Miasto - poruszanie sie

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.

Co robię wychodząc z miasta:

Kontynuuję ruch na planszy głównej i nie rzucam na placu miejskim
14
52%
Kontynuuję ruch na planszy głównej i rzucam na placu miejskim
1
4%
Zatrzymuję się na obszarze miasta na planszy głównej (nie rzucam na placu miejskim)
8
30%
Zatrzymuję się na obszarze miasta na planszy głównej (rzucam na placu miejskim)
2
7%
Decyduję czy w przypadku możliwości kontynuacji ruchu na planszy głównej, zatrzymuję się na polu miasta na rzeczonej planszy, czy wykonuję ruch o pozostałą ilość oczek
2
7%
 
Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

O ile się nie mylę, moja instrukcja to wersja dołączana do gry ;) Jeżeli natomiast idzie o interpretację zasad - tutaj jak widać są pewne rozbieżności. Ale wynika to tylko i wyłącznie z tego, że niektórzy podpinają pod zasady, opisy przyrody i tym podobne. Standardowa instrukcja wystarcza do wyjaśnienia 99% problemów, a jedynym mankamentem jest to, że czasem rozwiązania w niej zawarte są mało realistyczne w odniesieniu do fabuły gry - tutaj ktoś móże zasady zmieniać, albo grać zgodnie z nimi i to właśnie tutaj najczęściej powstają problemy :)

Instrukcja Miasta nie jest do końca precyzyjna w odniesieniu do kwestii opuszczania Miasta, ale sugeruje, że wychodzi się przez bramę i nie trzeba się na niej zatrzymywać. Również nie widzę żandej zasady nakazującej zatrzymywać się placu miejskim podczas gdy przechodzimy przez niego z jednej ulicy Miasta na kolejną. Instrukcja nakazuje zakończyc ruch jeżeli zatrzymujemy się na Polu miejsca - i zgodnie z zasadami planszy głównej, wejście do miejsca spowoduje koniec ruchu, gdyż nie możemy zmieniać kierunku ruchu, czyli wrócić z powrotem na ulicę. Żeby wejść do Miasta trzeba poddać się określoneju procedurze - patrz Plac Miejski. W innych wypadkach nie widzę sensu korzystać z zapisów Placu miejskiego, bo są robione właśnie pod wchodzenie ;)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

Pret - zbynu też widzi nieścisłości. Może masz jakieś magiczne gogle, że widzisz instrukcje poprawioną :].
Po pierwsze - nie wszyscy :) Po drugie - to wynika jasno z zasad, co gdzieś tłumaczyłem.
No nie wszyscy - jeszcze twoi koledzy :] ... i pokrak.

"JASNO wynika z zasad". Widzę, że uważasz reszte za trochę ociemniałych skoro oni tego nie potrafili zauważyć. Czy to nie jest obraza użytkowników ? :]
może to błąd tłumaczy, czy kogoś innego odpowiedzialnego za redagowanie, ale zapisów nie zmienisz.
Trzeba umieć przepisy rozsądnie interpretować, nie sztywno wymyślać najgłupsze rozwiązanie. Ale MiM to gra niestety dla kogoś kto potrafi ruszyć głową, i głowa ta nie stanowi funkcji dekoracyjnej jak balonik na odpuście :] (nikogo nie obrażam - stwierdzam tylko fakt, że tak jest - nie ukierunkowuje tego do żadnej osoby, chyba, że jakaś osoba potrafi to ukierunkować do siebie :] .. ale to już nie z mojej winy :])
Do tej pory jeszcze nie raczyłeś poprzeć tego cytatem
Nie wiem czy wiesz Pret - cytaty oznacza się przez " <tekst> " (pouczam użytkownika, ktory nie potrafi wyszczególnić cytatów z moich powyższych postów) - jak znajdziesz takie znaczki w moich powyższych postach to to są cytaty :].
mniej więcej połowa słów jakich używasz, jest wykorzystywana w nieprawidłowy sposób, więc podejrzewam, że masz jakieś inne ich definicje niż przeciętny Polak.


