Jak wybieracie postać przed grą?

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
zbynu
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 239
Rejestracja: środa 16 maja 2007, 17:39
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: zbynu »

ale ja nie mowie o tym zeby byly takie same w grze chyba jest wiele mozliwosci prawda?? dlatego powinny byc zrownowazone a nie jeden koks a reszta do bicia


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

jeden koks a reszta do bicia
Wiesz... i hercules dupa gdy ludzi kupa ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
zbynu
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 239
Rejestracja: środa 16 maja 2007, 17:39
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: zbynu »

no ale chyba nie umawiacie sie podczas rozgrywki ze jedzecie jednego goscia


Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Nie, to samo wynika jak za długo ruch jego trwa albo za długo bawi się czarami :-p nikt nie lubi postoju :D nie wspominając jak ktoś wybiera jasnowidza... to już na starcie ma przesrane bo będzie wiedział co go czeka :badgrin:


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
zbynu
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 239
Rejestracja: środa 16 maja 2007, 17:39
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: zbynu »

hmm no to ładnie jesteście mili dla innych graczy, hehe to ja już bym wolał ze swoją dziewczyną pograć :)


Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

zbynu pisze:hmm no to ładnie jesteście mili dla innych graczy
To zależy od partii. Wiadomo, że gra się dla przyjemności, ale co tu ukrywać.... To w końcu jest GRA i każdy chce też wygrać. Poza tym gra z osobą, która tak jak powiedział Emil, przeciąga swoje tury albo z pietyzmem liczy przez dwie minuty na jaki obszar może się przemieścić, staje się w pewnym momencie nudna. Pomysł wyrugowania delikwenta rodzi się najczęściej spontanicznie...


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
zbynu
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 239
Rejestracja: środa 16 maja 2007, 17:39
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: zbynu »

nom w sumie macie rację, już sobię przypominam jak kiedyś graliśmy w MiMa, to był jeden kolega, który zawsze musiał się zastanowić, pomyśleć, żeby się ruszyć.
W końcu nie zapraszaliśmy go już w ogóle.


Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

Przyznam, że nie czytałem postów w tym temacie, ale i tak mam prawo wypowiedzieć się indywidualnie :]. My jako jeden ze sposobów wybierania postaci opracowaliśmy patent polegający na wyborze 2-óch poszukiwaczy dla każdego gracza - i w tych 2-óch gracz wybiera tego, który mu bardziej odpowiada.


Awatar użytkownika
maverick109
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 16:49
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: maverick109 »

my opracowalismy taki schemat:
-losujemy kolejnosc graczy
-kazdy losuje 3 karty (oczywiscie wyciagamy po jednej, nastepny gracz wyciaga jedna, i tak w kolko 3 razy az kazdy ma 3 karty)
-wybierasz sobie najbardziej odpowiadajaca Ci postac

uwaga!
sekretna opcja va banque! ;p
-jesli zadna z 3ech postaci Ci zupelnie nie pasuje, masz prawo je odlozyc i w zamian wylosowac jeszcze JEDNA, ktora niestety musisz juz grac niewazne jaka by nie byla ;p
ja osobiscie jestem zwolennikiem va banque, czesto mozna dostac po lapach ale jaka frajda jak z 3ech marnych postaci przeskoczy sie na przyklad na klimatycznego czarnego elfa ;p
pozdro.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ktoś tu już kiedyś podawał podobną regułę, mnie to osobiście się nie podoba. Albo losujemy i gramy tym co się trafiło, albo sami wybieramy. A tutaj niby losujemy, ale wciąż mamy kilka do wyboru, a jak nam żadna nie przypasuje to znowu losujemy i tak w koło macieju. Właśnie na tym polega smaczek losowania że nie wiesz na co trafisz. A jak losujesz i jeszcze możesz wybierać to jest niemal pewne że w tej puli wylosowanych trafi się jakaś postać którą lubisz :wink:

Nie to żebym krytykował, wszak to gra planszowa, nie komputerowa. Można sobie zasady naginać we własnym gronie i grać tak jak komu pasuje :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

