć ci gry.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Hellhound [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Dzięki wielkie. Coraz bardziej się nakręcam na tą grę. Ja osobiście uwielbiam Lovecrafta ale właśnie pod kątem innych graczy pytałem. No to w takim razie jak uzbieram trochę kasy to na pewno zakupie :)


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

oczywiście najlepiej zacząć od podstawki, bo nawet jak znasz angielski to radziłbym ci się powstrzymać bo w dodatkach wiele nowych rzeczy dochodzi i można się pogubić.
Myślę że nawet nie trzeba angielskiego znać bo Galakta wydała tą grę w języku polskim :)


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

HunteR pisze:wydała tą grę w języku polskim
Taaa świetnie że wydała a widziałeś jak wydała?????? to jest mega ważne pytanie bo chyba do konca nie doczytałeś mojego postu? osobiście po znalezieniu mnóstwa buraków i to nawet na planszy to ci powiem, że jestem zawiedziony i za tą kasę mogłem mieć angielska wersję - dla mnie ten język nie jest wielce problematyczny.
Z tego względu jesli Hellhound ma wydać tyle kasy na polska wersje to wpierw bym radził zerkną na galakte czy ci geniusze zamierzają zrobić dodruk - na forum jest temacik z bykami, nie wiem Hunter jak ty na takie rzeczy patrzysz ale ja mogę pominąć parę niedoróbek ale nie aż tyle.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Wybacz, faktycznie nie doczytałem ostatniego akapitu. A gry w ręce nie miałem, widziałem tylko kiedyś na rebelu że jest polska wersja, tyle.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

HunteR pisze:Wybacz, faktycznie nie doczytałem ostatniego akapitu
Nie ma sprawy, po prostu wkurzają mnie takie motywy czekasz kurka za grą bo wiesz że ma byc po polsku a tu dostajesz gre po polskiemu.... To nie jest jakis mały nakład tej gry więc powinni się naprawdę postarać bo tu patche nie wychodza i dlatego mam żal do Galakty za takie jaja.
Swoją droga jak juz zagrasz któryś raz to się do tego przyzwyczaisz - ale moje pierwsze wrażenie było wow ale extra to wszystko ale jak zacząłem oglądać to myślalem że osiwieję że można tyle byków zrobic, gdyby to zamawiał strzelam jakiś koncern i powiedzmy były by to hm wizytówki, może foldery to to wszystko by zwrócili a Galakta była by nieźle w plecy.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Hellhound [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Ale aż tak źle jest? Mi tam angielski nie przeszkadza, chociaż nie ukrywam że wolałbym mieć polską wersję. W recenzji na www.planszowki.polter.pl
Tłumaczenie jest bardzo dobre. Bałem się, że karty zdarzeń mogą nie mieć tego klimatu co w wersji angielskiej, ale jednak polskie teksty sprawdzają się znakomicie. Czasem zdarzy się brak jakiegoś znaku interpunkcyjnego, ale nie rzuca się to w oczy, a przy takiej ogromnej liczbie kart nie sposób było tego uniknąć. Tak samo ma się sprawa z kartami przedmiotów, czarów czy umiejętności.
No to kurcze jak to w końcu jest?


Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Pod względem przeniesienia klimatu, polska wersja jest bardzo dobra. Gorzej jest z literówkami itp. Ale nie jest aż tak tragicznie, jak Steve to wyolbrzymia - jak to na poligrafa przystało ;) W dodruku (kiedy będzie - nie wiadomo) na pewno wszystkie takie błędy zostaną poprawione.


Freeasy
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2009, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Freeasy »