Przykład proszę :]. Wszystko jest napisane czysto gramatycznie i ortograficznie. Czasem zdarzają się literowki. Może chodziło ci o słowo "przechodzień" ? Tak wiem - osoby w twoim wieku może jeszcze nie spotkały się z czymś takim. Nie martw się Pret - szkoła Óczy :].
Przykładów skrajnego debilizmu mógłby znaleźć całkiem sporo, ale nie zamierzam dostawać ostrzeżeń za cytowanie Ciebie
Pret uważa, że to co piszę jest przykładem skrajnego debilizmu. Ja za to dostałem ostrzeżenie - teraz jego kolej. Już jedno ma, ale za inną obrazę. Najwyraźniej to nie wystarczy.
domowe modyfikacje mają chyba swoje miejsce na tym forum
Zgadza się :]. I dlatego twoje zasady powinny znaleźć się w twórczości graczy nie tutaj :].
Jak do tej pory ciągle trzymasz się mocno, kilku zapisów, które z zasadami nie mają nic wspólnego i na tym się opierasz.
Skoro instrukcja nie ma wg ciebie wiele wspólnego z zasadami to wg czego grasz ? Wg własnych zasad ? :] Zawsze sądziłem, że instrukcja to zasady do gry ... ale Pret ma inne zdanie - nie przypuszczałbym, że ktoś taki się znajdzie.

Dobrą masz profesję ... Kuglarz :]. Nie powinna się zmieniać. Po 3-cim ostrzeżeniu zostaniesz nim na co najmniej 2 tygodnie :].
tutaj najczęściej powstają problemy
Jak ty bierzesz udział w dyskusji to na pewno :]
Instrukcja nakazuje zakończyc ruch jeżeli zatrzymujemy się na Polu miejsca
Brawo - bystre spostrzeżenie. Jestem wprost zszokowany. Zmieniasz się Pret :]. Myslałem, że zakończyć ruch i zatrzymać się to to samo :]. Ciekawe - nie wiedziałem, że można zatrzymać się nie kończąc ruchu. Cały czas sądziłem, że należy zatrzymać się znajdując sie na Miejscu. To pozwalało przy wyniku 6 odwiedzić sklep oddalony o 3 pola. Ty pewnie potrafisz odwiedzić wszystkie sklepy naraz korzystając z bezruchu. Ja nie.


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Morgoth61 pisze:Pret - zbynu też widzi nieścisłości. Może masz jakieś magiczne gogle, że widzisz instrukcje poprawioną :].
Tak - jasne :) Jakbyś może śledził forum, to byś wiedział, że zbynu sugeruje się tylko tym co czyta, bo chyba MiMa nie ma chwilowo :P
"JASNO wynika z zasad". Widzę, że uważasz reszte za trochę ociemniałych skoro oni tego nie potrafili zauważyć. Czy to nie jest obraza użytkowników ? :]
Jakbyś może czytał uważnie tu i tam, to byś zauważył, że zauważyli to równiez, ale mimo to wybrali opcję z własnym rozwiązaniem.

Taka mała uwaga - skoro nie czytasz tego co piszą inni, to może również nic nie pisz.
Trzeba umieć przepisy rozsądnie interpretować, nie sztywno wymyślać najgłupsze rozwiązanie.
I tu właśnie masz pole do popisu przed kolegami w domu ;) Na forum zastanawiamy się nad tym co mówi instrukcja i z reguły jej dotyczą dyskusje, a nie tego co wymyśli ktoś z tak bujną wyobraźnią jak Ty.
Nie wiem czy wiesz Pret - cytaty oznacza się przez " <tekst> " (pouczam użytkownika, ktory nie potrafi wyszczególnić cytatów z moich powyższych postów) - jak znajdziesz takie znaczki w moich powyższych postach to to są cytaty :].
Wiesz co - spojrzałem na instrukcję tak się złożyło, w miejsce skąd bierzesz te sowje poża się Boże cyataty. W tych miejscach nie ma ANI JEDNEJ ZASADY! Tak sie głupio składa, że w opisie miejsc nie ma ani słowa, które w jakikolwiek sposób mozna odnośić do zasad. Wierzę, jednak, że Ty znalazłbyś pare przykładów jak zinterpretować słowa:
"Najgłośniejszy lekarz w całym mieście" albo "jedyne źródło zbroi i broni wysokiej jakości".

