Talisman: Magia i Miecz PODZIEMIA

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

7Tristan pisze:Graliśmy na obu planszach, z tym że, żeby zdobyć Koronę Władzy, każdy musiał pokonać Władcę.
Bardzo, ale to bardzo mądra zasada.

Po pierwsze gra nie skończy się nagle (wszyscy sobie chodzą beztrosko po planszy głównej pakując postacie, aż nagle ktoś przekracza Tajemne Wrota i koniec gry) - widać kiedy rozpoczyna się wyścig po koronę.

Po drugie wyrównuje trochę szansę - słabsza postać może nagle wejść do Podziemi i wygrać mając powiedzmy tylko jakiś jeden dobry przedmiot czy czar specjalnie na LOD.


Awatar użytkownika
Padre
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 12:10
Kontakt:

Post autor: Padre »

wrzucie zdjęcia planasz figurki etc bo jeszcze dodatku nie posiadam a chiałbym go pogladac :)


Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Wiele zdjęć możesz obejrzeć tutaj: OGLĄDAJ


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

A więc stało się, i ja jestem po pierwszej partii Podziemi. 8)

Mam kilka uwag. O ile wcześniej krytykowałem opinie na temat małoklimatyczności Poszukiwaczy dołączonych do Podziemi, teraz sam podejmę się krytyki Poszukiwaczy.
Po kolei:
Od strony graficznej prezentują się tragicznie. :roll: Te grafiki aż rażą po oczach, są na wskroś komputerowe a grafika Zawadiaki woła o pomstę do nieba. ](*,) Gladiator wygląda jak Obcy, Filozof jako tako się trzyma. O reszcie również nie można powiedzieć nic dobrego. [-(
Od strony merytorycznej, Poszukiwacze prezentują się bardzo przeciętnie. Nie ma żadnego, który w jakikolwiek sposób wybijałby się z tego szarego, przeciętnego tłumu. Podsumowując: Poszukiwacze - wielki zawód i za to pejczyk dla twórców /bicz Na szczęście dalej było już tylko lepiej.

Plansza, piękna. Na prawdę ślicznie zrobiona, grafiki dopieszczone i niby kolorowe, wesołe, a jednak doskonale oddające ducha Podziemnego świata. Dużo pól na których ciągniemy Karty, niekiedy nawet 3. Rewelacja. :grin:
Jedyne co spowodowało, że uśmiech nieco mi zbladł, to jeden zapis w instrukcji, który uświadomił mi pewną rzecz. Niby bardzo logiczna, aczkolwiek w podświadomości człowiek liczył, że to się jeszcze bardzo długo nie skończy... Mowa tu o dodatkach planszowych. Czytamy w instrukcji, że świat Magii otaczają 4 Krainy i jedną z nich są Podziemia. Można wywnioskować, że dodatków planszowych będzie więc tylko 4, po jednym na każdy róg planszy podstawowej. To i tak więcej niż w MiMie jednak nie zdawałem sobie z tego sprawy. :roll:
Wiadomo, to nie żadna wada gry, po prostu moje offtopowe przemyślenie.
Wracając do tematu. Bardzo podoba mi się pomysł z poruszaniem się po podziemiach w dowolnym kierunku, doskonale się to sprawdziło. Ciekawe lokacje sprawiają, że aż chce się w dalszym ciągu eksplorować planszę.
Kolejny plus to doskonałe zakończenie gry. Władca na chwilę obecną jest doskonałym zwieńczeniem gry i opcja, że każdy musi go pokonać by powziąć KW jest świetna. Dodatkowo w ciekawy sposób rozwiązano opuszczenie skarbca. Nie wystarczy wklepać Władcy, gdyż do tego żadnego kozaka nie potrzeba, jednak by zrobić to z 8 punktową przewagą, nieco przykoksowanym Poszukiwaczem trzeba być.
Czyli, można mu wklepać ot tak, dla zasady i Skarbu lub ukierunkować od razu na zniszczenie go i teleportację na KW. :twisted:
Kart Podziemi są świetne. Pierwsze co rzuca się w oczy to ich ilość. SZOK! 128 Kart to pełen wypas połączony z radością tak wielką, że aż skórka na... się kurczy :P . Świetne zbalansowanie Wrogów, są zarówno słabi, których rozpykałem moim Mędrcem jak i całkiem kozaccy, stanowiący wyzwanie. Widać również pewną równowagę między Wrogami walczącymi na Moc i Siłę, to dobrze.

