Cyrki z ukrytą kieszenią

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Emil [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Cyrki z ukrytą kieszenią

Post autor: Emil »

Post przeniesiony z tematu o ulubionych poszukiwaczach. Zacytuję tutaj kawałek postu Michnicka:
MichciK pisze:
Maslo pisze:Jedyny sposób to ukryta kieszeń + koń i wóz + amulet, chociaż to ostatnie to z bólem serca bo czarów nie można rzucac.
hmm ja nie bardzo rozumiem, jak kon i woz oraz amulet chroni przed kradziezami? :-k


MichciK ukryta kieszeń chroni przed kradzieżami a do niej to wszystko wkładamy i po sprawie.
Ostatnio zmieniony piątek 16 lis 2007, 14:13 przez Emil, łącznie zmieniany 1 raz.


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
MichciK
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:05
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: MichciK »

Emil777 pisze:MichciK ukryta kieszeñ chroni przed kradzie¿ami a do niej to wszystko wk³adamy i po sprawie.
Wiem do czego sluzy ukryta kieszen \:D/

eee a to nie wydaje Ci sie lekko przegiete i zaburzajace rozgrywke w stylu legionisty i jasnowidza laski wladzy, rumaka itd? :-s Choc nie jest to wyraznie w opisie karty, ale biorac to na tzw. chlopski rozum raczej nie da sie do kieszeni schowac konia razem z wozem :mrgreen: W zyciu tak nie gralem :neutral: W ukrytej kieszeni nie nosilem nic wiekszego od rozdzki. Rozumiem jeszcze wsadzic konia z wozem do platformy antygrawitacyjnej, zeby wejsc do podziemi (choc to tez troche grubymi nicmi szyte), ale konia z wozem do ukrytej kieszeni? [-( . Jeszcze zeby ta cala kieszen byla chociaz magicznym przedmiotem, a tu dupa ;-)

ps.
Teraz juz wiem ocokebab z tym kombem - dziwie sie tylko ze tak gracie.


Grzegorz Komorowski zamieszka³ na tym Obszarze do koñca gry. Ka¿dy Poszukiwacz, o ile Moc mu na to pozwoli, mo¿e zamówiæ jego niepowtarzalne grafiki za 6 tysiêcy mieszków z³ota.
:( :( :(
Awatar użytkownika
Emil [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Tak jest i pozwala na to regulamin ;) ja nie napisałem że tak gram ale że na takie kwiatki pozwala regulamin gry ;)
Jak to już kiedyś napisano można grac logicznie w mima albo zgodnie z zasadami. Ty wybierasz jak chcesz grać.

Moderatora proszę o podzielenie ostatnich postów bo zrobił się off.


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
MichciK
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:05
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: MichciK »

Regulamin w sensie instrukcja? ;-) No jasne ze mozna doslownie stosowac instrukcje, nie zwazajac na to ze pewne niuanse mozna interpretowac na tysiac sposobow \:D/ . Jednakowoz ukryta kieszen jest przypadkiem szczegolnym - moj bardzo dobry kolezka potrafil schowac mula, konia z wozem do platformy antygrawitacyjnej, a nastepnie caly ten kram do.. ukrytej kieszeni wlasnie :mrgreen: I dodatkowo nie widzial w tym nic zdroznego, hehe... Dla mnie granie z wykorzystaniem, nazwijmy to "kruczkow prawnych" w Magii i Mieczu pozwala na zbyt wiele Poszukiwaczom (zbtynio ulatwia im zycie). Wyobrazmy sobie Jasnowidza z Legionista i ukryta kieszenia z ukryta w niej platforma z cala kolekcja magicznych przedmiotow - od razu mozna zaczac granie od poczatku ;-)

ps.
Dobrze, ze temat wyplynal posrod meandrow forum :mrgreen: Wlasnie sobie przypomnialem, ktora z oryginalnych kart mialem jeszcze poprawic ^^


Grzegorz Komorowski zamieszka³ na tym Obszarze do koñca gry. Ka¿dy Poszukiwacz, o ile Moc mu na to pozwoli, mo¿e zamówiæ jego niepowtarzalne grafiki za 6 tysiêcy mieszków z³ota.
:( :( :(
Johnny 5
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 31 paź 2007, 23:49

Post autor: Johnny 5 »

