Kolejny projekt Magiczny Miecz 3D na PC :)

Dyskusje na temat gier komputerowych.

Lepsza gra z mechanika czy brak implementacji zasad?

lepiej zeby byla mechanika, w koncu to gra komputerowa
20
45%
lepsza gra bez mechaniki, bardziej przypomnia gre na planszy
24
55%
 
Liczba głosów: 44

Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

No no! wielkie brawa! =D> dech zapiera. Powodzenia z zasadami. Najwazniejsze by one dobrze chodzily, a reszte, jakies smaczki, mozna ewentualnie pozniej dolozyc.


Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

To jest projekt czysto hobbystyczny czy zamierzasz na nim zarobić??
bo wygląda póki co ładnie i oby były jeszcze lepiej =D> =D>


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Moim zdaniem zabawa w takie coś jak stół i krzesła jest zupełnie niekonieczna. Może jeszcze dodać opcję wychodzenia do kuchni, żeby zrobić sobie kanapkę... albo od razu coś na wzór Simsów - tylko, że jak wracasz ze szkoły/pracy to zasiadasz do MMa. Oczywiście to Twój projekt i możesz robić co chcesz, ale skoro jest to na forum to skomentuje. Jak dla mnie to kolejny projekt, który idzie w złym kierunku i nic z tego nie bedzie. Zapowiedź, że nie będzie żadnych dodatków też pewnie fanów nie przysporzy :P Czemu nie będzie jeśli można spytać? Na stole się nie zmieszczą?


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

Emil777 pisze:To jest projekt czysto hobbystyczny czy zamierzasz na nim zarobić??
bo wygląda póki co ładnie i oby były jeszcze lepiej =D> =D>
Hobbystyczny. Nie bardzo widze mozliwosc zarobienia na nim.
pretorianstalker pisze: ... nic z tego nie bedzie.
Juz to pisales.
pretorianstalker pisze: Czemu nie będzie jeśli można spytać? Na stole się nie zmieszczą?
Odpowiedz masz pare postow wyzej.


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Już pisałem, ale od tego czasu zamiast grywalnego demka, które zostało zapowiedziane mamy stół i krzesła. Ty natomiast pisałeś, że nie popełnisz błędów poprzedników, a skupiasz się na pierdołach. Poprzednicy zazwyczaj odpadali na mechanice gry i zasadach. Niektórzy nawet wypuścili coś grywalnego :) Tutaj obecnie spodziewam się dywanu zamiast demka :P

Skoro napisaleś gdzieś czemu nie będzie dodatków to może zacytuj mi to, bo jakoś nie widzę. Jeśli faktycznie napisałeś czemu, to chyba będzie to odpowiedź w stylu "nie bo nie". W sumie więcej też się nie spodziewałem...


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

pretorianstalker pisze:Już pisałem, ale od tego czasu zamiast grywalnego demka, które zostało zapowiedziane mamy stół i krzesła. Ty natomiast pisałeś, że nie popełnisz błędów poprzedników, a skupiasz się na pierdołach. Poprzednicy zazwyczaj odpadali na mechanice gry i zasadach. Niektórzy nawet wypuścili coś grywalnego :) Tutaj obecnie spodziewam się dywanu zamiast demka :P
Nie masz pojecia na czym sie skupiam, wiec mi nie mow.
pretorianstalker pisze: ... bo jakoś nie widzę.
To juz nie moj problem.

Dla mnie koniec tematu bo po przeczytaniu paru watkow w ktorych sie udzielasz nie widze sensu daleszej dyskusji.


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

To może lepiej nie zapowiadaj demka jak nie masz zamiaru go robić. A na czym się skupiasz to widzę - powodzenia.

EDIT:
Heehe - sorry, faktycznie przeoczyłem post :) No tak... ten post wiele wyjaśnie. Tylko szkoda, że nie będzie opcji gry przez net. Jakbym miał grać z kumplem przed jednym kompem to wolałbym raczej w wersję papierową z dodatkami pograć ;) No więc powodzenia jeszcze raz i już się więcej nie wypowiadam, bo taka opcja gry w ogóle mnie nie interesuje i nie widzę w ogóle powodów żeby robić wokół niej zamieszanie.

