Jakie gry posiadacie?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.

Jaką wersje Gry posiadasz? (zaznacz te opcje jakie posiadasz)

Magia i Miecz I edycja
20
19%
Magia i Miecz II edycja
33
32%
Magiczny Miecz I edycja
12
12%
Magiczny Miecz Specjalna Edycja
3
3%
Talisman 4ed (wyd. angielskie)
2
2%
Talisman 4,5ed (wyd. polskie)
30
29%
Inne wydania z rodziny Talismana
3
3%
 
Liczba głosów: 103

Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

A ja od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem MM SE, w związku z czym posiadam pełną kolekcję MMa. A wszystko po koleżeńskiej cenie dzięki uprzejmości chmiela. Szacun.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
RasdSaris
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: wtorek 06 mar 2007, 23:05
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: RasdSaris »

Posiadam calutki MM, stan powiedzmy 4/5 (za gówniaża to więcej jeszcze niż gural wyrywałem xP
Może to wstyd, ale niestety nie posiadam MiM, long time ago miałem podstawkę, przepadła, długi okres nie grałem, a teraz mnie nie stać niestety.. (przynajmniej na razie - akademik i piwo drogie, wiadomo)


The fish doesn't think.
The fish is mute.
Expressionless.
The fish doesn't think,
Because the fish knows
Everything.
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Ooo ja sie nie chwailiłem. 2 edycja :) MiM oczywiscie, MM kiedys miałem zamiar kupic, moze jeszcze się uda :)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
EchoesMaster
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: piątek 13 kwie 2007, 13:02
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: EchoesMaster »

Heh, pierwszy post na forum.
Posiadam Magiczny Miecz podstawka + wszystkie dodatki, z tym, że Jaskinię dostałem od kumpla za darmo i są pewne braki w kartach, brak karty jednej postaci i pewnie paru zdarzeń, przedmiotów etc. stan raczej dobry, nie miałem okazji grać za wiele wcześniej. W najbliższym czasie zamierzam pograć (po dziesięciu latach przerwy) z kumplami z roku, zobaczę co z tego wyjdzie:)
Od tego samego kumpla dostałem podstawkę Magii i Miecza, niestety nie orientuję się jaka to edycja, brak pudełka, instrukcji i pewnie wielu kart, ale gdzieś znalazłem skany MiM, więc może sobie dodrukuję.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Jeżeli to plansza podstawki jest złożona z 4rech "puzli" do masz pierwszą edycję ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
EchoesMaster
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: piątek 13 kwie 2007, 13:02
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: EchoesMaster »

Hmmm, plansza jest całością, a więc posiadam drugą edycję:)


Awatar użytkownika
Padre
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 12:10
Kontakt:

Post autor: Padre »

Magia mi miecz podstawka 1 edycja , dodatki 1 edycja oprócz jaskini (chyba druga uboższa wizualnie) stan 3-4 pudełka uległy destrukcji szkoda mi zwłaszcza pudwłka do podstawki , i niestety szczur spalił mi podzemi więc został mi marny skrawek do oprawini w ramki :)
Magiczny Miecz podstawka 1 edycja i to wszystko reszty nie nabywałem


luko
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: sobota 18 sie 2007, 20:31
Lokalizacja: m-ce
Płeć:

Post autor: luko »

Magia i Miecz edycja druga (plansza podstawowa, podziemia, miasto, otchłań).

według mnie stan dobry:
brak pudełka, pogubione co najmniej 4 pionki poszukiwaczy, niekompletna ilość żetonów, brak kilku kart przygód, plansza podstawowa i podziemi trochę potargana lecz sklejona, stan kart bdb :)


Bizon
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2004, 17:52
Lokalizacja: Nidzica
Płeć:

Post autor: Bizon »

Mam prawie kompletnego MiMa (2 ed.) ze wszystkimi "pudelkowymi" dodatkami, jakie sie ukazaly. Karty z czasopisma Magia i Miecz dodrukowalem.