MichciK ukryta kieszeń chroni przed kradzieżami a do niej to wszystko wkładamy i po sprawie.
To kombo nie działa. Chyba że ktoś ma bardzo wybiórcze podejście zarówno do zasad jak i logiki i nagina jedno i drugie jak mu w danej chwili wygodnie ;)

Owszem - można tam wpakowac konia z wozem i jest to zgodne z zasadami.
Ale jeśli już chcemy sie trzymać zasad a nie logiki (która by nam nie pozwoliła wpakować furmanki do kieszeni) to bądźmy konsekwentni. Kieszeń zabezpiecza TYLKO 1 przedmiot, czyli w tym wypadku Konia i Wóz. Owszem, reszta przedmiotów znajduje się na Wozie, ale NIE ZNAJDUJE się w kieszeni i mogą zostać skradzione. Tak to wygląda od strony zasad, jeśli ktoś natomiast ceni sobie logikę bardziej - to nie będzie pakował konia z wozem do kieszeni. Tak więc tak czy inaczej nie da się w ten sposób zabezpieczyć całego majątku.

Tak w ogóle - ja gram zgodnie z instrukcją. Logiki nie ma sensu tu na siłę wpychać.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

MichciK pisze:Dobrze, ze temat wyplynal posrod meandrow forum Wlasnie sobie przypomnialem, ktora z oryginalnych kart mialem jeszcze poprawic ^^
Jak już poprawisz, to pochwal się jak to rozwiązałes. Nawet jeśli by Ci się chciało to ząłacz karte aby każdy mógł sobie ją zamienić z oryginalną i grać zgodnie z 'logiką'.

BTW Patrzyłam w projekcie Stave'a i ku mojemu zaskoczeniu tam też karta jest niepoprawiona.
Johnny 5 pisze:Kieszeń zabezpiecza TYLKO 1 przedmiot, czyli w tym wypadku Konia i Wóz. Owszem, reszta przedmiotów znajduje się na Wozie, ale NIE ZNAJDUJE się w kieszeni i mogą zostać skradzione.
Wiesz co, to już jest wg mnie paradoks. :-k
Jesli coś jest na np Mule a on z kolei w Ukrytej Kieszeni to logiczne że reszta na nim też.
A z drugiej strony można tam tylko schować jedną rzecz.
Świra można dostać w końcu od ciągłego głowienia się jak do tego podejść na 'chłopski rozum i logike'. ;-)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Johnny 5
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 31 paź 2007, 23:49

Post autor: Johnny 5 »

Wiesz co, to już jest wg mnie paradoks
To bez znaczenia. W tej grze jest ich i tak dużo.
Jesli coś jest na np Mule a on z kolei w Ukrytej Kieszeni to logiczne że reszta na nim też.
Jeśli muł jest w kieszeni to logice mówimy od razu "bye bye" i nie ma się co dalej na nią oglądać, tylko spojrzeć na zasady i problem znika. Jeśli logika się dla nas liczy, muł nie trafi do kieszeni i problemu również nie ma.

Problem jest tylko kiedy się nie możemy zdecydować czy ważniejsza jest logika czy zasady.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Można to w ten sposób rozwiązać, że zmienić Kieszeń ze zwykłego przedmiotu na magiczny. Wtedy np wkładając tam coś dużego typu Muł, ta rzecz się dematerializuje za sprawą magii i jest w niej w postaci np 'kwantów'.
Ale pozostaje dalej sprawa, co się dzieje z przedmiotami na tym Mule. Czy też się 'dematerializują' razem z Mułem i trafiają do Kieszeni z nim? :-k


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Johnny 5
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 31 paź 2007, 23:49

Post autor: Johnny 5 »

W taki sposób to sobie można wszystko uzasadniać, tylko po co sobie życie na siłę komplikować?


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Johny 5 ma rację. W MiMa grasz albo logicznie albo z instrukcją :) Mieszanie tych dwóch stylów nie zawsze wychodzi na dobre ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Beast
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 11 paź 2007, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Beast »

Zgadzam się w 100%. Instrukcja, która była napisana w latach 80 poprzedniego stulecia niestety była trochę niedopracowana. Trzeba oczywiście trzymać się zasad ale traktować je zdroworozsądkowo.