My zawsze losujemy jedną i gramy tym co się trafi, ni ema żadnego wybierania, dodatkowo skreslamy Poszukiwaczy wylosowanych na liście i dopiero kiedy wszyscy zostaną skreśleni można ponownie wylosować tych, którzy już się w grze pojawili. Dzieki temu nie ma sytuacji że jeden poszukiwacz występuje często a inny w ogóle i nie ma szans, żeby ten sam Poszukiwacz pojawił się w kilku grach pod rząd co wpływa pozytywnie na urozmaicenie rozgrywki.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Widze ze HunteR i Gieferg twardo bronią losowania, ale nie każdy tak lubi, jak również ja, więc wybiera się jednego z dwóch :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Rogo pisze:więc wybiera się jednego z dwóch
Tzn jak? Bo nie rozumiem pojęcia "jednego na dwóch". :-k
Jednego Poszukiwacza drzecie na dwóch? ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

To jest to co nazywam "nadinterpretacją" - no nie ma to jak sie do czegoś doczepić, co nie? :P Po prostu nie chciało mi sie pisać tego co już wcześniej niejedna osoba pisała:

Losujemy dwie karty postaci z potasowanej talii (metoda tegoż losowania jest dowolna, każdy to może robić na swój sposób) i wybieramy spośród nich która chcemy, bo jesteśmy lamerami i nie chcemy grać morlokiem, tudzież trollem lub zulusem :P

Podobała mi się też opcja wylosowania 3, pozwolenie przeciwnikowi wyrzucić jedną z nich i wybrać sobie Poszukiwacza z dwóch pozostałych :)

Full respect dla twardzieli grających morlokiem z usmiechem na twarzy =D>


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Full respect dla twardzieli grających morlokiem z usmiechem na twarzy =D>
Polecam, bardzo wytrawna rozgrywka :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Rogo pisze:To jest to co nazywam "nadinterpretacją" - no nie ma to jak sie do czegoś doczepić, co nie?
Oj tam zaraz doczepić się. :mrgreen: Pytam co i jak aby nie zrozumieć wypowiedzi opatrznie. ;)

Myślisz, że każdego postu się czepiam i za słówka łapie? 8-[

Bierzesz mnie za hetere babe? ;)
Jestem drobna i maleńka... Mam ponad 180 wzrostu i 55 kilo wagi... :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Full respect dla twardzieli grających morlokiem z usmiechem na twarzy
W podobnym stylu, ale jednak przyjemniej się grało Trędowatym, niestety miałem dopiero jedną okazję i szybko zginąłem, bynajmniej nie z powodu trądu.
Losujemy dwie karty postaci z potasowanej talii (metoda tegoż losowania jest dowolna, każdy to może robić na swój sposób) i wybieramy spośród nich która chcemy
Tym sposobem niektórzy Poszukiwacze nie występują nigdy :P
bo jesteśmy lamerami

To wszystko wyjaśnia :)


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Nie Katiusha, po prostu żyłem w przekonaniu, że od razu zrozumiecie, że jestem leniwy i nie chciało mi się rozpisywać :P
Jestem drobna i maleńka... Mam ponad 180 wzrostu i 55 kilo wagi...
Jeszcze 16 cm wzrostu, 30 kilo wagi i możesz się ze mną mierzyć :mrgreen: Słabszymi poszukiwaczami też poprubuję pograć, ale Morlok serio mnie odpycha :(


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Rogo pisze:Widze ze HunteR i Gieferg twardo bronią losowania, ale nie każdy tak lubi, jak również ja, więc wybiera się jednego z dwóch :P
Gieferg tak, co do mnie chodziło mi o coś innego. Otóż ja dosyć często (acz nie zawsze) grałem z wybieraniem postaci, zwłaszcza jak do grupy grających dołączał ktoś nowy i to była jego/jej pierwsza partyjka. Jednak wybieranie na zasadzie każdy bierze po jednym i już. A kiedy losujemy to też każdy losuje po jednym i gra tym co mu się trafiło. Jak szybko zginie to trudno, losuje nową postać. A nie że jedni losują dwie i z tego wybierają, inni losują trzy, zaraz ktoś powie że losuje pięć :P A potem i tak jeszcze dociągają kolejnych poszukiwaczy jeśli wśród tych wylosowanych nie było nikogo kim dana osoba chciałaby grać. To takie udawane losowanie nie sądzisz? Takie które ma na celu dać ci możliwość gry tą postacią którą chcesz a nie tą która się trafi :wink:

