Ulubiony poszukiwacz

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Abstract
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 02 lis 2008, 08:50
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: Abstract »

Gdy byłem dzieckiem to najbardziej lubiłem grać Zabójcą, Minstrelem, Ciemnym Elfem i Upiorem. Zabójca wyglądał jak prawdziwy drań i skurczybyk - dochodziło między mną a kolegami do prawdziwych batalii o to kto kim będzie grał, bo oczywiście na początku każdy mógł sobie wybrać postać. Później doszliśmy do wniosku, że dla naszego własnego zdrowia i bezpieczeństwa najlepiej będzie, gdy będziemy losowali postacie :biggrin:
Raz kolega wylosował Morloka i się strasznie wkurzał, bo wiedział, że gra się nim dość trudno. To była chyba najlepsza potyczka, bo jego postać kilkanaście razy prawdziwym fartem zostawała przy życiu. Zabawy było mnóstwo:D A na koniec Morlok wygrał :mrgreen:


Awatar użytkownika
jamis
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: piątek 09 sty 2009, 23:34
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: jamis »

Moimi ulubionymi poszukiwaczami są: Rycerz, Tropiciel, Zawadiaka, Żołnierz i Minstrel. Generalnie lubię grać dobrymi poszukiwaczami lub neutralnymi - jak np. Złodziej, Wojownik i Krasnolud:)


filosss
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 15
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 11:56
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: filosss »

Chyba każdy ma w pamięci ta czy inna partie gdzie czasami zwykły przeciętniak wygrywał z kilkoma przeciwnikami. Z takich średniaków przyjemnie mi się kojarzy właśnie Kobold, Szpieg, FIlozof, Zulus. Mam jakiś sentyment do poszukiwaczy z Otchłani - jakoś zawsze priorytetem i wielką radością było znalezienie się w tej krainie. Nie trawię jakoś poszukiwaczy z Jaskini - już same wizerunki skutecznie zniechęcały - odbiegały od równego poziomu grafiki poszukiwaczy z pozostałych części.


Awatar użytkownika
T-Bone
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 120
Rejestracja: sobota 17 lis 2007, 19:32
Lokalizacja: Jaworzno/Tuchlin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: T-Bone »

Ja jak gram z kuzynami w Magie i Miecz Podstawa, Podziemia, Otchłań Miasto, Jaskinia, Smoki to 3 razy pod rząd wyciągam Kanibala lub Wojownik zaswiatów lub Minoraur a niekiedy Jasnowidza


DGNH
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 119
Rejestracja: wtorek 13 sty 2009, 12:59
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 30
Kontakt:

Post autor: DGNH »

ja tam nie wiem czemu mam sentyment do czarnoksiężnika on RLZ (może bierze się to z tego że zawsze nim dużo grałem jak miałem podstawkę jeszcze w dobrym stanie[nadającym się do gry])


Sorry za orto ale jestem dysorto[albo dysmuzgiem jak kto woli xD] (poprawiam fire foxem xD) Parkour my life (second name: Sousuke Ryuu Shinozaki xD) Masz coś do mnie powiedz mi to otwarcie ^_^ale nie czepiaj się o byle co xD
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Hmm, niewiele nim grałem (a jak grałem, to na 5 partyjek, w 4 zginąłem w czwartej czy piątej turze, zaprawdę powiadam, że to poszukiwacz z największą śmiertelnością), ale zawsze lubiłem Wojownika z Zaświatów oraz jego całkowite przeciwieństwo w MM - Wikinga.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
T-Bone
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 120
Rejestracja: sobota 17 lis 2007, 19:32
Lokalizacja: Jaworzno/Tuchlin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: T-Bone »

ja często grałem Wojownikiem Zaświatów przezemnie nazywany "Ghostbusters"


dragon98
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 16:41
Lokalizacja: Z Pudełka MIM'a
Płeć:

Post autor: dragon98 »

