Rzucanie czarów

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Po co kombinować skoro instrukcja miasta rozwiązuje problem z rzucaniem czarów jak z automatu? Ja tak zawsze grałem i nigdy nie musiałem narzekać na jakiegoś gracza strzelającego czarami niczym z karabinu maszynowego.
Pretorianstalker pisze:Ograniczenie, mówiące o tym, że ciągniemy karty tylko na początku tury stoi w całkowitej sprzeczności ze wszystkimi zasadami posiadania czarów. Każda postać czy różdżka ma informację, mówiącą dość dokładnie, że w każdym momencie poszukiwacz musi mieć jeden/dwa czary.
Z tym akurat się zgodzę, na kartach niektórych poszukiwaczy czy przedmiotów typu różdżka jest wyraźnie napisane "musisz mieć X czarów, natychmiast po rzuceniu ostatniego weź nowy". Nie dotyczy to oczywiście poszukiwaczy którzy takiej zdolności nie posiadają.
Pretorianstalker pisze:Ewentualnie wprowadzić możnaby zasadę o rzucaniu jednego czaru na początku tury.
No i to właśnie jedno z dwóch zaproponowanych w instrukcji miasta rozwiązań :wink:

PS. Mamy na forum bardzo doświadczonego gracza: PoKrAk - wiek 72 lata :mrgreen: Oczywiście serdecznie witamy :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

To ze strony SeSim'a był żart, a Ty od razu zwracasz na to uwagę. Pozatym miało być wyraźnie i dla mnie jest. Punkt 11 regulaminu szonci Chlopie, mowie to z dobrego serca, chill out(po polsku, przepraszam) czil ałt = wyluzuj. Naprawde chcemy dobrej atmosfery na forum, i chetnie przygarniemy każdą duszyczke. Wiec moze postaraj sie zapomniec o wszystkich sporach, pretensjach i tych wszystkich, co?
Mój przekaz zakończony był emotem - " ;) "
No i to właśnie jedno z dwóch zaproponowanych w instrukcji miasta rozwiązań
Hmm... nie pamiętam tego zapisu i raczej go tam nie ma. Ja miałem na myśli to, co napisal Pokrak - jest to rozwiązania nieco doomtrooperowe, ale może być uznane za zgodne z zasadami i może pomóc. Chodzi o to, że jak coś się w turze zrobiło, np rzuciło czar w dowolnym momencie, to nie jest to już początek tury, tylko jakiś tam dalszy etap, a co za tym idzie, nie mozna już rzucić czaru, który rzucamy na początku tury - z takim czarem musimy poczekać do następnego początku naszej tury.

Aha - przy okazji - co do zasad to kazdy w domu gra jak chce i to nie ulega wątpliwości, ale w takim wypadku jakakolwiek dyskusja nie ma sensu - z tym samym borykam się na forum DT :) Jak ktoś ma własną wizję i tak mu lepiej to jego biznes. Ale warto mieć jedną wersję zasad na wypadek turnieju czy innej rozgrywki pomiędzy użytkownikami forum przy jakiejś dziwnej okazji :P Szkoda wtedy czasu na ustalanie każdej reguły z osobna i od początku. To tyle.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Aha - przy okazji - co do zasad to kazdy w domu gra jak chce i to nie ulega wątpliwości, ale w takim wypadku jakakolwiek dyskusja nie ma sensu - z tym samym borykam się na forum DT :) Jak ktoś ma własną wizję i tak mu lepiej to jego biznes. Ale warto mieć jedną wersję zasad na wypadek turnieju czy innej rozgrywki pomiędzy użytkownikami forum przy jakiejś dziwnej okazji :P Szkoda wtedy czasu na ustalanie każdej reguły z osobna i od początku. To tyle.
Jasne, tyle ze kazdy przedstawia swoją wizję tego, a potem mozna skorzystac z ciekawych pomysłow innych :) Ja czuje ze jeśli teraz byśmy się spotkali i mieli zagrać to ilu użytkowników tak każdy grałby inaczej ;)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Hmm... nie pamiętam tego zapisu i raczej go tam nie ma.
Dlaczego jak czegoś nie pamiętasz to od razu sugerujesz że tego nie ma? :( Taka informacja bywa sugestywna i możesz wprowadzić ludzi nie w temacie w błąd. Oczywiście, że jest taki zapis. Nie mam przed sobą instrukcji ale posilę się cytatem przepisanej instrukcji ze strony wilczego:
Pewna liczba osób wykazała, że Postać może jednocześnie rzucać pół tuzina lub więcej czarów. Oto jak można rozwiązać ten problem:

a) Poszukiwacz może rzucić czar jedynie w swojej turze, chyba że są to czary obronne, które mają na celu ochronić go przed atakiem. W tym przypadku może je rzucać w każdym czasie zgodnie z ograniczeniami przedstawionymi na karcie.

b) Poszukiwacz może jednocześnie rzucić maksymalnie jeden czar zgodnie z ograniczeniami przedstawionymi na karcie.
O ile pamiętam znajduje się to w jednym z ostatnich jak nie ostatnim paragrafie instrukcji do Miasta.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Dzięki za cytat - już teraz wiem, że nie ma tam zapisu, o którym mówię.