Johnny 5
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 31 paź 2007, 23:49

Post autor: Johnny 5 »

Zgadzam się w 100%.
Z kim, bo nie wiem... SeSim napisał że się ze mną zgadza - czyli że trzeba wybrać jedno albo drugie, ty piszesz że się z nami zgadzasz i trzeba stosowac dwie sprzeczne ze sobą rzeczy :-k
Instrukcja, która była napisana w latach 80 poprzedniego stulecia niestety była trochę niedopracowana.
To nie instrukcja, to raczej karty.
Trzeba oczywiście trzymać się zasad ale traktować je zdroworozsądkowo.
Trzeba? To jakiś odgórny nakaz?


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Logiki nie ma sensu tu na siłę wpychać.
Dokladnie. Tym bardziej, ze czasami jej ramy nie dla wszystkich sa tak samo sprecyzowane. Ukryta kieszen jest karta ogniskujaca problemy i dyskusje, ale poprawianie jej uwazam za zbyteczne. Jakkolwiek glupie sie wydaje wkladanie do niej konia z wozem, ale juz przedmiotow wiezionych na nim nie, jest to zgodne z zasadami. Caly urok MiMa :).


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Ponieważ temat dotyczy samej gry to pozwolę sobie zabrać głos. Temat jest bezsensowny. Szukacie logiki w grze, w której występują czary, zastanawiacie się czy logiczne jest to, że przedmioty na mule w kieszeni są poza kieszenią - a widział ktoś kiedyś muła w kieszeni? Zasady są jasne.
Kieszeń - dzięki tej karcie jeden wybrany przedmiot jest chroniony. Nie pięć, nie dziewięc czy dowolna inna liczba związana z koniem i wozem itp... Przedmioty na Wozie nie są z nim na stałe związane. Tak samo Zawładnięciem nie zabiera się Wozu z dobytkiem. Porównajcie sobie karty Konia i Wozu i Sakwy bez dna - zapis się różni.
Do kieszeni wchodzi każdy przedmiot - nie ma żadnych ograniczeń. Ktoś wcześnie pisał, że nie wkłada tam nic większego od różdżki - a skąd znamy rozmiar różdżki? Czy aby na pewno jest tak mala, że w ukrytej kieszeni, kieszeń ta nadal pozostaje ukryta? A może wystaje już na tyle, że można to ukraść? Czy różdżka zniszczenia/ognia/magiczna/inna jest większa czy mniejsza niż np taka magiczna buława? Ten temat jest absurdalny. Logiki się tu nie wprowadzi bez zmian zasad całej gry. bez dokładniejszych opisów każdego przedmiotu wraz z podaniem gabarytów itp, itd... dajcie sobie spokój i znajdźcie jakieś inne braki w zasadach, tam gdzie można coś sensownie ustalić i zaproponować.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Spokojnie Pretorian. Niech dyskutuja :). Po to w koncu jest forum. My juz na temat logiki itp. swoje przerobilismy. To sa uzytkownicy z mniejszym nieco stazem, powoli rozgryzaja niedociaglosci MIMa. Wszystko stopniowo, nie ma co sie denerwowac. Kto pyta nie bladzi, a poza tym nikt nikomu nie moze zabronic stosowania innowacji i grania po swojemu w prywatnych, kameralnych partyjkach.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Ja zawsze jestem spokojny. Jak piszę, że coś jest absurdem to też ze spokojem :) Inni tylko jakoś tak to odbierają jako atak najczęsciej. Coż - ich sprawa.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
MichciK
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:05
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: MichciK »

Lens pisze: Caly urok MiMa :).
trafia szlak, jezeli ktos wklada konia z wozem do kieszeni :mrgreen: .oczywiscie kazdy gra jak chce - dla mnie to megaprzegiecie i nie chodzi tu tylko o zachowanie logiki. Gdyby ukryta kieszen nazywalaby sie przenosny magiczny magazyn przedmiotow i zapis na karcie pozwalalby na taki "wałek" mialbym takie samo zdanie na ten temat. Chodzi mi o wyeliminowanie z MiMa jak najwiekszej ilosci niedociagniec w stylu legionista, gandalf, ukryta kieszen, by zbytnio nie ulatwiac sobie gry. Zadna to dla mnie przyjemnosc z grania, gdy nikt i nic nie moze mnie zabic/okrasc lub zrobic jeszcze gorsza rzecz ;-)
pretorianstalker pisze:Temat jest bezsensowny.
A to dlaczemu? :-s Ja widzialem duzo wiecej bezsensownych tematow na forum (patrzaj: Karczma).

pretorianstalker pisze:Zasady s± jasne.

