Wiedźmin na komputerze

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Emil777 pisze:Aha i to że tuż po premierze Wiedźmina wystawiono od razu patcha... nie każdy kto kupił wiedźmina ma dostęp do neta a w tym patchu jest wiele bugów naprawionych co ułatwia grę.
Częste wywalanie do Windy :/ to jest denerwujące!!! a nie wiadomo co jest tego powodem.
Z tym patchem podobno rzadko kiedy wywala.

Ja nie spodziewalem się cudów, a okazuje się, że grafika jest (dla mnie) lepsza niż w oblivionie, jest atmosfera, jest wieksza szczegółowość, klimat, nie jest taka hmm... cukierkowa trochę. Poza tym nie za bardzo lubię takie wielkie światy jak w OB., z czasem po prostu mnie nudzą, a lubię zawsze cały świat zwiedzić na wlasnych nogach. Jesli chodzi o wielkosc swiata to juz bardziej Gothic. jak to jest w Wiedzminie nie wiem (komputer za slaby, tylko filmiki sobie ogladam :P ) Wydaj mi sie że Wiedzmin to bardzo dobra gra, a wysokie oceny w recenzjach zarówno polskich serwisów, zachodnich, jak i w Stanach, zdają się to potwierdzać.
Co do silnika zadowala mnie że nie można plywac w zbrojach - zupelnie nielogiczna rzecz w grach :) no jedynie przekraczanie przeszkód jak kamienie wysokie, plotki itp. - tylko żeby to też ni były podskoki, lecz z pomocą rąk, podparciem się itd.
Gra już teraz osiągnęła sukces a najfajniesze jest to, że zaciekawia ludzi swiatem dzieki czemu ludzie chca sięgnąć po książki Sapka.


22.12.2007:
Głosujcie na Wiedźmina jako najlepszą grę RPG!
http://www.gamespot.com/best-of/genreaw ... ml?page=10
Ostatnio zmieniony sobota 22 gru 2007, 15:11 przez mriswith, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Z tym patchem podobno rzadko kiedy wywala.
Mi ani raz nie wywalilo, a jestem w 3 rozdziale.
Szczerze to gra mnie nie powalila ;-) . Jest dobra, nawet momentami calkiem dobra pod wzgledem wciagajacej fabuly, ciekawych dialogow glownie i filmikow.
Podoba mi sie tez system walki. Kombosy rowniez mozliwosc przeskakiwania nad wrogiem, co szczegolnie sie przydaje w czasie walki z grupa przeciwnikow i wiedzminskie znaki, ktore na swoja modle mozna sobie rozwijac, albo nie. Ogolnie walki mozna prowadzic na rozne sposoby zaleznie od rodzaju potworow i najwazniejsze, ze nie jest to monotonne klikanie w typka po drugiej strony miecza jak np. w Morrowind.
Gra sie fajnie, ale jest tez pare minusow. Po pierwsze maly swiat gry, po drugie jednak straszna liniowosc fabuly. Po trzecie irytujace pojawianie sie wrogow w tych samych miejscach (zabijanie poraz 20 grupki topielcow moze jednak lekko sfrustrowac), i przede wszystkim dlugie wczytywanie obszarow na kazdym kroku. W sumie usmieszek moze wzbudzac fakt, ze kazda baba w tej grze nam sie nie oprze :biggrin: . Jednej starczy bukiet kwiatow (ale koniecznie roz barwy czerwonej), innej kawalek krwistego miesa, nastepnej, ze sie ja uratuje przed zacofanymi wiesniakami itd. Slowem Geralt powinien byc chutliwym je..ką, ale bez przesady ;-) . Dobrze, ze chociaz prostytutkom musi placic :mrgreen: . Wreszcie przede wszystkom tworcom nie wyszla kwestia ekonomii w grze. Np. z kosmosu sa ceny ksiazek, a czytac je trzeba, bo inaczej nie bedziemy miec koniecznej wiedzy o potworach, roslinach, mineralach i nie bedziemy mogli pozyskiwac koniecznych skladnikow. Nie no duzo jest takich roznych drobnostek, ktore pokazuja, ze gre mozna bylo jeszcze dopracowac, o np. przypomnialy mi sie efekty pogodowe. Powiedzmy w Wyzimie Klasztornej leje jak z cebra, wychodzisz na groble za mury a tam niewiedziec czemu slonce w pelni.
Wydaj mi sie że Wiedzmin to bardzo dobra gra, a wysokie oceny w recenzjach zarówno polskich serwisów, zachodnich, jak i w Stanach, zdają się to potwierdzać.
Ogolnie masz racje. Gra jest wielka, szczegolnie jak na polskie warunki. Gra sie calkiem przyjemnie. Moze nie z taka ekscytacja jak kiedy w Baldurs Gate, Fallout, albo Gothic czy Morrowind, jednak w ostatnim czasie to najlepszy RPG w jaki przyszlo mi grac.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
SeSim [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Z falloutem 1 i 2 to generalnie mało który RPG może się równać :)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Lord Yves
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 177
Rejestracja: czwartek 10 mar 2005, 10:01
Lokalizacja: Stalowa Wola
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Lord Yves »

