W Magiczny Miecz - samemu?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magicznym Mieczu, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
thomas01 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2009, 22:02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

W Magiczny Miecz - samemu?

Post autor: thomas01 »

Czy ktoś z was próbował grać w tą grę samemu.
Może jest jakaś fajna konfiguracja łącznie z dodatkami autorskimi, która sprawia, że gra jest przyjemna?

Mój problem polega na tym, że nie mam już z kim grać, a chętnie bym sobie pograł :)


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Wiem o czym mówisz. Był czas w połowie lat 90tych gdy nikt już ze mną nie chciał grać w MM a mnie się nie nudził. Grałem wtedy w starcia Postaci (zakryte 32 Postacie walczące parami, a zwycięzcy tworzą następne pary). Jako samotnika zagraj w Kryptę Upiorów, ma ona mocno losowy sposób poruszania się i mniejszą planszę. Najlepiej jednak poszukaj kogoś do gry, może nie w MM ale w dawnych czasach w wiele planszówek grałem z babcią \:D/ . Magiczny Miecz to gra familijna/towarzyska, a nie strategia lub gra wyłącznie dla pasjonatów fantasy.


Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Fakt kiedyś jak się nudziłem na wakacjach próbowałem sam grać :) dało się nawet nawet tylko z zaklęciami był problem. Wszystko na normalnych zasadach nic nie zmieniałam ale jednak to nie jest to samo jak gra się z kimś innym niż z samym sobą. Gra nie jest tak ekscytująca.
Wniosek jeden mi się wysunął po tych grach że jednak wolę zagrać z 10 letnim bratem niż mam grać sam ze sobą.


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Może to MM, nie TMiM, ale ja w TMiMa dosyć często ze sobą samym grywam. Da się grać, i w miarę dobrze się gra. Przynajmniej w warunkach testowych jakieś nowe karty, Poszukiwaczy czy cuś.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Michał Adam
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 15 lip 2012, 18:42
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Michał Adam »

Jako dzieciak kiedyś grałem sam, 3 postacie losowane, dodatki podstawowe takie jak Gród, Jaskinia, Krypta, Świątynia(?). Takie czasy gdy nie miałem komputera czy też gier RPG wirtualnych.
Magiczny Miecz to gra familijna/towarzyska, a nie strategia lub gra wyłącznie dla pasjonatów fantasy.
Fakt, wolałem grać z kuzynem czy też też znajomymi z wakacji których w to wciągnąłem. Granie samemu tworzy paradoks obiektywizmu odnośnie prowadzonych postaci, jeżeli grasz wieloma:) I tak automatycznie wypromujesz jednego bohatera, który rozwali bestię, taka prawda.


Magiczny Miecz- najbardziej magiczny prezent od mojej babci :)
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Nie wiem czy pod tym względem MM różni się od MiMa i TMiMa (zakładam że nie), ale samemu chyba lepiej grać po prostu jedną postacią, bo nie dojdzie wtedy do wspominanej sytuacji z faworyzowaniem jednego bohatera. Gracze może i są konkurentami, ale głównym przeciwnikiem jest gra, nie trzeba wcale wchodzić w interakcje z innymi graczami żeby skończyć grę. Dlatego równie dobrze można grać samemu zachowując identyczny schemat rozgrywki jak przy większej ilości graczy: wzmocnienie poszukiwacza, zdobycie talizmanu, podróż po koronę władzy (czy jak to tam wygląda w MM).

Ewentualnie trzeba by usunąć z gry część kart (zdarzeń, czarów, postaci), które opierają się na interakcji między graczami ponieważ i tak byłyby nieprzydatne :wink:

PS. Zajrzyj też do działu Szukam Graczy, a nuż byłby ktoś chętny z twojego miasta na partyjkę? :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6174
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

I lecimy na rekordy - jak najmniejsza ilość tur do zdobycia Korony Władzy ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Dobre! Taki wyścig jest ciekawy.

Kiedyś często grałem sam ze sobą, nawet na 12 postaci, bez respawnów. Pozwalało to zagrać Poszukiwaczami, których normalnie się unika (kiedyś nie losowaliśmy postaci), a także bezstresowo wchodzić w miejsca, gdzie normalnie się nie chodzi... i ogólnie robić rzeczy, których w normalnej grze nie zaryzykowałbym, bojąc się przegranej.


Obrazek
zopper
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 15 gru 2019, 21:24
Płeć:

Re: W Magiczny Miecz - samemu?

Post autor: zopper »

Mój Ty świecie. Myślałem, że ja jeden sam tak robiłem.
Hahaha najczęściej ustawiałem 2 postacie które współpracowały (nie biły się między sobą). Rozkładałem planszę koło łóżka a rozgrywka czasem trwała 2~3 dni. .


ODPOWIEDZ