Swoją drogą - też ciekawe jest podejście - "Robię MM na PC" a potem "ponieważ to kupa roboty to nie zrobię zbyt wiele" :)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

pretorianstalker pisze:Tylko szkoda, że nie będzie opcji gry przez net.
Nie napisalem, ze nie bedzie opcji gry przez net. Wrecz odwrotnie.


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Ehh... sorry ponownie :) Po prostu na ostatnie 60-pare godzin działania przypadło zaledwie 7 godzin snu... źle przeczytałem.
Szczerze powiedziwaszy to wydaje mi się, że stworzenie dodatku nie powinno być już tak pracochłonne. Przecież cała mechanika i tak musi się zawierać w podstawowej grze. Co więc jest takim problemem? :> Ta kwestia chyba nie była poruszana - czy gra ma byc zautomatyzowana, czy więcej będzie się robilo ręcznie? (np wyciągam kartę Mieszek Złota - czy co tam jest w MM i automatycznie dostaję MZ czy muszę go dodać?). Ja jestem zwolennikiem możliwości ręcznych poprawek bo powoduje to, że jest dużo mniej pracy oraz błędów w grze. Autor również nie narzuca wtedy graczom własnych interpretacji zasad - o czym mowa była w innym temacie. Myślę, że chęć automatyzacji była jednym z głównym powodów większości porażek na tym polu - z reguły zawsze coś działało nie tak i nigdy nie udało się zrobić wszystkiego tak jak zrobione być powinno.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Stół i krzesła fajna rzecz, a na dywanie się kurzy. ;-)
Pisałam Ci już wcześniej Mac i pisze jeszcze raz, nie spiesz się bo ktoś ma kaprys Cię ponaciskać. Rób lepiej demko dłużej, byle było bez bugów, bo jak wypuścisz byle jakie i z błędami to dopiero malkontenci bedą mieli powód do dokuczania. :doubt:

Pozdrawiam Kati


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

Mam pytanie do znawcow magicznego miecza. Czy pole przeprawa w srodkowym kregu sluzy do podrozowania miedzy kregami, czy tylko do sciagania haraczu? :P


Lord Yves
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 176
Rejestracja: czwartek 10 mar 2005, 10:01
Lokalizacja: Stalowa Wola
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Lord Yves »

Tylko do ściagania haraczu. Jeśli się tam zatrzymasz to albo zapłacisz za mozliwość dalszego kontynuowania ruchu, albo się wracasz.


Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

Tzn jesli sie tam zakonczy ruch trzeba zaplacic, czy jesli sie po prostu przecohdzi przez ten obszar idac na inny dalej?


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Tylko gdy się tam zakończy ruch.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

Nakrecilem krotki filmik z gry, mozna obejrzec na google video - musialem wylaczyc meble bo przy angrywaniu za malo bylo fps :P:
http://skocz.pl/mm_movie


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Hmm szkoda że słaba rozdzielczość i nie widać tekstu :(
Ale mam uwage: Czemu Karzeł jak Przegrał walke z Demonem badał Zaklęte Źródło. ? oile tam było napisane Przegrałeś bo nie jestem pewien.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

Valdi pisze:Hmm szkoda że słaba rozdzielczość i nie widać tekstu :(
Ale mam uwage: Czemu Karzeł jak Przegrał walke z Demonem badał Zaklęte Źródło. ? oile tam było napisane Przegrałeś bo nie jestem pewien.
Tak wlasnie bylo. Jeszcze nie wszystko jest tak jak powinno :), ale wydawalo mi sie ze jesli wyciaga sie dwie karty i jedna to wrog to z drugiej mozna skorzystac tak czy inaczej.
Jesli ktos chce to wrzucilem na rapidshare w lepszej rozdzielczosci(25MB):
http://rapidshare.com/files/69742177/mm.avi.html