Jestem wielkim fanem Magii i Miecza, ale z uwagi na tempo ukazywania się dodatków w języku polskim postanowiłem sobie coś dokupic dla urozmaicenia. Czytałem wiele pozytywnego o Horrorze w Arkham, ponadto w kilku sklepach polecali mi tę grę jako nr 1. W końcu się skusiłem, ale się zawiodłem. Po tym jak grałem w Magię i Miecz nie spodziewałem się aż tylu byków. Owszem kilka literówek może się zdarzyć, ale w przypadku Horroru to moim zdaniem zwykłe niedbalstwo. Mimo wszystko razi i nie da się wokół tego przejść obojętnie. Co do jakości to fani Magii i miecz poczują się moim zdaniem zawiedzeni. Ja byłem. Nie dość że masa literówek i wstawek z angielskich wyrazów to jeszcze pudełko nie spełniło moich oczekiwań. W Talismanie mam przegródki na wszystkie żetony i karty. Mogę to sobie poukładać. W horrorze mimo że różnego rodzaju żetonów (typów i ilości) jest znacznie więcej to przegródek brakuje (są tylko na 3 podstawowe typy kart). Polecam więc dokupienie zamykanych woreczków 0,3 litra (ok 10 sztuk). Ponadto w grze piszą, żeby używać nieprzeźroczystego worka do losowania potworów (przydałby się też do losowania bram). Kurcze jak w Scrabble mam losować literki to jednak worek dołączyli do gry. A tu znów musisz człowieku kombinować. Zagrałem tylko raz. Sama fabuła fajna i po opanowaniu zasad może wciągnąć (choć pierwsze partie strasznie się dłużą dopóki się ich nie opanuje) ale niedoróbki w postaci literówek i błędów w tłumaczeniu mimo wszystko bardzo drażnią (nie ma co porównywać do tych kilku w TMiMie, bo jest ich znacznie więcej). Lubię wydawać pieniądze na coś co mnie cieszy i mogę zapłacić w sklepie nawet te 220 PLNów (choć ostatni raz - przez internet dużo taniej) to przykro jest jak człowiek zaczyna grać i wciąż trafia na nowe niedoróbki.
Ostatnio zmieniony wtorek 29 wrz 2009, 22:33 przez Freeasy, łącznie zmieniany 1 raz.


Sh' eGzor
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 139
Rejestracja: sobota 13 gru 2008, 20:09
Lokalizacja: Puławy
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Sh' eGzor »

Wie ktoś może na kiedy przewidziany jest pierwszy dodatek do Horror w Arkham?


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

wiesz jak dobrze pamiętam miał być w tym roku cosik koło listopada, ale od dłuższego czasu ne obserwuję forum Galakty więc mogło się cosik zmienić.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

"Klątwa Mrocznego Faraona" jest zapowiedziana przez Galaktę na gwiazdkę tego roku.

[ Dodano: Wto Mar 02, 2010 1:17 pm ]
... ale podobno już dzisiaj poszły pierwsze egzemplarze "Klątwy Faraona" zamówione w preorderze.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Nareszcie pojawił się dodruk Horror w Arkham. Czy ktoś jest zorientowany czy poprawione zostały dotychczasowe błędy występujące w grze? Chodzi mi w tym miejscu przede wszystkim o te wszędobylskie literówki i rażące po oczach orty.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

To nie jest dodruk AH, ale druga partia tego samego, poprzedniego druku. Przynajmniej wedle posiadanych przeze mnie wiadomości.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Rozumiem, dzięki za informację. Czyli nic się nie zmieniło. A szkoda...gdyż liczyłem, że jednak kwiatki zostaną jednak usunięte.


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Kaktus+ pisze:Rozumiem, dzięki za informację. Czyli nic się nie zmieniło. A szkoda...gdyż liczyłem, że jednak kwiatki zostaną jednak usunięte.
Wiem co czujesz Kaktusie - mnie również tylko to powstrzymuje przed zakupem wersji pl.


Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

Tych kilka błędów które znalazły się w polskiej edycji gry nie wpływa znacząco na zabawę: w grze jest tyle cytatów z obcych, bluźnierczych języków, że wpadki redaktorów odpowiedzialnych za korektę są na ich tle niezauważalne.
Częstotliwość pomyłek i niedoróbek jest podobna jak w innych polskich edycjach i nawet naszych, krajowych grach.


Awatar użytkownika
Privian
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 75
Rejestracja: środa 05 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Gdynia
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Privian »

A ja się pochwalę zdjęciamy z ostatniego grania.

ObrazekObrazek

Prawie 26h grania (6 rozegrnych gier) a na deser film Batman Dark Knight


Szyjemy czapki, kominy szaliki i nie tylko.
https://www.facebook.com/xmamamilax?ref=bookmarks
Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

Privian pisze:Prawie 26h grania (6 rozegrnych gier)
Ostro...


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Mam pytanko do kogoś kto widział/posiada polską wersję. W wersji angielskiej jest "exhaust this card" żeby zrobić cośtam. A jak to przełożyli na język polski ludzie z galakty? Bo "wyczerp tę kartę" średnio mi leży ale nie mam w tej chwili dużo lepszego pomysłu.


Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

W podstawce używali frazy "odwróć tę kartę", w Faraonie rzeczywiście pojawiło się wyczerpanie, jak w kolejnych dodatkach jest pojęcia nie mam, nie posiadam.
W swoich tłumaczeniach trzymam się wzorca z odwróceniem, zresztą jest to wspólne z instrukcją.


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Dzięki. Czyli lama, Galakta nic mi nie pomogła.


ODPOWIEDZ