A ja lubię grać Trollem :)(MA 6 siły; chodzi i morduje), czarnoksiężnik(Moc 5 to dużo jak na początek, poza tym lubię gnębić innych czarami), za to chciałbym zobaczyć jak się gra...zabójcą.
Nie grałem jeszcze wszystkimi poszukiwaczami, więc ciężko mi ocenić.Nienawidzę, po prostu nienawidzę kapłana(Niby jest czar-1 na początku-, niby może niszczyć duchy, ale co z tego, ma przecież mało siły, którą ciężko bez broni zwiększyć)i...Ropuchy:) :badgrin:


Awatar użytkownika
T-Bone
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 120
Rejestracja: sobota 17 lis 2007, 19:32
Lokalizacja: Jaworzno/Tuchlin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: T-Bone »

a ja nienawidze Mnicha tym nawet nieda walczyć. Zawsze nim przegrywam bo nie morze nieć broni, zbroji, hełmu i tarczy a jego siła 2, moc 3 ta postać jest do ........
chodzi o Mnicha


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

T-Bone pisze:Mnicha
Jak by to napisac aby cie nie urazic hm........ napisze tyle Mnich wymiata i jest jedna z najpotężniejszych postaci w grze, ale widać nie było ci dane jego możliwości wykorzystać :mrgreen:


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

T-Bone, a dodawałeś podczas walki Moc do Siły? Co z tego, że nie może mieć broni, skoro na starcie ma w walce 5 Siły? A później mu to rośnie z przypływem Mocy :P Dopiero w TMiM się to zmieniło :P


Ja nawet nie mam Talismana.
dragon98
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 16:41
Lokalizacja: Z Pudełka MIM'a
Płeć:

Post autor: dragon98 »

Mnich to taka średnia karta.Należy jednak pamiętać, że dodaje się tylko wartość mocy wydrukowaną na karcie.Czyli na starcie ma w sumie, po użyciu zdolności 5 siły, 3 mocy, Brawo =D> .


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

dragon98 pisze:Mnich to taka średnia karta
No cóż a ja nadal bede sie upieral ze jak sie dobrze poprowadzi to jest bardzo mocną postacią ----- ma wbudowanego Rumaka to tak dla całkowitego rozjaśnienia sytuacji.
5 punktów Siły na starcie robi dużą różnicę, aczkolwiek każdą postacią można mieć pecha i zginąć nawet takim Jasnowidzem hehe.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

stave pisze:i zginąć nawet takim Jasnowidzem hehe.
Oczywiście, o ile ktoś źle potasował decka i Jasnowidz wyciągnie 12 Smoków pod rząd.... ;]


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
dragon98
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 16:41
Lokalizacja: Z Pudełka MIM'a
Płeć:

Post autor: dragon98 »

No cóż a ja nadal bede sie upieral ze jak sie dobrze poprowadzi to jest bardzo mocną postacią

cóż, każda postać, o ile się ma farta i dobrze się ją poprowadzi jest potężna.ja kiedyś tak poprowadziłem trolla, że siły miał 16(o 10 więcej) a mocy coś koło 12(11 więcej)


Gdyby nie cień, umarłbym z samotności.

Staram się pisać poprawnie, jak nie wyjdzie...to...Patrzę do słownika i edytuję :):):):):)
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

No tak, ale na starcie w/g mnie to jednak Mnich jest Mocną postacią przynajmniej się do nich zalicza nie jest w czołówce, ale nie można go lekceważyć.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
DGNH
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 119
Rejestracja: wtorek 13 sty 2009, 12:59
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 30
Kontakt:

Post autor: DGNH »

wszystkimi postaciami się da grać xD te słabe np mają taki bonus że dłużej się nudzą xD bo ja np nie lubię grać w momencie jak mam miliony :-s siły i nie muszę rzucać kostką jak walczę ze smokiem etc #-o 8-[