Lens, prostytutkom też nie trzeba płacić. Te w Wyzimie Klasztornej zadowolą się jakimś kwiatkiem, po wykonaniu zadania na chronienie ich, a tym w Handlowej mozna dawać klejnoty.
Właśnie niedawno skonczyłem grę i stwierdzam, że w sumie tylko kilka bestii jest trudnych do pokonania. Po jednej w 1, 2, 3 i 5 akcie, reszta jest w miarę łatwa, nawet końcowa walka z głównym złym nie przedstawia większego problemu.
Poza tym w najnowszym patchu 1.2 został poprawiony czas wczytywania lokacji, oraz save'owania.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ok, po dwóch latach od premiery wreszcie miałem okazję zagrać (kompa na którym ta gra ruszyła mam od niedawna), po tygodniu grania ukończyłem całą i muszę powiedzieć że... jestem zachwycony :mrgreen: Przypomniały się czasy kiedy człowiek grał w Baldura czy Tormenta i o trzeciej w nocy sam sobie wmawiał że 'jeszcze tylko jeden quest i kończę na dzisiaj' \:D/ Ciekawa i wciągająca fabuła która z jednej strony jest skonstruowana tak żeby nawet ktoś kto nie miał do czynienia z książkowymi przygodami Geralta szybko połapał się co i jak a z drugiej jest cała masa nawiązań do pierwowzoru i smaczków które sprawiają że fani książek jeszcze bardziej docenią tą grę. Widać że ludzie z CDP RED zaliczają się do fanów i mimo iż celowali w światowy rynek nie starali się czegoś ułagadzać czy upraszczać licząc że zarobią w ten sposób trochę więcej. Gra trzyma moim zdaniem klimat książek zarówno poprzez poruszane tematy jak i bohaterów oraz dialogi. No i przede wszystkim jest swojska tak jak większość polskich powieści fantasy. Nie podobał mi się jednak wygląd Jaskra i krasnoludów. Na minus niestety muszę zaliczyć też stronę techniczną. Grafika nie jest tak dobra jak miała być, beznadziejna mimika bohaterów, NPCe-klony, zdecydowanie za mało aktorów podkładających głosy przez co też się często dublują (aczkolwiek dla Jacka Rozenka za jego interpretację Geralta należą się brawa na stojąco, nie wyobrażam sobie już innego aktora grającego tego bohatera), gra wywala co jakiś czas do windowsa (mam rozszerzoną edycją) do tego trochę wkurzająca kamera. Biorąc jednak pod uwagę że to stareński silnik z Neverwintera to i tak należą się twórcą brawa bo nieźle go podrasowali i wycisnęli ile się tylko dało. Poza tym jak już pisałem, fabuła wciąga i szybko o niedostatkach zapomniałem.

Z tego co mi wiadomo, konsolowa konwersja Wiedźmina ma mieć silnik graficzny zrobiony całkowicie od nowa, wykorzystujący wszystkie możliwości konsol nowej generacji. Może więc wtedy wszystkie braki graficzne zostaną poprawione. Szkoda jednak że ponoć prace nad tą wersją zostały wstrzymane. Nie wiadomo też co z drugą częścią gry która rzekomo miała być już gotowa jakieś dwa lata po premierze pierwszej (czyli już wkrótce).