Stan gry oceniam na 3+. Po latach grania poprzecieraly sie koszulki, poniszczyla sie plansza glowna, pogubily zetony (co nie jest problemem, bo w jaskini byl drugi komplet). Calosc miesci mi sie w pudelku od "podstawki". Pozostale gdzies mi znikly.


Azgheros
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: sobota 29 wrz 2007, 19:10
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 51
Kontakt:

Post autor: Azgheros »

A ja mam komplet MiM - przy czym podstawak to 1 edycja, zamówiona od razu po tym gdy zobaczyłem pierwszą reklamę Magii i Miecza w Fantastyce, tak że gdy dostałem paczkę od Sfery na niej był bardzo niski numer poniżej 50 - choć teraz nie pamiętam jaki był dokładnie, coś mi miga 24 - czy 21, ale mógłbym skłamać. Więc byłem jednym z pierwszych, którzy otrzymali tą gierkę :).
Stan dobry za wyjątkiem pudełka, które - hmm, prawie się rozpadło.
Nie używam dodatków stworzonych przez graczy, bo dopiero teraz odkryłem że coś takiego istnieje.
A ostatni raz w grę grałem miesiąc temu :).


mietek
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 14:46
Lokalizacja: localhost
Płeć:

Post autor: mietek »

moj pierwszy post Witam
Ja posiadam Podstawe(2ed), W kosmicznej otchłani, Miasto, Smoki
stan gier oceniam na 3+


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

No coz... Mi sie tylko :oops: ostala plansza od podstawki niestety. :cry: Ale mam zamiar sobie uzupelnic wszystko co wydala Sfera do MiMa. Oczywiscie bede sie starala o 1 i 2 edycje. 8-[ Bez wzgledu na :arrow: koszty i stracony :arrow: czas na poszukiwania wszystkiego w bdb stanie 8)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Szczytny cel :) Ino po co Ci pierwsza i druga edycja? :D Do grania wystarczy jedna albo druga ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
motylo
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Kalisz
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: motylo »

Posiadam MiMa 2 wersję wraz z wszystkimi dodatkami, stan oceniam na db+ oraz MM bez Magii której to stan oceniam na bdb (mało używana). Z dodatków autorskich nie wydrukowałem żadnego pełnego, wolę przerabiać i dodawać do istniejących kart przygód, czarów poszukiwaczy itp.
Rodzice dawali pieniążki na gry a w Kaliszu (tam gdzie mieszkam) były wszystkie dostępne i to przez długi czas. Nie zapomnę widoku w sklepie, w którym tak na powierzchni 6m2 były wystawione gry ze sfery, encore'a i innych. Człowiek stał i się ślinił. Nawet figurki do MiMa mieli :D


--
Motylo
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

SeSim pisze:Ino po co Ci pierwsza i druga edycja?


Zle sie wyrazilam 8-[ Chodzi o to ze podoba mi sie tylko 1 i 2 wersja. Trzeciej w polsce nie bylo o ile wiem a 4 niepodoba mi sie juz wcale, no i nie ma po polsku jeszcze (chyba?). Pozatym karty i plansze sie roznily w 1 i 2 edycji o ile wiem. Mi zostala plansza na papierze kredowym a w pierwszej byla z tekturki taka gruba i z 4 czesci. Chyba sie nie pomylilam co do roznic? :-k Ta kartonowa plansza bardziej mi sie podobala bo mialam na niej okazje grac swego czasu. :lol:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Blaster
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 16 paź 2007, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Blaster »

Ja mam podstawkę i wszystkie dodatki z 2ed MiM. Stan generalnie db+ i bdb z brakującymi 3 kartami poszukiwaczy (już odtworzeni), żetonami, większością podstawek i oczywiście pudełkami :(.
Mam do mojego MiMa taki sentyment (ach te setki godzin spędzone na grze w świetnym towarzystwie) że raczej nigdy go nie sprzedam :roll:


Awatar użytkownika
tjahzi
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 10 cze 2007, 15:30
Lokalizacja: z daleka ;)
Płeć:

Post autor: tjahzi »

Katiusha pisze:
SeSim pisze:Ino po co Ci pierwsza i druga edycja?