Muszę powiedzieć, że Podziemia zrobiły na mnie rewelacyjne wrażenie. O ile całkowicie odpuszczeni zostali Poszukiwacze, to cała reszta jest świetnie dopieszczona. Plansza, Karty, klimat, cel, skarby. Uważam, że całość prezentuje się doskonale.
Moja ocena dodatku 4. Z czystym sumieniem dałbym 5, gdyby Poszukiwacze prezentowali coś więcej niż tylko zerżnięte z MiMa kolny okraszone szpetną grafiką.

Aha, bym zapomniał. Podczas całej rozgrywki, co prawda Gladiatora nie było w grze, jednak wspólnie z drugim graczem mieliśmy aż 6 Poszukiwaczy przez całą partię.
To tak dla wiadomości Kufira, że Przyjaciele jednak nie trafiają się aż tak często. Po prostu miałeś szczęście chłopie ;-)


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Kaktus+ pisze:Jedyne co spowodowało, że uśmiech nieco mi zbladł, to jeden zapis w instrukcji, który uświadomił mi pewną rzecz. Niby bardzo logiczna, aczkolwiek w podświadomości człowiek liczył, że to się jeszcze bardzo długo nie skończy... Mowa tu o dodatkach planszowych. Czytamy w instrukcji, że świat Magii otaczają 4 Krainy i jedną z nich są Podziemia. Można wywnioskować, że dodatków planszowych będzie więc tylko 4, po jednym na każdy róg planszy podstawowej. To i tak więcej niż w MiMie jednak nie zdawałem sobie z tego sprawy.
Poruszyłem tą sprawę wieki temu i Bludgeon tłumaczył to tym, że te 4 krainy to:
- Podziemia
- Kraina Zewnętrzna
- Kraina Środkowa
- Kraina Wewnętrzna

Wklejam tu całego posta:
Hellhound pisze:
Bludgeon pisze:
Hellhound pisze:Ze swojej strony chciałem jeszcze dodać, że instrukcja od Dungeon wspomina o czterech regionach, więc wiemy że na 100% będą cztery dodatki w kształcie rogów.
Taa, a chwilę potem wymienia te regiony: inner-middle-outer-dungeon czyli kraina wewnętrzna, środkowa, zewnętrzna i podziemia.
Z 4 dodatkami miałbyś (oby będziesz miał :) ) 7 regionów.
Ja kierowałem się tym opisem:
Instrukcja pisze:Surrounding the land of Talisman are four great kingdoms known as Regions. Each Region offers great opportunities, as well as terrible dangers, for adventurers brave enough to enter them. This expansion allows you to enter one of these extraordinary areas – the Dungeon Region ruled by the dreaded Lord of Darkness.
Land of Talisman to według mnie plansza z podstawki (no bo chyba nie Korona Władzy), ale masz rację. Krainy wewnętrzna, środkowa i zewnętrzna też są tłumaczone jako "Region".


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Będą 4 Realmy, najprawdopodobniej będzie Smocza Wieża oraz możliwe, że całkowicie planszowe, nie narożnikowe Krainy.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Jakie jest źródło tych informacji skoro Goodenough nie zdradza się z żadnymi szczegółami?


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Przeczucie. Skoro zrobił 1 realm, to nie zostawi go samemu sobie, a trzy pozostałe nieobsadzone. Smocza Wieża jest powszechnie pożądana, a bazowana na Trzeciej Edycji, z której Goodenough czerpie. No i bezplanszowe może ze dwa będą, jako, że wątpię, aby FFG nagle przestało doić z MiMa-krowy. Pomiędzy nimi oczywiście będą dodatki karciane tylko :).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Nemomon pisze:No i bezplanszowe może ze dwa będą, jako, że wątpię, aby FFG nagle przestało doić z MiMa-krowy. Pomiędzy nimi oczywiście będą dodatki karciane tylko :).
No ale bezplanszowe to są przecież karciane. Co miałeś dokładnie na myśli?