[ Dodano: Pią Wrz 18, 2009 2:02 pm ]
Do sieci wyciekł filmik prezentujący sporo rzeczy z drugiej części Wiedźmina :mrgreen: Ujawnia też podtytuł, Assassins of Kings co może sugerować iż końcowy filmik z jedynki faktycznie mógł być zapowiedzią/wprowadzeniem do dwójeczki. Sama pokazówka jest ponoć z przed pół roku a obecnie firma boryka się z problemem znalezienia wydawcy (czyżby Atari się wycofało?). Nie przedłużając, link do filmiku -> CLICK

Podoba mi się dodanie quick time eventów do walki oraz możliwość używania znaków np. do zrzucania przeciwników z urwiska. Btw, Geralt ma kucyka jak w wiedźmińskich komiksach :D


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Mamusiu wreszcie! Tyle zmarnowanych wpisów na google przez 2 lata i jest coś konkretnego \:D/


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Kolejne filmiki, co prawda nie są już pierwszej świeżości bo pojawiły się miesiąc czy dwa temu ale sam obejrzałem dopiero niedawno i być może ktoś też jeszcze nie widział a zatem:

CLICK - nowa pokazówka tym razem z rosyjskich targów. Mimo że film nie jest w najlepszej jakości, grafika wydaje się znacznie lepsza niż wcześniej. Ponadto Geralt będzie mógł teraz płynnym ruchem pokonywać niewielkie przeszkody (np. kłody drewna). Ponadto budynki, podobnie jak w Gothicu będą częścią świata dzięki czemu będzie można do nich wchodzić bez doczytywania (żegnaj wkurzający i długi jak cholera loadingu :D ). Ponadto będziemy też mieli okazję powalczyć z o wiele większymi przeciwnikami a znaki faktycznie będą miały wpływ na otoczenie (będzie można doprowadzić do zawalenia się mostu na ten przykład). Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne.

CLICK - oficjalna wypowiedź twórców na temat produkcji. W sumie trochę przynudzają i wiele nowego się nie dowiadujemy ale tak czy siak warto posłuchać co mają do powiedzenia.

Zastanawiam się teraz czy gra ukaże się jeszcze w tym roku bo rzekomo prace wciąż trwają więc nawet jeśli to będzie to raczej końcówka roku :-k Oczywiście dobrze że chcą grę jak najbardziej dopracować żeby tym razem obyło się bez konieczności wydawania wersji rozszerzonej niwelującej wiele błędów i wprowadzającej masę poprawek jednak od premiery pierwszej części mija już trzeci rok więc już najwyższy czas na dwójkę i byłoby szkoda gdyby premiera została przełożona na przyszły rok albo jeszcze później.

[ Dodano: Sob Mar 27, 2010 11:15 am ]
Niedawno odbyła się konferencja a wraz z nią ruszyła wielka machina promocyjna gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Na początek zła wiadomość, otóż drugiego Wiedźmina nie ujrzymy w tym roku a dopiero na początku roku przyszłego. I to w zasadzie tyle minusów bo reszta jest jak najbardziej interesująca :D Gra najpierw ukaże się na PC ale jednocześnie przygotowywane są też wersje na X360 i PS3 które to wyjdą krótko po wersji PC. W zasadzie nie ma co więcej pisać, lepiej pokazać -> CLICK

Na oficjalnej stronie znaleźć można zwiastun gry, scenkę filmową oraz (jak na razie) pierwszą część tzw. pamiętnika deweloperów. Kolejne materiały będą się oczywiście pojawiać stopniowo.

Ponadto serwis Gamezilla nagrał prezentację gry która odbyła się na wspomnianej wyżej konferencji. W niespełna 45ciominutowym filmie można zobaczyć jak wygląda eksploracja świata, walki, dialogi i mimo iż jakość nagrania nie należy do najlepszych całość i tak robi ogromne wrażenie. Pokazówka rozgrywki jest okraszona komentarzami twórców z których można dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy -> CLICK

Nie wiem jak wy ale już zacieram ręce \:D/


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
ODPOWIEDZ