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Na tym z RapidShare o wiele lepiej widać, nawet napisy na kartach i planszy. Tylko trzeba sobie odtwarzacz skonfigurować pod ten filmik. I przynajmniej dłużej trwa niż ten trailer Talismana Eng. :biggrin:
Tylko czemu ta kostka taka powolna? Nie dawałes jej jeść i dostała anemi? ;-)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

Coz kostka jeszcze nie dziala w 100% tak jak bym chcial ale i tak jestem w miare zadowolony z efektu :P


Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Tak wlasnie bylo. Jeszcze nie wszystko jest tak jak powinno :) , ale wydawalo mi sie ze jesli wyciaga sie dwie karty i jedna to wrog to z drugiej mozna skorzystac tak czy inaczej.
na moje oko to masz racje.

Bardzo ładnie to wszystko sie prezentuje :D nic tylko trzymać kciuki za finalna wersję \:D/


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
mojak
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: mojak »

mac pisze:
Valdi pisze:Hmm szkoda że słaba rozdzielczość i nie widać tekstu :(
Ale mam uwage: Czemu Karzeł jak Przegrał walke z Demonem badał Zaklęte Źródło. ? oile tam było napisane Przegrałeś bo nie jestem pewien.
Tak wlasnie bylo. Jeszcze nie wszystko jest tak jak powinno :), ale wydawalo mi sie ze jesli wyciaga sie dwie karty i jedna to wrog to z drugiej mozna skorzystac tak czy inaczej.
Jeśli wyciągasz więcej niż jedną kartę (lub więcej niż jedna karta leży już na polu, na którym się zatrzymałeś) zawsze najpierw rozpatrujesz karty Spotkań (I), potem atakują Cię Wrogowie (II), a następnie Demony (III). Jeśli nie uda Ci się pokonać Wrogów i Demonów, lub nie uda Ci się im wymknąć (używając specjalnej umiejętności postaci lub zaklęcia Krąg Płomieni), nie możesz badać kolejnych kart - czyli Nieznajomych (IV), Przedmiotów/Przyjaciół (V) i Miejsc (VI).

Innymi słowy, karty z kategorii IV, V i VI rozpatruje się wyłącznie wtedy, kiedy na polu nie ma już żadnych Wrogów i Demonów, lub kiedy postaci uda się im wymknąć.


Czytał Tomasz Knapik.
Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

mojak pisze: Jeśli wyciągasz więcej niż jedną kartę (lub więcej niż jedna karta leży już na polu, na którym się zatrzymałeś) zawsze najpierw rozpatrujesz karty Spotkań (I), potem atakują Cię Wrogowie (II), a następnie Demony (III). Jeśli nie uda Ci się pokonać Wrogów i Demonów, lub nie uda Ci się im wymknąć (używając specjalnej umiejętności postaci lub zaklęcia Krąg Płomieni), nie możesz badać kolejnych kart - czyli Nieznajomych (IV), Przedmiotów/Przyjaciół (V) i Miejsc (VI).

Innymi słowy, karty z kategorii IV, V i VI rozpatruje się wyłącznie wtedy, kiedy na polu nie ma już żadnych Wrogów i Demonów, lub kiedy postaci uda się im wymknąć.
Hmm, okay dzieki. Wezme to pod uwage.


Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Jestem pod wrażeniem. Świetnie to wygląda i myślę, że przyjemnie będzie się grało.
Mam małe zastrzeżenie żeby po obrocie planszy kostka nie toczyła się tak w oddali tylko z przodu, "od nas w głąb ekranu".


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

A ja bym dodał opcję wyboru między kamerą podążającą za pionkiem, który ma w danej chwili ruch, a swobodną.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

Co do kamery to mam cos takiego w planach. Rzut kostka planowalem zrobic z 4 stron stolu zaleznie od tego ktory gracz rzuca, ale moze ciekawiej by bylo uzalieznic to od pozycji kamery. Nie mniej jednak sa to rzeczy o dosc niskim priorytecie najpjierw pewnie bede dokonczyc elementy samej gry. Przez ostanie tygodnie z roznych przyczn projekt nie posunal sie do przodu ale juz powoli wracam do pracy :).


ODPOWIEDZ