Warsztat: Potyczka

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Wicia777 [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 26 paź 2007, 07:08
Lokalizacja: Płock
Płeć:
Wiek: 43

Warsztat: Potyczka

Post autor: Wicia777 »

Dobra otwieram warsztat potyczki. Ten post będzie aktualizowany na bieżąco.

Wstęp: Potyczka ze stronki Valdiego jest w stanie nie nadającym się do niczego, trzeba to zmienić.

Postęp prac
Etap:1 Uporządkowanie istniejących skanów w podłej jakości, tak żeby dało się je drukować pod gilotynkę, format .jpg ZROBIONE

Etap: 2 Ponowne zeskanowanie w dobrej jakości - tu liczę na odzew, w weekend jadę wycyganiać kolejne planszówki ale nie wiem czy potyczka będzie wśród nich. Valdi on it jak mniemam. ZROBIONE - dzięks Valdi

Etap 3: Podmiana obrazków z etapu 1 na skany z etapu 2. Na razie wszystkie zetony jeszcze plansza coming soon

Etap 4: Retusze - tu też liczyłbym na odzew, dla kogoś kto siedzi w programach graficznych nie powinno to zająć dużo czasu, postacie są czarno białe bez półcieni a bronie w odcieniach szarości. Jak nikt się nie zgłosi zrobię sam.

Etap 5: Przestukanie instrukcji i wklejenie w nią obrazków, Stan przestukania: 50%

Etap 6: Wrzucenie wszystkiego w .pdf, żeby nie było jaj z drukiem, instrukcja zostaje w .doc ma sie rozumieć

Etap 7: Spakowanie wszystkiego w jeden plik i wysłanie Valdiemu, żeby udostępnił

Aktualne requesty do wszystkich sióstr i braci z sekty:

1: Wstyd się przyznać ale już pozapominałem prawie wszystko. Ktoś może mi udzielić info jak w corel photo paincie nałozyć na siebie dwa obiekty tak, żeby wynikiem był jeden obiekt + to co nachodzi na niego z drugiego? Innymi słowy, żeby wyciął z drugiego obiektu to co wystaje poza pierwszy.
Ostatnio zmieniony niedziela 16 gru 2007, 13:19 przez Wicia777, łącznie zmieniany 13 razy.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Wicia777 pisze:Etap 4: Retusze - tu też liczyłbym na odzew, dla kogoś kto siedzi w programach graficznych nie powinno to zająć dużo czasu, postacie są czarno białe bez półcieni a bronie w odcieniach szarości.
Hmm rozumiem że nie masz "Potyczki" Bo cała gra (wersja jedna z pierwszych którą posiadam) była w B&W. Tych etapów żeś napisał a jeżeli mamy to skanować jeszcze raz, to praca od nowa. Zeskanowanie wszystkiego w B&W zniweluje retusz do minimum.

Zeskanować w B&W mogę ale wolałbym na pierwszy ogień zamieszczać gry których jeszcze niema online chociażby wspomniany przez Ciebie Battletech.

Może tak czego oczekujesz?
Zeskanowanie Potyczki w dobrej jakości, w B&W, ułożenie wszystkiego ładnie prościutko.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Wicia777 [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 26 paź 2007, 07:08
Lokalizacja: Płock
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Wicia777 »

Prościutko niepotrzebnie, i tak to bede wycinal w corelu. Ale skan dobrej jakosci by sie przydal, wlasnie po to, zeby tak jak wspomniales zmniejszyc ilosc czasu wlozonego w retusz do minimum. Bo te podłe skany które są, zrobiły się w odcieniach szarości i przy retuszu kontury szlag trafia. Także jeżeli masz nieprzetarte żetony to skan byłby na miejscu.
A co do priorytetów to ja widzę to tak, że jeżeli gra nie jest w takiej postaci, że wciskasz 'print' i drukujesz to jej nie ma tak na prawde w necie, a raczej jest do niczego nieprzydatna.
Potyczke wolałbym dokończyć bo teraz to już mało czasu zajmie, a skan powinien zająć maximum 20 minut, bo nie potrzebuję, żeby układać żetony obok siebie no i to jest B&W. Jeżeli bronie nie są w odcieniach szarości tylko B&W to tym lepiej :).
Zanim zrobię battletecha chciałbym zająć się wpierw Labiryntem Śmierci jeszcze bo to idealna gra do zrobienia z niej wersji elektronicznej (coś jak megamek jest na battletechu), a ja jestem w sumie programistą, nie grafikiem więc to mnie bardziej bawi. Myślałem też o wrzuceniu potyczki na kompa, ale LŚ zajmie miej czasu, no i można grać na jednego.

P.S. potyczki nie mam, bo bym sam zeskanował, ale miałem kiedyś i spędziłem przy niej tyle godzin ile Pudzianowski bierze na klatę kilogramów jak ma dobry dzień :) Po prostu nie pamiętałem czy bronie były B&W czy w odcieniach szarości, bo z tych skanów nie dało się tego wywnioskować.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Ile DPI?