Tak wiem - osoby w twoim wieku może jeszcze nie spotkały się z czymś takim. Nie martw się Pret - szkoła Óczy :].
HAHAHA :) No tak, osoba w tak sędziwym wieku jak ty, może faktycznie w ten sposób odnośić się do ludzi tak młodych jak ja :) Wiesz chociaż ile mam lat? :) Bo walisz hałsa w stylu Synu itp, robiąc z siebie idiotę :)
A co do szkoły - jak starsz się usilnie pokazać, nie wszystkich uczy ;)
Pret uważa, że to co piszę jest przykładem skrajnego debilizmu. Ja za to dostałem ostrzeżenie - teraz jego kolej. Już jedno ma, ale za inną obrazę. Najwyraźniej to nie wystarczy.
Cytowałem CIebie :P
Zgadza się :]. I dlatego twoje zasady powinny znaleźć się w twórczości graczy nie tutaj :].
Myślę, że nie myślisz pisząc posty ;) To Ty masz skłonności do bajkopisarstwa i zmyślania dziwnych historii.
Zawsze sądziłem, że instrukcja to zasady do gry ... ale Pret ma inne zdanie - nie przypuszczałbym, że ktoś taki się znajdzie.
I Ty to mówisz? Przecież sam jesteś fanem wrzucania fabuły gdzie się tylko da. W instrukcji jakoś nie zauważyłeś, że opisy miejsc nie mają nic wspólnego z zasadami - jak uważasz, ze jest inaczej, to zinterpretuj zasady z tego spisu, albo chociaż przykłądy jakie wyżej wymieniłem.
Dobrą masz profesję ... Kuglarz :]. Nie powinna się zmieniać. Po 3-cim ostrzeżeniu zostaniesz nim na co najmniej 2 tygodnie :].
Niby jakim ostrzeżeniu? To Ty ludzi wyzywasz, nie ja :P Ja tylko cytuję Twoje własne słowa, a że są obraźliwe, to już Twoja wina, a nie moja :P


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
zbynu
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 239
Rejestracja: środa 16 maja 2007, 17:39
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: zbynu »

Tak - jasne :) Jakbyś może śledził forum, to byś wiedział, że zbynu sugeruje się tylko tym co czyta, bo chyba MiMa nie ma chwilowo :P
a przypadkiem nie od czytania się zaczyna??, jeżeli widzę nieścisłości w tym co piszecie to chyba coś jest nie tak, prawda??. Dlatego można napisać nową instrukcję lecz jeżeli ona zawiera błedy to powinno się ją skorygować, ale jeżeli jesteś tak samo uparty jak Pokrak no to ciężko będzie z tobą dojść do porozumienia, nie mówię o całkowitej zmianie instrukcji.
Podsumowując, popraw instrukcję jeżeli ona zawiera kolejne nieścisłości, ponieważ gra powinna opierać się na instrukcji a nie na domysłach.
Pozdrawiam


PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Zbynu - instryukcja jest jasna i klarowna, nie wymaga żadnych poprawek /ciach/. Instrukcję wystarczy uważnei przeczytać i porównać z tym co pisze na planszy, a 99% problemów sama się wyjaśni. Trzeba tylko uważa, żeby ni epomylić fragmentów z zasadami, z fragmentami, które są napisane bardziej "dla klimatu" i żadnych zasad nie określają, co wyraźnie podkreślił Pret.