Jakby byly takie jasne, to by nie bylo takich tematow jak ten.

pretorianstalker pisze:Kieszeñ - dziêki tej karcie jeden wybrany przedmiot jest chroniony. Nie piêæ, nie dziewiêc czy dowolna inna liczba zwi±zana z koniem i wozem itp....


? To co twoim zdaniem przedmioty z wozu sa wtedy poza wozem?

pretorianstalker pisze:Kto¶ wcze¶nie pisa³, ¿e nie wk³ada tam nic wiêkszego od ró¿d¿ki - a sk±d znamy rozmiar ró¿d¿ki? Czy aby na pewno jest tak mala, ¿e w ukrytej kieszeni, kieszeñ ta nadal pozostaje ukryta? A mo¿e wystaje ju¿ na tyle, ¿e mo¿na to ukra¶æ? Czy ró¿d¿ka zniszczenia/ognia/magiczna/inna jest wiêksza czy mniejsza ni¿ np taka magiczna bu³awa? ....


Ja to napisalem - nie wiem jak mala jest rozdzka ale na bank jest duuuuuuzo mniejsza od konia tym bardziej z wozem ^^. Byl to przyklad akurat wybralem sobie rozdzke. A co do bulawy to mysle ze jednak jest rozdzka mniejsza :mrgreen: Wez sprobuj sobie wlozyc bulawe (taka np jak mial Chmielnicki w Ogniem i Mieczem) do takiej zwyklej kieszeni od spodni (nie musi byc ukryta ;-) ). Moim przyrzadem pomiarowym bylo tzw "chlopskie oko".
Johnny 5 pisze:To bez znaczenia. W tej grze jest ich i tak du¿o.
Dla mnie ma to duze znaczenie - takie cyrki jak ten z kieszenia pozwalaja jednemu z graczy osiagnac zbyt duza przewage. poza tym to ogromne ulatwienie sobie gry.
Katiusha pisze:Mo¿na to w ten sposób rozwi±zaæ, ¿e zmieniæ Kieszeñ ze zwyk³ego przedmiotu na magiczny. Wtedy np wk³adaj±c tam co¶ du¿ego typu Mu³, ta rzecz siê dematerializuje za spraw± magii i jest w niej w postaci np 'kwantów'
To chyba jedyne dobre rozwiazanie, jezeli kieszen ma dzialac tak jak tego sobie zyczy intsrukcja karty (zrzeszta i tak kazdy gra, jak chce).

Johnny 5 pisze:Trzeba? To jaki¶ odgórny nakaz?
Hmm, w sumie nie, ale wartoby bylo, jesli chcemy miec wypieki na twarzy podczas grania.
Przeciez zasady sa po to by je albo lamac albo przestrzegac a nie olewac \:D/ Mozesz od razu sobie wybrac jako miejsce Startu Korone Wladzy - pytanie tylko po co ;-)

Beast pisze:Trzeba oczywi¶cie trzymaæ siê zasad ale traktowaæ je zdroworozs±dkowo.
Proste

SeSim pisze:Johny 5 ma racjê. W MiMa grasz albo logicznie albo z instrukcj± Mieszanie tych dwóch stylów nie zawsze wychodzi na dobre
Nie zgodze sie z Toba SeSim - ja tu nie widze kolizji 2 wektorow ;-)
Lens pisze:To sa uzytkownicy z mniejszym nieco stazem, powoli rozgryzaja niedociaglosci MIMa.
Hmm, nie wiem czy to jest skierowane rowniez do mnie, ale zapewniam Cie Lens, ze bez forum rowniez mozna wyeliminowac niedociaglasci MiMa. Poza tym to chyba nie jest tak, ze jak ktos nowy zaloguje sie na forum, to nagle dostaje objawienia zwiazanego np z ukryta kieszenia ;-) (tak zrozumialem twoja wypowiedz).