Sorry za orto ale jestem dysorto[albo dysmuzgiem jak kto woli xD] (poprawiam fire foxem xD) Parkour my life (second name: Sousuke Ryuu Shinozaki xD) Masz coś do mnie powiedz mi to otwarcie ^_^ale nie czepiaj się o byle co xD
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Jak ktoś ma dużo szczęścia to najlepszą postacią jest Morlok :P Wystarczy jedna, jedyna 6stka na końcu Podziemi ;) 1/6 to wcale nie takie małe szanse :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Machete
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 15:07
Lokalizacja: grindhouse
Płeć:

Post autor: Machete »

dragon98 pisze:Mnich to taka średnia karta.Należy jednak pamiętać, że dodaje się tylko wartość mocy wydrukowaną na karcie.Czyli na starcie ma w sumie, po użyciu zdolności 5 siły, 3 mocy, Brawo =D> .
Tak jest tylko w nowym Talizmanie, a ten dział jest akurat poświęcony klasycznej Magii i Miecz, w której Mnich dodaje CAŁĄ Moc do siły, przez co jest postacią przepotężną.


If you're going to hire Machete to kill the bad guy, you'd better make damn sure the bad guy isn't you!
Awatar użytkownika
T-Bone
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 120
Rejestracja: sobota 17 lis 2007, 19:32
Lokalizacja: Jaworzno/Tuchlin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: T-Bone »

skąd miałem wiedzieć że Mnich jest potężny ja grałem Kanibalem , Minotaurem i
Wojownikien Zaświatówczęsto.


sorry za błędy.
Ostatnio zmieniony niedziela 19 kwie 2009, 18:28 przez T-Bone, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

Machete pisze:
dragon98 pisze:Mnich to taka średnia karta.Należy jednak pamiętać, że dodaje się tylko wartość mocy wydrukowaną na karcie.Czyli na starcie ma w sumie, po użyciu zdolności 5 siły, 3 mocy, Brawo =D> .
Tak jest tylko w nowym Talizmanie, a ten dział jest akurat poświęcony klasycznej Magii i Miecz, w której Mnich dodaje CAŁĄ Moc do siły, przez co jest postacią przepotężną.
Według instrukcji przy dodawaniu mocy do siły bierze się pod uwagę wartość startową parametru, a nie aktualny, jeżeli się nie mylę, a raczej się nie mylę


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Astropata, wg instrukcji Talismana owszem, w starym poczciwym MiM chyba nie ma o tym słówka. A sam cytujesz zdanie, w którym jest napisane, że mówimy o MiM a nie TMiM :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Dla wyjaśnienia:
1. Podczas walki wręcz możesz dodać do Siły swą Moc.
To jest Specjalna zdolność Mnicha, dalej jak już Rogo napisał rozmawiamy tu o MiM a nie o nowym Talizmanie, a to oznacza, ze zanim coś napiszesz przeczytaj uważnie temat, bo twój post w tym układzie jest jak z innego świata. Jeśli się mylę to mnie wyprowadź z błędu.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Aleksander
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: piątek 17 kwie 2009, 13:16
Lokalizacja: niedaleko Wa-wy
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Aleksander »

Wracając do tematu :-) : Dla mnie najlepszą/najfajniejszą postacią jest Wojownik. Jego umiejętności , choć jest ich niewiele , czynią z niego potężną machinę do zabijania :badgrin: .


Nic nie jest wieczne - powiedział ze smutkiem patrząc na nią.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

O, mądre słowa :D Też od zawsze darzę Wojownika pewnym sentymentem i bardzo lubię nim grać (zwłaszcza jak dorwę 2 bonie dające +2 do Siły :D). Szkoda, że w nowym Talizmanie zrobili z niego frajera - obniżając mu Moc i dając tylko 1 punkt Losu, w zamian dając marny punkt Wytrzymałości...


Ja nawet nie mam Talismana.
ODPOWIEDZ