Przejrzyj sobie tematy /ciach/.

Wyciąłem - wilczy. Jakieś obiekcje?
Ostatnio zmieniony niedziela 27 maja 2007, 17:56 przez PoKrAk, łącznie zmieniany 2 razy.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

Wierzę, jednak, że Ty znalazłbyś pare przykładów jak zinterpretować słowa:
"Najgłośniejszy lekarz w całym mieście" albo "jedyne źródło zbroi i broni wysokiej jakości".
Oczywiście, że tak. Oba cytaty tłumaczą, dlaczego tylko jeden lekarz (poza anarchistycznym) i jeden zbrojmistrz znaleźli się na tej planszy. Widzę, że nie rozumiesz tego co pisze w instrukcji :]. A że "najlepszej jakości" .. jak sądzisz inaczej to spróbuj kupić zbroję płytową na planszy głównej .. albo miecz oburęczny, pełny hełm, wielką tarczę. Po to jest ten tekst, żeby ci wyjaśnić pewne zasady. Nie napisali jak widzisz "jedyne źródło zbroi i broni wysokiej jakości" - nie stosując takiej zasady. Jest inny płatnerz w mieście ? Nie ma. Kupisz gdzieś indziej w mieście czy nawet poza lepszą broń i zbroje ? Nie. To co ci się tutaj nie zgadza z zasadami ?

Wiesz chociaż ile mam lat?


To wpisz wiek w profilu.
/ciach/ - tu cenzura a reszta we fiolecie to czysty i mało sympatyczny off-top. wilczy
Cytowałem CIebie


Tak - a ja dostałem ostrzeżenie - więc teraz powinieneś dostać je ty.

Myślę, że nie myślisz pisząc posty


"Myślę" ... to jest popis bajkopisarstwa :]. Znów zostałem obrażony ! Po raz 3-ci.

To Ty masz skłonności do bajkopisarstwa i zmyślania dziwnych historii.


Pewnie dlatego dobrze się ze mną gra w RPG :]. Ale nie wiem jaki to ma związek z tematem.

W instrukcji jakoś nie zauważyłeś, że opisy miejsc nie mają nic wspólnego z zasadami


Nie zauważam rzeczy niewidocznych i nie tworzę czegoś z niczego - nie ja jestem kuglarzem :]

Ja tylko cytuję Twoje własne słowa, a że są obraźliwe, to już Twoja wina, a nie moja


Cytujesz czy nie - wycelowane w moim kierunku są obraźliwe dla mnie. Nieważne czy cytujesz czy nie. Należy ci się kolejne ostrzeżenie.

Zbynu. Z pretem się nie rozmawia i nie tłumaczy. On ma jakiś amulet, który uniemożliwia mu zrozumienie tego co się do niego pisze. Bo jak sam napisał - nie rozumie (nie obrażam użytkownika tylko powtarzam to co o sobie pisze :]). Pretowi się wytyka błędy. Zacznę go chyba traktować jak maskotkę na forum. Wytykasz Pretowi oczywisty błąd i on się wtedy uruchamia :P.
Ostatnio zmieniony niedziela 27 maja 2007, 18:02 przez Morgoth61, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
zbynu
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 239
Rejestracja: środa 16 maja 2007, 17:39
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: zbynu »

ja wiem jak Morgoth pisze, ale jeżeli mówisz że instrukcja wyjaśnia 99% problemów ( już 2 razy spotkałem się z tym stwierdzeniem) to w czym jest problem?? jeżeli ktoś specjalnie chce narobić szumu ( odnośnie instrukcji) to napiszcie tylko " To jest wyjaśnione w instrukcji i ew. jeszcze numer strony można podać i tyle"
Pozdrawiam i życzę WSZYSTKIM Użytkownikom spokoju i zrozumienia
Ostatnio zmieniony niedziela 27 maja 2007, 18:52 przez zbynu, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

