Dodatek do Gry Obcy

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czeski_ [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Dodatek do Gry Obcy

Post autor: czeski_ »

Zapraszam do pobrania stworzonego przeze mnie dodatku do gry Obcy. Pomysł zaczerpnąłem z dodatku "Yautia" Michała Wieczorka lecz nieco go rozbudowałem. Oprócz tego wprowadziłem kilka własnych innowacji.

Link znajduje się na moim planszówkowym blogu : http://planszowki.blox.pl/html

Adres także w podpisie.
Ostatnio zmieniony niedziela 25 paź 2009, 12:33 przez czeski_, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Witam i na poczatek pare uwag
Karty:
Partnerstwo - siła podczas ataku rośni (brak "e")
Wyciek metanu - troche glupio to brzmi, bo metan to gaz, a wyciekać jak sama nazwa wskazuje to moze ciecz.
Mala uwaga rowniez do obrazka Predatora. Moim zdaniem mozna sie pokusic o lepszy obrazek, bo na tym wyglada jak szkieletor. Ta srebrna zbroja niezbyt. Drake też dretwawy.

A co do pomyslu, nie wiem trzeba to sprawdzic w praktyce. Moze okaze sie grywalne, kto wie. Na pierwszy rzut oka warunki zwyciestwa u Predatora troche latwe, ale bez testowania tak moze po prostu wygladac. Wynik zwyciestwa moglby byc jak w przypadku ludzi, czyli zabicie krolowej obcych, ale to trzeba by dokladniej przemyslec. I kamuflaż - w poprzedniej wersji mial raz na gre mozliwosc zniknąć i pojawic sie w nastepnej turze w odleglosci do trzech pol w dowolnym kierunku, moze bylo to troche niedopracowane, ale pozbawiac Predatora calkowicie kamuflazu nie powinno sie.
Karty zdarzeń ciekawe i ciagle pozostaje tu pole do popisu. Nowe postacie co tu duzo mowic cool - sam sobie kiedys dorobilem sierżanta Apone`a (jako że podstawka z transportera ku temu warunki spelniała).
Problem moze stanowic drukowanie, śliski papier, tekturki pod żetony, brak podstawek do marinsów itd.
Mimo wszystko z mojej strony brawo.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Wyciek metanu - troche glupio to brzmi, bo metan to gaz, a wyciekać jak sama nazwa wskazuje to moze ciecz.
Dlaczego? :) Przecież dokładnie tak się mówi jak gaz się ulatania: Wyciek Gazu :D

Dodatku niestety w robocie nie ściągnę... :/


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Duszodręczyciel
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

Pocieszę cię SeSim, że dodatek wygląda ładnie i zapowiada się na ciekawą rozgrywkę (poprzednika jakoś strawić nie mogłem).
Lens pisze:I kamuflaż - w poprzedniej wersji mial raz na gre mozliwosc zniknąć i pojawic sie w nastepnej turze w odleglosci do trzech pol w dowolnym kierunku, moze bylo to troche niedopracowane, ale pozbawiac Predatora calkowicie kamuflazu nie powinno sie.
Zgadzam się choć rozwiązanie z "teleportowaniem" Predatora raczej mi nie pasuje. Jego niewidzialność miał służyć zaskoczeniu i ukryciu a nie poruszaniu się a tak byłaby ta cecha używana. Ja bym dał raczej że raz na grę może uciec z walki lub ją rozpocząć atakiem na coś (Marinsa lub Obcego) bez konsekwencji kontrataku. Można także zrobić żetony baterii osłon, które działały by podobnie do Magazynków dając szansę aktywacji tej zdolności.
SeSim pisze:Cytat:
Wyciek metanu - troche glupio to brzmi, bo metan to gaz, a wyciekać jak sama nazwa wskazuje to moze ciecz.

Dlaczego? :) Przecież dokładnie tak się mówi jak gaz się ulatania: Wyciek Gazu :D
Za mało relacji z górniczych katastrof Lens :)


Obrazek
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

wyglada na to, ze faktycznie ten nasz polski język giętki dopuszcza takie paradoksy jak wyciek gazu, bo faktycznie jak sie w googlach wpisze to jakies prasowe notki wyskakuja o wyciekach gazu. no to zwracam honor mimo iz "negatywnie jestem na nie" ;-) .


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
czeski_ [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Co do grafik - lepszych po prostu nie znalazłem... Drake też średnio mi się podoba ale nic ciekawszego nie znalazłem (miałem jeden odrobinę lepszy obrazek ale za cholerę nie mogłem go wkomponować).

Co do kamuflażu - kombinowałem jak mogłem żeby wymyślić coś ciekawego, bo takie "raz w ciągu gry" to dla mnie kiepski pomysł. Grę będę niebawem testował to może coś wykminię. Myślałem też o predatorskiej samodestrukcji kiedy padnie.

Co do kart - pole do popisu faktycznie jest ale nie chcę póki co za bardzo komplikować. Jeżeli testy wypadną pomyślnie, wtedy całość będę rozwijał.

A co do Apona - marzyłem o tym, żeby go stworzyć ale nie znalazłem odpowiedniej grafiki.


ODPOWIEDZ