Ale tak jak już pisałem wcześniej, każdy może grać jak mu pasuje. Ważne żeby pasowało to wszystkim w drużynie :wink:
Katiusha pisze:Jestem drobna i maleńka... Mam ponad 180 wzrostu i 55 kilo wagi... :biggrin:
Taa... lekki powiew wiatru i tyleś my cię widzieli :P


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Też będę bronił losowania. Najczęściej gram losując jedną postać i start ale czasem gramy opcją "na fragi". Wtedy losujemy po trzech, wygrywa ten, kto najwięcej ma zabójstw na koncie :-) Do tego zasada, że spośród trzech nie wybieramy tylko gramy w kolejności którą pierwszą się wylosuje. Nigdy nie gram z Wróżką, Jasnowidzem ani postaciami, które zawsze posiadają jeden czar i dlatego w losowaniu biorą udział raczej "równi" poszukiwacze.


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

w losowaniu biorą udział raczej "równi" poszukiwacze
jak Mnich i Samuraj albo jak Wędrujący Pustelnik i Błędny Rycerz?

Zdolnośc posiadania ciągle 1 czaru to nie jest wcale najbardziej przegięta zdolnośc, która się nadaje do zbanowania. Własnei dlatego, że zawsze losujemy i skreślamy poszukiwczy na liście, nie ma problemu z przegiętymi postaciami - jest ich kilka, pojawiają się raz na jakiś czas, nikt nie moze mieć pretensji że ktoś akurat nimi gra bo to zależy wyłącznie od wyniku rzutu kostka k200. A skoro nie mogą się pojawić częsciej niż raz na jakieś 20-25 gier to i problemu większego nie ma.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Gieferg pisze:jak Mnich i Samuraj albo jak Wędrujący Pustelnik i Błędny Rycerz?
Nie ma to jak się doczepić.

Mnichem ani ?Wędrującym Pustelnikiem nie gram. Wojkownik, Samuraji, Błędny rycerz i paru silniejszych jednak są w talii. Co jeszcze chcesz na ten temat wiedzieć >?
Gieferg pisze:zawsze losujemy i skreślamy poszukiwczy na liście, nie ma problemu z przegiętymi postaciami - jest ich kilka, pojawiają się raz na jakiś czas, nikt nie moze mieć pretensji że ktoś akurat nimi gra
Gram bardzo rzadko i taka opcja jest nie dla mnie.


Darkmaster
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: piątek 30 maja 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Darkmaster »

Witam wszystkich :)
Ja zazwyczaj gram z bratem, losujemy po 7 kart poszukiwaczy, następnie odrzucamy po dwie i gramy 5 na 5 :) Jeśli jakiś poszukiwacz zakończy swój żywot, losujemy na jego miejsce nowego. Tym sposobem można grać całą noc, a karty przygody są tasowane po kilka razy na rozgrywkę :)


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Tym sposobem można grać całą noc
tym sposobem mozna grac całą wieczność i nigdy nie skończyć.

Biorąc pod uwagę, że gra zaczyna sie nieco dłużyć już przy 4 poszukiwaczach na stole to wolę nie myśleć o tym co się dzieje przy 10. Dodam tylko że spróbowaliśmy kiedys zagrać WSZYSTKIMI poszukiwaczami naraz (mieliśmy wtedy tylko podstawkę i WKO, więc było ich ponad 30) - koszmar. Lubię długie partie, ale są ciekawsze sposoby by do takich doprowadzić.

Jak dla mnie optymalna liczba poszukiwaczy w grze to 3, choć 4 jeszcze też może być.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Ja ostatnio z kumplem gram że sobie wybieramy kogo chcemy :P Wziął Wróżkę i przy pomocy czarów mnie pojechał (po chyba 3 wygranych przeze mnie partyjkach - nie chwaląc się :P) W następnej rozgrywce znowu chciał Wróżkę, to żeby się z nim nie kłócić wziąłem Leśnego Duszka - i mając więcej czarów to ja go pojechałem :D (graliśmy że czary się dobiera na koniec swojej tury) Teraz pewnie dalej będziemy sobie wybierać postacie, ale wszystkie mające ciągle X czarów dostały bana :)


Ja nawet nie mam Talismana.
ODPOWIEDZ