Zbynu - instryukcja jest jasna i klarowna, nie wymaga żadnych poprawek
Grats. Takiego zdania to chyba nawet Pret nie ma.
naczelny troll tego forum Morgoth 61
Obraza. Zgłaszam post do administratora :]. Jak nic powinno być ostrzeżenie.
gdyż nie ma nic innego do zaoferowania
Już tam doskonale zbynu i reszta użytkowników potrafi sobie ocenić kto co ma do zaoferowania :]
Instrukcję wystarczy uważnei przeczytać i porównać z tym co pisze na planszy, a 99% problemów sama się wyjaśni.
Jeszcze trzeba wymówić magiczną formułę <hahaha>. Profesja też dopasowana. Filozof. Tylko w tym przypadku są to filozofie bez pokrycia.
Trzeba tylko uważa, żeby ni epomylić fragmentów z zasadami, z fragmentami, które są napisane bardziej "dla klimatu" i żadnych zasad nie określają, co wyraźnie podkreślił Pret.
Niech mi ktoś poda przykład - który fragment pisany dla "klimatu" nie zgadza się z zasadami i wtedy ustąpię (inny fragment niż ten o Placu Miejskim, bo tutaj widać - Pret ma inne zdanie niż ja .. i jak zawsze nie ma racji).
Przejrzyj sobie tematy które masowo Morgoth zakładał a z których nic nie wynikało, i zobacz w jaki sposób się w nich wypowiadał, może da ci to jasny obraz z kim masz do czynienia.
Śmiało zbynu. Gorąco zachęcam. Ze wszystkich wyniknęło tyle, ze wspólnie zawsze do czegoś dochodziliśmy. Poczytaj sobie wszystkie inne posty Pokraka i zauważysz, że są do siebie podobne - nic nie wnosi, ale za każdym razem pisze, że się z tym nie zgadza, bo to jest kiepskie. Ja bym traktował Pokraka jako formę bota.


PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

to w czym jest problem??
w niczym. Problemu nikt nei robił dopóki nie wparował tu Morgoth ze swoimi z kosmosu wziętymi pomysłami opartymi an niezrozumieniu faktu, że nie wszystko co piszą w instruckji to zasady gry i stąd całe zamieszanie. Jesli masz jakieś pytania co do tematu to dawaj, a na Morgotha najlepiej nie zwracać uwagi to się uspokoi jak każdy typowy troll.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Pretorianstalker i Morgoth61: Proponuję zacznijcie od początku. Każdy niech wypisze swój pogląd na rozbieżność w przepisach oraz w tym samym poście argumenty popierające to stanowisko.

Proszę nie odnoście się do żadnych postów, zarówno cudzych jak i własnych, proszę cytaty wrzucajcie z informacją skąd dokładnie pochodzą. Spróbujcie po prostu wyłożyć kawę na ławę.

Prosze też wstrzymajcie się przez jakiś czas (dzień?) z komentowaniem siebie nawzajem, pozwólcie zrobić to innym użytkownikom. PoKrAk - Ty też się proszę wstrzymaj, ponieważ podejrzewam że nie jesteś bezstronny. Myślę że Twoja cenna opinia znajdzie dobre miejsce po innych, a i ja się dopiszę dopiero po Tobie.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Jezu.... gorzej niż dzieci w piaskownicy. Takimi "dyskusjami" zabijacie forum, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie czytał tematu w którym notorycznie 2 czy 3 użytkowników prowadzi ze sobą pseudo inteligentną dyskusję tak naprawdę o niczym — od kilku stron piszecie dokładnie to samo...