(taki dość spamujący post)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Wicia777 pisze:ZROBIONE - żetony polecam otwieranie w firefoxie z obowiązkowo zainstalowanym adblockiem i flashblockiem, to darmowy hosting więc reklamy są mocno drażniące
Rety, Wicia777 nie lepiej plik spakować i umieścić to w postaci RARu? Stronka otwierała mi się w Operze dosłownie 7 minut przy łączu 2Mb/s. Jeśli ktoś ma słabsze łącze to mu współczuje bo potrwa to z 15-20 min...
Chyba, że to wina tego adresu, bo przesył danych z niej do usera otwierającego ją, to max 8KB/s. :-k


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Wicia777 [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 26 paź 2007, 07:08
Lokalizacja: Płock
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Wicia777 »

Valdi: myślę, że 200 DPI wystarczy, to nie są jakieś rysunki ze szczególikami, a szablony mam wlasnie 200 (czyli tyle w jakiej jakosci byly te podle skany)

Kat: No mogę, to wrzucałem to tylko tak na szybko, muszę doinstalować FrontPage'a czy cos jeszcze. Nie wiedzialem ze ta interia ma takie ograniczenia to sa raptem 4 pliki po około 900k kazdy.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Wicia777 pisze:że 200 DPI wystarczy, to nie są jakieś rysunki ze szczególikami, a szablony mam wlasnie 200
Eeee, ehm szablon w 200? to troszkę mało, średnio - dobra jakość wydruku zaczyna sie od 300DPI, może zmień jednak szablon na te co najmniej 300. to tak zeskanuje to w 400DPI bo inaczej to sie po prostu nie opłaca...
Wicia777 pisze:No mogę, to wrzucałem to tylko tak na szybko,
Mój kumpel robi stronkę czysto poświęconą polskim grom planszowym, także miejsce będzie na pewno a tak na szybko to można zamieszczać na wielu innych portalach do tego służących.

Edit:

Czy instrukcje tez skanować czy zrobisz to tak jak normalny retusz czyli przepiszesz?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Wicia777 [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 26 paź 2007, 07:08
Lokalizacja: Płock
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Wicia777 »

Instrukcję przestukam, ale obrazki z niej chyba się opłaca zeskanować jeszcze raz bo po co mają być brzydkie jak reszta ładna. Jeśli mówisz, że będzie widać różnicę to daj maksymalne DPI, myślałem, że na takich obrazkach nieskomplikowanych wB&W nie będzie widać różnicy.

Kate: już na stronce jest i w rarze tez. To tylko temp, gotowy produkt pewnie Valdi wrzuci, czy tam do swojego kumpla, nie ma sensu dublować stron ze źródłami.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Oooo, teraz znacznie lepiej, wystarczy poprostu zassać. I prędkość wzrosła do 15KB/s czyli połowe krócej to potrwa.
Spoko, dzięki wielkie. :biggrin:

Edit:

Chyba za szybko pochwaliłam, pięć razy próbowałam i za każdym razem przy 2.2MB sciągniętego pliku z całości 3.2 zrywa połaczenie i nie można do końca ściągnąć. Co będzie z jeszcze większymi plikami? Ta stronka na uploadowanie jest do bani poprostu. Już lepiej to wrzucić na RapidShare, ale myśle żebyś sobie teraz nie zaprzątał tym głowy, go wystarczy poczekać na całość i ściągnąć od Valdiego lub jego kolegi ze strony o ile będą tak uprzejmi że zamieszczą tam. ;-)

Z poziomu IE lepiej to idzie i udało się ściągnąć w całości. :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Wicia777 [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 26 paź 2007, 07:08
Lokalizacja: Płock
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Wicia777 »

To tylko taki temp jak już pisałem. Skoro i tak Valdi się zajmuje uploadowniem to nie będę mu się wpieprzał w kompetencje, chyba że coś się zmieni :) Jak na razie wolę się zajmować obróbką tych skanów i przestukiwaniem instrukcji niż wykonywaniem roboty, którą i tak ktoś się zajmuje.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Wicia777 Link do skanów :LINK


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Wicia777 [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 26 paź 2007, 07:08
Lokalizacja: Płock
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Wicia777 »

dobra weekend minal mozna sie zabrac do potyczki :) Jeszcze tylko ktos by mi doradzil czy wziac sie za te black and white czy gray skany, bo sam nie wiem ktore beda lepsze. Moze Katiusha bys spojrzala kobiecym okiem i ocenila ktore sa ladniejsze? Bronie na pewno w odcieniach szarosci ale zetony sam nie wiem.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Patrząc okiem osoby która troszkę już robiła w PSie, weź skany z Greya, i zrób na wysoko kontrastowe pliki wyjściowe. Czekam na Rezultat pracy.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Najpierw przyciemnianie, potem zwiększenie kontrastu i wychodzi bardzo ładnie.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Wicia777,

Moim zdaniem się nie kieruj, bo ja tą gre dopiero na forum zobaczyłam, więc co Ci moge podpowiedzieć?
Chłopaki są bardziej obtrzaskani w obróbce skanów i napewno lepiej Ci doradzą.