pretorianstalker pisze:dajcie sobie spokój i znajd¼cie jakie¶ inne braki w zasadach, tam gdzie mo¿na co¶ sensownie ustaliæ i zaproponowaæ
Ha, dla mnie to jest kardynalny brak w zasadach, poza tym nie wiem czemu zniechecasz
szczegolnie nowych uzytkownikow do dyskusji. To po co topik jak rozruszac forum? Zobaczcie jak od jednego (mojego nie chwalac sie ;-) ) pytania rozgorzala zazarta dyskusja - i bardzo dobrze bo z polemiki jest wieksza frajda niz z czytania postow o ulubionych poszukiwaczach (choc to tez mile w sumie).

ps. jeszcez jedno - dla mnie mul, kon z wozem tudziez sam kon i cala reszta to bardziej Zwierzeta niz Przedmioty :mrgreen:

ps.
przepraszam, za letki choas w mojej wypowiedzi, ale wczoraj byla fajna domowka ;-)


Grzegorz Komorowski zamieszka³ na tym Obszarze do koñca gry. Ka¿dy Poszukiwacz, o ile Moc mu na to pozwoli, mo¿e zamówiæ jego niepowtarzalne grafiki za 6 tysiêcy mieszków z³ota.
:( :( :(
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Chodzi mi o wyeliminowanie z MiMa jak najwiekszej ilosci niedociagniec w stylu legionista, gandalf, ukryta kieszen, by zbytnio nie ulatwiac sobie gry. Zadna to dla mnie przyjemnosc z grania, gdy nikt i nic nie moze mnie zabic/okrasc lub zrobic jeszcze gorsza rzecz
To stwórz nową grę.
A to dlaczemu? Ja widzialem duzo wiecej bezsensownych tematow na forum (patrzaj: Karczma).
czy obecność bezsensownego tematu na forum usprawiedliwia zakładanie kolejnych bezsensownych? Poczytaj sam siebie :)
Jakby byly takie jasne, to by nie bylo takich tematow jak ten.
Takich tematów jak ten być nie powinno - tutaj zasady są jasne, a waść mylisz dwie zasadnicze sprawy - zasady i logikę. Nie będę tłumaczył różnic bo pewnie i tak na nic to. Na tym forum już można znaleźć tłumaczenie mojego autorstwa.
To co twoim zdaniem przedmioty z wozu sa wtedy poza wozem?
Nie są poza wozem, ale w świetle zasad nic nie wskazuje na to, że przedmioty na wozie podlegają zasadom kieszeni. Kieszeń działa na jeden wybrany przedmiot i koniec dyskusji.
Moim przyrzadem pomiarowym bylo tzw "chlopskie oko".
Chłopskie oko przeciwnika może działać zupełnie inaczej i co wtedy? (btw - chyba chłopski rozum miał być :P) Taka dyskusja jest bez sensu, bo do niczego nie prowadzi - Ty powiesz, że wydaje ci się, że to się mieści, a to nie, a inny powie, że jest inaczej. Kto ma rację? Trzebaby zrobić tak jak napisałem - opisać rozmiary każdgo przedmiotu itd. Jak wyżej napisałem - stwórz lepiej nową grę. A może po prostu mylisz planszówkę z RPG?
Dla mnie ma to duze znaczenie - takie cyrki jak ten z kieszenia pozwalaja jednemu z graczy osiagnac zbyt duza przewage. poza tym to ogromne ulatwienie sobie gry.
Eeeee... Pozwalają osiągnąc przewagę, bo grasz według własnych zasad, a nie wg tego co podają karty. Jakbyś grał zgodnie z zapisem na kartach, to przedmioty na wozie nie byłyby chronione. Po co więc komplikujesz sobie życie i grasz wg wymyślonych zasad, które przysparzają Ci problemów? Nie kumam w ogóle Twojego postępowania :)
Nie zgodze sie z Toba SeSim - ja tu nie widze kolizji 2 wektorow
To mało widzisz.
Ha, dla mnie to jest kardynalny brak w zasadach, poza tym nie wiem czemu zniechecasz
szczegolnie nowych uzytkownikow do dyskusji.
To nie jest brak w zasadach, tylko brak w Twoich zasadach :) Zniechęcam, do to do niczego nie prowadzi i na końcu i tak każdy powie, że on będzie grał po swojemu - jeden na logikę, a drugi zgodnie z zasadami. Chcesz się założyć?
jeszcez jedno - dla mnie mul, kon z wozem tudziez sam kon i cala reszta to bardziej Zwierzeta niz Przedmioty
Tak się głupio składa, że 90% zwierząt w MiM to przedmioty. Może zmień i to :)