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Heh, pomylilem się ^^" Miałem na myśli takie, które są osobnymi planszami niedołączanymi do planszy głównej ^^""


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Duch17
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 30 gru 2008, 11:15
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Duch17 »

do mnie dziś dotarły podziemia, niestety figurka filozofa ma dłoń oderwaną ;/ no ale poza tym wszystko ok. jakoś przeżyje taką usterkę aczkolwiek szkoda ;/


Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Duch17 pisze:do mnie dziś dotarły podziemia, niestety figurka filozofa ma dłoń oderwaną ;/ no ale poza tym wszystko ok. jakoś przeżyje taką usterkę aczkolwiek szkoda ;/
Zgłoś sprzedawcy, to Ci przyślą nową figurkę.


Awatar użytkownika
Duch17
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 30 gru 2008, 11:15
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Duch17 »

8janek8 pisze:Zgłoś sprzedawcy, to Ci przyślą nową figurkę.
chyba za późno bo go pomalowałem już ;)


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

możesz się pochwalić wymalowanymi figurkami?


Awatar użytkownika
Duch17
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 30 gru 2008, 11:15
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Duch17 »

Prawda jest taka ze nie ma czym się chwalić. Mam mały zestaw tylko 7 kolorów i talentu za grosz nie posiadam ale na własny użytek sobie pomalowałem ;) na razie jest tylko Filozof jutro bawię się z resztą jak skończę to może się przemogę i fotkę zrobię... wcześniejsze z podstawki można u mnie na pb zobaczyć w kleje link: http://www.photoblog.pl/duch17/30214371 ... ekipa.html


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Jak sie tak dokładnie przyjzec tym figurkom z Podziemi to sa one znacznie gorzej wykonane niz te z podstawki czy Żniwiarza. Figurki z podstawki prezentuja sie swietnie, sa solidne z dobrego plastiku, mocne, te ze Żniwiarza tez sa w porzadku. Dopiero dzis tak sie im dokładnie przyjzałem. Figurki z Podziemi sa mniejsze, jakies takie wątłe, ze słabego plastiku i maja skłonnosc do wyginania sie, wydaje sie ze łatwo moze sie cos w nich wyłamac (np. szpada Zawadiaki czy włócznia Amazonki). Wystarczy wziac do reki np. figurke Czarnoksieznika z podstawki i porównac ja z figurka np. Gladiatora, od razu widac ze róznica jest znaczna a co najsmiszniejsze Czarnoksieznik jest wiekszy niz muskularny Gladiator, żenada...
Całe Podziemia wykonane bardzo solidnie ale na tych figurkach chyba wydawca postanowił oszczedzic...


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Roland pisze:Jak sie tak dokładnie przyjzec tym figurkom z Podziemi to sa one znacznie gorzej wykonane niz te z podstawki czy Żniwiarza. Figurki z podstawki prezentuja sie swietnie, sa solidne z dobrego plastiku, mocne, te ze Żniwiarza tez sa w porzadku.
Ja tam bardzo dokładnie przyjrzałem się swoim i żadnej różnicy w wykonaniu nie widzę. Jakość ta sama, a brak zachowania proporcji, o którym piszesz, to zupełnie inna sprawa. Podejrzewam, że po prostu miałeś pecha i trafiłeś na figurki z "końca serii" :)


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Duch17, te figurki się nieźle prezentują jak na początki z malowaniem :P Poczytaj trochę o drybrush'u, to będziesz mógł je jeszcze udoskonalić ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Matthias[Wlkp]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 57
Rejestracja: środa 10 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Skórzewo k/Poznania
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Czy Wam też stosunkowo często zdarza się zdobywać Koronę Władzy po teleportacji ze Skarbca? Po 6 grach 1v1 (z czego 1 nie była dokończona) zdarzyło mi się to w 3. Właściwie Laska Władzy i karty pozwalające wybrać rezultat rzutu kością pozwalają dosyć mocno skrócić grę... Nie trzeba mieć nawet specjalnie mocno podbitych parametrów - wystarczy np. Siła 7-8 - w Podziemiach ten parametr skacze bardzo szybko - przed dotarciem do skarbca ma się już zazwyczaj 11-12 plus bron, kilku przyjaciół, eliksir bądź czar i koniec gry właściwie.