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Ja bym proponował zrobić w tym temacie ankietę dotyczącą wychodzenia z miasta, żeby sprawdzić jak ludzie grają i umieścić w niej opcje:

Wychodząc z miasta:

- kontynuuję ruch na planszy głównej (nie rzucam na placu miejskim)
- kontynuuję ruch na planszy głównej (rzucam na placu miejskim)
- zatrzymuję się na obszarze miasta na planszy głównej (nie rzucam na placu miejskim)
- zatrzymuję się na obszarze miasta na planszy głównej (rzucam na placu miejskim)

Ankieta pozowli się zorientować jak zapisy instruckji są interpretowane przez większość graczy. Dla mnei jest rzeczą oczywistą, że prawidłowa jest pierwsza opcja, ale inni mogą uważać inaczej. Tak czy inaczej jak ktoś się uprze to nikt go nie przekona, ale przynajmniej zobaczymy jak się głosy rozkładają. Tak więc proszę moderatora o dodanie takiej ankiety do tematu.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »



Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

Niech każdy najpierw przeczyta cały post, a potem zacznie odpowiadać. Czytanie szczątkowe nie ma sensu. A punkt 5 ankiety nie zakłada czy zatrzymuje się na strażnikach czy nie, więc powinien zostać rozbity na 2 - to czy się możemy zatrzymać na bramie jeśli chcemy nie ma związku ze strażnikami.

Mam niepodważalny dowód na to, że podczas wychodzenia powinno się zatrzymać na strażnikach:

1. W całej instrukcji, poza opisem Placu Miejskiego w rozdziale MIEJSCA W MIEŚCIE nie ma najdrobniejszej wzmianki o tym, że podczas wchodzenia trzeba się zatrzymać na strażnikach. Przeczytałem przed chwilą instrukcję 2 razy i jestem przekonany, że nic o tym nie pisze (mogłem oczywiście pominąć, ale wtedy niech ktoś to sprostuje odpowiednim cytatem). Pretorianstalker uważa jednak, że należy zatrzymywać się podczas wchodzenia, a podczas wychodzenia i przechodzenia nie. A gdzie ta zasada o wchodzeniu ? Nie ma – są tylko 2 zasady na ten temat, które mówią, że trzeba się zatrzymać podczas wchodzenia, wychodzenia i przechodzenia. Oto te zasady:

Opis Placu Miejskiego w rozdziale MIEJSCA W MIEŚCIE. Jeśli jednak Pret uznaje to za Color Text to ma następną zasadę. Jest opisana w rozdziale RUCH W MIEŚCIE i brzmi tak:

„Każdy Poszukiwacz, który w trakcie ruchu staje na polu Miejsc, w tej turze kończy tam swój ruch”.

Jednak Pret wspomniał, że tak to działa tylko w sklepach z tego względu, że możemy tam skręcić w połowie ruchu, ale zgodnie z zasadami ruchu nie możemy już wrócić tą samą drogą w tej samej turze – a inaczej się nie da. Tylko wtedy po co umieszczać tą zasadę ? :

„Każdy Poszukiwacz, który w trakcie ruchu staje na polu Miejsc, w tej turze kończy tam swój ruch”.

Wtedy nie odnosi się ona do niczego. Bo to, że jeśli wyrzucę 1, a obok mnie jest Plac Miejski i jeśli zdecyduje się na niego pójść to muszę się tam zatrzymać – to jest nie tyle oczywiste co niemożliwe do wykonania w inny sposób, i aż razi w oczy – ta zasada nie o tym mówi. Poza tym to też by się odnosiło do ulic. Jeśli jednak odrzucić obie te zasady to ... Plac Miejski stanie się dekoracją, bo nie ma innej zasady, która nakazuje się na nim zatrzymać kiedy się wchodzi. Stawać w trakcie ruchu – W TRAKCIE nie po jego zakończeniu to zasadnicza różnica – to znaczy, że przechodzimy przez Miejsce, ale mamy możliwość pójścia dalej. I w tym przypadku NALEŻY się zatrzymać. Ale tak jak mówię – odrzucając te zasady robi się z Placu dekorację. Więc nad czym tu się zastanawiać ? Trzeba się zatrzymywać na Placu za każdym razem i koniec. Na instrukcji Placu pisze z kolei – „rzuć kostką lub walcz” .. nie ma dopisku „jeśli chcesz”, ani „możesz”, więc musisz rzucać.

