Panzer General

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kaktus+ [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Panzer General

Post autor: Kaktus+ »

Oto drodzy Państwo pojawiła się planszowa edycja jeden z moich ulubionych gier komputerowych. Mowa tu o Panzer General. Poniżej link do opisu gry w języku angielskim:
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... ed-assault

A oto kilka fotek samej gry:
Pudełko oraz plansza:
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przykładowe karty:
Obrazek

Obrazek

Z angielskiego opisu wynika, że grę można (a nawet należy) rozgrywać samemu, aczkolwiek można również we dwie osoby.
Gra koncentruje się przede wszystkim na dwóch ostatnich latach wojny tj. 1944 i 1945.
Przygotowano dla nas 12 scenariuszy do rozegrania solo lub z przyjacielem. Patrząc na planszę, wygląda ona jako "modułowa", możemy ją dowolnie konfigurować (aczkolwiek tak mi się wydaje).
Szkoda jedynie, że producent przewidział jedynie starcia pomiędzy wojskami amerykańskimi a szwabskimi. Pozostaje mieć nadzieję, że będą ukazywały się kolejne części, które przeniosą nas w inne rejony walk II Wojny Światowej.
Przepraszam za pomyłkę, pozostaje mieć nadzieję, że gra w ogóle ukarze się w Polsce, a dopiero później o kolejne teatry walk... =;


Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Allied Assault, a na okładce Niemcy? Osobliwe ;]

Ciężko coś powiedzieć o samej grze na podstawie kilku screenów czy opisu, w dodatku angielskiego. Pierwsze wrażenie pozytywne, ale nie kopie w stylu "muszę to mieć!".

Co więcej... bardzo lubiłem wersję komputerową, o czym pisałem w temacie o militariach. Gra miała charakterystyczne elementy:
-wybór dowódców/jednostek przed bitwą
-dowodziło się nie czołgami, czy nawet plutonami, ale bardzo dużymi jednostkami
-mapa była hexagonalna
-gra całościowo przypominała strategiczne planszówki hexagonalne,w stylu Budapeszt 1945 czy Ardeny 1944.

Tak szczerze, to nie widzę tutaj do końca żadnego z tych elelmentów, przez co zastanawia mnie tytuł gry... chyba że nie ma z nią nic wspólnego, a jedynie mamy zbieżność tytułów.

Podoba mi się pomysł z budowaną planszą, dzięki temu gra za każdym razem jest inna. Oglądajac karty wnioskuje, że oprócz jednostek są tzw. karty natychmiastowego użycia, jak instanty w Magicach czy niektóre czary w Magii i Miecz. To ciekawe rozwiązanie, które może bardzo wzbogacić grę (tego mi brakowało w bitewniakach Dragona. Tam wszystko się działo tak wolno...).

PS: taka mała uwaga. Przedstawione na karcie działo p-panc, to PaK 40, a nie 38. Takie błędy w grze... no nie powinny się zdarzać, gdyż wystarczy je dać do sparwdzenia w ramach korekty kilku pasjonatom. Myślę, że właśnie oni są targetem tej gry, a ich to będzie bolało. To tak, jakby pomylić orkow i Uruk-Hai w LOTRze :P


Obrazek
ODPOWIEDZ