Z tego też względu chyba od następnej gry podniesiemy sobie ilość pkt. siły z trofeów do 9 albo nawet 10, albo progresję +2 / poziom. Zastanawiam się też nad zlikwidowaniem możliwości bezpośredniego wskoczenia na KW - po prostu różnica ataku 7+ to Równina Grozy.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Matthias[Wlkp] pisze:Z tego też względu chyba od następnej gry podniesiemy sobie ilość pkt. siły z trofeów do 9 albo nawet 10, albo progresję +2 / poziom. Zastanawiam się też nad zlikwidowaniem możliwości bezpośredniego wskoczenia na KW - po prostu różnica ataku 7+ to Równina Grozy.
Grałem tylko raz, zgodnie przepisami instrukcji, że należy zebrać 7 punktów. Wróciłem do starej sprawdzonej reguły: 2xSiła/Moc.
Matthias[Wlkp] pisze:Zastanawiam się też nad zlikwidowaniem możliwości bezpośredniego wskoczenia na KW - po prostu różnica ataku 7+ to Równina Grozy.
Zniszczysz sens i cel dodatku. Czytaj wyżej: Podziemia zawsze były drogą na skróty po KW. Tak było, jest i póki co nic nie wskazuje by miało się to zmienić.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Mam już chyba 6 partii za sobą z Podziemiami i co zaobserwowałem:

- Gra się o dziwo krócej niż z samą wersją Podstawową.
- W tych 6 grach każdy wygrywał zdobywając Koronę Władzy poprzez pokonanie Pana Ciemności.
- W każdej z gier ktoś używał latającego dywanu bądź Konia aby szybciej dostać się do Skarbca ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Kufir pisze:Gra się o dziwo krócej niż z samą wersją Podstawową.
To jest chyba spowodowane tym, że Wrogowie są tam potężniejsi, a co za tym idzie, pakowanie naszego Poszukiwacza przebiega znacznie szybciej.
Kufir pisze:W tych 6 grach każdy wygrywał zdobywając Koronę Władzy poprzez pokonanie Pana Ciemności.
Bo jest to chyba najciekawszy sposób w chwili obecnej na zdobycie KW, a poza tym możemy się stamtąd dostać bezpośrednio na KW.

Ja na razie grałem tylko kilka razy z Podziemiami, wrażenia są jednak jak najbardziej pozytywne. ;)

I moi gracze wręcz przeciwnie niż u Ciebie Kufir, nikomu się nie śpieszy do Księcia gdyż za każdym razem odkrywamy coraz to nowe Karty i o dziwo, wszystkim podoba się ich eksploracja więc kręcą się w kółko i pakują :P


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

A ja z kolei, już nie pamiętam kiedy się zapuściłem do podziemi, albo moj kolega także. My tylko zadręczamy over and over planszę główną.. Zobaczymy, co przyniosą nam góry...


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Kaktus+ pisze:
Kufir pisze:Gra się o dziwo krócej niż z samą wersją Podstawową.
To jest chyba spowodowane tym, że Wrogowie są tam potężniejsi, a co za tym idzie, pakowanie naszego Poszukiwacza przebiega znacznie szybciej.
Kufir pisze:W tych 6 grach każdy wygrywał zdobywając Koronę Władzy poprzez pokonanie Pana Ciemności.
Bo jest to chyba najciekawszy sposób w chwili obecnej na zdobycie KW, a poza tym możemy się stamtąd dostać bezpośrednio na KW.

Ja na razie grałem tylko kilka razy z Podziemiami, wrażenia są jednak jak najbardziej pozytywne. ;)

I moi gracze wręcz przeciwnie niż u Ciebie Kufir, nikomu się nie śpieszy do Księcia gdyż za każdym razem odkrywamy coraz to nowe Karty i o dziwo, wszystkim podoba się ich eksploracja więc kręcą się w kółko i pakują :P

Kręcenie i pakowanie jest fajne ale do pewnego momentu.
Mając całkowita wartość Siły/Mocy rzędu 18-20 punktów trudno nie iść po Koronę. Ileż można się pakować. ;)


Obrazek
prymonm
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 12:45
Lokalizacja: Dębica
Płeć:

Post autor: prymonm »

Zgadzam się z Kufirem w 100%. Zresztą raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie wchodzi do Podziemi na początku gry, tylko jak się nieco "dopakuje", a jeżeli dodamy do tego sporą liczbę trofeów (wrogów) jaka znajduje się w podziemiach oraz parę ciekawych przedmiotów, w tym skarby droga do KW staje się banalnie prosta.


ODPOWIEDZ