Podsumowując - polecam stworzyć własną grę - taki miks MiMa z jakimś RPG i wtedy pewnie będziesz zadowolony.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Johnny 5
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 31 paź 2007, 23:49

Post autor: Johnny 5 »

trafia szlak
szlaG

szlakiem to można wędrować.
Michcik pisze:Przeciez zasady sa po to by je albo lamac albo przestrzegac a nie olewac Mozesz od razu sobie wybrac jako miejsce Startu Korone Wladzy - pytanie tylko po co
]

Mnie to mówisz? Ja się pytałem czy jest odgórny nakaz zdroworozsądkowego podchodzenia do zasad. Ja po prostu gram zgodnie z instrukcją, instrukcja pozwala schować konia z wozem do kieszeni, więc jak mam ochotę tak zrobić to tak robię i nikt mi nie może zabronić :P Tak samo jak zgodnie z zasadami będzie ukraść przeciwnikowi przedmiot znajdujący się na wozie znajdującym się w kieszeni, podczas gdy nie mógłbym ukraść samego wozu. Zgodne z zasadami? zgodne. Logiczne? Nie. Ale ja nie patrze na logikę tylko na zasady.

Dlatego nie ma dla mnie żadnego problemu jesli chodzi o ukrytą kieszeń - zasady są w tym miejscu zupełnie jasne. Po prostu niektórym się nie podobają, wobec tego wymyslają własne, co skutkuje powstaniem problemów, których by nie było gdyby po prostu grali zgodnie z instrukcją :P

Uważam zresztą, że w tym temacie juz zostało powiedziane wszystko co można w tej sprawie powiedzieć, a jedyne co tu jeszcze może miec miejsce to bezcelowe przekrzykiwanie się czy nalezy grać zdroworozsądkowo czy zgodnie z instrukcją.
Ostatnio zmieniony sobota 17 lis 2007, 17:27 przez Johnny 5, łącznie zmieniany 1 raz.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Johnny 5 pisze:Tak samo jak zgodnie z zasadami będzie ukraść przeciwnikowi przedmiot znajdujący się na wozie znajdującym się w kieszeni, podczas gdy nie mógłbym ukraść samego wozu. Zgodne z zasadami? zgodne. Logiczne? Nie. Ale ja nie patrze na logikę tylko na zasady.
I nie drażnią Ciebie w grze tego rodzaju buble nawet jeśli są zgodne z instrukcją? Bo mnie tak i niedziwie się wcale, że Michcik chce zrobić z tym porządek.
Że coś jest niedopracowane przez wydawce, to wcale nie znaczy, że należy to zostawić tak jak jest i niestarać się poprawić tego typu bugów MiMa.
Wcale z tego powodu nie trzeba robić całej gry od nowa, wystarczy karte poprawić w tym wypadku. I w większości błędów też drobna korekta wystarczy aby coś było zgodne z instrukcją i w miare logiczne.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Johnny 5
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 31 paź 2007, 23:49

Post autor: Johnny 5 »

I nie drażnią Ciebie w grze tego rodzaju buble nawet jeśli są zgodne z instrukcją?
Nie drażnią mnie ani trochę. Raczej śmieszą. A śmiech to zdrowie i nie zawadzi się pośmiac przy partyjce MiMa. Fajny był ten wspomniany na forum przykład - Poszukiwacz ma na sobie zbroję > zbroja jest w kieszeni > poszukiwacz w zbroi jest więc we własnej kieszeni :biggrin: Zaraz jakiś "zdroworozsądkowiec" będzie musiał ustalić zasadę, że z przedmiotu noszonego w ukrytej kieszeni nie można korzystać dopóki jest w kieszeni.

Kto by zresztą wymagał realizmu od gry w której żaba ma równe szanse w pojedynku z dzikiem?

I dalej nie rozumiem, w czym problem. Jeśli gracie "zdroworozsądkowo" to po prostu nie schowacie muła, czy konia z wozem do kieszeni i problemu nie ma, co więc jest takie przegięte?