Mi chodzi tylko i wyłącznie o fakt, że rzucenie Czaru, który rzucamy na początku Swojej tury powoduje, przejście do kolejnego etapu tury, w któym nie rzucamy już czarów rzucanych na początku tury.

A minusy zasad miasta to:
ad. a) Można rzucać czary tylko w swojej turze, lub obronne, które chronią przed ATAKIEM - czyli nie można rzucić Rozproszenia Magii na Zawładnięcie na przykład - bo ktoś rzuca je w swojej turze, a ty w jego turze nie możesz rzucić tego czaru, bo zawładnięcie nie jest atakiem.

ad. b) Zasada bezsensowna - nie pozwala rzucać jednocześnie więcej niż jednego czaru rzucanego np. w dowolnym momencie - co i tak jest niewykonalne, więc równie dobrze tego zapisu mogloby nie być.

Jak ktoś chce przyjąć jakąkolwiek z tych zasad do gry, to najpierw i tak musi ją zmienić bo są one zapisane zupełnie bezsensownie i nie wiem skąd wzięliście zasadę o rzucaniu jednego czaru na turę, bo w mieście tego nie ma. Żeby taką zasadę uzyskać, trzeba przeredagować tekst, a skoro już to robimy, to równie dobrze możemy wymyślić inne własne, sensowniejsze zasady.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
drzewian
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 61
Rejestracja: środa 18 lip 2007, 13:07
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: drzewian »

Temat już dawno nie kontynuowany ale chciałem napisać jak ja grałem ostatnio (pierwszy raz po latach). Można w rundzie rzucić tyle czarów na ile pozwala moc (tak jak z ilością czarów) tzn. moc 3- jeden czar moc 4 – dwa itd. Jeżeli przedmiot pozwala mieć więcej czarów to można też więcej rzucić. I to się całkiem sprawdzało. Ale zobaczymy w czasie jak to będzie.


Awatar użytkownika
RasdSaris
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: wtorek 06 mar 2007, 23:05
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: RasdSaris »

Dodam że ja gram w ten sposób w MM już od dawna, zresztą, w poprawionych zasadach MM wraz z gronem również to poprawiliśmy...


The fish doesn't think.
The fish is mute.
Expressionless.
The fish doesn't think,
Because the fish knows
Everything.
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Dokładnie. Ten pomysł wydaje się bardzo dobry.


Azgheros
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: sobota 29 wrz 2007, 19:10
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 51
Kontakt:

Post autor: Azgheros »

Ciekawa sprawa. Ja gram, że można rzucić dowolną ilość czarów, ponieważ nigdy mi się nie zdarzyło, żeby z tego tytułu mieć problem, bo zreguły i tak się zdarzało, że dobrało się czar, który nie można było rzucić w danym momencie i na tym wysyp czarów się kończył. Pomysł z ograniczeniem względem mocy - całkiem mi odpowiada i zacznę go stosować w swoich rozgrywkach :)


Wicia777
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 26 paź 2007, 07:08
Lokalizacja: Płock
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Wicia777 »

my tam ograniczamy to z tego powodu ze naprawde jest lipa dla nas jak np 7 graczy siedzi i sie nudzi. I tak wystarczajaco dlugo sie czeka na swoja kolejke. Po prostu zmieniamy zdolnosci na kartach z 'w kazdej chwili musisz miecz przynajmniej jeden czar' na 'Jezeli nie masz czarow mozesz zobie dociagnac jeden na poczatku swojej tury. Mozesz tej zdolnosci uzyc tylko raz w ciagu tury.'. Nie ma zadnych problemow i nie trzeba pilnowac ile sie rzucilo czarow, dzielic na ofensy, defensy itp. A spellodzieje i tak sa dobrymi postaciami wtedy i tak.


Awatar użytkownika
Odum
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 02 sie 2007, 18:38
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: Odum »

U nas się gra tak, że nie można dolosowywać czarów podczas toczenia walki.
Nie można ograniczać dociągania czarów tylko do początku swojej tury, bo są poszukiwacze których główną zaletą jest to, że maja zawsze 1 lub 2 czary wtedy taka zasada ich znacząco osłabia.


Awatar użytkownika
MichciK
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:05
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: MichciK »

drzewian pisze:Mo¿na w rundzie rzuciæ tyle czarów na ile pozwala moc (tak jak z ilo¶ci± czarów) tzn. moc 3- jeden czar moc 4 – dwa itd. Je¿eli przedmiot pozwala mieæ wiêcej czarów to mo¿na te¿ wiêcej rzuciæ. I to siê ca³kiem sprawdza³o. Ale zobaczymy w czasie jak to bêdzie.
czyli po 30 minutach/godzinie gry wiekszosc Poszukiwaczy moze rzucać od 3 lub 4 Czary na ture (Moc 6 + Rozdzka) Pomysl dobry (szczegolnie z przedmiotami typu rozdzka wlasnie), ale wydaje mi sie ze nalezaloby podniesc troche pulap punktow Mocy. :-k


Grzegorz Komorowski zamieszka³ na tym Obszarze do koñca gry. Ka¿dy Poszukiwacz, o ile Moc mu na to pozwoli, mo¿e zamówiæ jego niepowtarzalne grafiki za 6 tysiêcy mieszków z³ota.
:( :( :(
Zablokowany