Pozdrawiam Kati


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Wicia777 [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 26 paź 2007, 07:08
Lokalizacja: Płock
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Wicia777 »

Wykontrastowalem na maxa i wzialem graya tak jak chlopaki mowili. Wyglada na pewno 8 razy lepiej ni te poprzednie skany (na razie zetony postaci). Odpuscilem sobie obracanie zeby wszystkie 'ludziki' staly rowno na nogach, bo mialem takie dziwne wrazenie ze mi znieksztalca przy tej operacji. To i tak nie ma znaczenia przy druku wiec odpuscilem. Na retusze bedzie jeszcze czas to sie rady przydadza mocno, na razie myslalem o uzyciu filla o malej tolerancji (przy wiekszej kontury szlag trafia) Zetony Postaci 2.0


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Wicia777,

W/g mnie skany są obrobione ślicznie, tylko z tego co widze to rewersy nie są dopasowane do awersów.
W takim wypadku nie da się skleić odrazu całego arkusza z drugim i dopiero wyciąć.
Trzeba bedzie wycinać postacie osobno i dopiero sklejać. Bez gilotyny może to troche krzywo powychodzić, bo nożyczki zawsze mogą troche zjechać na bok.
Będzie trzeba mocno się postarać aby to ładnie wyszło.
Nie pisze tego aby się czepiać Ciebie, tylko aby ktoś kto będzie sobie to robił zwrócił na to uwage przed sklejeniem arkuszy, a nie dopiero po. ;-)

BTW Tak poza tym to jak to sklejać? Białe tło (np awers) z czarnym tłem (np rewers)? Czy białe do białego a czarne do czarnego? Oczywiście ludziki takie same po obu stronach?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Wicia777 [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 26 paź 2007, 07:08
Lokalizacja: Płock
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Wicia777 »

hej jak to nie pasują? Nie drukowalem tego ale wszystko powinno byc ok, po to robilem w ogole rewersy zeby to na jednej kartce dalo sie drukowac, jakby mialo byc do sklejania to by drugi obrazek nie byl potrzebny. Powiedz co dokladnie jest nie tak to poprawie. (Docelowo ma byc tak ze drukuje sie na jednej kartce np gramatura 200 wyciaga sie, odwraca do gory nogami i jedzie jeszcze raz) Z reszta test druku tez sam zrobie jak bede mial czas. I ma byc biale do bialego czarne do czarnego, w oryginale w ogole rewersow nie bylo, sam to dorobilem bo z doswiadczenia wiem ze jak nie ma rewersow to sie nedznie szuka pozniej co sie chce (np wytrzymalosc itp. w magii i mieczu). Czyli te rewersy to tak naprawde sprawa pomocnicza chodzi o to zeby zeton byl identyczny i z jednej i z drugiej strony i zeby nie trzeba bylo tego sklejac.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Wicia777,

Aaaa, no to widzisz sprawa jasna już jest. Myślałam że te z białym tłem to np awersy a te z czarnym rewersy i dlatego mi nie pasowało. A jak ma być kolor do swojego koloru to jest wszystko oki. ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Komunikat: Nieprawidłowy adres strony

Przepraszamy, strona o podanym adresie nie została odnaleziona. Prosimy sprawdzić poprawność adresu i spróbować ponownie.

Polecamy również skorzystanie ze strony głównej portalu lub wyszukiwarki INTERIA.PL.
Hmm?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Wicia777 [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 26 paź 2007, 07:08
Lokalizacja: Płock
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Wicia777 »

sorki może to było w międzyczasie, bo usunąłem ale nie zdążyłem podgrać nowych jak wychodziłem z pracy. wszystkie zetony tutaj. Musialem spakowac w 4 pliki (kazdy arkusz oddzielnie) bo ta stronka naprawde ssie i krztusil mi sie przy wrzucaniu jednego wiekszego. Tak w ogole to ocencie czy jeszcz bedzie sens bawic sie w retusze. Teraz na wrsztat plansza i instrukcja w kazdym razie.

podmieniłem żetony rewersy - dodałem napis nieprzytomny/zabity bo się doczytałem w instrukcji, że jednak powinna być różnica między awersem a rewersem :P leżą tam gdzie zawsze czyli http://wicia777.eu.interia.pl/
Ostatnio zmieniony piątek 07 gru 2007, 16:56 przez Wicia777, łącznie zmieniany 1 raz.


forestguy
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 10:44
Lokalizacja: inąd
Płeć:

Post autor: forestguy »

Czy ktoś ma może instrukcję oraz planszę do tej gry?

Niestety polowanie na allegro nie było nieudane i po raz kolejny nie udało mi się wygrać aukcji.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Zdajsie ja mam na stronie udostępnioną całą z tego co pamiętam:)

EDIT:


A przepraszam, pliki z działu Inne gry planszowe, były zamieszczone na innym serwerze i wygasły, jakoś tak wyszło...

Do soboty myśle że przerzucę te pliki na nowy serv i będą tam dostępne.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
ODPOWIEDZ