Inne zdanie mówi:

„Poszukiwacz, za którym rozesłano Listy Gończe (...) nie może wyjść z Miasta drogą. Jeśli spróbuje tego dokonać stróże prawa będą usiłowali go aresztować. Będzie musiał walczyć ze strażnikami (Siła 7). Gdy Poszukiwacz przegra, zostanie uwięziony i wrzucony do Lochu; gdy Poszukiwacz wygra lub zremisuje, ucieknie przed aresztowaniem, ale nie będzie mógł opuścić Miasta.”

Część tej zasady jest durna. Kto będzie próbował pokonywać strażników, próbując wyjść, kiedy nawet jeśli ich pokona nie może tego zrobić ?? Nawet nie dostanie za nich punktu siły, więc nie ma najmniejszego sensu z nimi walczyć ... chyba , że to oni atakują poszukiwacza. I tutaj – nie jest to jasno napisane i nie mogę powiedzieć, że tak musi być, ale – „wyjść z Miasta drogą”, niby pisze wyjść, rozumiałbym to jednak – nie może pojawić się na Placu z Listem Gończym, bo każdy strażnik doskonale wie jak wygląda osoba poszukiwana listem gończym A że zasada mówi, że na miejscach trzeba się zatrzymać to przechodząc też to trzeba zrobić. I tutaj dochodzi do spotkania ze strażnikami. Wtedy automatycznie próbują oni aresztować Poszukiwacza. Jednak, żeby gra nie stała się męcząca pozwoliłbym na swobodne przechodzenie przez Plac Poszukiwaczy nie zakazanych i nie ściganych listem gończym. To moja zasada, ale usprawnia pierwotny sposób przechodzenia przez Plac.


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Zagłosowałem na: "Zatrzymuję się na obszarze miasta na planszy głównej (nie rzucam na placu miejskim)", oczywiście jeśli nie mamy Karty Wyjętego Spod Prawa.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

A co sądzisz na temat tego co wyżej napisałem ? Skomentuj i zaprzecz.


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Napisałem jak gram, nie czytałem twoich (i nie tylko twoich) postów w tym temacie od czasu kłótni. I nie zamierzam.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

To proponowałbym nie czytać tych, które nie wnoszą wiele do tematu, ale te związane z zasadami chyba warto ? Przeczytaj ostatni. Czekam na sensowny argument skoro masz inne zdanie niż ja w tej ankiecie. A strzelanie fochów zostaw na inne posty.


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Nie strzelam żadnych fochów. Po prostu nie mam czasu czytać offtopów.

Co do tematu i mojej odpowiedzi. Zapomniałem, że chodzi o MiM i Miasto. Z Grodu w MM wychodzi się tak jak zagłosowałem.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Morgoth - przeczytaj to i zobacz czym różni się wydźwięk instrukcji Talismanu (która ewidentnie jest matrycą instrukcji MiM) od instrukcji Miasta MiM.
"The Town Square - A hive of activity. The Watch are particularly active here, checking people going in or out of the City. A nominal entry fee is supposed to be levied on all transit to and from the City, but the Watch let many pass through the Square unmolested, preferring to pester those who linger."