Zle sie wyrazilam 8-[ Chodzi o to ze podoba mi sie tylko 1 i 2 wersja. Trzeciej w polsce nie bylo o ile wiem a 4 niepodoba mi sie juz wcale, no i nie ma po polsku jeszcze (chyba?). Pozatym karty i plansze sie roznily w 1 i 2 edycji o ile wiem. Mi zostala plansza na papierze kredowym a w pierwszej byla z tekturki taka gruba i z 4 czesci. Chyba sie nie pomylilam co do roznic? :-k Ta kartonowa plansza bardziej mi sie podobala bo mialam na niej okazje grac swego czasu. :lol:
witam :-({|= ja mam wersje niemiecką plansza jest białego odcieniu /bicz ta pierwsza miała największy klimacik /respekt ale niestety lubiła się odkształcić i słabo karty na niej leżały /protest wersja niemiecka ma inny układ nacięć i sie tak nie wybrzusza co jest super rozwiązaniem http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.p ... ght=#26369
pozdrawiam wszystkich graczy tych lubianych i tych mniej /zdrajca


lubisz Thorgala zapraszam na forum ;) www.thorgal.com.pl/forum
http://adiofootwear.pl/
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

tjahzi pisze:pierwsza miała największy klimacik ale niestety lubiła się odkształcić i słabo karty na niej leżały
Wystarczy przygnieść plansze na noc np encyklopedią PWN i rano jest prosta i pięknie 'wyprasowana'. ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ernin
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Ja mam niestety wersje drukowaną z przyklojonymi kolorawymi kartonami jako reversy nie wygląda to załadnie ale da się grać. Drukowane ze skanów.


Awatar użytkownika
tjahzi
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 10 cze 2007, 15:30
Lokalizacja: z daleka ;)
Płeć:

Post autor: tjahzi »

Katiusha pisze:
tjahzi pisze:pierwsza miała największy klimacik ale niestety lubiła się odkształcić i słabo karty na niej leżały
Wystarczy przygnieść plansze na noc np encyklopedią PWN i rano jest prosta i pięknie 'wyprasowana'. ;)
dzięki za poradę /uklon przetestuje /respekt


lubisz Thorgala zapraszam na forum ;) www.thorgal.com.pl/forum
http://adiofootwear.pl/
ernin
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Ja wkońcu zakupiłem MiMa wszystko 2 edycje no chyba że nie było 2 to 1


Awatar użytkownika
Master
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 195
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 16:01
Lokalizacja: Głogów
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Master »

MM: chyba cały, nie wiem która edycja ani czy jest kompletna (4 cz. więc chyba tak) dostałem od znajomego bo myslałem że to MiM, a że brakuje mi paru dodatków to wziąłem bez gadania.

MiM: 2 edycja stan 5-6 podstawka, jaskinia i miasto. Właśnie walczę na Allegro o otchłań, więc trzymajcie kciuki :mrgreen: ;-) Później będę walczył o inne dodatki bo chcę mieć całość kompletną.

15 lat stażu grania... to zobowiązuje.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 04 lut 2008, 11:51 przez Master, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

MM chyba niecały bo części jest 6: Magiczny Miecz, Jaskinia, Gród, Krypta Upiorów, Labirynt Magów i Magia.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
Master
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 195
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 16:01
Lokalizacja: Głogów
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Master »

Ok. sprawdziłem mam pięć ale mam też jaskinię za MiM a to to samo.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

No prawie, bo koszulki są inne, napisy nad grafiką i gametext sie różni nieco. ;) Mi by to jednak przeszkadzało, że brak kompatybilności tych rzeczy Jaskini z resztą, ale grać się przecież da, a to najważniejsze. :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ODPOWIEDZ