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Johnny 5 pisze:Fajny był ten wspomniany na forum przykład - Poszukiwacz ma na sobie zbroję > zbroja jest w kieszeni > poszukiwacz w zbroi jest więc we własnej kieszeni Zaraz jakiś "zdroworozsądkowiec" będzie musiał ustalić zasadę, że z przedmiotu noszonego w ukrytej kieszeni nie można korzystać dopóki jest w kieszeni.
Hehehe tu masz racje. :biggrin:
Jak to przeczytałam to doszłam do wniosku, że ta karta jest błędna sama w sobie. Jeśli nawet rozwiążemy problem Muła w ten sposób:
Można to w ten sposób rozwiązać, że zmienić Kieszeń ze zwykłego przedmiotu na magiczny. Wtedy np wkładając tam coś dużego typu Muł, ta rzecz się dematerializuje za sprawą magii i jest w niej w postaci np 'kwantów'
to i tak zawsze coś wyskoczy tego typu jak przykład ze Zbroją.
No i znów główkować jak dojść z tym do ładu i składu? #-o
Logiki to jednak nie da się zastosować do Ukrytej Kieszeni. [-(


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Też kiedyś próbowałem racjonalizować zasady MiMa... Po wielu podobnych dyskusjach a forum zrozumiałem, że to nie ma sensu. Na dłuższą metę racjonalizowanie wprowadza więcej zamieszania niż to warte. Żeby racjonalizować, należałoby zmienić całą grę - tak jak to robi Steve.
Spokojnie niewierni, w końcu też ujrzycie światłość na swej drodze :P To tylko kwestia czasu :badgrin:

Patrząc właśnie na tego typu problemy zastanawiamy się (administracja) czy nie wprowadzić jakiegoś podziału w zasadach na coś w stylu:

- kwestia zasad wg instrukcji (tutaj omawiane byłyby problemy tylko i wyłącznie jak coś się dzieje wg instrukcji, wszelkie wypady w stronę logiki byłyby kasowane lub przenoszone do bliźniaczego tematu poniżej)
- kwestia zasad wg logiki (tutaj pojawiałyby się propozycje jak rozwiązywać jakiś problem "logicznie")


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Patrząc właśnie na tego typu problemy zastanawiamy się (administracja) czy nie wprowadzić jakiegoś podziału w zasadach
POmysł dobry, aczkolwiek nie wiem czy wszyscy załapią gdzie kończy się jedno, a zaczyna drugiej :) Niemniej jednak jak praca z przenoszeniem wam niestraszna, to ja jestem za, z tego prostego względu, że zasady są jedne i tu można dyskutować, a logik jest jak się okazuje więcej i z reguły dyskusje z nim związane wyglądają jak kłótnie w stylu 'fajniejszy jest czerwony czy żółty kolor?'


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
MichciK
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:05
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: MichciK »

Wlasnie konczylem pisac posta, po czym mnie wylogowalo i ponad polgodzinne klepanie klawiatury poszlo sie #$%^@&! ;-) Dzis mi sie nie chce tego pisac od nowa, wiec przepisze z instukcji lukasa jego pomysl (generalnie bardzo dobry) a na polemike (pretorian pzdr ;-) ) odpowiem jutro jakos.

"W ukrytej kieszeni może znajdować się tylko jeden Przedmiot. Nie może to być żaden Koń, Rumak ani Muł. Może to być natomiast Sakwa Bez Dna, której nikt ci nie zabierze, ale może zabrać znajdujące sie w niej przedmioty. Sama ukryta kieszeń nie jest doliczana do niesionych przez ciebie Przedmiotów. W kieszenie nie mogą się znajdować rynsztunek który masz na sobie ani broń którą właśnie walczysz. Do ukrytej kieszeni nie wolno wsadzać Złotej Statuetki. Ukryta kieszeń chroni przedmiot przed Zbójcami ale nie przed Trąbą Powietrzną".

ps. pisownia oryginalna.


Grzegorz Komorowski zamieszka³ na tym Obszarze do koñca gry. Ka¿dy Poszukiwacz, o ile Moc mu na to pozwoli, mo¿e zamówiæ jego niepowtarzalne grafiki za 6 tysiêcy mieszków z³ota.
:( :( :(
Zablokowany