Twoja opcja jest nie do przyjęcia, bo interpretujesz słowa w bardzo dziwny sposób. Albo na placu zatrzymujesz się ZAWSZE, niezaleznie od tego, czy wchodzisz, wychodzisz, przechodzisz, i zawsze rzucasz kostką co jest głupie bo ten rzut nijak nie nadaje się do wychodzenia, albo przyjmujesz jakąś inną sensowną opcję. Ja rzucam na placu tylko za wchodzenie. Inaczej każda wizyta u Czarodziejki musiałaby być poprzedzona walką ze strażnikiem, i to samo czekałoby na wychodzących od czarodziejki... Zwłaszcza robi się ciekawie jak wychodzisz jako żaba :P

Albo rzucaj zawsze, albo rzucaj wtedy kiedy rzut ma sens. Innej opcji z sensem nie widzę. Rzucanie za każdym razem, spowoduje, że każby będzie chodził po mieście po stronie przystani, bo Plac miejski skutecznie opóźni grę i tyle. Nic pozytywnego spotakć tam nie może, więc zamiast tam łazić i dawać obdzierać się z kasy, lepiej za 2MZ wypływać na dowolne pole.

Co więcej:
"To leave the City by road, a Character must be able to reach the City Gates from with in City. Once there, the Character can be moved across to the City space on the main board. A Character who wishes to leave the City does not have to finish his move at the City Gates; any additional movement is taken on the main board once the Character has been transferred across."
Tutaj pisze, że w momencie kiedy chcesz opuścić miasto, musisz być w stanie dotrzeć do Bram Miasta od wewnątrz. Stojąc na Placu Miejskim zawsze jesteś w stanie tam dojść, więc po co to pisać? Zapis ten sugeruje raczej płynne wychodzenie, niż wychodzenie z Placu miejskiego, które i tak nie ma zadnego sensu.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

Ja gram w taki sposob:

Zatrzymujesz sie kiedy wchodzisz i wychodzisz. Przechodzic mozna swobodnie jednak straznicy nie sa slepi, wiec jesli masz list gonczy, albo jestes postacia nielegalna - jak troll - to usiluja cie zatrzymac jak tylko przechodzisz przez to pole.


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

A jeszcze jedna sprawa mi do głowy przyszła. Skoro ktoś na placu miejskim rzuca za każdym razem kiedy tam się pojawia, to co się dzieje, kiedy nie ma pieniedzy żeby zapłacić np po wyrzuceniu 4, 5, lub 6 oczek? Rozumiem, że nic? :)

Ja gram w ten sposób, że rzut wykonuję tylko i wyłącznie podczas wchodzenia i jeżeli nei mogę spełnić warunków związanych z wynikiem rzutu, to nie wchodzę. Kolejny ruch kieruję na planszę główną. Gdybym rzucał za każdym razem przechodząc, wychodząc, to wtedy rzut powiedzmy równy 4-5, w chwili gdy nie posiadam pieniędzy, byłby równy wyrzuconej szóstce.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
nillu
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karczma
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 01 maja 2007, 15:33
Lokalizacja: Gdynia
Płeć:

Post autor: nillu »

A jak wyrzucisz 1 i dostajesz List Gończy to wchodzisz, czy nie zostajesz wpuszczony? Ja interpretuję to tak, że udaje ci się prześlizgnąć, ale strażnicy widzą ciebie zakradającego się do Miasta, nie potrafią cię złapać. Wystawiaję jednak za toba List Gończy. Jesteś w Mieście


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

pretorianstalker pisze:, kiedy nie ma pieniedzy żeby zapłacić np po wyrzuceniu 4, 5, lub 6 oczek? Rozumiem, że nic?
Hmm to chyba teoretycznie złamałeś prawo :) Tylko nie wiem co z tym zrobić, ciągnąć kartę miasta czy jak?


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Jak wyrzucam jeden, to gram tak samo - List Góńczy i jestem wewnątrz.
Jak wyrzucam powiedzmy 5 i nie mam kasy - ja nie uznaję tego za złamanie prawa, tak samo jak nie uznaję za złamanie prawa bycie Cyborgiem powiedzmy. Za te rzeczy nie ciągnę karty, ponieważ musiałbym ciągnąć karty jedna po drugiej do skutku :) Napotkana straż zawsze chce aresztować, ale nic poza tym. Prawo zabrania nieposiadania kasy, ale jest to pewien stan, a nie jednorazowa czynność.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
ODPOWIEDZ